Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Dzisiaj po kilku dniach na SMR i COS zajrzałem na BSA.

Prognozy mówiły o silnym wietrze, a BSA dzięki położeniu w osłoniętej dolinie Biłej na wiatr jest niemal niewrażliwy. To mnie dzisiaj przekonało.

To był co najmniej dobry wybór. Mimo, że na stoku byłem ok. 9 godz., a więc godzinę po otwarciu to narciarzy było nadal mało (i tak już zostało do 12).

Stok często pusty, kanapy także. Dlatego jazda po dobrze wyratrakowanym stoku (były drobne zagłębienia i kilka grudek, ale bez większego znaczenia) była dzisiaj wyśmienita.

Jazda od lewego płotu do prawego  po całej szerokości stoku to jest to. Śmig, slalom, gigantowe skręty, co dusza zapragnęła. 

3 godz. szybko minęły. Było pięknie. SMR dzisiaj wyssał narciarzy.

Aha, czarna trasa dobrze naśnieżona, ale jeszcze zamknięta, ta krótka przy stromym talerzyku także.

20181220_090142.jpg

20181220_090159.jpg

20181220_090321.jpg

20181220_092916.jpg

20181220_104841.jpg

20181220_105403.jpg

20181220_111001.jpg

20181220_114803.jpg

20181220_114810.jpg

20181220_115051.jpg

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Jusik2002 said:

Niepokojący jest chyba poziom wody w zbiorniku, podobnie jak w SMR prawie pusto. Czy oni też nie otrzymali zgody na uzupełnienie? Naturalnych opadów nie widać w pogodzie więc może być nieciekawie po odwilży:(

Widać, po zawirowaniach, że wodę uzupełniają w zbiorniku (nie wiem czy na 100% możliwości). Wydaje się na dzisiaj, że śniegu jest na tyle dużo, że raczej ta prawdopodobnie krótka i jednak dość słaba odwilż nie powinna im zabrać białego ze stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejna wizyta na BSA. Dziś dość mocny wiatr i jeszcze mgła u góry, więc bez zastanowienia wybrałem BSA. Do tego cały sznureczek podążał dalej... Dojazd już ok, droga czarna. Zaparkowalem na górnym parkingu. Temperatura u góry -10 st. z rana, u dołu -7. Ludzi garstka, może 10 osób. Przygotowanie stoku perfekcyjne! Stół totalny. Nic tylko zap... ;) Muszę przyznać, że zakup komórkowych GS-ow to był strzał w 10! Jak te narty fantastycznie jadą, to mógłbym opowiadać cały wieczór. Prędkości przekraczające 80 km/h (według aplikacji) ,a poczucie bezpieczeństwa i pewności jazdy większe niż kiedykolwiek. Chyba kupię jeszcze do kompletu takie o promieniu 35 metrów i długości 195 cm. Ale wracając do relacji - widoczność nieco ograniczona, słaby kontrast, ale były też bardziej przejrzyste chwile. Ilość ludzi niewielka, dopiero po 10:00 daje się odczuć, że to ferie. Mimo tego do samego końca praktycznie bez kolejek, przy dobrych warunkach narciarskich. Koniec tj. 11:30. Chyba jutro powtórka... Mam wrażenie, że obecnie COS i SMR zasysają dużą część narciarzy i na BSA jest luźniej, bardziej niż w zeszłym sezonie. Dla mnie rewelka! Można się wyjeździć z rana. B|

20190124_082357.thumb.jpg.9b9a1696f604d19dc164cde7910b76fa.jpg

20190124_082640.thumb.jpg.d31bbf128dfc6d2bab7f0d36072caedd.jpg

20190124_083651.thumb.jpg.9b7e19e09d34c27b7ee5a9be65216f4f.jpg

20190124_090127.thumb.jpg.8723020040aad05769fb4cad72ab6dc1.jpg

20190124_101920.thumb.jpg.deb3ac122609ae01c9c8e295642ade3e.jpg

20190124_101927.thumb.jpg.fee1e0bf9e9b31271900dc5352e5d6bf.jpg

20190124_110304.thumb.jpg.9b159abe74c7083460d7a148f8b99793.jpg

20190124_111914.thumb.jpg.ae94a9388141c59ce8035b99d318e2cd.jpg

20190124_104110.thumb.jpg.ded01214888683936dd0d2cb5ed8d381.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Mam wrażenie, że obecnie COS i SMR zasysają dużą część narciarzy i na BSA jest luźniej, bardziej niż w zeszłym sezonie. Dla mnie rewelka! Można się wyjeździć z rana. B|

Mam wrażenie, że zasysają jeszcze więcej (Ustroń, Wisła, Istebna). Ciekawe,czy docelowy efekt będzie taki, że wessą wszystko i inne stacje padną, czy raczej powstanie efekt ciekawej okolicy i wielu alternatyw. Wolałbym to drugie, przy czym w "sąsiedztwie" BSA są nast. możliwości:

a) rozszerzenie o Beskidek i niebiesko-czarną trasę Beskid-Beskidek-droga;

b) gondola na Klimczok i tam mała (lecz nowoczesna) stacja do nauki jazdy po obu stronach siodła, czynna do ... maja jak nic.

