Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Beskid!

dwa lub trzy lata w stecz kilka razy byłem na BESKIDzie.można jeździć do godz.20.00,nie zachwycił mnie ten stok niczym,choć oświetlenie ma niczego sobie.w tym roku przed wigilią byliśmy z SB bez nart na rekonesans w szczyrku,celem obejrzenia jak postępują prace przy budowie fontanny(ha,ha).podjechaliśmy na parking pod BESKID ;był jeszce nieodsnieżony,stok nieprzygotowany.to tyle, musisz sam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid!

Beskid to delikatnie mówiąc jest nie dokończona inwestycja: stok jest ładny średnio sromy długość ok. 1 km super oświetlony ale brakuje: sztucznego śnieżenia, schludnej knajpy, BEZPŁATNEGO PARKINGU, karnetów terminowych i na dodatek 2 albo 3 lata temu spalił się im ratrak ale to strata nie duża bo aby spełniać szczyrkowskie standardy żadko go używali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Dzisiaj w ramach spaceru po okolicach Szczyrku zaglądneliśmy na stok Beskidu. Oto co zobaczyliśmy.

20140615_161956.jpg

20140615_161959.jpg

20140615_162100.jpg

20140615_162120.jpg

20140615_162412.jpg

Ta wylewana betonowa płyta to chyba będzie parking. Niestety w okolicy stoku nie ma zbyt wiele miejsca na parkingi, ale widać, że na sąsiedniej działce też są prowadzone prace ziemne być może związane z budową parkingu.Jeżeli ta betonowa płyta będzie parkingiem to niestety zabierze sporą część dołu stoku i narciarze będą się nieco tłoczyć w wąskim gardle dojadu do dolnej stacji wyciągu, ale być może mylę się nie znając koncepcji projektanta ośrodka.Co do budowy to jest na niej porządek co w PL nie jest oczywiste. Brakuje barier przy wykopach, ale skoro jest znak (malutki i zauważyłem go dopiero schdząc z budowy), że to "teran prywatny, wstęp wzbroniony" to może nie są potrzebne te bariery.Na budowie jest monitoring wizyjny, a w pewnym momencie jakiś czujnik wyczuł naszą obecność i zawył alarm. Dobrze, że jakaś ochrona nas nie zgarnęła.Ale my w "słusznej" sprawie tam zawitaliśmy i niczego złego nie uczyniliśmy.Nie wygląda to wszystko tak, aby na sezon 2014/15 miało ruszyć. Może niech na spokojnie, dokładnie to wszytko zrobią. Poczekamy.

20140615_161956.jpg.68da95d091581d8c700b6d2fda48ae18.jpg

20140615_161959.jpg.35b42b8f20858045f60c97fb8c6423f7.jpg

20140615_162100.jpg.323eb5ebad173e32559b678cd350b335.jpg

20140615_162120.jpg.686e4eb1cbb0edd4fa8690ae4e7d60ab.jpg

20140615_162412.jpg.9b94422a046cfc9a95f732d6213fa0bd.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wylewana betonowa płyta to chyba będzie parking.

Nie sądzę, żeby to był parking.

Po pierwsze, parkingi robi się obecnie najczęściej z kostki betonowej, która jest o wiele bardziej praktyczna od lanej płyty betonowe.

Po drugie, gdy to miał być parking, to pod płytę daliby grubą warstwę tłucznia, a w wykopach tego tłucznia nie widać.

Przypuszczam, że to raczej może być płyta pod garaż dla krzesełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk budowa stacji narciarskiej Beskid w Szczyrku

Korzystając ze świetnej pogody wybrałem się śladami Andiego-W i spenetrowałem inwestycję Beskid w Szczyrku.

