Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wiatr storpedował SMR. COS jeszcze rano walczył, ale się poddał. Więc wybór był oczywisty BSA. To oczywiście nie jest duży ośrodek narciarski, ale fajna stacja z klimatem, która wygrywa położeniem (jest naturalnie osłonięta od wiatru), przygotowaniem tras oraz ich zróżnicowaniem. Nie jest to stacja którą pokochałem od pierwszego wejrzenia (jazdy), bo dopiero w zeszłym sezonie się do siebie przekonaliśmy. Trasy rano były przygotowane bardzo dobrze, na stronie ostrzeżenie o drobnych kamieniach na trasach, ja takich jednak nie stwierdziłem. Fajna jazda od 8:00 do 9:30. Później dojechali Ci co się zorientowali, że jednak nie wszystkie ośrodki narciarskie są w Szczyrku zamknięte. Dojechały też szkółki i dzieci z zimowisk, tak że szybka bramka dla szkółek równo stanęła. 

Do 8:25 moja sezonówka nie działała - przechodziłem nad bramką (co nikogo z obsługi nie zdziwiło).

spacer.png

Warunki bardzo fajne.

spacer.png

Stok przygotowany bardzo dobrze.

spacer.png

Moja ulubiona trasa w ośrodku.

spacer.png

 

spacer.png

O 9:30 zaczęło się lekko korkować.

spacer.png

Około 10:30 stanęło na dobre - podziękowałem za jazdę. Jak wsiadłem do auta spadł deszcz. Bramka dla szkółek też stała.

spacer.png

  • Like 10
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rano dość mocno wiało, SMR nie działał jeszcze, COS odpalił dolną kanapę. Decyzja jedziemy na BSA. Tu na stoku mała niespodzianka. Po 2 naszych zjazdach, kursowanie wyciągu zostało wstrzymane z powodu burzy śnieżnej. W ciągu 30 minut było kompletnie biało i spadło około 10 cm śniegu. Później jazda w kompletnie innych warunkach jak rano, bardzo fajnie, choć nie wszyscy na stoku radzili sobie, że świeżym śniegiem. 

To już po opadzie śniegu.

spacer.png

spacer.png

A tu moje zadowolone dziecię bo zabrałem go na czarną. 

spacer.png

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, moruniek napisał:

Około 10:30 stanęło na dobre - podziękowałem za jazdę.

Przeraziłeś mnie bo w piątek właśnie od 10:30 do 14:00 miałem zamiar na BSA pojeździć i to z córkami ,które zaliczają jeden lub dwa dni na nartach w roku. Już ,,widzę'' to marudzenie. Co to Warszawiacy nie wyjeżdżają w Alpy i wszyscy na ferie udają się do Szczyrku?. W poprzednich 3  tygodniach na COS w czwartki był luz . Może tam będzie luźniej w piątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, janek57 napisał:

Przeraziłeś mnie bo w piątek właśnie od 10:30 do 14:00 miałem zamiar na BSA pojeździć i to z córkami ,które zaliczają jeden lub dwa dni na nartach w roku. Już ,,widzę'' to marudzenie. Co to Warszawiacy nie wyjeżdżają w Alpy i wszyscy na ferie udają się do Szczyrku?. W poprzednich 3  tygodniach na COS w czwartki był luz . Może tam będzie luźniej w piątek?

Jeżeli będzie chodził SMR, to wówczas na BSA powinno być luźno. W piątek wiatru chyba nie będzie aż tak intensywnego jak dzisiaj.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, moruniek napisał:

eżeli będzie chodził SMR, to wówczas na BSA powinno być luźno.

Maniakalnie śledzę prognozy i komunikaty z SMR oraz COS i życzę jak najlepszych warunków od teraz do końca tygodnia na tych stacjach ,,nartujacycm ''tam mieszkańcom Warszawy i całego woj. Mazowieckiego. Dzisiaj już coś pootwierane na tych stacjach. Oby dalej tylko lepiej było ,ale wiatr w porywach cały czas ma być silny, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, janek57 napisał:

Maniakalnie śledzę prognozy i komunikaty z SMR oraz COS i życzę jak najlepszych warunków od teraz do końca tygodnia na tych stacjach ,,nartujacycm ''tam mieszkańcom Warszawy i całego woj. Mazowieckiego. Dzisiaj już coś pootwierane na tych stacjach. Oby dalej tylko lepiej było ,ale wiatr w porywach cały czas ma być silny, niestety.

