Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Wiesz... najpierw wypatrzyłem wolny stolik, a później miejsce na narty, żeby mieć wgląd... ;) Staram się nie zostawiać ich zbyt długo bez opieki. B|

heh, ja miałem narty na widoku, problem BSA polega na tym, że stojaki są zlokalizowane idealnie dla ... złodziei, na nagraniach z monitoringu wielokrotnie oglądałem moment kradzieży, złodziej siedział w stoliku obok i wyczekiwał na odpowiedni moment do kradzieży, możesz wierzyć lub nie, ale na stoku jesteś nieustannie obserwowany przez złodziei, którzy wykorzystają każdą dogodną sytuacje do kradzieży, w Szczyrku największe branie w poprzednim sezonie miały RC4, moje ukradli przez pomyłkę, bo podobne kolorystycznie i ładne nówki wówczas ;). Jeśli jesteś sam na stoku, to lepiej pilnuj nieustannie atrakcyjnie wyglądającego sprzętu.

 

Aha jeszcze jedna uwaga, złodziej co prawda dla zachowania pozorów miał kask narciarski i budy narciarskie na sobie, ale nie jeździł i nie przechodził przez bramki, więc obecny kontrowersyjny system jest nieskuteczny wobec złodziei, zazwyczaj jest ich nie mniej niż 2, jeden kradnie, drugi podstawia samochód i szybko znikają :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Jeśli jesteś sam na stoku, to lepiej pilnuj nieustannie atrakcyjnie wyglądającego sprzętu.

Dzięki za ostrzeżenie. Tak pomyślałem, że skoro jest taki problem, to może najlepiej zanieść je do auta, które przy wieczornej jeździe parkuję tuż przy wejściu. Kiedyś tu napisała już nieobecna Wróżka, że jak są we dwoje, to wymieniają się po jednej narcie i odstawiają obie pary różnych nart na dwa odrębne stojaki. Pomysł dobry, bo kto będzie chciał szukać drugiej do kompletu, albo kraść jedna nartę, czy dwie różne? :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Dzięki za ostrzeżenie. Tak pomyślałem, że skoro jest taki problem, to może najlepiej zanieść je do auta, które przy wieczornej jeździe parkuję tuż przy wejściu. Kiedyś tu napisała już nieobecna Wróżka, że jak są we dwoje, to wymieniają się po jednej narcie i odstawiają obie pary różnych nart na dwa odrębne stojaki. Pomysł dobry, bo kto będzie chciał szukać drugiej do kompletu, albo kraść jedna nartę, czy dwie różne? :) 

złodzieje podjechali tuz pod kasy ;), zdążyli przed zapakowaniem nart nawet wypalić papieroska, za to jaki ładny film z nimi w roli głównej się nagrał :), tak bardzo nie chcieli zostać gwiazdami, że juz drugiego dnia postanowili odstawić narty na ten sam stojak :):):).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rytro 11.01.2019
Fantastyczne warunki panują w Rytrze.
Trasa została poszerzona, daje to wiele opcji zjazdu.
Niestety dziś rano duży obszar stoku zajęły na trening kluby narciarskie i ustawiły 5 gigantów obok siebie.
Na dolnej ściance zostawili bardzo mało miejsca do swobodnego przejazdu.
Oczywiście na stronie internetowej ani słowa o tym że będą dzisiaj utrudnienia i ograniczenia stoku. Poinformowali tylko o zawodach w dniach 12-13.01.2019.
Na szczęście zwinęli się dosyć szybko - po 11 godzinie.

Rytro swoją szerokością, nachyleniem, przygotowaniem tras oraz małą liczbą ludzi na stoku wygrywa w okolicy.
Uwielbiam to miejsce :x

Karnet 4 godzinny dla mieszkańców gminy Rytro tyko 20zł - będzie trzeba się tam przenieść :D

