Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla Ojca - trudny wybór


przemek123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

za parę tygodni Tato obchodzi 50. urodziny. Z tego powodu zdecydowaliśmy, że w końcu wymienimy jego zdezelowane nartki (o tym więcej później). Trochę informacji:

wzrost: 175

waga: 62-65 kg

doświadczenie (!): tutaj przechodzę do kulminum. Ojciec zaczął swoją w przygodę w wieku około 25 lat. Wydawałoby się, że to już kawał czasu i po kolejnych 25 latach powinien być świetnym technicznie narciarzem. Niestety, to koronny przykład konserwatysty. Narty na jakich zaczynał zostały mu do dzisiaj (z jedną wymianą na ten sam, ciut bardziej zadbany model, kiedy odmówiono mu kolejnego ostrzenia ze względu na tragiczny stan krawędzi). Patrząc na jego poczynania na stoku jest to raczej walka o przetrwanie mimo wszystko dalej sprawia mu to frajdę. W załączniku przesyłam zdjęcie nart, które są najbardziej podobne. 

Stąd moje pytanie. Jakie narty wybrać dla kogoś takiego? To tak naprawdę będzie nauka jazdy na nartach na nowo patrząc na ogrom technologi wprowadzonych przez okres 25-30 lat. Moją uwagę przykuły Voelkl RTM 73. Jakie są wasze propozycje. Raczej coś z większym prom. skrętu. Budżet do 1500 zł.

Dzięki!

post-213393-0-62390200-1440011575.thumb.jpg.5d9a6546b1de64e06c3b26b73815e2b4.jpg

 

Edytowane przez przemek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślę, że dobrze kombinujesz. Tata jeździ pewnie dość siłowo i nie wykorzystuje właściwości taliowania. Trzeba kupić więc nartę, jak najbardziej zbliżoną do jego stylu jazdy żeby nie przeżył szoku. Z drugiej strony to młody koleś i wiele jeszcze może na nartach poprawić więc przydałoby się coś co choć trochę zmusi go do poprawy techniki a co za tym idzie i zwiększenia przyjemności z jazdy i bezpieczeństwa.

Narta więc powinna być dłuższa o większym promieniu skrętu ale raczej dość elastyczna. Na Twoim miejscu poszukałbym w używkach z dobrych źródeł.

Coś w typie Rossignol Pursuit 700 na przykład.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mamad napisał:

Swoją drogą zastanów się nad wypożyczeniem. Mój sąsiad z kampingu miał 70 lat jak odkrył cudowną narte carwingową. Przyjechał pewnej zimy i pożyczyłem mu moją. Po kolku zjazdach powiedział że nie chcę klasycznej narty. Po tych kilku zjazdach nogi by mu padały a tu po kilku radach chciał jeździć pół dnia. Może pogadaj z ojcem by spróbował wyjaśnij tajniki lub wez instruktora a może odkryć narciarstwo na nowo.

A wiesz o w ogóle co to za narta Pursuit 700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...