Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, gregor_g4 said:

nikt do Szczyrku nie przyjedzie dla tego 1 wyciągu,

 

Już o tym kiedyś pisałem, jest pewna grupa, która przyjedzie. Obok znajduje się hotel Klimczok, nocleg od 500 zł. BSA chyba też ma jakies plany na hotel w pobliżu. Przyjadą ludzie, którzy mają kaskę, jakoś wiele nie jeżdżą, ale narty "muszą" zaliczyć :) wpadną na te 2-3 godzinki na parę zjazdów i po powrocie do domu będa mogli powiedzieć, że byli na nartach.

Quote

Inna sprawa, że mamy wygodne społeczeństwo, narty są coraz modniejsze - ludzie ciągną tam gdzie wygoda a nie koniecznie najlepsza jazda.

no to właśnie taki target :)

Jak dla mnie, to fajnie, że powstał taki ośrodek,w którym prawdopodobnie będzie można jeździć od listopada do maja. Mnie będzie interesował na obrzeżach sezonu. Podobnie jak Białka, poprzedni sezon zakończyłem tam w połowie kwietnia, a nowy zacząłem w połowie listopada :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czas na parę słów o Beskid Sport Arena od "nizinnego" narciarza, który chyba powinien znajdować się w targecie przedmiotowej stacji.

Dziś razem z żoną odwiedziliśmy BSA po popołudniowym ratrakowaniu. Przyglądaliśmy się tej inwestycji od dawna, w sumie dzięki wysoce rozwiniętemu marketingowi stacji, widocznemu też tutaj na forum. Na wstępie dodam, że nie mam żadnego związku z właścicielami, co pozwala mi bezstronnie ocenić ośrodek. Początkowo mieliśmy w planach pojechać tam w piątek rano, ale moja partnerka wybrała jednak ponownie SON jako ostatni przystanek przed powrotem do centralnej Polski.

Szybkie sprawdzenie na kamerkach po 15 czy ratrakują i "już" o 16.20 byliśmy na dolnym parkingu. Tu pojawił się pierwszy "+" oraz jednocześnie "-". Panowie parkingowi sprawnie pokierowali nas na miejsce, co mi się bardzo podoba i mogliśmy przejść pod kasy. Co było minusem? Na górnym parkingu były 4 wolne miejsca (nie licząc tych z pachołkami), tutaj pytanie czy brak jest komunikacji między obsługą z dolnego i górnego parkingu,  czy nasz samochód był za niskiej klasy:P, abyśmy byli godni zaparkować kilka kroków od wejścia (mam nadzieję że to pierwsza kwestia).

Kupuję 2 karnety 2 godzinne po 49zł. Czy to dużo? Nie mało, ale darmowy i przygotowany parking, schludne i darmowe toalety stanowią wartość dodaną do karnetu. Tanio chyba już było i więcej nie będzie.  Brakuje karnetów typowo porannych i wieczornych oraz pakietów zjazdów. To też pewnie kwestia czasu i zainteresowania ze strony kupujących. Obecne ceny są "obarczone podatkiem od nowości".

Trochę brakuje oznakowania gdzie się udać po wjechaniu na piętro windą i dalej na wyciąg, i nie byliśmy w tym jedyni trochę zagubieni. Pierwszy wjazd 16.40, ostatni 18.35. W tym czasie jeżdżąc rekreacyjnie zjechaliśmy 13 razy z 5 minutową przerwą. W zależności od kolejki do wyciągu (jeśli już to symboliczne) wjazd i zjazd zajmował nam od 7 do 12 minut. W przypadku gdy będą kolejki po 15 minut ( jak można przeczytać na FB stacji) to bez sensu jest kupować karnet czasowy.

Mimo, że sztruksu nie zaznaliśmy, to jeździło się bardzo fajnie. Widać, że śniegu mają pod dostatkiem. Dodatkowo dziś w nocy dopadało naturalnego. Jedynie na górnym odcinku czerwonej części trasy były niewysokie muldy (pewnie nie było tam ratrakowane) i trochę lodu. Podział na trasę czerwoną i niebieską wybitnie sztuczny, stworzony tylko dla celów marketingowych. I chyba bardziej w stronę czerwonej. Będąc szczerym jest to jedna trasa z małymi wariantami przejazdu i tyle. Bardzo początkujący i uczący się mogą mieć problemy co trochę nie pasuje do wizji stacji rodzinnej. Mi się nachylenie bardzo podobało. Kiedyś jeździłem tutaj (chyba w 2004 lub 2005) i parę wspomnień wróciło. Na sam koniec naszej jazdy czasem pojawiały się połacie pokrywy lodowej, ale można było je ominąć. Także trasa i przygotowanie na plus, a może bardziej w kategorii normalności i tego czego oczekuję od stacji narciarskiej.

