Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mölltaler Gletscher


moloo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Byłem na Molltalerze w 2011 roku. Z tego co widzę na mapach, to od tamtej pory zostało dostawione jedno krzesło (niewyprzęgane). Do ośrodka dojeżdża się podziemnym wagonikiem, natomiast wyżej jeździ się pod jedną gondolą i jednym krzesłem wyprzęganym wwożącym na szczyt oraz kilkoma starymi krzesłami niewyprzęganymi. Nie da się zjechać na nartach do doliny.

Ośrodek, jak na alpejskie standardy, jest b. mały, ale mi się podobał. Mało ludzi, dobre warunki śniegowe, sporo możliwości na jazdę pozatrasową. Ze względu na wysokość i położenie ośrodka, w styczniu i lutym należy się jednak przygotować na b. niskie temperatury, wiatr i kiepską widoczność. Za wadę należy w mojej ocenie uznać również wolne wyciągi.

Podsumowując, raczej nie jechałbym tam na tydzień, ale na 1-2 dni w kilkudniowym ski-safari, jak najbardziej polecam.

Edytowane przez laryzbyszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bardziej "odludny" jest Ankogel. 7 km zjazdu ekstraklasa.

piątek, 14 czerwca 2019

Latem myśl o zimie. Poważna transakcja na rynku M&A. TMR kupił austriacki lodowiec

 
Jeśli ktoś się zastanawia
 
  • dlaczego TMR lego lata nie robi wielkich inwestycji w SMR
oraz
  • dlaczego TMR nie kupił (czy był zainteresowany, nie mam pojęcia, a w gronie narciarzy taki kierunek był obecny w dyskusjach i spekulacjach) Pilska
mamy odpowiedź. 
 
Otóż TRM raptem dwa dni temu (12 czerwca) sfinalizował w sumie dość spodziewaną transakcję zakupu
  • lodowca w dolinie rzeki Möll (niem. Mölltal)
17.12.2004-Moelltaler%2B047.jpg
 
 
20.12.2004-Moelltaler%2B56.jpg

oraz 
  • niejako w pakiecie prawie lodowca (2636 mnpm) w Mallnitz (góra Ankogel).
 
21.12.2004-Ankogel%2B056.jpg
 
21.12.2004-Ankogel%2B083.jpg
 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden starszy tekst:

https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/01/rem-narciarskie-10-ost-narty-naprawde.html

środa, 23 stycznia 2019

Rem. narciarskie (10- ost.). Narty naprawdę wysokie. Perła w Koronie. Ankogel i Mölltal

 
I na koniec perła - lodowiec Mölltal (3200 mnpm) i prawie lodowiec - Ankogel (2600 mnpm). Oraz liźnięcie innych ośrodków w pięknej Karyntii: Naßfeld (zaledwie ... 2000 mnpm) oraz Heiligenblut (2600 mnpm).

Zdjęcia są sprzed lat (ok. 15), ale okazje cenowe są ... dzisiejsze (patrz Gopass TMR-u!).

Oto Mölltaler Gletscher:
17.12.2004-Moelltaler%2B006.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak moltek wygląda w listopadzie 8-11, będzie to również pierwszy wyjazd narciarski Martynki :) , można powiedzieć debiut bardzo szybki i na dość wysokim poziomie. Jakby co to jestem zabookowany w Flattach. Montain-Forecast pokazuje mocne opady w okolicach najwyższej góry Austrii, więc zapowiada sie dość szybki i udany początek sezony.

 

https://www.mountain-forecast.com/peaks/Grossglockner/forecasts/3798

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za dwa tygodnie start sezonu na lodowcu, do tego czasu nasypie na 3000 m.n.p.m. ze dwa metry świeżego "puchu" ;) od czwartku zaczyna mocno sypać, to będzie prawdziwe świętowanie 11 ;istopada, ..., z dala od jakichkolwiek zadym i ujadania :) . Dzięki TMR za prezent w postaci skipass na ten region:

https://www.gletscher.co.at

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, christof napisał:

A my wracamy:) uzylismy kanetu sezonowego wiec chyba 2019/2020 utworzylismy;)

Napisz coś więcej, jakie warunki zastaliście na „Moltku” ile było czynnych tras itd. Sezonowka działa bez problemu na bramkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4 sezonowek 2 zadzialaly. Z kolejnymi dwoma trzeba bylo pofatygowac sie do kasy. Ale koledzy sie tego spodziewali:) w kazdym razie jesli do tej pory nie mieliscie problemow z sezonowka to powinno byc ok. No ale warto zapisac sobie fakture na telefonie (mozecie nie miec np zasiegu aby sciagnac z maila czy konta). Warunki jesienno-letnie rano beton ok 11 miekko. Przygotowana trasa nr 3. Otwarta tez 2 ale tam lod u góry wiec szalu nie ma. Duzo szkólek. Wyjezdzilismy sie ale przydal by sie konkretny opad sniegu. 

Edytowane przez christof
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, christof napisał:

Z 4 sezonowek 2 zadzialaly. Z kolejnymi dwoma trzeba bylo pofatygowac sie do kasy. Ale koledzy sie tego spodziewali:) w kazdym razie jesli do tej pory nie mieliscie problemow z sezonowka to powinno byc ok. No ale warto zapisac sobie fakture na telefonie (mozecie nie miec np zasiegu aby sciagnac z maila czy konta). Warunki jesienno-letnie rano beton ok 11 miekko. Przygotowana trasa nr 3. Otwarta tez 2 ale tam lod u góry wiec szalu nie ma. Duzo szkólek. Wyjezdzilismy sie ale przydal by sie konkretny opad sniegu. 