Zdjęcia z dziś:
IMG_20190111_093028_HDR.thumb.jpg.b7fdbad468cae197cfe685d330a21cfd.jpg
IMG_20190111_102342_HDR.thumb.jpg.5a2c9cc36d3d75a295dbfcaa8607eaad.jpg
IMG_20190111_102507_HDR.thumb.jpg.59756eb23c390a2f24529d89d3f1c6c9.jpg
IMG_20190111_113147_HDR.thumb.jpg.aa9875b7209b0e0e848b6fcb335d5e15.jpg
IMG_20190111_125504_HDR.thumb.jpg.8f384a67dcd2d8009ac8187d19d719fc.jpg
IMG_20190111_124741_HDR.thumb.jpg.aa41790a20d8ce55d3894fb0ca7eb6fb.jpg
IMG_20190111_113742_HDR.thumb.jpg.e34c5b412dbf9e1d456401703fb6cfe7.jpg


 

IMG_20190111_123231_HDR.jpg

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy szybkie jedzenie, wyjazd z domu 0 18.40 i o 18.50 staję pod ośrodkiem, który na tym forum nie dorobił się jeszcze fanboyów, ani hejterów. Sport Dolina, zwana kiedyś DSD - czyli potężny masyw na obrzeżach Bytomia :)

Wjazd na parking - 5 zł, stok lekko zmuldzony, sypie śnieg, nadspodziewanie dużo ludzi. Wszystko zapowiadało dobre 2 godziny. Szybko więc buty na nogi i do kasy po karnet za 25 zł. Było fajnie :)

Zdjęć sztruksu nie robiłem, ale drżącą ręką starałem się uchwycić klimat tej estacion, gdzie oszlifowano wiele diamentów

 

IMG_20190111_200638.jpg

IMG_20190111_200642.jpg

IMG_20190111_211249.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko, dzisiaj, info od Rodziny. Im wcześniej tym więcej ludzi na 5-kach. Ostatni odcinek minerały, paskudne, uwaga. Rano Solisko puściutkie, Nic nie było rozstawione (szkółki i inne).
Ludzi mniej niż w 2 dzień Świąt. Po 15 wszyscy przenoszą się na 6 albo 4 i laski (od lasu) w zależności od tego gdzie zaparkowali.
IMG_3562.thumb.JPG.272d61ab9d6f096c9ba93218456185bc.JPGIMG_3561.thumb.JPG.460930cbd184d7a668264a06b318cb43.JPGIMG_3559.thumb.JPG.9a03b28832be7c365dac8b0d64805510.JPG   

 I 6-ka duża ;)

Pozdrawiam

mirekn 

Edytowane przez mirekn
literówka
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON znowu wieczorem … :) 

Wyjazd z BB o 17:00 - bałem się, że już będą korki, bo przecież weekend i dodatkowo ferie się zaczęły, ale nic z tego - na miejscu o 17:32, nie wjeżdżam na 1 parking - nie lubię tłumów - tylko od razu na 2, gdzie o tej porze jest kilka samochodów. Korka do Szczyrku - brak, z powrotem od świateł na Biła do hotelu META.

Krótka rozgrzewka i do kolejki - jestem w gondoli ok. 18:06, do godziny 18:54 jeździ się bez kolejek, potem jakieś 10 minut trzeba było odczekać, spowodowane to jest zarówno tym, że jest coraz więcej ludzi, jak i tym, że coraz mocniej wieje i gondola jeździ nieco wolniej - choć nie sprawdzałem, bo i tak nie mam na to wpływu, więc po co :)

Otwarta tylko niebieska - o czym wiedziałem, czerwona naśnieżana od wczoraj, ratrakowana przez 2 ratraki, które przez te 3 godziny niewiele zrobiły - porażka, zamknięta - ratraki na linach.

biorąc pod uwagę powyższe wszystko pakuje się na niebieską - więc dwa szybkie zjazdy po sztruksie, a potem w las. No i tam zaczyna się ta sama bajka co w środę. Ślad coraz większy więc nie ma już takiego pola manewru, ale z minuty na minuty zaczyna sypać i wiać coraz mocniej więc nawiewa śniegu i zaczynają się w tym lesie robić fajne muldki. Niestety ze względu na to, że brak światła i samotny wyjazd bałem się "wgłębiać" w tereny ciemne lasy, ale to co odkryłem i tak moje … zarąbiście moje ...