Wsiadanie na kanapę bez problemu, tylko czemu nie zamontowano tam taśmy (ach to wygodnictwo)? Trochę słabiej może się wysiadać, zwłaszcza gdy na kanapie podróżuje 6 osób (nam się to zdarzyło raptem 3 razy) i nie koniecznie wszyscy potrafią się zachować w wąskim miejscu. Takie samo wąskie gardło jest raptem kilka metrów dalej, gdzie oczywiście dużo ludzi się zatrzymuje. Nam się trafiła grupa ponad 10 osób robiąca sobie punkt zbiórki w najwęższym miejscu, nie dając możliwości przejazdu.

Sporo uwag można mieć do zakończenia trasy i dojazdu do wyciągu. Niestety jest tam dosyć wąsko, od samego początku był tam lód, do tego poustawiane na środku znaki "zwolnij" spowodowały parę upadków osób słabiej jeżdżących. Mogą wystąpić problemy z zatrzymaniem się. Podejrzewam, że będzie tam sporo wypadków przez ferie. Zejście ze stoku znajduje się tuż za lodową pułapką.  W przypadku dużego obłożenia będzie tutaj chaos. W mojej ocenie należy to inaczej rozwiązać.

Całą stację odbieram pozytywnie, bez przesadnej gloryfikacji. W skali szkolnej to do oceny 5 jeszcze trochę brakuje, ale solidne 4 można dać. Bardziej traktuje to jako właściwy standard jaki powinna reprezentować nowoczesna (niezabytkowa) stacja. Moja żona skwitowała to stwierdzeniem, że "nie było tak źle" w odpowiedzi  na negatywne opinie na fb. Fajny punkt na mapie się pokazał, gdzie można spędzić kilka godzin. Chociaż na cały dzień (i więcej) bym się nie zdecydował. Polecam każdemu pojechać osobiście, sprawdzić i samemu wyrobić sobie opinie, oczywiście nie w okresie "kolejkowym". Na pewno nie będzie to jedyny cel moich odwiedzin w Szczyrku, ale chętnie kiedyś tu wrócę na pojedynczą wieczorną wizytę.

 

 

IMG_20170112_184339.jpg

IMG_20170112_163820.jpg

IMG_20170112_165738.jpg

IMG_20170112_165839.jpg

IMG_20170112_183507.jpg

IMG_20170112_183512.jpg

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 2 godzinna jazda od 17:45. Zjawiliśmy się rodzinnie w BSA ze względu na dobrze wyposażoną wypożyczalnie i kupiliśmy karnety. Parking - skierowano nas na górę, gdzie nie było miejsc. Na szczęście ktoś się pakował, więc po chwili oczekiwania zaparkowaliśmy. Karnety 3x50 i na stok. Brak kolejki, Wsiadanie bez problemu, ale za moment duży problem - nie mieszczę się (nie mogę oprzeć nóg), za chwilę kolejny - zamknięcie osłon wymaga dużej siły, jedna osoba może nie dać rady i kolejny problem - wyprzęgnięcie krzesła nie otwiera osłony (to standard, te krzesła też mają automatykę, tylko ona nie działa). Wysiadanie dla kogoś wzrostu 198 trudne, krzesło jest bardzo nisko i trudno wstać.

Przechodzę do najważniejszego, czyli do tras, a w zasadzie trasy bo jest jedna. Zaczynaliśmy 1,5 godziny po ratrakowaniu, w wąskich miejscach dramat, muldy, odsypy i wyślizgane połacie. W miejscach szerokich dużo lodowego gruzu, ale mimo to przyzwoicie. Trasa krótka do tego monotonna. Po godzinie mieliśmy dość, druga jeżdżona na siłę.

Ocena 2/5. Byliśmy dwa razy, pierwszy i ostatni. Wypożyczalnię jeszcze odwiedzimy.

Po inwestycjach COSu i SONu nie będzie istniał żaden powód by tu przyjechać.

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jeżeli chcą zająć sie tematem na poważnie muszą się jeszcze dużo nauczyć. Już nie jednemu wydawalo się, że będzie doskonale... życie pisze własne historie.

Życzę im jak najlepiej bo zanim pękł ten medialny balon wydawało się, że będzie to wyróżniający się ośrodek. Nic kubeł zimnej wody, mobilizacja i za rok poprawić niedociągnięcia. Może jakiś doświadczony ratrakowy?!

