Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Yerba mate - moje środki dopingu.


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami tak bywa, że nie zawsze jestem wyspany, mam dobry humor itp. Często dzieje się tak, ponieważ pracuje w różnych godzinach, i różnych porach dnia, więc mam "rozstrojony" organizm.

Chciałbym przedstawić moją listę wręcz "rytualnych" napojów, które zawsze zabieram w góry, a które polecam:

Yerba Mate

Absolutny numer 1.

Duża zawartość kofeiny. Pije ją regularnie od około 8-9 lat. W górach oraz na nartach nieodłączny element (za wyjątkiem wieczornych jazd). Silnie pobudza.

Kiedyś schodząc w Tatrach Zachodnich poczułem się bardzo słabo, i tylko dzięki wypiciu yerby mogłem iść dalej. Inaczej nie zszedłbym o własnych siłach.

 

Piwo nieskoalkoholowe / bezalkoholowe

Kilka lat temu wyszło niesamowite piwo, które zawiera zaledwie 1% alkoholu, ale w smaku jest świetne. To piwo w stylu IPA.

"1 na 100". Uwielbiam je zabierać, i wypijać np. po osiągnięciu szczytu.

"Mad driver". Zawiera 0,5% alk. Jest z dodatkiem guarany, zawartość kofeiny 22 mg/100 ml.

 

44028183_331998650699141_5555564743114096640_n.jpg

44118523_327152654761453_5340386142850121728_n.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerald napisał:

.........Chciałbym przedstawić moją listę wręcz "rytualnych" napojów, które zawsze zabieram w góry, a które polecam: .....

Piwo nieskoalkoholowe / bezalkoholowe....

 

 

Bardzo fajny temat.

Nie zabieram bo mi ciężko :D ale czasami jak się trafi po drodze to popijam.
f785a521760da49bmed.jpg

Pozdrawiam

mirekn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mirekn napisał:

Bardzo fajny temat.

Nie zabieram bo mi ciężko :D ale czasami jak się trafi po drodze

spróbuj 1 na 100, ma bardziej wyrazisty smak

 

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

1 na 100 to rzeczywiście jedno z wyjątkowych piw. Bardzo chwalone przez miłośników tego typu warek. Jam chamski smak więc preferuję zwykły Namysłów w dużej puszce no i oczywiście niejeden.

Pozdrowienia

Ale to chodzi o to żeby było prawie bez alkoholu. Wtedy jest to dobry środek izotoniczny podczas dużego wysiłku fizycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gerald napisał:

 

......

Ale to chodzi o to żeby było prawie bez alkoholu. Wtedy jest to dobry środek izotoniczny podczas dużego wysiłku fizycznego.

Cześć

"Prawie bez alkoholu" - kojarzy się z jednym. Jak wysiłek jest intensywny to nie ma mowy w ogóle o alkoholu raczej. Natomiast jak jest umiarkowany to nie ma znaczenia.

Jedno z najlepiej smakujących piw - niestety poza tym, że słowackie nic więcej nie pamiętam.

Szczyt Gerlachu, piękne popołudnie, bez jednej chmurki i szybowce pod nami. Kolega, którego wprowadziłem wtedy na szczyt był pierwszy raz w Tatrach.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...