Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mölltaler Gletscher


moloo

Rekomendowane odpowiedzi

na Ankogel trwa obecnie wielka akcja ratunkowa. Jak potwierdziła nas policja w Obervellach, ostatnio miała miejsce lawina na Ankogel w kierunku stoków. W wypadku pochowano dwie osoby. Narciarz mógł już uwolnić się od śniegu. Ratownictwo górskie i helikopter szukają obecnie drugiej osoby.

26 grudnia 2019 r. O godz. 9:59 kobieta zgłosiła się do centrum kontroli ratunkowej o wyjściu lawinowym w Ankogel, niedaleko Hannover Haus, poniżej stacji górskiej. Według tablicy wyników zaobserwowano dwie osoby. Jedna osoba została już wykopana i jest zdrowa. Jak potwierdziła nam kontrola policyjna w Obervellach, trwają poszukiwania drugiej zaginionej osoby. Używany jest helikopter policyjny „Libelle”, helikopter ratunkowy C7 oraz kilka lokalnych jednostek ratownictwa górskiego w Górnej Karyntii, a także alpejska grupa zadaniowa Spittal / Drau.

Aktualizacja, godz. 12.15:

O 11,54 rano mężczyzna zgłosił nową lawinę na Ankogel, na północ od wyciągu orczy w rejonie Luggealm, dzwoniąc do BLS Spittal an der Drau. Deska śnieżna o długości około 200 m powinna była spaść. Widział od trzech do czterech narciarzy, którzy byli w tej okolicy. Urzędnicy z AEG Spittal są już na miejscu i nakazali zamknięcie terenu narciarskiego. Trwa dochodzenie w sprawie drugiej lawiny, a wyszukiwanie zostało rozszerzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

na Ankogel trwa obecnie wielka akcja ratunkowa. Jak potwierdziła nas policja w Obervellach, ostatnio miała miejsce lawina na Ankogel w kierunku stoków. W wypadku pochowano dwie osoby. Narciarz mógł już uwolnić się od śniegu. Ratownictwo górskie i helikopter szukają obecnie drugiej osoby.

26 grudnia 2019 r. O godz. 9:59 kobieta zgłosiła się do centrum kontroli ratunkowej o wyjściu lawinowym w Ankogel, niedaleko Hannover Haus, poniżej stacji górskiej. Według tablicy wyników zaobserwowano dwie osoby. Jedna osoba została już wykopana i jest zdrowa. Jak potwierdziła nam kontrola policyjna w Obervellach, trwają poszukiwania drugiej zaginionej osoby. Używany jest helikopter policyjny „Libelle”, helikopter ratunkowy C7 oraz kilka lokalnych jednostek ratownictwa górskiego w Górnej Karyntii, a także alpejska grupa zadaniowa Spittal / Drau.

Aktualizacja, godz. 12.15:

O 11,54 rano mężczyzna zgłosił nową lawinę na Ankogel, na północ od wyciągu orczy w rejonie Luggealm, dzwoniąc do BLS Spittal an der Drau. Deska śnieżna o długości około 200 m powinna była spaść. Widział od trzech do czterech narciarzy, którzy byli w tej okolicy. Urzędnicy z AEG Spittal są już na miejscu i nakazali zamknięcie terenu narciarskiego. Trwa dochodzenie w sprawie drugiej lawiny, a wyszukiwanie zostało rozszerzone.

 

W sumie zeszły trzy lawiny. Pierwsza spowodowała przysypanie 4 narciarzy do wysokości mniej więcej bioder. Wszyscy wykopali sie sami lub z niewielka pomocą. Ponieważ nie było pewne czy te cztery osoby to na pewno jedyni przysypani, ratownicy zaczęli przeszukiwać lawinisko. W tym czasie - gdy pracowali ratownicy - zeszły dwie kolejne lawiny po innej stronie, z czego ta trzecia lawina poleciała częściowo na trasy. W związku z tym policja zadecydowała o zamknięciu ośrodka poza trasami znajdującymi sie w dole w dolinie - chodzi jak rozumiem o orczyki na dole. 
 

Jako przyczynę lawin, wstępnie policja wskazuje nieodpowiedzialne zachowanie freeridowcow, którzy mieli wywołać lawiny.

Tyle W skrócie wyczytałem w austriackiej prasie.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 23:12, Gerald napisał:

Właścicielka pensjonatu namawiała nas, żeby odwiedzić Bad Gastein. Wsiąść do pociągu w Mallnitz już w butach narciarskich i z nartami pod ręką. Ponoć dużo ludzi tak robi. Jest to ciekawa alternatywa. Z pewnością Mallnitz, jest dobrym miejscem do dotarcia koleją. Podróż z Polski z 1-2 przesiadkami zajmuje od 12 godzin (z Katowic), i przy cenie od 200 zł/osoba/jedna strona. Tym razem jednak pojechałem autem, ale odwiedziłem stację OBB. 

