Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rejon Zillertal i domy Belvilla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytań odnośnie wyjazdu organizowanego na "własną rękę". W minionym sezonie ferie spędziliśmy ze znajomymi w Aprice we Włoszech, wyjazd organizowany przez biuro. Może górki i cały ośrodek nie powala, ale na początek było OK. Szczególnie że "młoda" mogła się szkolić przez cały tydzień z instruktorem, a my mieliśmy luz. Na ferie 2019 postanowiłem coś zorganizować na własna rękę i zainteresowałem się czymś bliżej i fajniejszym ośrodkiem. Padło na zillertal arena, a nocowanie np. w Krimml.

Pytanko do znających ten ośrodek, czy dobrym wyborem będzie dla mojego towarzystwa rozpoczęcie od strony Hochkrimml i Konigsleiten?
Czy mieszkanie w Krimml jest dobrym wyborem?
Szukałem domków bezpośrednio z mapy google (zapytania email) jak i przez Booking i trafiłem na pośrednika Belvilla... Czy ktoś z was korzystał z Belvilla i może potwierdzić rzetelność tego co na ich stronie prezentują domy? Czy napotkam jakieś problemy itp?

Za odpowiedzi będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

"Pytanko do znających ten ośrodek, czy dobrym wyborem będzie dla mojego towarzystwa rozpoczęcie od strony Hochkrimml i Konigsleiten?
Czy mieszkanie w Krimml jest dobrym wyborem?" - A skąd ktokolwiek to nie zna Twojego towarzystwa może to wiedzieć? Sam chyba rozumiesz, że odpowiedź na tak postawione pytanie jest niemożliwa.

Belvilla to holenderski pośrednik. Wynajmuję dom u nich już kolejny raz nie nie mam żadnych zastrzeżeń co do współpracy. Ale znowu... Moje towarzystwo jest z założenia mało wymagające i nie zwracamy uwagi na jakieś detale, które na przykład dla Ciebie i Twojego towarzystwa mogę być nie do zaakceptowania.

Będę w okolicach w dniach 26 01-02 02 a może dłużej (może to o tych feriach piszesz bo nie napisałeś jakie ferie) więc może do zobaczenia.

Pozdrawiam serdecznie i miłego wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze strony ośrodka korzystałeś? bo to chyba najpewniejsza metoda, w zillertalu działa tez zilertalinfo pl, sam nie korzystałem ale wielu ludzi korzysta i sa zadowoleni

generalnie raczej bym sie nie obawiał, jeśli jest duzo szczegółów i dokładne zdjęcia to powinno sie zgadzać w 100%, nigdy nie spotkałem się żeby było inaczej a organizuje tak wyjazdy często dla większej grupy od kilkunastu lat, 

ja będę z większa ekipą w Zillertall na początku lutego, jakbyś szukał szkółki dla dzieciaka mogę podać namiar na polską szkółkę gdzie będą nasze dzieciaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Zillertalu 5 razy, z czego 4 razy brałem nocleg przez wspomniane polskie biuro zillertalinfo.eu.

Generalnie nigdy nie miałem żadnych negatywnych uwag, ale podobnie jak Mitek nie przywiązuję jakiejś ogromnej wagi do noclegów. Zresztą na ich stronie opisy kwater są bardzo rzetelne. Zawsze pokoje, ich wielkość, rozmieszczenie łóżek i ogólny wygląd zgadzał się w 100% Zaletą rezerwacji przez nich jest też brak pobierania jakiejkolwiek kaucji. Niestety próbując szukać przez Booking często gęsto zdarza się konieczność wpłaty 200-300 euro co dla mnie jest sporą niedogodnością. Zaznaczam, że nie wiem jak ten temat wygląda w biurze Belvilla.

Wracając do głównego wątku czyli miejscówki w Krimml. Jeśli macie zamiar jeździć tylko na Arenie to wybór nie jest zły, ale jeśli chcecie odwiedzić też inne ośrodki w dolinie, wtedy dojazd jest już uciążliwy. Do Kaltenbach (ośrodek Hochillertal) i do Mayerhofen (ośrodek Zillertal 3000) jest już ponad 40 km, a zjazd do doliny jest po całkiem niezłych serpentynach, czyli dość wolny. Nie wspomnę tu o Tuxie gdzie będzie ponad 60km. Dodatkowo mieszkając w dolinie nie musisz skazywać się tylko na samochód, całkiem sprawnie działają skibusy i pociąg, które macie w cenie karnetu.

Ja zazwyczaj szukam noclegu gdzieś pomiędzy Uderns, a Zell am Ziller. Głównie z uwagi na ceny (generalnie im głębiej w dolinę tym drożej) no i najbardziej lubię jeździć na Hochzillertalu i Arenie, a do nich mam całkiem blisko (raptem po kilka km). Nawet na Tux odległość nie jest większa niż 40 km.

Na najbliższy wyjazd (widzę Mitek, że będziemy w tym samym terminie w dolinie:-)) mam już zaklepany nocleg w Ried am Zillertal, raptem 1,5 km od kolejki na Hochzillertal i 9 km od Areny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Będę w ferie mazowieckie tak jak Mitek, czyli 26.01-02.02. Polska szkółka by się awaryjnie przydała. Ale planujemy być od strony Krimml. Czy tutaj znajdziemy kogoś z PL kto prowadzi zajęcia?
Zdjęcia domu są w miarę dokładne, ale jakikolwiek kontakt kiepski... Raz że na stronie nie działa poprawnie formularz, dwa nie odpowiadają na emaile, a kontakt telefoniczny żaden w PL, jest przekierowanie gdzieś do anglojęzycznego centrum telefonicznego. Kaucja/depozyt wynosi 300E, zaliczka 500 E. Ciężko jest znaleźć dom dokładnie dla 14 osób i to jeszcze w konfiguracji na 4 rodziny 4+4+3+3...

Z Krimml niedaleko jest też do Wildkogel, ale pewnie i tak skupimy się na Zillertal, jest tam też skibus z Krimml.

P.S. Jak odbywa się odbiór kluczy po przyjeździe? Jak oddanie domku wygląda?

P.S. 2. Jak kupować skipassy? Na miejscu, czy jest możliwość przez Internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontaktowałeś sie z zillertalinfo? oni takie własnie specjalne zapytania ogarniają. ja szukałem zakwaterowania dla w sumie 19 osób i byli w stanie mi przedstawić ofertę od razu ze skipasami, mieli tez odpalić szkółkę, w końcu wybrałem jeszcze  inna ofertę w okolicach Schwendau, tylko ze to było w wakacje i wybór był pełny

 

jesli masz problemy z komunikacją to jednak szukałbym innego noclegu, przy dużej grupie i dużej inercji na pewno zdarzą się sytuacje specjalne i dobry kontakt pozwoli uniknąć stresów

inna metoda napisać do :

Kontakt: 

Zillertal Tourismus GmbH
Bundesstraße 27d
6262 Schlitters, Zillertal
T: +43 5288 87187
holiday@zillertal.at | www.zillertal.at

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...