Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mölltaler Gletscher


moloo

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę moje opowiastki o Hintertuxie juz z domu. Wczoraj temperatura na plusie jeszcze na wysokościach typu 2300 mnpm. Do tego deszcz i wiatr. Chodziły tylko dwa Gletscherbusy (do Fernerhaus) i orczyk Roosmos na Sonnenbergu. Plan był taki żeby pojeździć właśnie tam z dzieciakami ze 2h, porobić trochę ćwiczeń, zjeść obiad i pojechać do domu. Z uwagi na rzęsisty deszcz i wiatr postanowiliśmy odpuścić. Dzieci byłyby kompletnie przemoczone. W kasie wywalczyliśmy tzw. day off, czyli zwrot karnetów na voucher i wróciliśmy do domów. Mimo trudnych chwil pogodowych, wyjazd bardzo fajny. Teraz czekamy na śnieg gdzieś u nas. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

Wspominając zeszloroczna dyskusje o niepłaceniu mandatów z ciekawości zapytam kto prowadził auto na ten wypad?

Ja prowadziłem, ale to nie mój samochód, tylko żony, dyskusja toczyła się niemal dwa lata temu i właśnie 26 listopada mogę tym samym pojechać, który wówczas prowadziłem ;) , wszystko wyliczone, tak po szwajcarsku :) :) :) , a może austriacku ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 14:33, Sariensis napisał:

Ja prowadziłem, ale to nie mój samochód, tylko żony, dyskusja toczyła się niemal dwa lata temu i właśnie 26 listopada mogę tym samym pojechać, który wówczas prowadziłem ;) , wszystko wyliczone, tak po szwajcarsku :) :) :) , a może austriacku ;) .

Nie chce Cię straszyć, ale jak by Cię z jakiś względów zatrzymali i okazałoby się, że masz jakieś rzeczy z nimi nierozliczone - np. mandat - to odczekanie 2 lat niekoniecznie pomoże. Nie znam dokładnie procedury u Austriaków, ale mój znajomy z USA poleciał na konferencję do Szwajcarii i na lotnisku, przy kontroli paszportowej, wyskoczyło że gościa trzeba zatrzymać do wyjaśnienia sprawy. Trafił na lotniskową izbę zatrzymań, gdzie okazało się, że miał jakiś mandat sprzed kilku lat, który nie został zapłacony. Sprawę ostatecznie wyjaśniono - choć z pomocą szwajcarskich adwokatów, sporej dawki nerwów i niemałej ilości franków szwajcarskich...

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Nie chce Cię straszyć, ale jak by Cię z jakiś względów zatrzymali i okazałoby się, że masz jakieś rzeczy z nimi nierozliczone - np. mandat - to odczekanie 2 lat niekoniecznie pomoże. Nie znam dokładnie procedury u Austriaków, ale mój znajomy z USA poleciał na konferencję do Szwajcarii i na lotnisku, przy kontroli paszportowej, wyskoczyło że gościa trzeba zatrzymać do wyjaśnienia sprawy. Trafił na lotniskową izbę zatrzymań, gdzie okazało się, że miał jakiś mandat sprzed kilku lat, który nie został zapłacony. Sprawę ostatecznie wyjaśniono - choć z pomocą szwajcarskich adwokatów, sporej dawki nerwów i niemałej ilości franków szwajcarskich...

I tak mam ten samochod tylko już za dlugo, Inna sprawa jest taka, że ja nie mam niczego nierozliczonego, tylko samochod, cóż takie dziwne prawo, z ktorego nalezy korzystać. Strona zagraniczna, miala dwa lata na wniesienie pozwu o ustalnie sprawcy przez polski sad, czego oczywiscie nie zrobiła, w zwiazku z czym po dwóch latach, ..., sprawa im się rypła.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakby ktoś potrzebował to mam do podarowania dla forumowiczów kupony na lodowiec za 29 Euro ważne do 21.12.2019

Lodowiec już czynny i dużo śniegu ale Ankogel - Mallnitz czynny dopiero od 21 grudnia do 29 marca 2020 r

https://www.moelltaler-gletscher.at/resort/moelltaler-gletscher/live-kameras/alteck-berg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 godziny temu, marcinn napisał:

Wszystko dziś chodziło,każde krzesło,orczyk,gondola

Wszystkie trasy pięknie przygotowane

Śniegu dobre 2 metry,choć podają info że prawie 3 😁

Ps.Będziemy rodzinnie od świat do 2 stycznia

My rodzinnie 6-13 stycznia, udanego Sylwestra na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od daty. Czasami tak czasami nie. Właśnie wróciłem, ludzi względnie mało.