Ot, rozmarzyłem się.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Mam wrażenie, że zasysają jeszcze więcej (Ustroń, Wisła, Istebna). Ciekawe,czy docelowy efekt będzie taki, że wessą wszystko i inne stacje padną, czy raczej powstanie efekt ciekawej okolicy i wielu alternatyw. Wolałbym to drugie, przy czym w "sąsiedztwie" BSA są nast. możliwości:

a) rozszerzenie o Beskidek i niebiesko-czarną trasę Beskid-Beskidek-droga;

b) gondola na Klimczok i tam mała (lecz nowoczesna) stacja do nauki jazdy po obu stronach siodła, czynna do ... maja jak nic.

Ot, rozmarzyłem się.

Rozmarzyłeś się jak niedawno i ja... ;)

BSA mógłby "przerzucić" wyciąg do Brennej i zagospodarować były "Węgierski". Po za Beskidkiem rzecz jasna. Na Klimczok to już nierealne marzenie... ;)-_-

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria napisał:

Może to rozszerzenie o Beskidek jest w miarę realne? Macie może wgląd, na ile? Byłaby świetna stacja! 

Też tak myślę!

Na razie cisza w temacie, bo po drodze jest ze 100 właścicieli działek.... Ale poczekajmy na nową niebieską trasę, która miała nieomal tam zahaczać... ;) Jakoś mam przeczucie, że za kilka lat jest szansa. Na pewno tu jeszcze wiele będzie się działo! :ph34r:;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Kolejna wizyta na BSA. Dziś dość mocny wiatr i jeszcze mgła u góry, więc bez zastanowienia wybrałem BSA. Do tego cały sznureczek podążał dalej... Dojazd już ok, droga czarna. Zaparkowalem na górnym parkingu. Temperatura u góry -10 st. z rana, u dołu -7. Ludzi garstka, może 10 osób. Przygotowanie stoku perfekcyjne! Stół totalny. Nic tylko zap... ;) Muszę przyznać, że zakup komórkowych GS-ow to był strzał w 10! Jak te narty fantastycznie jadą, to mógłbym opowiadać cały wieczór. Prędkości przekraczające 80 km/h (według aplikacji) ,a poczucie bezpieczeństwa i pewności jazdy większe niż kiedykolwiek. Chyba kupię jeszcze do kompletu takie o promieniu 35 metrów i długości 195 cm. Ale wracając do relacji - widoczność nieco ograniczona, słaby kontrast, ale były też bardziej przejrzyste chwile. Ilość ludzi niewielka, dopiero po 10:00 daje się odczuć, że to ferie. Mimo tego do samego końca praktycznie bez kolejek, przy dobrych warunkach narciarskich. Koniec tj. 11:30. Chyba jutro powtórka... Mam wrażenie, że obecnie COS i SMR zasysają dużą część narciarzy i na BSA jest luźniej, bardziej niż w zeszłym sezonie. Dla mnie rewelka! Można się wyjeździć z rana. B|

Zastanawiałem się nad tym, ale po tym co napisałeś raczej pojadę tam i przetestuję BSA :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto by pomyślał że tam tak po ludzku .

 A w SMR od 10.30 nartogedon-kolej na kopę znowu nie chodziła, podkuliłem ogon i do domu.

Rzeczywiście na krótki wypad ta górka to strzał w 10 ja widać,a tym bardziej że jest w "sezonówce".

Fakt za każdym razem jak tam byłem to trasy zrobione po alpejsku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony przez Johnnego dzisiaj pojawiłem się na Beskidzie. Przed jazdą przyjąłem tylko do bagażnika "umarłe" K2 Rictor, które będą dawcami wiązań do innych uszkodzonych K2 Aftershock. 8.08 i pierwsze wejście do pustych bramek. Taka jazda przez równą godzinę, w drugiej godz. narciarzy niewiele więcej i dopiero po 10 pojawiło się więcej ludzi, a zwłaszcza frekwencje zrobiła US Army. Tak, żołnierze pojawili się, aby nabyć nowych umiejętności czyli jazdy na desce lub nartach. Widać było, że im się podobało. Okupowali głównie talerzyk na szczycie i górna polankę. A dzielni instruktorzy pomagali im jak mogli. 

Dzisiejsze przygotowanie stoku bardzo dobre. Jazda na wszystkich trasach przez pierwsze 2 godziny doskonała. Ja pierwszy raz w tym sezonie ( a to już 25 dzień na deskach) wsiadłem na slalomki. Johnny ujeżdżał swoje prawie ekstremalne gigantki. Raz go nieźle poniosły i wystrzeliły w powietrze. Wyglądało to groźnie, ale skończyło się tylko na strachu i siniaku na nodze od uderzenia nartą. 

W czasie intensywnej jazdy pojawił się głód. W restauracji przy dolnej stacji posililiśmy się smacznym żarełkiem. Około południa koniec jazdy.

