Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ahhh... A kto się założy,że poza Białym Krzyżem otworzą swój ośrodek jako pierwsi ? 

4 minuty temu, Plywak napisał:

że to będzie ośrodek, który wystartuje najwcześniej, tzn gdzieś w listopadzie

A jak mają to niby zrobić ?? W listopadzie do dnia dzisiejszego były dwie noce z ujemną temperaturą, w ciągu dnia powyżej 10 stopni, jak pytam jak ?! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pasazer85 napisał:

Ahhh... A kto się założy,że poza Białym Krzyżem otworzą swój ośrodek jako pierwsi ? 

Szybciej pewnie Białka coś uruchomi. Status najlepszego ON w Polsce pewnie ich do tego zobowiązuje. No i Arena w Krynicy.

38 minut temu, pasazer85 napisał:

A jak mają to niby zrobić ?? W listopadzie do dnia dzisiejszego były dwie noce z ujemną temperaturą, w ciągu dnia powyżej 10 stopni, jak pytam jak ?!

No właśnie tak, że zaczynali z wysokiego C - produkcja śniegu, całoroczny magazyn śniegu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtekM napisał:

Szybciej pewnie Białka coś uruchomi. Status najlepszego ON w Polsce pewnie ich do tego zobowiązuje. No i Arena w Krynicy.

Tu miałem na myśli Szczyrk i okolice :) Status najlepszego ON to temat na inną dyskusję ;) 

2 minuty temu, WojtekM napisał:

No właśnie tak, że zaczynali z wysokiego C - produkcja śniegu, całoroczny magazyn śniegu itp.

Jakoś reklamować się muszą  :P O całorocznym magazynie śniegu to mowy tam raczej nie było, raczej o magazynowaniu śniegu z zimy do lata co im się udaje :)  

PS

Co zaobserwowałem przez ostatnie dwa sezony w Szczyrku. Wydaje mi się,że BSA się troszkę przeliczyło (może przeinwestowało).Choć w mieście zimą narciarzy jest od groma,w SMR kolejki na 40 min to w BSA prawie pusto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie spodziewali się tak szybkich inwestycji w Szczyrku. Sami zainwestowali bardzo dużo w nowoczesną infrastrukturę licząc, że to będzie ich głowny wyróżnik, a tu bardzo szybko zmodernizował się COS+CSA i trudno się dziwić (pomijam kolejki), że ktoś w tej samej cenie woli jechać do połączonych ośrodków, które oferują znacznie większą ilość tras. Do tego same trasy na BSA są jednak stosunkowo trudne, brakuje tam chociaż jednej łatwiej niebieskiej, która ściągałaby "statystycznego" narciarza.

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, pasazer85 said:

Ahhh... A kto się założy,że poza Białym Krzyżem otworzą swój ośrodek jako pierwsi ? 

A jak mają to niby zrobić ?? W listopadzie do dnia dzisiejszego były dwie noce z ujemną temperaturą, w ciągu dnia powyżej 10 stopni, jak pytam jak ?! 

 

magazyn śniegu oraz fabryka, która produkuje snieg nawet w dodatnich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to zdziwienie, przecież tak robili w poprzednich latach. Widocznie uznali, że nie ma dalej sensu taka reklama. Beskid jak dla mnie rzeczywiście nieco przeinwestował i nie przewidział jak szybko rozwinie się konkurencja, ale z drugiej strony brawa za to jak profesjonalnie wystartowali z prowadzeniem tej stacji, wszystko na bardzo wysokim poziomie. Ja osobiście bardzo trzymam kciuki za to żeby jednak udało im się połączyć wyciągami z COS (chociaż wiem, że ludzie znający temat pisali już w tym wątku, że to mało realne), bo to pewnie ściągnęłoby do nich znacznie więcej narciarzy i jednocześnie odciążyło COS/SON.

image.thumb.png.037d9b977f32575743da09cfe6c6f4d3.png

image.thumb.png.c9512ced3fdded26bdfa9fdfbd94732d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, WojtekM napisał:

BSA kiedyś robiło magazyny śniegu i inne cuda-wianki. Już im przeszło? 

zmagazynowano na skoczni im. Adama Małysza ;) , magazyn było widać podczas konkursu skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pasazer85 napisał:

+15 stopni ? Naprawde myślisz że mają ,,fabrykę śniegu,, w której wyprodukują go tyle  żeby pokryć trasy ośrodka w dodatnich temperaturach?

tak mają, a śnieg widziałeś w TV podczas transmisji z Pucharu świata w skokach narciarskich w Wiśle, niestety nie ma technicznie możliwości wyprodukowania w tym samym czasie takiej ilości żeby pokryć stoki BSA i skocznię, start sezonu skoków narciarskich ma zdecydowanie wyższy priorytet i BSA zdaje egzamin wzorowo dostarczając śnieg z systemu Super Snow!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy przeczytać to co napisałem, wrzuciłem posty BSA z FB gdzie chwalili się, że robią śnieg dla siebie i na konkurs. Wcześniej robiono śnieg zarówno na potrzeby skoków jak i własne, teraz widać zmieniono decyzję. Niebieska trasa również przesunięta w czasie (chociaż ktoś pisał, że powodem jest brak planu zagospodarowania), a była zapowiadana już na ten rok. Widać, że następuje pewne wyhamowanie z wydatkami, co moim zdaniem jest w pełni zrozumiałe biorąc pod uwagę wzrastające ceny energii, trudne zimy, a do tego wszystkiego mniejsza liczba narciarzy ze względu na konkurencję.