Wszystkie zdjęcia możecie oglądnąć w galerii Szczyrk budowa stacji narciarskiej Beskid w Szczyrku

Widok na dolny odcinek trasy

img_0016_238125.jpg

Górna polana, na której ma stanąć wyciąg orczykowy (widok od prawej strony)

img_0037.jpg

Górna polana, na której ma stanąć wyciąg orczykowy (widok od lewej strony)

img_0045_839382.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze dla uzupełnienia prezentację planów budowy stoku Beskid w trakcie konferencji z września 2013

Są tam odpowiedzi na nurtujace Was pytania. Na dole stoku powstanie stacja dolna krzesła, które bedzie wyjeżdżało z budynku, w którym znajdą się także kasy, gastronomia i pomieszczenia techniczne. Na lewo od krzesła stanie wyciąg dla początkujacych. Drugi krótki wyciag stanie na górnej polanie. Całość bedzie oczywiście oświetlona. Zgodnie z planem w tym roku ma stanąć 6-osobowa kanapa, ale otwarcie może nastapić dopiero w sezonie 15/16.

[video=youtube;ciozoe4Zh2g]

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tydzień temu wybrałem się do Szczyrku, aby sprawdzić co słychać na stoku Beskid. Tym razem pojechałem w dzień roboczy. Stacja jest przebudowywana, a raczej budowana od nowa zgodnie z planem. Niestety dla nas, ten plan zakłada, że krzesło stanie w przyszłym roku. Na razie prace koncentrują się na budowie dolej stacji krzesła wraz z budynkami zaplecza i usług. Powstaje też pierwszy parking. Na całym stoku zakopywane są rury systemu naśnieżania.

Podsumowują większość prac pozostaje pod ziemią :)

Tu znajdziecie kilka zdjęć rur, wykopów, koparek i zbrojeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja jest przebudowywana, a raczej budowana od nowa zgodnie z planem. Niestety dla nas, ten plan zakłada, że krzesło stanie w przyszłym roku....

A to może nawet i dobrze że inwestor poszedł w kierunku realizowania planu który jest realny, a nie utopijny, jak to miało miejsce w Korbielowie, że może się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo bardzo dawno temu jeździłem na Beskidzie a raczej wyjeżdżałem do góry ponieważ z racji braku śniegu zjeżdżaliśmy.......:stupid: trasą naturalnego toru saneczkowego będącego po prawej stronie, ciekawe czy jeszcze istnieje? Prawdziwe hardcore :eek:(jak się lód kończył po wypadnięciu z rynny to było z 10m śniegu na ostre stój! a potem błoto) teraz za żadne skarby świata na takie wariactwa bym się nie odważył -ech to były czasy piękny, młody i niekoniecznie rozważny teraz "i" zostało:redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Szczyrk Biła ON Beskid

Szczyrk Biła ON Beskid 14.12.2014

4Ar6VnA.jpg

oGgBHdc.jpg

tdLlAEy.jpg

mUoBbBh.jpg

BLWQb5i.jpg

XVpaRss.jpg

7YhgZjO.jpg

mfsWl1k.jpg

yQ3qzFl.jpg

Zbiornik wody prawie na szczycie, polecam ,,projektantom" Dębowca, a szczególnie fahofcom z Hydroconsult S.C. w Kozach którzy opracowali koncepcję poboru wody z sieci wodociągowej do naśnieżania Dębowca i Sahary!!! (Szyndzielnia).

XMIQbCB.jpg

24ZyA2k.jpg

Czemu ten wątek jest w dziale o pogodzie? Proponuję przenieść do działu[Polska Ośrodki narciarskie w Polsce]

Edytowane przez surfing
Proponuję przenieść wątek do działu[Polska Ośrodki narciarskie w Polsce]
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
A tam był jakiś wyciąg..?? O jakim OG mówisz..? W Szczyrku..??

Był jakieś dwadzieścia lat temu. Wiem bo będąc w Zagroniu jezdziłem tam z córką. To był chyba orczyk lub talerzyk. Pamiętam także że muldy były tak głębokie że aż córka paroletnia znikała w nich. To było przy starym pensjonacie "Orle gniazdo". https://www.facebook.com/StareOrleGniazdo

Edytowane przez kaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid Sport Arena w Szczyrku

Dzisiaj mieliśmy okazję z Pawłem zwiedzić dokładnie, a nawet bardzo dokładnie :) Beskid Sport Arenę w Szczyrku. Dzięki uprzejmości właściciela środka miałem okazję zajrzeć prawie wszędzie :D, oczywiście uwieczniając to co widziałem na zdjęciach.

Na razie krótka fotorelacja, a wkrótce bardzo obszerny reportaż.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...