Ale zaczęły podjeżdżać czeskie autobusy... gopass opanował ośrodek pełno naszych i sąsiadów. Pytanie jak rozwinie się sytuacja, wydaje mi się że z każdym kolejnym przyjazdem jest więcej szczególnie gopass. Obawiam się że Czesi wycieczkami opanują cały ośrodek.

Poziom idiotyzmu sięga zenitu, dzisiaj parka ledwie jeżdżąc na wąskich nartach zaczęła zjeżdżać czarnym zlebem frirajdowym. Bez abc, plecakow umiejętności skończyło się na strachu i godzinnym zejściu w dół... dzień wcześniej przy dużo lepszym śniegu tam zjezdzalismy i było naprawdę grubo , a trochę po Free jeździmy. Takich przykładów conajmniej kilka z 3dni.

Ogólnie jak ktoś wybiera się na Free na moltka abc i plecak lawinowy to podstawa. Wszyscy mają i nie dla zabawy, zagrożenie jest naprawdę duże ale fun jeszcze większy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc....spędziłem w tym już mijającym tygodniu 3 dni na lodowcu Molltaler. Jak to kolega podsumował, lodowcu dla "demoludów". Najwięcej widziałem Czechów, Słowaków, Polaków. Ponadto trochę Węgrów, Słoweńców, Bośniaków i Rumunów.

Miejsce kameralne, jednak przyjemne. Kilkanaście możliwości turowania przywyciągowego. Z racji fatalnej pogody nie zrobiliśmy żadnej tury.

Pogoda, wypaliła tak sobie.... w pierwszym dniu, w miarę słonecznie, ale wietrznie.

W drugim dniu 0% widoczności, większość wyciągów nie działała. Dzień...kiepski.

Trzeci dzień....mgła, mgła, mgła....ostatnie 40 minut.....myślałem że oszaleję:

79386996_948012078930305_8929801066438983680_n.thumb.jpg.1db1b8635752d5d2ebd1153b16b68a0d.jpg80556478_579206175960573_2513153530039107584_n.thumb.jpg.d24c67df0406918b2283d3dce43342b0.jpg79877041_484130988898866_1455597805690159104_n.thumb.jpg.e468597d4b6324d446c342a80f1f6190.jpg

 

Czasami cuda się zdarzają. Te ostatnie pół godziny sprawiło że niesamowicie pozytywnie zapamiętałem to miejsce.

 

Spaliśmy w Mallnitz, teren bardzo ciekawy, chociaż nie było zbyt dużo śniegu - wręcz na dole deszczowo. Wiele możliwości turowania po okolicy. Ośrodek narciarski pod Angkogell jeszcze nie działał. Kiedyś tu jeszcze wrócę.

Właścicielka pensjonatu namawiała nas, żeby odwiedzić Bad Gastein. Wsiąść do pociągu w Mallnitz już w butach narciarskich i z nartami pod ręką. Ponoć dużo ludzi tak robi. Jest to ciekawa alternatywa. Z pewnością Mallnitz, jest dobrym miejscem do dotarcia koleją. Podróż z Polski z 1-2 przesiadkami zajmuje od 12 godzin (z Katowic), i przy cenie od 200 zł/osoba/jedna strona. Tym razem jednak pojechałem autem, ale odwiedziłem stację OBB. 

80435409_591850511563412_6189700571126038528_n.thumb.jpg.0bc899798e0c007a4a77a164f87416e6.jpg

 

Edytowane przez Gerald
  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gerald będę tam w styczniu, jak myślisz Ankogel będzie już otwarty? przy okazji załóż temat o podróżach pociągiem do ośrodków narciarskich, to jest bardzo ciekawy temat na forum, np. jakby dojechał z Katowic czy Krakowa pod Centralne Parkovisko na Strbskie Pleso, gdzie i w co wsiąść, czy da się bezpośrednio np. Leo Express ile za transport nart, a może free ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sariensis napisał:

@Gerald będę tam w styczniu, jak myślisz Ankogel będzie już otwarty? przy okazji załóż temat o podróżach pociągiem do ośrodków narciarskich, to jest bardzo ciekawy temat na forum, np. jakby dojechał z Katowic czy Krakowa pod Centralne Parkovisko na Strbskie Pleso, gdzie i w co wsiąść, czy da się bezpośrednio np. Leo Express ile za transport nart, a może free ;)?

Ankogeljuż jest otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...