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemekc1 napisał:

Niebieska trasa również przesunięta w czasie (chociaż ktoś pisał, że powodem jest brak planu zagospodarowania), a była zapowiadana już na ten rok. .

Była zapowiadana, ponieważ wszyscy mieli nadzieję, że plan zostanie uchwalony o wiele wcześniej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 10:56, Sariensis napisał:

tak mają, a śnieg widziałeś w TV podczas transmisji z Pucharu świata w skokach narciarskich w Wiśle, niestety nie ma technicznie możliwości wyprodukowania w tym samym czasie takiej ilości żeby pokryć stoki BSA i skocznię, start sezonu skoków narciarskich ma zdecydowanie wyższy priorytet i BSA zdaje egzamin wzorowo dostarczając śnieg z systemu Super Snow!

Sariensis zapewniam Cię, ze konkurencja ma bardziej wydajny system, który byłby w stanie zrobić więcej sniegu. Nie znam dokładnie parametru tutaj - ale na początku mówiło sie o wydajności tych kontenerów na BSA na poziomie 80 kubików, a potem poprawiono to na ponad 100 kubików. Tyle mnie więcej produkuje pojedynczy kontener Snowfactory - taki przenośny. Snowfactory SF210 - czyli taki podwójny kontener, porównywalny z tym coś jest na BSA - robi nominalnie 207 kubików. Jest pewien trik, który przy odpowiedniej temperaturze pozwala zrobić nawet więcej... 

Eksperymentu z magazynem sniegu byłem bardzo, bardzo ciekawy, ale Austriacy, którzy to koordynowali obiecywali, ze straty bedą bodaj na poziomie 30 proc. A w rzeczywistości wytropiło sie ponad polowe sniegu. Dlatego chyba pomysł zarzucono. Tzw. Snow farming to jednak bardzo ciekawy temat. Wielu uważa, ze to będzie bardzo ważne na przyszłość. Zdaje sie, ze w Libercu, pod katem magazynowania sniegu na cele biegowego pucharu świata, zrobiono taka wielka betonowa wannę, do której pompują śnieg, a następnie jakaś korą czy trocinami to przykrywają. Podobno to zdaje tam egzamin. Widziałem to na jakimś filmiku. 

 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 06:25, kptdenaturat napisał:

Witam,

mam nadzieję, ze silna konkurencja wymusi na ośrodkach narciarskich podjęcie szybkich i skutecznych działań w celu udostępnienia tras. Szybie i skuteczne naśnieżanie, parkingi, łatwy dojazd... a może to tylko marzenie ?

 

Z pozdrowieniami:

Wariat jazdy stylem Telemark.

 

Ja raczej obserwuję powolne zamykanie tych "nienowoczesnych". Wygląda na to, że przetrwają tylko "supermarkety".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 11:00, Przemekc1 napisał:

Przecież wystarczy przeczytać to co napisałem, wrzuciłem posty BSA z FB gdzie chwalili się, że robią śnieg dla siebie i na konkurs. Wcześniej robiono śnieg zarówno na potrzeby skoków jak i własne, teraz widać zmieniono decyzję. Niebieska trasa również przesunięta w czasie (chociaż ktoś pisał, że powodem jest brak planu zagospodarowania), a była zapowiadana już na ten rok. Widać, że następuje pewne wyhamowanie z wydatkami, co moim zdaniem jest w pełni zrozumiałe biorąc pod uwagę wzrastające ceny energii, trudne zimy, a do tego wszystkiego mniejsza liczba narciarzy ze względu na konkurencję.

Mnie się wydaje, że BSA to wyraźny przerost formy nad treścią. Wydane 50 mln na tam małą stację miałyby sens, gdyby za płotem nie powstała taka konkurencja.

Stąd rozumiem racjonalizowanie wydatków. Z fiata 500 nie zrobi się minivana, nie ma siły.

Stację rozruszać mogłoby połączenie z Beskidkiem lub zamiast ta okrężna trasa. A już na pewno połączenie z Klimczokiem, ale na dziś to dział fantastyka.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSA 20.12.2019 komunikat 

KONCEPCJA DZIAŁANIA NA NAJBLIŻSZE DNI
Przedstawiamy naszą koncepcję działania:

➡️obecnie funkcjonuje zjazd do stacji dolnej (trasa nr 1 do tunelu, trasa nr 2 od tunelu oraz trasa nr 4).

➡️kolejne bardzo ciepłe dni mogą spowodować zamknięcie zjazdu do stacji dolnej.

➡️w tej sytuacji otwarty zostanie wyciąg WN1 i dostępna trasa nr 1 do trawersu i trasa nr 4.

O zmianach będziemy informować na bieżąco.

BSA dzisiaj 20.12.2019

beskidsport_cam_df0e9e-a7f18ba1c2b800c44

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2019 o 14:24, johnny_narciarz napisał:

No, ale to już może być koniec mojego szusowania na dłużej..

Witam,

mam nadzieję, że wszystko Ci się ułoży tak jak zaplanowałeś. Życzę pełnego powrotu do zdrowia i tego czym się pasjonujesz.

Z pozdrowieniami:

Wariat jazdy stylem Telemark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...