Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Grupa Pingwina - Słotwiny Arena, Czarny Groń, Kasina, Skolnity, Kurza Góra


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieje, znam ich tylko z Czarnego Gronia gdzie pomimo niedogodności - (np.  parking z dala od wyciągu, mala wysokosc) potrafia tak ogarnać wszystko, ze nigdy nie wracalem z Praciaków zawiedziony.  Czesto zaczynalem tam sezon nie bojac sie o sprzet - nasniezanie jedno z lepszych w okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
4 minuty temu, andy-w napisał:

Ja to odbieram jako koszmarek niestety.

Czyżby w okolicy nie było szczytu z równie atrakcyjnym widokiem ?

Tez mam mieszane uczucia. Nie będzie to jednak ostatnia tego typu atrakcja w ośrodkach spod znaku pingwina. Chodzi o stworzenie atrakcji, które spowodują ze poza sezonem zimowym ośrodek tez zarabia. Muszę przyznać, ze byłem zaskoczony ile osób korzysta z bike parku w Kasinie. Co prawda byłem tam w weekend i była piękna pogoda, ale mimo to naprawdę sporo osób trochę pieniążków tam zostawiło płacąc za karnety i w knajpie. Teraz jeszcze dojdzie tam muzeum motorynek i skuterów. Krynica ma wieże, a na tym nie koniec. Skolnity otwarły sie na rowery. W tym szaleństwie jest metoda. Zarabiać przez okrągły rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Tez mam mieszane uczucia. Nie będzie to jednak ostatnia tego typu atrakcja w ośrodkach spod znaku pingwina. Chodzi o stworzenie atrakcji, które spowodują ze poza sezonem zimowym ośrodek tez zarabia. Muszę przyznać, ze byłem zaskoczony ile osób korzysta z bike parku w Kasinie. Co prawda byłem tam w weekend i była piękna pogoda, ale mimo to naprawdę sporo osób trochę pieniążków tam zostawiło płacąc za karnety i w knajpie. Teraz jeszcze dojdzie tam muzeum motorynek i skuterów. Krynica ma wieże, a na tym nie koniec. Skolnity otwarły sie na rowery. W tym szaleństwie jest metoda. Zarabiać przez okrągły rok. 

Mnie się to też nie podoba, ale trafiłem w Kasinie na podobny tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zadać pytanie w drugą stronę. A co Ciebie fascynuje? Zazwyczaj takie pytania zadają ludzie co z górami niewiele mają wspólnego więc jest im obojętne gdzie zastanie coś nakichane. Najlepiej wszystko by zalali betonem i zrobić knajpę by było gdzie pochlać, narobić i co tam jeszcze. Przepraszam ale coraz bardziej tego typu pytania są irytujące wiec lepiej nie drążyć tylko podoba się lub nie. Już pomijam, że znowu coś małpujemy od sąsiadów. A jak idzie o tunel to osobiście nic nie mam by zrobić na Kasprowym. Taki drobny przykład. 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że na Słotwinach nie powinno być jakiegokolwiek narciarstwa i turystyki?  Kupiła firma teren z istniejącą od wielu lat infrastrukturą, zmodernizowała ją. Wygląda to teraz znacznie lepiej niż jeszcze kilka lat tamu. Dotacje unijne kuszą, korzysta z nich. Dwa nowe wyprzegane wyciągi to widoczny obraz tych dotacji. Postawili wieżę widokową wraz z trasą  bo chcą zarabiać więcej. Była okazja, dotacje można było wziąć. Co złego w tym, że chcą urządzać swój teren wg swojego uznania, potrzeb i gustu. Dziś przynajmniej nie trzeba zapitalać pod górę z buta aby dojść do byłych Azotów. Mozna podjechać na parking pod sam wyciąg. Gdy zbierze się min 4 osoby mozna zamówić bezpłatny dojazd ( i odwóz) na stok. Na parkingu nie ma błota w czasie odwilży. Wyciągi krzesełkowe dość wygodne i szybkie. Bramki do wyciągów także wygodne. Do tego serwis, szatnie, przechowalnie, wypożyczalnia sprzętu. A wieża? Nikt nie jest zmuszany do włażenia na nią. Ba, nie trzeba nawet głowy zadzierać i na nia patrzeć.  

A co mnie ma fascynować? Nie jest to Kościół Mariacki ani nawet molo w Sopocie. Ot jakaś taka budowla  z której może skorzystam,może nie? 

Edytowane przez Bumer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bumer napisał:

Czyli rozumiem, że na Słotwinach nie powinno być jakiegokolwiek narciarstwa i turystyki?  <ciach>

Nikt nie jest zmuszany do włażenia na nią. Ba, nie trzeba nawet głowy zadzierać i na nia patrzeć.  

