Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

SUDETY

W polskiej części Sudetów to już chyba ostatni weekend gdzie można pojeździć po trasach. Moim zdanie najlepsze warunki dalej są na Szrenicy i mogłaby być jeszcze czynna co najmniej kolejny tydzień ale Ski Arena i Sudety Lift są innego zdania i od poniedziałku konserwacja wyciągów. Wyciągi ponownie ruszają 20 kwietnia, to już raczej dla turystów. Dzisiaj mimo temperatury 9 stopni warunki prawie na wszystkich trasach bardzo dobre lub dobre. Ściana oficjalnie zamknięta ale sporo osób jeszcze tam zjeżdżało. Górna stacja Expressu po 11 godzinie wyglądała wg mnie co najmniej dobrze...

20190407_113825.thumb.jpg.3656526ac78ffd52be3036d635617ab7.jpg

W tym samym czasie Świąteczny Kamień jeszcze był twardy

20190407_113818.thumb.jpg.4ea166dd224d0e479087372252ef2e9a.jpg

Śnieżynka na całej długości w bardzo dobrym stanie za wyjątkiem stacji pośredniej, gdzie śniegu było już mało

20190407_114105.thumb.jpg.2644b5ee971cb6b43182f4a5597a1c61.jpg

Ze Śnieżynki wracamy na górę starym krzesłem, które kilka razy się zatrzymuje bo sporo pieszych turystów wjeżdża na Szrenicę. Odnośnie schroniska przypomniało mi się, że o mało co a by go nie było. W drugiej połowie lat 60-tych zostało zamknięte. Do remontu się nie kwapiono i dopiero na początku lat 70 coś ruszyło. Niestety w czasie remontu doszło do pożaru i prawie cały dach spłonął. Remont trwał ponad 20 lat i udało się go dokończyć dopiero po sprzedaży schroniska prywatnej osobie. Do dzisiaj jest to schronisko własnością prywatną. Miałem przyjemność tam dotrzeć właśnie w pierwszych miesiącach po otwarciu. Było to na początku 1993 i wtedy właśnie jeździliśmy też Pod Łabskim Szczytem, nie pamiętam tylko czy wtedy był tam jeszcze orczyk, czy już talerzyk. Na zdjęciu widać też po prawej stronie końcową stację pierwszego wyciągu, która była około 300m wyżej od obecnej 2 sekcji krzesła.

_4075782.thumb.JPG.577394348950360f4a4ae004f5988dbc.JPG

Dojeżdżamy z Anią wreszcie na Halę Szrenicką a tam warunki bardzo dobre, żadnych kamieni czy wystającej ziemi, naprawdę szkoda, że od jutra stację wyłączają. Pierwsze co widzimy na hali to, że na ostatnim slalomie w sezonie trenują dzieci z lokalnego klubu

20190407_121654.thumb.jpg.8c88226bab7feae15928073ef7e5b0fa.jpg

Nie pamiętam kiedy po południu panowały tu tak dobre warunki

20190407_121701.thumb.jpg.c8777b26c5873b888a3810596db980c4.jpg

Nie pozostało nam nic innego jak dołączyć do nielicznego towarzystwa i cieszyć się ostatnimi szusami w naszych górach...

20190407_135449.thumb.jpg.004e76032f24a6282898d2a66a04b6bb.jpg

P4075796.thumb.JPG.fc57e73bd7958852d07892de6c8662a6.JPG

P4075804.thumb.JPG.d2b3404c4fd143387b4663b719a89544.JPG

P4075802.thumb.JPG.ae9e4b8cc9c0726f7e0a386c532a9423.JPG

_4075852.thumb.JPG.46ac3cc6992b3f34e14cb8211380c052.JPG

1626267133_P4075834-Kopiaaa.thumb.jpg.f5e71ca3370de1be10cc23121385d3bb.jpg

P4075826.thumb.JPG.2f953b33561060d36b60c06c298b43b9.JPG

P4075848.thumb.JPG.3459669f60c248a38e63cb237e2ed1aa.JPG

Koło 15 ruszamy na Świąteczny Kamień, warunki minimalnie gorsze ale jazda dalej sprawia nam radość20190407_151854.thumb.jpg.2226ded6361548a7be2004fe081c0ae7.jpg

20190407_152919.thumb.jpg.178f9e97664b41c05471b50e7e8e2502.jpg

20190407_153051.thumb.jpg.d921a8e060bb4be875107c9fb9ff7c94.jpg

20190407_153248.thumb.jpg.eb88dae247975415addd787129d361d0.jpg

Jak na taką godzinę jest super. Jeszcze Lolą na dół, ostatni kilometr jest słabszy, 2 razy trzeba odpinać narty i ostatnie 250 m z buta. to jednak żaden problem, warto było bo trasa w 3/4 w stanie bardzo dobrym.

