Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu nart freeride/freestyle


matben123

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć -M

2. Wiek -18

3. Waga -68

4. Wzrost -180

5. Na nartach jeżdżę od 12 sezonów, ( od 7 do 20 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 8,5

7. Moje buty to - Salomon Shogun

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - dynastar 6th sense slicer 175cm, wiązania atomic tracker 13

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - poza trasami 

10. Upatrzyłem sobie narty - majesty dirty bear 

11. Mój budżet na narty to około - 1800zł 

Potrzebuję pomocy w doborze, narazie myśle nad tymi wyżej chodź może macie jakąś lepszą propozycje. Głównie jeżdżę na narty do austrii włoch i słowacji więc poza trasami polatam może te 5 dni w sezonie bo najczęściej nie trafiam w dobrą pogodę. Szukam głównie nart freeride ale też trochę freestyle bo jak nie ma pogody to coś próbuje wkręcać na parku i trasie. Narty które mam z wiązaniami trochę ważą a po złamanej kości udowej straciłem trochę na sile co odczuwałem w tamtym sezonie, a teraz miałem niedawno operacje więc też chcę zmienić wiązania na coś lżejszego. Na starych nartach musiałem szybko jeździć żeby się nie zapadać, przy małych prędkościach ciężko było coś zrobić jeszcze jak śnieg był mokry i myślałem o czymś szerszym. Szerokość 99 i długość 175 będzie dobra ? Może dobrym wyborem będzie kupić 2 pary nart w tym budżecie mogą być używane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wątek Fr

Pośrednio wnioskuję, że szukasz nart na puch. W takim układzie być może należałoby pomyśleć o ciut dłuższej  narcie + 5 cm (czyli 185 cm) Szerokość, szczególnie przy Twojej wadze jest OK. Rocker wskazany choć stare niezrockerowane narty można wyhaczyć za grosze. Do jazdy są też dobre. 

Jeśli chodzi o Fs to pojęcia nie mam

Uczuliłbym Cię na kwestie bezpieczeństwa, nawet 100 m od trasy można zginąć. Podstawa to minimum wiedzy o zagrożeniach, świadomość toru jazdy i uwzględnienie komunikatów lawinowych, jazda zadaniowa w grupie od punktu do punktu a ze sprzętu posiadanie ABC. To nie są żarty. Kup najtańsze narty z założoną geometrią a za resztę zrób kurs lawinowy.

 

Pozdro

Wiesiek

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź w kwestii bezpieczeństwa będę szukał może jakiegoś wyjazdu z instruktażem. Jestem pewien że raczej jedna para nart mi nie będzie wystarczać więc wezmę nawet trochę szersze deski Fr a Fs kupię coś używanego może coś wychacze taniego może ktoś wie co z tańszych desek Fs będzie dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A zauważyłem że teraz jest taka moda, że ludzie kupują plecaki ABS, a nie mają ABC i nie robią dedykowanego szkolenia.

Nic dziwnego, teraz wszystko idzie po najmniejszej linii oporu i ludziom nie chce się szkolić.

Natomiast sam ABS wydaje się lepszym wynalazkiem niż ABC. Może pomóc nawet jak jedziesz sam albo lawina zgarnie wszystkich. Tylko ta waga. Jakie są statystyki, skutecznego użycia ABS/ABC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spiochu napisał:

Nic dziwnego, teraz wszystko idzie po najmniejszej linii oporu i ludziom nie chce się szkolić.

Natomiast sam ABS wydaje się lepszym wynalazkiem niż ABC. Może pomóc nawet jak jedziesz sam albo lawina zgarnie wszystkich. Tylko ta waga. Jakie są statystyki, skutecznego użycia ABS/ABC?

Zauważ,że przy ABS łopata jest tak samo niezbędna. Do tego nie masz gwarancji, że się sam odkopiesz. A to największy element trójcy. 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Spiochu napisał:

Nic dziwnego, teraz wszystko idzie po najmniejszej linii oporu i ludziom nie chce się szkolić.

Natomiast sam ABS wydaje się lepszym wynalazkiem niż ABC. Może pomóc nawet jak jedziesz sam albo lawina zgarnie wszystkich. Tylko ta waga. Jakie są statystyki, skutecznego użycia ABS/ABC?

Jak idziesz/jeździsz sam, to ABS ma większy sens. Do tego detektor warto dorzucić, aby znacznie ułatwić pracę ratownikom.

Jak idziesz w ekipie, to moim zdaniem obie rzeczy: ABC + ABS. Żadna z tych rzeczy nie daje 100% szansy przeżycia, ale łącznie zwiększają prawdopodobieństwo przeżycia, bardziej niż każdy element osobno. Oczywiście nie 100%. I oczywiście aspekt warunków jest ważny, czy ktoś się wbija w ewidentnie niebezpieczny teren w danej chwili bo musi pojeździć po puchu czy szacuje to ryzyko.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Podepnę się pod temat, żeby już nie zakładać nowego.

Też szukam nart freestyle/freeride, tyle, że do ceny mniej więcej 500zł. Wzrost 176, waga 59/60, wiek 17, umiejętności 7, butów jak na razie brak, ale celuje coś z flexem 100-120.
Wypatrzyłem sobie 2 modele: 

K2 DOMAIN 2015  -  używane, wiązania marker squire 11

K2 DOMAIN 2013  -  nowe, ładniejsze, wiązania marker free 10.0


Na nartach będę jeździł trasa 50/50 freeride. Na trasie małe tricki, nie będą używane do typowej jazdy - do takiej mam fischer rc4, tylko bardziej do zabawy i funu.
Raczej lekki freeride, bo będą to początki na chopoku.


Nie mam pojęcia, które mogą być bardziej opłacalne :/
Dodam, że chciałbym wydać jak najmniej, ale lepszy wygląd i to, że są nowe jakoś mnie przekonuje, żeby dołożyć te 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...