80435409_591850511563412_6189700571126038528_n.thumb.jpg.0bc899798e0c007a4a77a164f87416e6.jpg

 

Zaintrygował mnie powyższy fragment i sprawdziłem. Rzeczywiście pociąg z Mallnitz - właśnie ze stacji, którą widać na zdjęciu powyżej - do Bad Gastein jedzie wg. google'a 11-13 minut, więc jak komuś znudzi się Ankogel, to jest to na pewno fajna opcja, poszerzająca znakomicie ofertę tej miejscówki w zakresie dostępności tras. Co prawda trzeba dokupić osobny skipass, ale jak ktoś nie jest przywiązany do TMRu, to jest to fajny pomysł. 

image.thumb.png.12481594dab474b02f71c0a15697a006.png

 

image.png.fcc9364952d4929bb3ee13d51f726c80.png

Samochodem ta trasa zajmuje 2-2:30 h i trzeba wypalić paliwa na ok 180 km podróży w jedną stronę. Pociąg tym razem wygrywa i to znacznie.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marboru napisał:

Chyba nie czytali o ostatnich lawinach w okolicy...

Nawet jeśli czytali, to maja w głębkim poważaniu zdrowie i życie innych, musisz kiedyś odwiedzić Chopok, tam takich ignorantów na pęczki, widać że teraz przyjechali też do innego ośrodka TMR.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Zaintrygował mnie powyższy fragment i sprawdziłem. Rzeczywiście pociąg z Mallnitz - właśnie ze stacji, którą widać na zdjęciu powyżej - do Bad Gastein jedzie wg. google'a 11-13 minut, więc jak komuś znudzi się Ankogel, to jest to na pewno fajna opcja, poszerzająca znakomicie ofertę tej miejscówki w zakresie dostępności tras. Co prawda trzeba dokupić osobny skipass, ale jak ktoś nie jest przywiązany do TMRu, to jest to fajny pomysł. 

image.thumb.png.12481594dab474b02f71c0a15697a006.png

 

image.png.fcc9364952d4929bb3ee13d51f726c80.png

Samochodem ta trasa zajmuje 2-2:30 h i trzeba wypalić paliwa na ok 180 km podróży w jedną stronę. Pociąg tym razem wygrywa i to znacznie.

Gdyby kogoś interesowało ile kosztuje bilet z Mallnitz do Bad Gastein

Tu pełna informacja.  https://www.thetrainline.com/en/train-times/mallnitz-obervellach-to-bad-gastein

Pewne jest że warto rezerwować wcześniej

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinn napisał:

Gdyby kogoś interesowało ile kosztuje bilet z Mallnitz do Bad Gastein

Tu pełna informacja.  https://www.thetrainline.com/en/train-times/mallnitz-obervellach-to-bad-gastein

Pewne jest że warto rezerwować wcześniej

Dziwna trochę ta wyszukiwarka, bo na tej zasadzie, to nie ma na te pociągi biletów na kilka dni do przodu. Jak się wejdzie jednak na stronę kolei austriackich - www.oebb.at i wpisze połączenie z Mallnitz Obervellach do Bad Gastein, to nawet na jutro - na pociąg o 8-mej rano i 10-tej rano bilety są - więc jeżeli myśleliście o nartach jutro w Bad Gastein, to da się to zrobić, ale rezerwujcie bilety przez stronę oebb.at.

Powrót możliwy pociągiem 15:42 albo 17:42 po nartach.

Cena 3,70 EUR od os. dorosłej w jedną stronę...

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Dziwna trochę ta wyszukiwarka, bo na tej zasadzie, to nie ma na te pociągi biletów na kilka dni do przodu. Jak się wejdzie jednak na stronę kolei austriackich - www.oebb.at i wpisze połączenie z Mallnitz Obervellach do Bad Gastein, to nawet na jutro - na pociąg o 8-mej rano i 10-tej rano bilety są - więc jeżeli myśleliście o nartach jutro w Bad Gastein, to da się to zrobić, ale rezerwujcie bilety przez stronę oebb.at.

Powrót możliwy pociągiem 15:42 albo 17:42 po nartach.

Cena 3,70 EUR od os. dorosłej w jedną stronę...

 

17 godzin temu, marcinn napisał:

Pewne jest że warto rezerwować wcześniej

Nie trzeba nic rezerwować rezerwować wcześniej.