A co mnie ma fascynować? Nie jest to Kościół Mariacki ani nawet molo w Sopocie. Ot jakaś taka budowla  z której może skorzystam,może nie? 

Myślę, że większości piszących chodzi o wątpliwy walor krajobrazowy tej wieży - nikt tu nie negował (przynajmniej tak mi się wydaje) kwestii czysto narciarskich - nowych wyciągów, rozbudowy systemu naśnieżania, czy poprawy sytuacji z parkowaniem. Nie wiem jednak, czy byłeś w Krynicy po postawieniu tej konstrukcji? IMHO - mam właśnie dlatego mieszane uczucia, że średnio jest to to ładne, a widać zewsząd wokół Krynicy. Dla widoków można było wyjść albo wyjechać na Jaworzynę, na której nikt nie postawił na sztorc kupy desek...  zaznaczam, że to moja subiektywna ocena, tym bardziej że miałem okazję Pana Rusinka poznać i mu kibicuje, bo to cholernie pozytywny człowiek jest. W tą wieżę na pewno zostało zainwestowane sporo pieniędzy; jest to inwestycja ze sporym rozmachem; i zapewne będzie się cieszyć sporym powodzeniem wśród turystów, co nie oznacza, że wszystkim musi się podobać.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też ma to mały sens. To taka chwilowa moda. Czasami, nie wiem czemu, pewne obiekty (np. "Ścieżka wśród drzew" w Bachledovej Dolinie) są intensywnie reklamowane w mediach, mimo iż kilka lat wcześniej powstała podoba konstrukcja w Czechach, dużo lepiej usytuowana, bo na stromym wzgórzu, z którego roztaczają się dużo lepsze widoki, a sama platforma sięga znacznie wyżej niż czubki drzew - chodzi o "Sky Walk" w Dolni Morava. Ale wtedy nie było takiego "szału". Ta krynicka niestety bardziej przypomina tą słowacką, niż czeską. Nie prościej postawić zwykłą, drewnianą wieżę widokową jak na Czantorii? Nie szpeci krajobrazu, a też można podziwiać z niej widoki na wszystkie strony. Oczywiście nie mam nic do tej inwestycji, po prostu wyrażam subiektywne zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam do dyskusji kilka słów. Wieża jest tylko częścią całej konstrukcji. Do wieży dochodzimy kilometrową ścieżką, która jest usytuowana wśród drzew. Została ona tak pomyślana i zaprojektowana, aby miała walory edukacyjne. Są tam przygotowane punkty informacyjne, gdzie można się odwiedzić dużo na temat fauny i flory górskiej. Ścieżkę obsługują przewodnicy, którzy zapoznają zwiedzających z lokalną przyrodą. Wieża jest tylko końcowym fragmentem kilometrowej trasy. 

 

IMG_0075.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża jak i nowy drugi wyciąg "Słotwinka" to przerost formy nad treścią. 
Jeśli jestem na Słotwinach to wybieram Kompleks Narciarski Tabaszewskiego z ciekawsza trasą od tej na Arenie i mniejszą liczbą przypadkowych narciarzy.
Na nowej Arenie byłem tylko z 3-4 razy przy okazji promocyjnych skipassów, w innym wypadku się nie opłaca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawelb91 napisał:

Wieża jak i nowy drugi wyciąg "Słotwinka" to przerost formy nad treścią. 
Jeśli jestem na Słotwinach to wybieram Kompleks Narciarski Tabaszewskiego z ciekawsza trasą od tej na Arenie i mniejszą liczbą przypadkowych narciarzy.
Na nowej Arenie byłem tylko z 3-4 razy przy okazji promocyjnych skipassów, w innym wypadku się nie opłaca.

