Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Salomon x-max 12 kontra x-race sw


damiok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

bardzo prosze o pomoc w wyborze nart tylko na trasy. Nie mam idealnie sprecyzowanych wymagań w kwesti nart "stokowych" gdyż szukam czegoś zarówno do długiego jak i krotkiego skretu, czegoś o zdecydowanie sportowym, dającego możliwość pojechac naprawdę szybko (dla mnie te 100 km/h to już szybko), ale także umożliwiającego calodzienna jazde, która nie będzie sprowadzała się do walki z nartami ale czerpania jak największej zabawy.

PS. jaki rozmiar byście polecili przy moim wzroście i wadze? 170 cm vs 175 cm?

 

1. Płeć m

2. Wiek 31

3. Waga 78-82 (potrafi sie wahać :P) obecnie 82 kg

4. Wzrost 178 cm

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów, ( 6 dni w sezonie w Alpach + z kolejne 6 to PL - weekendowe wypady, ew. po pracy na krótki strzał + skitury - bardziej z nastawieniem na zjazdy )

6. Moje umiejętności określam na .... podlinkowana strona nie działa. nie boje się zjazdów z czarnych tras, w lodzie, predkości 80-100 km/h mi nie straszne; istnieje ogrom niuansów które musze doskonalić, pracować nad techniką, jednakże w ocenie osob ktore ze mna jeżdżą szybko się ucze i doskonale. ew. prosze dopytać mnie gdyz storna nie działa.

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to Tecnica Cochise 110 + Scarpa Maestrale

8. Teraz jeżdżę na nartach/model Salomon X-drive 8.3 + Hagan The Jack (93 mm pod butem) (skiturowe)

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim/krótkim skrętem, sportową, rekreacyjna, poszukiwane narty maja być typowo na trasy

10. Upatrzyłem sobie narty - Salomon X-max 12 ew. Salomon x-race sw

11. Mój budżet na narty to około - 1500-1800 zł (może do 2000 zł)

 

moje oczekiwania fajnie określa strona rossignola (przepraszam, za ang):

Confirmed: no matter the colour, you can manage any track, but of course there is always room for improvements.

• Track: comfortable on the slopes, you like to enjoy the entire ski area. Go for a ski with a progressive power turn rocker technology for better handling and grip on the slopes.
• Race: Addicted to downhill and slalom, you are looking for performance and speed. Prefer a ski with a narrow waist with a power rocker technology to optimize your stability and accuracy.

Edytowane przez damiok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Max są super, mam XMAx-X10 i spokojnie ponad 100 km/h można na nich jechać, na trasie prowadzą się wyśmienicie, przy podobnym wzroście mam 172 cm i jestem z nich bardzo zadowolony, nawet poza trasą radzą sobie przyzwoicie, co mnie pozytywnie zaskoczyło, aczkolwiek na głęboki świeży puch oczywiście się już nie nadają;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mitek said:

Cześć

Osobom podkreślającym wielkie prędkości z jakimi jeżdżą nie doradzamy.

Pozdrowienia

nie rozumiem podejścia - jeśli wychodze na stok

- jest bezpiecznie - brak ludzi 

- lub jedziemy firmowo na narty - mamy wynajęta część stoku

- lub podchodze na skiturach poza godzinami funkcjonowania i jadę szybko w dół nie sprawiając zagrożenia dla nikogo

to co w tym złego? Uwarzam się, że osobe rozważną która nie będzie narażała innych na niebezpieczeństwo czy to na stoku czy poza nim. Jeżdżę też enduro w lecie i pomimo tego że rozwijam czasem zawrotne prędkości to jeśli ścieżka ma kategorie - pieszo - rowerowej to wystarczy pomysleć aby nie grzać na złamanie karku, ew. sprowadzić rower trudniejszymi partiami które są zatłoczone.

prędkość podkreślona gdyż jest to jeden z parametrów na którym mi jednak zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze możliwości edycji :(

znalazłem post dot. umiejętności

7 – dobrzy narciarze, stosujący prawidłowo kilka technik w zależności od warunków. Dobrze na muldach i puchu, natomiast słabo na tyczkach. Potrafią dobrze pojechać skręt fun bez kijków. Tutaj jest miejsce dla pomocników instruktorów.

6 – dosyć dobrzy narciarze, mający opanowane kilka technik przy małych i średnich prędkościach. Dobrze opanowany skręt carvingowy. Mają problemy przy jeździe w puchu i na muldach. Nie potrafią jeździć na tyczkach.

5 – średnio zaawansowani narciarze, którzy rozumieją zasady ruchu ciała w skrętach, jednak nie potrafią ich w pełni wprowadzić w życie. Umieją wykonać kilka skrętów równoległych, np carvingowych na średnio nachylonych stokach. Potrafią bezpiecznie zjechać każdą czarną trasą (niekoniecznie mając z tego przyjemność).

czyli powiedzmy 6 bym sobie dał raczej.

Edytowane przez damiok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...