Pociągi kursujące pomiędzy w/w stacjami są objęte nieobowiązkową, tj. fakultatywną rezerwacją miejsc (rezerwacja jest dodatkowo płatna). Bilet można kupić także w automacie biletowym na stacji przed samym odjazdem, w dowolnej kasie biletowej na terenie Austrii (w Mallnitz kasy są zlikwidowane), za pomocą aplikacji OBB w telefonie, lub np. jako ciekawostkę - w polskiej kasie biletowej (cena wg taryfy międzynarodowej zapewne wynosiła by około 40-50 zł :D). Bilet z kasy będzie ważny jeden dzień w tej relacji, na przejazd jednorazowy, bez rezerwacji na konkretny pociąg.

W dniu 26.12.2019 o 23:51, Cosworth240 napisał:

Co prawda trzeba dokupić osobny skipass, ale jak ktoś nie jest przywiązany do TMRu, to jest to fajny pomysł. 

Samochodem ta trasa zajmuje 2-2:30 h i trzeba wypalić paliwa na ok 180 km podróży w jedną stronę. Pociąg tym razem wygrywa i to znacznie.

Oprócz zwykłych rozkładowych dalekobieżnych pociągów pasażerskich, mając auto można pojechać pociągiem zestawionym z tzw autokuszetek w tunelu Taurenbahn.  Ale po co? Opcja dużo droższa, i czasochłonna.

Wybierając zwykły pociąg, wysiada się na stacji w Bad Gastein, gdzie od razu jest kolej linowa (tj. zaczyna się teren ON).

Tam, po prostu komunikacja publiczna prawidłowo funkcjonuje.

 

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna, czy to już zostało wspomniane, ale na odcinku między Badgastein a Mallnitz kursują również składy z platformą na samochody, a przynajmniej parę lat temu w lecie skorzystałam z takiej możliwości. Ładuje się auto na rampie w Böckstein, wsiada do wagonu osobowego i można zaoszczędzić ładnych parę km objazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sariensis napisał:

Nawet jeśli czytali, to maja w głębkim poważaniu zdrowie i życie innych, musisz kiedyś odwiedzić Chopok, tam takich ignorantów na pęczki, widać że teraz przyjechali też do innego ośrodka TMR.

Tylko różnica zasadnicza na moltku prawie wszyscy mają abc i plecaki lawinowe. Fakt jeżdżenia przy lawinowej 3, jeszcze przy tym nachyleniu przy gondoli budzi moje przerażenie. Ostatnio przy 2 odpuscilismy bo ryzyko było za duże... Ale widać fun jest ważniejszy od życia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Tylko różnica zasadnicza na moltku prawie wszyscy mają abc i plecaki lawinowe. Fakt jeżdżenia przy lawinowej 3, jeszcze przy tym nachyleniu przy gondoli budzi moje przerażenie. Ostatnio przy 2 odpuscilismy bo ryzyko było za duże... Ale widać fun jest ważniejszy od życia. 

Grawitacja jest dla mięczaków...

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę dwa zdania....

Jest to moje bardzo subiektywne zdanie, którego sam nie jestem pewien na 100%, ale wydaje mi się, że:

Okresy takie jak ten generują "niedzielnych kierowców", co się przekłada również na stokach (niestety).

Kiedy ja byłem na lodowcu Molltaler, czyli w połowie grudnia - 90% osób przebywających tam - jeździło naprawdę dobrze. Brak ryzykownych sytuacji spowodowanych brawurą, brakiem rozsądku nawet na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gerald napisał:

Wtrącę dwa zdania....

Jest to moje bardzo subiektywne zdanie, którego sam nie jestem pewien na 100%, ale wydaje mi się, że:

Okresy takie jak ten generują "niedzielnych kierowców", co się przekłada również na stokach (niestety).

Kiedy ja byłem na lodowcu Molltaler, czyli w połowie grudnia - 90% osób przebywających tam - jeździło naprawdę dobrze. Brak ryzykownych sytuacji spowodowanych brawurą, brakiem rozsądku nawet na stoku.

W listopadzie było podobnie, aczkolwiek freeriderzy jeździli często jeszcze po skałach, czy to jest fun, nie wiem, moim zdaniem zwykła głupota ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 metrów przed głównym zjazdem na lodowiec

Tylko kasa i jechać na nartowanie powiedziały mile policjantki 😜

Aaa pani policjantka spytała i kazała pokazać córce czy ma zapięte pasy.

Ps.Ale byłem już namierzany wielokrotnie przez ostatnie dni w różnych miejscach,ale bez skutku do dziś 😁

Edytowane przez marcinn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinn napisał:

Dzień dobry 

Pozdrawienia dla braci forumowych z najlepszego ośrodka TMR 😉

 

IMG_20191229_130302.jpg

IMG_20191229_093048.jpg

IMG_20191229_101340.jpg

IMG_20191229_094150.jpg

jestem tam za kilka dni, tuz po nowym roku ;) , póki co widziałem tylko jak Austriacy byli oburzeni cenami piwa w "nowej" restauracji na górze, ale wszystko przed TMR, maja talent do spieprz...nia wszystko co dobre :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...