Będę na Moltku 8 listopada, po solidnym opadzie śniegu, powinno być znacznie lepiej, mróz tez już w drodze.

https://www.mountain-forecast.com/peaks/Grossglockner/forecasts/3000

 

dzieki za cenne informacje, co prawda mam już odpaloną sezonowke na Słowacji, ale zabiorę wydruk faktury ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marcinn napisał:

No to widzę że już nas paru jest z sezonówkami Szczyrkowskimi plus lodowiec 😋

Ja czekam na opad śniegu i 8 listopada uderzam

Ja mam Polskę, Słowację, Czechy i Austrię ;) , wieczornych na Szczyrk tylko nie brałem, bo tam akurat za często mnie ńie będzie, z oczywistych względów, niby najbliżej a jednak jakoś nie po drodze mi do Szczyrku w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś "sezonówkę" na wszystko ?  (PL CZ Slo Aut).  Ja mam konto na gopass.sk i jest tam oferta 349Euro,  ale bez Moletaller'a ?

Mam zagwozdkę, bo nie wiem co wybrać, głównie zależy mi na lodowcu ale i na Chopoku,  no Szczyrk i reszta ewentualnie jako dodatek.

ps.

Też przymierzałem się do  wyjazdu mniej więcej 8-12.11 Wstępnie do Kaprun,  ale w sumie jakby tak udało się nabyć Sezonówkę,  to byłby Moleltaller, tylko jak na razie to mało śniegu, jakby dopadało to kto wie?

Edytowane przez prez7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, prez7 napisał:

Jak kupiłeś "sezonówkę" na wszystko ?  (PL CZ Slo Aut).  Ja mam konto na gopass.sk i jest tam oferta 349Euro,  ale bez Moletaller'a ?

Mam zagwozdkę, bo nie wiem co wybrać, głównie zależy mi na lodowcu ale i na Chopoku,  no Szczyrk i reszta ewentualnie jako dodatek.

ps.

Też przymierzałem się do  wyjazdu mniej więcej 8-12.11 Wstępnie do Kaprun,  ale w sumie jakby tak udało się nabyć Sezonówkę,  to byłby Moleltaller, tylko jak na razie to mało śniegu, jakby dopadało to kto wie?

Pl i SK były w promocji w 2018, teraz dostałem dodatkowo ofertę na Molltaler za 49,00 euro, w sumie wyszło wszystko bardzo tanio, więc skorzystałem. Konto mam na gopass.pl. Śniegu na pewno dopada, zobacz link, który wkleiłem,  AZS tem rownież prognozowane opady na rożnych wysokościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,  była do końca kwietnia lub marca 2018, chyba za 1000zł. Wtedy myślałem żeby kupić, ale oczywiście zawsze tysiąc powodów żeby poczekać jeszcze i w końcu nie wyłożyłem gotówki, no to teraz mam za swoje.

Teraz mam wyboru albo ok 280 euro za Szczyrk oraz Molertaller albo 349 Euro za Szczyrk Słowację i Czechy, ale bez lodowca ?

ps, Byłem 1-3 kwietnia 2018 na Chopoku i było fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, prez7 napisał:

Pamiętam,  była do końca kwietnia lub marca 2018, chyba za 1000zł. Wtedy myślałem żeby kupić, ale oczywiście zawsze tysiąc powodów żeby poczekać jeszcze i w końcu nie wyłożyłem gotówki, no to teraz mam za swoje.

Teraz mam wyboru albo ok 280 euro za Szczyrk oraz Molertaller albo 349 Euro za Szczyrk Słowację i Czechy, ale bez lodowca ?

ps, Byłem 1-3 kwietnia 2018 na Chopoku i było fajnie.

jak to mówi "chytry" dwa razy traci, nawet chyba to wyszło taniej przy przedpłatach, a lodowiec doszedł za 49,00 euro dosłownie kilka dni temu, więc skorzystałem i mam prawie full pakiet bez jazd wieczornych w Szczyrku.

 

P.S. z tego co widzę to dopłata do Molltaler obowiązuje do 5 listopada, tak przynajmniej widać u mnie na golasa.sk. Sprytna sezonowa kosztowała 229,00 Euro w promocji+49:

Doplata k Sprytnej Sezonówke Mölltaler 1. Gletscher

 

Może kup sezonowke na SK, PL, CZ a potem dostaniesz ofertę za 49,00 Euro dopłaty do lodowca :) . 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirekn napisał:

I żeby nie było, że symboliczną ;) "Wieczorna jazda na nartach przez cały sezon za dopłatą 250 PLN (SMR, BSA) "

Pozdrawiam

mirekn

Dokładnie, licząc 3h dostępne z czego połowa w kolejce do kolejki, to średnio atrakcyjna oferta w Beskidach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, cenią się strasznie :(  ...w Białce jak kupujesz kilkudniowy karnet, to masz od rana do wieczora.... Patrzyłem na Bergfex, to na obecną chwilę w Molertaller otwarte są 3 wyciągi i tylko 3km z 17km tras, także d....nie urywa  na razie. Pewnie moja decyzja zapadnie tuż przed samym wyjazdem, bo oprócz tego, to pogoda jeszcze musi być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...