A ja wolę jakoś Azoty. Szczególnie, jeżeli otwarte są wszystkie trasy. Gusta są więc różne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bywałem na Jaworzynie kiedy jeszcze żadnej knajpy nie było na szczycie. Bywałem na Azotach kiedy działał jeden orczyk. Bywałem na Tabaszewskim. Co ja będę gadał, prawie cały okres uprawiania narciarstwa przeze mnie związany jest z Krynicą. Pamietam Krynicę bez kolejki na Jaworzynie, bez hoteli. W okolicy dolnej stacji kolejki na Jaworzynę stał jedynie ośrodek Pegaz, niżej był camping, tam gdzie teraz jest kompleks JW Con. Na moich oczach na przestrzeni lat Krynica się zmieniała. Nie tylko Krynica, ale i pobliskie miejscowości. Tylicz, Wierchomla, Muszyna. Dziś to nawet na Henryku mozna śmiało pośmigać. Słotwiny Arena to nowa jakość. Wygodne wyciągi, dobry parking, dobre zaplecze.Porównanie do Tabaszewskiego chyba błędne. Nie takie nasnieżanie, szybsze i wygodniejsze wyciągi, parking.... Trasa praktycznie taka sama, z tym, że jak jest więcej śniegu to na Arenie jest kilka wariantów zjazdu i połączenie z mniejszym wyciągiem. Ten mały wyciąg to ponoć nieporozumienie? Powiedz to mojej żonie ( albo rodzinom z dziećmi). A że do tego mieli pomysł wybudowania ścieżki wśród koron drzew i wieżę, nie mnie oceniać. Jako podatnik coś tam dołożyłem do tego interesu, jako użytkownik terenów narciarskich i knajpy, myślę, że sporo więcej. Mnie wieża nie przeszkadza. Nie stoi ona na obszarze parku. Dla niektórych będzie atrakcją, moze i ja skorzystam. Nie oceniam inwestora, jego kasa, jego pomysł, jego sprawa. Widocznie zna się na interesach, więc życzę mu powodzenia. O gustach nie dyskutuję, konstrukcji drewnianej nie oceniam jako majstersztyku, bo to prostota w swej istocie. Jest i tyle! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bumer napisał:

Słotwiny Arena to nowa jakość. Wygodne wyciągi, dobry parking, dobre zaplecze.Porównanie do Tabaszewskiego chyba błędne. Nie takie nasnieżanie, szybsze i wygodniejsze wyciągi, parking.... Trasa praktycznie taka sama, z tym, że jak jest więcej śniegu to na Arenie jest kilka wariantów zjazdu i połączenie z mniejszym wyciągiem. Ten mały wyciąg to ponoć nieporozumienie? Powiedz to mojej żonie ( albo rodzinom z dziećmi). A że do tego mieli pomysł wybudowania ścieżki wśród koron drzew i wieżę, nie mnie oceniać.

Trasa niby podobna ale jednak na korzyść tej u Tabaszewskiego - szczególnie tej po lewej stronie patrząc z dołu. Jest ciekawsza, ma lepsze "ścianki" energiczniej się po niej jedzie, jest też trochę dłuższa (wyciąg na Arenie 720m, wyciąg u Tabaszewskiego 890m).

Arena przetransformowała cały swój główny stok od wyciągu aż do lasu. Zniwelowała w dużym stopniu przełamania terenu, ścinając je buldożerem, tak jam sam początek trasy - jest dużo bardziej płaski niż był kiedyś. To wszystko ma wielki minus u mnie i nie tylko, znajomi twierdzą podobnie.

Więcej wariantów do jazdy na Arenie jest, ale niektóre są mówiąc lekko bardzo średnie.

Co do naśnieżania to wiadomo że lepsze jest na Arenie, duży może więcej. Nakupili TF10 to mają czym śnieżyć, zbiorniki powiększone oraz jeden nowy dobudowany. Tabaszewskiemu dłużej zajmuje naśnieżyć do podobnego poziomu, ale kiedy już to zrobi to wybór jest dla mnie prosty.

To nie żadna reklama, bo nie mam nic wspólnego z tą stacją narciarską, po prostu wyrażam opinie.

Niech każdy jeździ tam gdzie lubi bo o to w tym chodzi. Mi osobiście pasuje większe zainteresowanie Areną, zawsze to inne stacje będą mniej oblegane :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z tego co chodzą po wsi słuchy, zmienił się właściciel czy tam zarządca jak zwał tak zwał (podobno Tymbark teraz tam rządzi). Biorąc pod uwagę ich potencjał finansowy całkiem możliwe. Tyle, że wydaje mi się, z moich obserwacji, że ta fabryka co ją mają to spokojnie ogarnie te stoki co są. Przecież jest większa niż na Pitztalu czy w BSA. No chyba, że większy nacisk położą na nową trasę, która przyciągnie jeszcze więcej mniej wprawnych narciarzy. Wg mnie tam jest potrzebny większy zbiornik na wodę. Chociaż w ostatnie dwa sezony zarządzanie naśnieżaniem z mojego punktu widzenia było nienaganne. Jeżeli będzie dalszy progres jakości i ilości zapewnienia białego to jest spoko. Jak na takie zimy ośrodek przygotowany perfekcyjnie. Tylko te ceny.....  Sezonówka w cholerę droga bo Grupa Pingwina, kosztowała 2/3 tego co sprytna sezonka na cały TMR. Żeby tak ze dwie stówy taniej tylko na Kurzą to bym na pewno się skusił. Zobaczymy jaka będzie polityka cenow w tym sezonie. Nie mniej jednak bardzo się cieszę, że miejsce się rozwija i są perspektywy. Przecież ja jestem tam z domu w 15 minut. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...