20190407_153608.thumb.jpg.8780ee7fe36aa31099c6ec832060dadd.jpg

W naszym regionie pozostaje kilka stacji w Czechach lub skitury... szkoda, że to już końcówka sezonu, oboje nie jesteśmy wyjeżdżeni...

Pozdrawiam!

  • Like 23
  • Thanks 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marionen napisał:

SUDETY

W polskiej części Sudetów to już chyba ostatni weekend gdzie można pojeździć po trasach. 

@marionen! Twoje relacje coraz bardziej mi się podobają! Super zdjęcia! Myślę, że filmik z Twojego dnia na Szrenicy byłby fantastyczny. Pomyśl o tym w przyszłym sezonie. Myślę też, że dużą przyjemnością byłoby zobaczenie twojej jazdy! Hala Szrenicka to zawsze była swego rodzaju perełka. Nie spotkałem jeszcze nikogo kto wypowiadał by się o Halce bez entuzjazmu. Bardzo fajne miejsce. Jeśli chodzi o sweterek to cóż można dodać - wymiata!!! ☃️

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, christof napisał:

to prawda obaj wyglądają super na tych ujęciach :)

Obaj - czyli kto? @marionen i bałwanek? B|

Mariusz, po przeczytaniu Twoich relacji ze Szrenicy postanowiłam, że w przyszłym sezonie koniecznie muszę tam zajrzeć - potrafisz skutecznie zachęcić. Zwłaszcza, że - jak by nie patrzeć - to chyba dla mnie najbliżej położony ON. Pozdrawiam.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aressi napisał:

@marionen! Twoje relacje coraz bardziej mi się podobają! Super zdjęcia! Myślę, że filmik z Twojego dnia na Szrenicy byłby fantastyczny. Pomyśl o tym w przyszłym sezonie. Myślę też, że dużą przyjemnością byłoby zobaczenie twojej jazdy! Hala Szrenicka to zawsze była swego rodzaju perełka. Nie spotkałem jeszcze nikogo kto wypowiadał by się o Halce bez entuzjazmu. Bardzo fajne miejsce. Jeśli chodzi o sweterek to cóż można dodać - wymiata!!! ☃️

Cześć

Ja chciałbym podkreślić jedną ważna rzecz. Nieodłącznym elementem dobrej relacji narciarskiej, reportażu, filmu jest porządnie jeżdżący narciarz. W relacjach Mariusza i Ani ten element jest wyjątkowo ważny. Z przyjemnością patrzę na wzorowo uporządkowaną, swobodną pozycje Mariusza w skręcie. Dziękuję więc Ani za to, że nam to piękno ruchu przekazuje a Mariuszowi za to, że wstawiając relację propaguje porządne narciarstwo.

Oczywiście Mariusz jest również przykładem, że porządna wzorowa technicznie jazda nie może sprawiać przyjemności jak to często na forach w postach się czyta.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja chciałbym podkreślić jedną ważna rzecz. Nieodłącznym elementem dobrej relacji narciarskiej, reportażu, filmu jest porządnie jeżdżący narciarz. 

Właśnie na to zwróciłem największą uwagę! Oprócz bardzo interesującej relacji okraszonej jak zwykle ciekawymi informacjami dodatkowymi, oprócz fajnych krajobrazów mamy dodatkowy atut - fantastycznie jeżdżącego narciarza!!!! Dlatego uważam, że filmowa relacja byłaby bardzo cennym materiałem miłym dla oka. Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło do głowy patrząc na sylwetkę @marionen to zdjęcia z .... WST!!! To moje odczucie.  Chętnie bym poznał @marionen osobiście na stoku i być może czegoś się od niego nauczył.