Zjeżdżając na koniec niebieską - tak dla oceny - dość dużo płat lodowych, zwłaszcza tam, gdzie ludzie ratują się … muldy, na tym prawym ostrym zakręcie wyszło trochę minerałów … ale bokami dało się pośmigać po fajnych odsypach :) dla tych co zaczynają albo jeżdzą tak sobie warunki trudnawe … zresztą większość osób w gondoli na nie narzekała ...

Dla mnie kolejny dzień, a raczej bombowy wieczór w lesie, oby wiało, sypało, żeby zasypało to co odkryte przez innych i zostało coś dla nas :) 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobota, 12 stycznia 2019

Narty retro. Urok starych orczyków i piękno krajobrazów

 
Dziś tylko porcja zdjęć,

Czyrna rankiem:
100_2579.JPG
Parking jak zwykle pusty rankiem
100_2582.JPG
Pierwsi narciarze o 8:30
 
100_2583.JPG
Informacja przy dolnej stacji podaje, że ... nic nie chodzi
 
100_2590.JPG
Jest mglisto
 
100_2592.JPG
Dojeżdżamy
 
Czyrna po południu:
100_2703.JPG
Frekwencja nieco większa
100_2708.JPG
Ale i tak mało kto jeździ orczykiem
 
100_2712.JPG
Podczas gdy do wygodnych krzeseł solidne "buły"
100_2721.JPG
A pan naprawia prawy orczyk

COS FIS:
100_2653.JPG
Najpierw trzeba dotrzeć na COS korzystając z nowoczesności
100_2658.JPG
A cel wyłonił się z mgły
100_2660.JPG
Taki pomysł ma wielu narciarzy
100_2662.JPG
Ten też
100_2676.JPG
Na krześle kolejka, na orczyku pan czeka na chętnych
100_2683.JPG
Jazda jest niełatwa, ale urokliwa
100_2687.JPG
Zima pokazuje swe piękne oblicze
 
100_2689.JPG
 

Więcej zdjęć z urokliwego dnia:

https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/01/narty-retro-urok-starych-orczykow-i.html

  • Like 12
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na Skolnitach. To były bardzo dobrze spędzone 4 godziny. Trasy bardzo dobrze przygotowane. Czerwona świetna, twarda i zero muld - pewnie dlatego że mało kto po niej jeździł. Niebieska też super, świetna jest dla początkujących  narciarzy. Widać już początek ferii bo jak na Skolnity to sporo ludzi. Do wyciągu czas oczekiwania minutka :) Bardzo lubię to miejsce i mam nadzieję na rozbudowę tej stacji. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jusik2002 napisał:

Dziś byłem na Skolnitach. To były bardzo dobrze spędzone 4 godziny. Trasy bardzo dobrze przygotowane. Czerwona świetna, twarda i zero muld - pewnie dlatego że mało kto po niej jeździł. Niebieska też super, świetna jest dla początkujących  narciarzy. Widać już początek ferii bo jak na Skolnity to sporo ludzi. Do wyciągu czas oczekiwania minutka :) Bardzo lubię to miejsce i mam nadzieję na rozbudowę tej stacji. 

Potwierdzam, jeździłem od 10 do 15 - warunki super. Kolejek do kolejki brak. Parking pusty. Na nowym parkingu na samej górze parkowały 3 samochody. Przy dolnej stacji w barze jest super pizza - robiona na oczach klienta.

beznazwy.png

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś musiałem wcześnie rano jechać służbowo do Lublina, a potem miałem jechać też służbowo do Kielc. Po drodze miałem trochę wolnego czasu, więc postanowiłem zagospodarować wolny czas na nartowanie (a sprzęt i ubrania miałem akurat przez przypadek spakowane do samochodu). O 7:00 w Lublinie, szyba decyzja, Stacja Kazimierz rusza od 8:00, zaś Bałtów dopiero od 9:00, więc jadę do Kazimierza Dolnego. Stok przygotowany perfekcyjnie, dość szybki śnieg, dobrze wyratrakowany i odpowiednio przemrożony rano ludzi bardzo mało. 

Stok przygotowany perfekcyjnie do tego słońce.

