Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mölltaler Gletscher


moloo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na Tuxie wiało jak jasna cholera. Dzieciaki nam sie buntowały. Na początku było trochę słońca, ale potem niebo zasnuły chmury, a wiatr wzmagał sie z każdym wyjazdem. W końcu gondole, która jeździliśmy wyłączyli, choć cały dzień i tak chodziła sporo spowolniona. Jutro i pojutrze ma padać śnieg - ponad 60 cm w dwa dni. Od srody ma ruszyć zjazd od Fernerhausu w kierunku Sonnenbergu i wyciągi na Sonnenbergu. Zdjec specjalnie z dziś nie ma, bo jak ściągnąłem rękawiczkę to moja dłoń w tym wietrze po 5 sek zamieniła sie w sopel lodu. Stad tylko jedno średnie zdjęcie z gondolki.
 

 

519FE579-AA71-42B2-8FE3-12C13239AE79.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

Alpy to nie Białka ani Szczyrk i jeśli kolejki nie chodzą to cały ośrodek jest zamknięty ze względów bezpieczeństwa i wręcz nie wolno podchodzić, tym bardziej z dziećmi.

Cześć

Opowiadasz...

Widziałem takie rzeczy co najmniej, parę razy. Nikt się oczywiście do góry nie pchał - bo i po co. Ale na ściankach czy stokach na dole ustawiana różne rzeczy  z tyczek czy tez bojek i podchodzone było grane aż miło.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

Alpy to nie Białka ani Szczyrk i jeśli kolejki nie chodzą to cały ośrodek jest zamknięty ze względów bezpieczeństwa i wręcz nie wolno podchodzić, tym bardziej z dziećmi.

Chyba co do zasady to nie masz racji, Nie raz podchodziłem w zamkniętym ośrodku (i nie byliśmy jedyni). Jak ktoś ma ochotę to może się poruszać po górach

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Spiochu napisał:

W samolocie jest utrzymywane ciśnienie, mniej więcej jak na wysokości 2500m, także długie loty niewskazane.

Na teneryfę aż tak daleko nie jest, ale pewnie najlepiej byłoby lecieć z przesiadką.

są loty bezpośrednie już od kilku lat, ja wybieram zawsze z przesiadkami, bo nie lubię rajanów i łizerów ;) , na Teneryfę jest bardzo daleko, to jest właściwie Afryka, sam lot zajmuje bezpośrednio 5,5 lub 7h w zależności w którym kierunku się leci, prom z Valencii lub Barcelony płynie około 24 h, plus 30 h dojazdu do portu w Hiszpanii, w samolotach najgorsze są lądowania, dzieci krzyczą wówczas w niebogłosy, co wcale nie dziwi, skoro dorosłym czasem przy lądowaniu w Krakowie chce rozerwać uszy, nie wiem dlaczego tak jest czasami, zwłaszcza w tanich liniach, ale wydaje mi się, że nie wszędzie prawidłowo działa system wyrównywania ciśnień, szczególnie zapamiętałem jedno lądowanie rajanem w Kraku, to była jakaś rzeźnia, nigdy więcej rajana, wolę nieco drożej LOTem czy lufą do Madrytu i dalej Norwegianem, który ląduje 6 km od mojego domu ;) , ale teraz to z Tynką będziemy zwiedzać Europę i Ocean Atlantycki :) w wolnym tempie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sariensis napisał:

, w samolotach najgorsze są lądowania, dzieci krzyczą wówczas w niebogłosy, co wcale nie dziwi, skoro dorosłym czasem przy lądowaniu w Krakowie chce rozerwać uszy, 

Gumy do żucia. Żujemy i mlaszczemy :)Sprawdzone wielokrotnie. Mowie jak najbardziej powaznie. Polecam.

Dorośli, nie mlaszczemy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mysiauek napisał:

Gumy do żucia. Żujemy i mlaszczemy :)Sprawdzone wielokrotnie. Mowie jak najbardziej powaznie. Polecam.

Dorośli, nie mlaszczemy  :)

Czasami nie działa..., sprawdzone :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przemo_narciarz napisał:

@Sariensis jak ja nie lubię takiej napinki, tego nie da się czytać.

Szkoda bo miał być temat o moltku😉

 

To nie czytaj, na tym polega demokracja, masz wolność wyboru i prawo głosu, korzystaj póki możesz, bo nie wiadomo jaki system zastaniesz za kolejne 30 lat :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla rozluźnienia atmosfery uprzejmie donoszę, ze na Tuxie spadło ze 40 cm sniegu. Ludzi mało. Dobrze, ze wziąłem RTMy, bo w tym sniegu jeździło sie na nich bardzo dobrze. Dzieci trochę sie męczyły, ale w takich warunkach tez trzeba umieć jeździć i jakoś dawały radę. Jutro znów podobno nawet pół metra sniegu ma spaść. Maja otworzyć więcej tras m.in. Na Sonnenbergu. Myśle, ze będzie wesoło. Dla tych co myślą nad wyjazdami lodowcowymi - warto na Hintera przyjechać, bo sniegu nie brakuje.

 

321DDCC6-B8A9-436B-86BE-024302A61CC7.jpeg

515F3049-2F96-4838-BF36-8E34B13A49D7.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wujot napisał:

Chyba co do zasady to nie masz racji, Nie raz podchodziłem w zamkniętym ośrodku

Oczywiście tylko że w tym kontekście nie miałem na myśli skiturowców tylko szkolenie dzieci na lodowcu.