W Szczyrku pojawiła się nowa tendencja. Bardzo dużo rejestracji z Wrocławia i okolic.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano mocno już wiało. Zostawiamy dzieci i żoną jedziemy na BSA. Tam już dość tłoczno. Złapaliśmy jedno z ostatnich wolnych miejsc na parkingu i do wyciągu. Kilka zjazdów w kompletnie wiosennych warunkach. Przerwa na kawę i chwilę rozmowy ze znajomym. Dziś były testy nart MAJESTY (jak piłem kawę rozstawili stoisko), dostałem jakieś takie, które kompletnie mi nie przypasowały w długości 166 cm (ze 20 cm za krótkie), strasznie lekkie. Kilka zjazdów i do domu. Dzięki @Torres 1 za spotkanie i wspólną jazdę. 

Kolejki robiły się praktycznie od rana.

spacer.png

Było tak - kompletna wiosna.

spacer.png

 

spacer.png

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około godz. 11.00 - 11.30 kolejka na ok. 30 min i dodatkowo druga  dość spora chętnych po zakup karnetu.Decyzja - kierunek Wisła Skolnity. To był strzał w dziesiątkę. Brak kolejek,trasa czerwona otwarta  i praktycznie pusta. Warunki śniegowo - pogodowe porównywalne. Powrót na Śląsk przez Szczyrk bo Wisła to rzeka ale samochodów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wygrała BSA :)

Do jedenastej bez kolejek trasy trzymały się do 10, później typowo kwietniowy firn. 

IMG_20200218_092555.thumb.jpg.158787d0d1ba5eafe4b1e39a20363cc1.jpg

IMG_20200218_095208.thumb.jpg.b94af174a737ab8a3e05b4a4a127809a.jpg

Skibike full amortyzacja, jeździec trzyma nogi na nieruchomych pedałach, na nogach nie ma nartek jak w skibobach , na krześle jeździec razem ze sprzętem zajmuje jedno miejsce.

IMG_20200218_095213.thumb.jpg.e218d2d84152b56707e189dab08752cc.jpg

IMG_20200218_100050.thumb.jpg.f129d184955b9a5f5510c89f81376cb2.jpg

Miałem propozycje zjazdu, ale przecież najlepsza część sezonu narciarskiego dopiero przede mną :)  

IMG_20200218_095639_BURST001_COVER.thumb.jpg.28f1f004158bcfd26803e72e002f0b44.jpg

Zapraszamy, kup coś i usiądź na tarasie (w środku pełno a na górnym tarasie stoją z napojami przy mokrych stołach) ;) niestety w tym sezonie to standard gastronomi przy BSA

IMG_20200218_105835.thumb.jpg.9f6a036969ff212b2526cf70e2365f16.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
2 godziny temu, surfing napisał:

BSA od marca dziwna cisza, w tamtym roku o tej porze były już przygotowania do sezonu zimowego. Od września 2019 oferowano skipass sezonowy,  karnet całosezonowy za 600zł. Czyżby zastanawiali się czy otworzyć na ten sezon?

75588174_1284110345130662_67803207439776

Jedno pewne zdjęcie lepsze niż stacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie, promocja, zatrudnienie ludzi - to kasa.

Nie wiem, czy w obecnej sytuacji dla ośrodków narciarskich nie będzie lepszym rozwiązaniem przeczekanie roku i nieotwieranie się zimą jeśli restrykcje będą obowiązywały

Wiem, to dla nas, narciarzy, nie do pomyślenia, ale pomyślcie o właścicielach, którzy mogą nie mieć klientów, a koszty wyższe (porąbane wymogi!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, surfing napisał:

BSA od marca dziwna cisza, w tamtym roku o tej porze były już przygotowania do sezonu zimowego. Od września 2019 oferowano skipass sezonowy,  karnet całosezonowy za 600zł. Czyżby zastanawiali się czy otworzyć na ten sezon?

 

Profil na FB dał dziś znać, że przygotowania w trakcie. Trzymam kciuki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...