Stok-przygotowany-bardzo-doberze.jpg

"Stromszy" wariant trasy.

stromszy-wariant-trasy.jpg

Do 8:30 istny tłok na wyciągu.

przez-1-godzin.jpg

Później więcej ludzi ale bez kolejek.

orczyki-oko-o-10.jpg

Widok z góry.

widok-z-g-ry.jpg

I z boku.

s-neczko-w-tel.jpg

 

  • Like 9
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, moloo napisał:

A jak z.korkami do Wisły na 8 i z Wisły o 15 ? Da się wyjechać na ten górny parking ? 

O 9 był korek Ustron_Wisla jakieś 30 minut. Na górny można jechać jak się chce ale ja jednak stałem na Dolnym, przebralem się i pyk do busika który wiezie pod kasy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, moloo napisał:

A jak z.korkami do Wisły na 8 i z Wisły o 15 ? Da się wyjechać na ten górny parking ? 

Górny parking został rozbudowany. Tak jak pisałem na tym nowym na samej górze stały przez cały dzień 3 samochody.

W kwestii korków warto włączyć Google Maps - ja jechałem przez Jaszowiec i zaoszczędziłem 15 minut.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje info w temacie otwarcia tras na Palenicy w Szczawnicy.
Widzę, że trasa FIS w końcu czynna... Tylko w tym sezonie wprowadzili jakieś rezerwacje całej trasy pod treningi i w dniach 15-20 stycznia codziennie jest zamknięta do 11:30 i od 14. Bez sensu. Co w dalszym terminie nie wiadomo. Klientów to im nie przybędzie. 

Ciekawe jak szeroko jest naśnieżona... bo w ostatnich latach słabo to wyglądało.

739449693_Zrzutekranu(4009).png.2042c83121fcf92d2ae64643302b52a7.png
982767849_Zrzutekranu(4008).thumb.png.871b923baeb7966d903c84f48fd7a047.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na debiutancką relację:)

Jako że mieszkam w Krakowie i w najbliższym czasie nie będę miał czasu na dalsze wyjazdy, wybór na wyprawę z jazdą samochodem nie dłuższą niż godzinę nie jest duży. Oblegana Kasina, old school w Koninkach, okrojony o szóstkę Czarny Groń, Myślenice i Szklana Góra w Harbutowicach. Z Myślenicami poczekam aż otworzą drugą trasę, wybór padł na Szklaną Górę. Z domu mam tam dokładnie 35 km i nieco ponad pół godziny jazdy. Stacja od samego otwarcia, bodaj w 2014 r., ma ogromne problemy z funkcjonowaniem w związku z permanentnym brakiem śniegu. Wystartowali akurat w okresie gdy zimy zrobiły się naprawdę ciepłe. Dwa miesiące funkcjonowania w roku to dla nich duży sukces. W tym roku też były problemy, ale od kilku dni działają.

Co mamy na miejscu? Niezbyt szybka czwórka od Tatrapomy, stok to podobno 900 metrów oznaczonej na niebiesko trasy. Oprócz tego dużo miejsc parkingowych, knajpa, wypożyczalnia i szkoła narciarska. Jest też stok szkoleniowy dla początkujących. Ceny standardowe.Trasa faktycznie trudna nie jest i dlatego początkujących i rodziców z dziećmi jest tu całkiem sporo. Od mojej ostatniej wizyty dwa lata temu nie zmieniło się nic. Dzisiaj warunki przyzwoite. Wyjeżdżałem z Krakowa w deszczu i dopiero w Harbutowicach przywitał mnie padający śnieg. Na stoku kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu. Już o 8 rano było sporo samochodów na parkingu ale do 10:30, kiedy to zwinąłem się ze stoku, jeździło się na bieżąco. Śnieg mokry i niezbyt szybki, po godzinie jazdy było już trochę odsypów ale generalnie nie ma co narzekać. Trochę przeszkadzały przemoczone krzesła i momentami silny wiatr w twarz, który dodatkowo zwalniał jazdę. Generalnie jednak było nieźle i wrócę pewnie w przyszłym tygodniu z 9-letnią córką dla której powinna być to idealna górka.

20190113_085154.jpg

20190113_095810_HDR.jpg

20190113_083924_HDR.jpg

Edytowane przez tresor
  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...