Miałem taką sytuację w Saas Fee, dziecko było w szkółce, przyszła taka zadyma że w zamknęli cały ośrodek,

zacząłem szukać szkółki na stoku ale cała grupa już siedziała w bezpiecznym miejscu.

Instruktor twierdził że gdyby w tych warunkach wyszli z dziećmi na stok to stracą licencję.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, yoss napisał:

U mnie nie działa i niestety z zatyczkami jest kompletnie odwrotnie: całkiem źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Hinterku ciąg dalszy napadu zimy. Odśnieżanie aut sporo zajęło, jako ze spadło 70 cm sniegu. Dzięki napędowi 4x4 wygrzebałem sie bez łańcuchów. Klubowy busik dzielnie walczył z wyjazdem spod kwatery. W końcu po kilku próbkach udało sie udać na gore. Tam -14, mgła i intensywne opady sniegu. Kontrast fatalny. Dzieci po 4 długich zjazdach i jednej przerwie miały dość. I tak były bardzo dzielne. Jutro ma wyjsć słońce ale ma tez dość intensywnie wiać. Nastawiamy sie jednak na ostre jeżdżenie.

Kilka zdjęć spod kwatery i z drogi: 

 

A5D4372E-CD03-45E6-B681-F226CA7437CF.jpeg

ED9AD0BE-5671-465D-BF9B-F5CD0B6447AF.jpeg

CC0A9C16-87B7-44DB-9FE7-48B95788F2AE.jpeg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jeeb napisał:

Oczywiście tylko że w tym kontekście nie miałem na myśli skiturowców tylko szkolenie dzieci na lodowcu.

Miałem taką sytuację w Saas Fee, dziecko było w szkółce, przyszła taka zadyma że w zamknęli cały ośrodek,

zacząłem szukać szkółki na stoku ale cała grupa już siedziała w bezpiecznym miejscu.

Instruktor twierdził że gdyby w tych warunkach wyszli z dziećmi na stok to stracą licencję.

Cześć

Mówisz o instruktorze z dziećmi ze szkółki a ja o trenującej grupie wyczynowej. Naprawdę nie widzisz różnicy?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

o trenującej grupie wyczynowej.

w ubiegłym tygodniu byłem na lodowcu w Zermatt, rano była wspaniała pogoda, trenowały kluby włoskie i szwajcarskie,

koło południa pogoda zaczęła się psuć - nadeszły chmury, mgła, zadyma. Jako pierwsi panicznie zwinęli się trenerzy i zawodnicy z grup wyczynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w ubiegłym tygodniu byłem na lodowcu w Zermatt, rano była wspaniała pogoda, trenowały kluby włoskie i szwajcarskie,

koło południa pogoda zaczęła się psuć - nadeszły chmury, mgła, zadyma. Jako pierwsi panicznie zwinęli się trenerzy i zawodnicy z grup wyczynowych.

Co w tym dziwnego? Ile trwa trening wyczynowy? Chyba nie więcej niż 2-3h.

Trening się skończył to pojechali. Późną wiosną czy latem, wyczynowy kończą trening, zanim większość amatorów pojawi się na stoku.

 

Cytat

U mnie nie działa i niestety z zatyczkami jest kompletnie odwrotnie: całkiem źle.

To całkiem logiczne. Mnie zastanawia, jak to może działać.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spiochu napisał:

Co w tym dziwnego? Ile trwa trening wyczynowy? Chyba nie więcej niż 2-3h.

Trening się skończył to pojechali. Późną wiosną czy latem, wyczynowy kończą trening, zanim większość amatorów pojawi się na stoku.

Cześć

 I zazwyczaj robią to w sporej panice. ;)  ...z zimna.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze wątek średnio pasujacy, to juz dociągnę moja relacje z Hintertux tutaj. Dzisiaj słońce i wielki wiatr. Na gorze -12 moze -14. Dzieci zostały wyposażone w ogrzewacze i pięknie pozjeżdżaly. Trzy zjazdy z samego szczytu do Sommerbergu do przerwy i nawet dorośli poczuli to w nogach. Mimo wiatru to był to nasz najlepszy dzień na lodowcu. Śnieg absolutnie genialny. Ludzi niby niewiele, ale rano z uwagi na prognozy dot. Wiatru przed godz. 8ma zebrał sie tłum ludzi, przede wszystkim z rożnych klubów. Z uwagi na wiatr gondole ruszyły jednak dopiero o 8:30 i w sumie zrobiło sie wielkie bydło z wypychaniem sie do wagoników. Jako udało sie nam uratować naszych juniorów  przed stratowaniem. Działały tylko funitele, a na koniec ruszył jeszcze orczyk na Sommerbergu gdzie dzieciaki zaliczyly jeszcze kilka zjazdów na tzw. dobicie. Co będzie jutro to nie wiemy, bo zapowiadają jeszcze większy wiatr i opad sniegu. Nie wiemy czy w ogóle jutro ten interes będzie sie kręcił. Pożyjemy zobaczymy. Tu pare zdjęć z dziś:

 

2217B8F2-7C20-4D01-9F4B-9799968B9D21.jpeg

7B209304-8238-4E7C-8C30-3AA50E11AE77.jpeg

4FCC8CB1-6782-428E-ADFF-D1D4AE4E3532.jpeg

8247EFD5-D6DE-4ED1-85E1-E92D6EDE5508.jpeg

D3C928A9-EDA1-4E5C-8549-ABD429B93F56.jpeg

78759A6C-1CB1-49E0-9996-E0E871C46DE0.jpeg

803467F9-28D4-4786-8BE9-6DABEDA9F935.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...