Postaram sie jeszcze w tym sezonie zobaczyć własnymi oczami czy naprawdę jest aż tak źle. Może połączoe to z testowaniem headow... hmm.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w SON bo słowo się rzekło ... Jutro krótka relacja bo muszę odespać. Trasy w SON miedzy Halą s. a Suchem były dzisiaj 10 razy atrakcyjniejsze od ,,tras'' w BSA jakich doświadczałem kilkanaście dni temu . BSA będzie dobrym miejscem na zakończenie sezonu np. w drugiej połowie marca lub w początkach kwietnia. Osobiście mimo, nawet dobrych warunków, w drugiej połowie kwietnia i później na nartach już nie jeżdżę ,to jak dla mnie wszystkie S.N. mogą 15.04  zamknąć

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z fb: Na BSA mają gdzieniegdzie nawet 3 metry śniegu na trasach. Na górnej polanie usypali mały snowpark - chyba trzy niewielkie hopki.
Co ciekawe, od 30.01 stacja będzie czynna do 21:00 - ciekawa alternatywa dla wieczornego SON-u (który jest zamykany o 20:00). Jak będę w Szczyrku, to koniecznie muszę to sprawdzić :)
I chyba znowu są włączone oceny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepiliście się warunków na trasie ale trzeba pamiętać że ,,złej baletnicy przeszkadza...."

Poważny problem BSA według niejednej recenzji to

23 godziny temu, fredek321 napisał:

 zamknięcie osłon wymaga dużej siły, jedna osoba może nie dać rady i kolejny problem - wyprzęgnięcie krzesła nie otwiera osłony (to standard, te krzesła też mają automatykę, tylko ona nie działa).

i brak podgrzewania siedzeń (jest, ale nie działa)

Pozostaje nadzieja ze dostawca kanap upora się z reklamacją do przyszłego sezonu.

Przyjadę zobaczyć BSA 03.05.17r. lub na przyszły sezon jak będzie czarna trasa i atrakcyjna sezonówka.

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwinianie BSA że osłona sie ciężko podnosi i nie chce sama, że kanapa nie grzeje to też trochę śmieszne, może producent to po sezonie poprawi, w Białce są "markowe" krzesła a podgrzewanie i podnoszenie też nie zawsze działało.  Może obsługa powinna jeździć na krzesłach i pomagać otwierać, i kocyk pod dupke rzucać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marek_kapica napisał:

Obwinianie BSA że osłona sie ciężko podnosi i nie chce sama, że kanapa nie grzeje to też trochę śmieszne, może producent to po sezonie poprawi, w Białce są "markowe" krzesła a podgrzewanie i podnoszenie też nie zawsze działało.  Może obsługa powinna jeździć na krzesłach i pomagać otwierać, i kocyk pod dupke rzucać. 

 

Sorry, a kogo mam obwiniać jak nie właściciela? Rządzących, czy opozycję? Jedna osoba jej nie otworzy, Twoim zdaniem to nie problem, a moim niebezpieczeństwo. Poza tym są elementy nieporawialne- zbyt mała odległość między podnóżkiem a ramą, a i tak głównym problemem jest 1 (słownie jedna) trasa. Przed upływem godziny nudy. Gdy ruszy czarna (FIS?) to będzie 1,5 trasy.

Edytowane przez fredek321
błąd
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marek_kapica napisał:

Obwinianie BSA że osłona sie ciężko podnosi i nie chce sama, że kanapa nie grzeje to też trochę śmieszne, może producent to po sezonie poprawi, w Białce są "markowe" krzesła a podgrzewanie i podnoszenie też nie zawsze działało.  Może obsługa powinna jeździć na krzesłach i pomagać otwierać, i kocyk pod dupke rzucać. 

 

Oni się reklamowali od roku jako najnowocześniejsza stacja. O ile nie mają wpływu na teren jaki mają i dlatego tras tam dużo nie ma, to już można wymagać żeby chociaż kanapę mieli "na wypasie". To co jest tam teraz jest dziwne i dla wielu niewygodne. Po pierwsze przy wsiadaniu jest bardzo nisko, nie jest to coś bardzo niewygodnego, ale mi się tam wsiada i wysiada zwyczajnie źle, do tej pory nigdzie nie miałem tego problemu. Niezbyt wygodnie też trzyma się narty na podnóżku. Do tego osłony się źle zamykają i otwierają, a do tego zaczynają pękać w miejscu mocowań. Nie mówiąc już o tym, że po pierwsze nie otwierają się automatycznie, a po drugie nie zamykają się automatycznie, po zjeździe kanapa jest w śniegu jeżeli akurat pada. Ogrzewanie też nie działa. Biorąc po uwagę ich rozdmuchany marketing oczekiwałem prawdę mówiąc czegoś innego.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...