20190125_081808.jpg

 

20190125_081833.jpg

20190125_094303.jpg

20190125_094312.jpg

20190125_094405.jpg

20190125_110448.jpg

20190125_110453.jpg

20190125_113755.jpg

20190125_113835.jpg

20190125_113847.jpg

20190125_113911.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco uzupełnię. Zacząłem się "kłaść" w zakrętach co raz mocniej, aż w końcu przedobrzyłem i dosłownie położyłem się na stoku przy dużej prędkości. Trochu mnie zmieliło, ale wyszedłem jedynie z siniakami na prawej łydce. xD Trudno mi powiedzieć co dokładnie było przyczyną - chyba lekkie załamanie terenu przy kulminacyjnym dociskaniu krawędzi i po-szed-łem! xD Mam też wrażenie, że po przekroczeniu pewnej "bariery" nawet powietrze niesie i nie pozwala lądować... Zwłaszcza jak ma się luźny kostium. xD

Dodam tylko, że warun ponownie zacny, jedynie przy dole niebieskiej (za tunelem) trochę kalafiorów. Ludzi garstka aż do 10 godziny. Później szybki przyrost frekwencji. Niewątpliwą atrakcja dla sporej części byli Amerykańscy żołnierze - sporo ludzi robiło fotki, przyglądało się, a oni np. w restauracji tacy jacyś nieśmiali... ^_^ Ale mieli chyba super zabawę i to najważniejsze! Ode mnie taki krótki filmik:

 

 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 7
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Ode mnie taki krótki filmik:

 

 

Jak sprawdza Ci się ten bagażnik ?

Przydało by mi się coś takiego na wyjazd za kilka tygodni. Zazwyczaj mieszczę się w bagażniku ale tym razem nie będę mógł złożyć siedzeń i mam dylemat bo nie chcę w tym samochodzie już inwestować w poprzeczki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AndKur napisał:

Jak sprawdza Ci się ten bagażnik ?

Przydało by mi się coś takiego na wyjazd za kilka tygodni. Zazwyczaj mieszczę się w bagażniku ale tym razem nie będę mógł złożyć siedzeń i mam dylemat bo nie chcę w tym samochodzie już inwestować w poprzeczki itd.

Używam od dawna i jest całkiem spoko. Do 180 km/h narty i bagażnik nie odfrunęły, ani nawet nie zmieniły pozycji o milimetr. xD Są dwie wady: taśma, którą mocujemy do drzwi lub poprzez okno, druga to szerokość (rozstaw) nart. Kiedy pada, poprzez ową taśmę sączy się woda do wewnątrz i czasem siedzenie pasażera zamoknie, ewentualnie nogi pasażerki... ;) Do tego jak jedziemy szybciej, taśma hałasuje i wiele nie da się zrobić. Jedynie owinąć ją o narty i nie "wprowadzać" do wewnątrz. Rozstaw nart jest nieco za mały i przeszkadzają sobie nawzajem wiązaniami. Ale wystarczy dać  jedne bliżej przodu, drugie tyłu i się mieszczą. Przy małym samochodzie trzeba jeszcze uważać na tylną klapę, bo narty zwyczajnie wystają i najpierw trzeba je ściągnąć, żeby otworzyć bagażnik. No i chyba tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnny_narciarz napisał:

Używam od dawna i jest całkiem spoko. Do 180 km/h narty i bagażnik nie odfrunęły, ani nawet nie zmieniły pozycji o milimetr. xD Są dwie wady: taśma, którą mocujemy do drzwi lub poprzez okno, druga to szerokość (rozstaw) nart. Kiedy pada, poprzez ową taśmę sączy się woda do wewnątrz i czasem siedzenie pasażera zamoknie, ewentualnie nogi pasażerki... ;) Do tego jak jedziemy szybciej, taśma hałasuje i wiele nie da się zrobić. Jedynie owinąć ją o narty i nie "wprowadzać" do wewnątrz. Rozstaw nart jest nieco za mały i przeszkadzają sobie nawzajem wiązaniami. Ale wystarczy dać  jedne bliżej przodu, drugie tyłu i się mieszczą. Przy małym samochodzie trzeba jeszcze uważać na tylną klapę, bo narty zwyczajnie wystają i najpierw trzeba je ściągnąć, żeby otworzyć bagażnik. No i chyba tyle. :)

konkretne info :) Dzięki. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, sprawdzałeś kiedyś czy da radę zapakować szersze narty ? tak 100mm pod butem do ok 130mm w "czubach". próbowałem googlować ale nie ma nigdzie takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, AndKur napisał:

konkretne info :) Dzięki. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, sprawdzałeś kiedyś czy da radę zapakować szersze narty ? tak 100mm pod butem do ok 130mm w "czubach". próbowałem googlować ale nie ma nigdzie takiej informacji.

Najszersze jakie montowalem miały 122mm pod butem, więc pewnie 130 też bym wcisnal... ;)

PS. Jak nie zapomnę, to Ci jutro fotkę zrobię jak to wygląda.  

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...