 

52 minuty temu, Mitek napisał:

Oczywiście Mariusz jest również przykładem, że porządna wzorowa technicznie jazda nie może sprawiać przyjemności jak to często na forach w postach się czyta.

@Mitek, przepraszam ale nie do końca rozumiem to zdanie. Ale to chyba raczej jakiś zwykły błąd redakcyjny. Bo dla mnie oczywiście Mariusz jest przykładem na to, że porządna wzorowa technicznie jazda MOŻE sprawiać i sprawia przyjemność. Tak samo z resztą wszystko to co jest porządnie i wzorowo wykonane. Nawet zwykła codzienna praca.

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aressi napisał:

.............

@Mitek, przepraszam ale nie do końca rozumiem to zdanie. Ale to chyba raczej jakiś zwykły błąd redakcyjny. Bo dla mnie oczywiście Mariusz jest przykładem na to, że porządna wzorowa technicznie jazda MOŻE sprawiać i sprawia przyjemność. Tak samo z resztą wszystko to co jest porządnie i wzorowo wykonane. Nawet zwykła codzienna praca.

Pozdrawiam.

Cześć

Twój post właśnie mnie natchnął do napisania paru słów.

A co do dolnego akapitu:

Dokładnie tak miało być jak napisałem. Czyż nie widzisz jak Mariusz z Anią się na nartach męczą? Czyż nie widzisz tego grymasu bólu gdy ze swobodą i pewnością poruszają się po stoku w dowolnym śniegu i warunkach? A narty... już słyszę te narzekania a może i przekleństwa gdy narta za wąska albo za szeroka pod butem...

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marionen napisał:

 

_4075852.thumb.JPG.46ac3cc6992b3f34e14cb8211380c052.JPG

1626267133_P4075834-Kopiaaa.thumb.jpg.f5e71ca3370de1be10cc23121385d3bb.jpg

P4075826.thumb.JPG.2f953b33561060d36b60c06c298b43b9.JPG

P4075848.thumb.JPG.3459669f60c248a38e63cb237e2ed1aa.JPG

 warunki minimalnie gorsze ale jazda dalej sprawia nam radość

😀😀😀👍❄️☀️⛷️

OK @MitekRozumiem przekaz zawarty w Twojej wypowiedzi. 

Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe umieszczenie ponownie tych zdjęć w cytacie. Nie chcę bez potrzeby "przeładowywać" forum ale .... takimi zdjęciami zwyczajnie nie można "przeładować" forum narciarskiego. Oby takich jak najwięcej!!! 👍👍👍

Pozdrawiam.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, trochę jestem skrępowany licznymi komentarzami, niemniej jednak dziękuję...

23 godziny temu, Zibi28 napisał:

Świetne fotki, aż żal d... ściska, że mnie tam nie ma. Może za rok do was dołączę.

Miło będzie wspólnie ponartować, zapraszam... z końcem marca czy początkiem kwietnia czas się znajdzie, załatw tylko śnieżną (naprawdę😉) zimę

22 godziny temu, marboru napisał:

@marionen relacja poziom kosmiczny 

Dzięki, trochę pojechałeś, takie tam zwykłe wiosenne narty, no może gdybym latał (skakał) nad drzewami, to trochę kosmosu by było, Mariusz i Paula zachęcam Was do częstszej jazdy w wiosennych warunkach, można to polubić tylko trochę trzeba poćwiczyć, przy Waszym zaangażowaniu wystarczy kilka treningów...

14 godzin temu, Piotr_67 napisał:

SRBIJA rządzi ;)

Mariusz sweter masz zjawiskowy :D

Dzięki za dobrą robotę.

Bałkany to moje klimaty (no może z jednym wyjątkiem), ta Srbija to nie przypadek. Sweter to ostatni prezent pod choinkę od córki. Była wreszcie okazja do wypróbowania😁 

13 godzin temu, christof napisał:

to prawda obaj wyglądają super na tych ujęciach :)

Przyznaję, że i w kurtce i swetrze na nartach czułem się doskonale (a był to debiut narciarski obu ubrań)

11 godzin temu, tanova napisał:

Obaj - czyli kto? @marionen i bałwanek? B|

Mariusz, po przeczytaniu Twoich relacji ze Szrenicy postanowiłam, że w przyszłym sezonie koniecznie muszę tam zajrzeć - potrafisz skutecznie zachęcić. Zwłaszcza, że - jak by nie patrzeć - to chyba dla mnie najbliżej położony ON. Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że Chrisowi chodziło o to, że w obu strojach przyzwoicie wyglądałem na stoku...😉 a co do Szrenicy to dobrze jest jechać na pogodę by się nie zrazić. Niestety z pogodą trafić nie jest tak łatwo. Brak widoczności, zimno (choć to już raczej rzadkość) i wiatr często sprawiają kłopoty, ferie też lepiej sobie darować. Na zdjęciach to wygląda ładnie ale... to początek lat 90-tych i moi podopieczni

SCAN0197.thumb.JPG.40fa632c57b5322fe34bfdee9a0b2fae.JPG

 

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja chciałbym podkreślić jedną ważna rzecz. Nieodłącznym elementem dobrej relacji narciarskiej, reportażu, filmu jest porządnie jeżdżący narciarz. W relacjach Mariusza i Ani ten element jest wyjątkowo ważny. Z przyjemnością patrzę na wzorowo uporządkowaną, swobodną pozycje Mariusza w skręcie. Dziękuję więc Ani za to, że nam to piękno ruchu przekazuje a Mariuszowi za to, że wstawiając relację propaguje porządne narciarstwo.

Oczywiście Mariusz jest również przykładem, że porządna wzorowa technicznie jazda nie może sprawiać przyjemności jak to często na forach w postach się czyta.

Pozdrowienia serdeczne

Dzięki Mitek, to efekt tego, że dawno zaczynałem. Długie słabo taliowane narty i przez pierwsze dwadzieścia kilka lat nartowania nie wiedziałem co to ratrak i tak wyszło. Pierwszy ratrak w Polsce widziałem chyba w połowie lat 90 na Szrenicy... ale głowy nie dam.

9 godzin temu, Aressi napisał:

Właśnie na to zwróciłem największą uwagę! Oprócz bardzo interesującej relacji okraszonej jak zwykle ciekawymi informacjami dodatkowymi, oprócz fajnych krajobrazów mamy dodatkowy atut - fantastycznie jeżdżącego narciarza!!!! Dlatego uważam, że filmowa relacja byłaby bardzo cennym materiałem miłym dla oka. Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło do głowy patrząc na sylwetkę @marionen to zdjęcia z .... WST!!! To moje odczucie.  Chętnie bym poznał @marionen osobiście na stoku i być może czegoś się od niego nauczył.

Ostatnie dziesięć, piętnaście lat (pomijając ostatnie 4) to częsta jazda pod okiem doświadczonych trenerów... Jesteś otwarty i życzliwy, jazda w Twoim towarzystwie to sama przyjemność by była, a kamery przeważnie wożę ze sobą dwie, sportową i normalną, tylko zapominam włączyć, przeważnie są w plecaku😱😰 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aressi napisał:

@marionen! Twoje relacje coraz bardziej mi się podobają! Super zdjęcia! Myślę, że filmik z Twojego dnia na Szrenicy byłby fantastyczny. Pomyśl o tym w przyszłym sezonie. Myślę też, że dużą przyjemnością byłoby zobaczenie twojej jazdy! Hala Szrenicka to zawsze była swego rodzaju perełka. Nie spotkałem jeszcze nikogo kto wypowiadał by się o Halce bez entuzjazmu. Bardzo fajne miejsce. Jeśli chodzi o sweterek to cóż można dodać - wymiata!!! ☃️

Szrenica to mój nr 1 w woj. Dolnośląskim i w top 3 w Polsce... a w sweterku jest jeszcze jedna niespodzianka, może kiedyś zaprezentuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pawelb91 napisał:

Bałwanek piękny, może przywoła jeszcze powiew zimy tej wiosny :D

Żeby tak można było, jestem jak najbardziej za...😎

10 godzin temu, makuli napisał:

Jedna z fotografii budzi mieszane uczucia. Ta na tle ludzi ciągniętych przez orczyk. Proporcje wielkości postaci są dziwne.

😀 Też to zauważyłem, mimo że jestem najbliżej fotografki, jestem mniejszy niż jadący za mną na wyciągach. Jednak narciarze na orczykach są wyprostowani, a ja na ugiętych kolanach, ze zgiętą sylwetką w pasie i do tego z nogami odstawionymi w bok... ot i masz efekt🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...