Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Grupa Pingwina - Słotwiny Arena, Czarny Groń, Kasina, Skolnity, Kurza Góra


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

Rower i narty przez cały rok za 800zł  karnet Ski&Bike w przedsprzedaży do 31.10.2019 

Od sezonu 19/20 Karnet 365 Dni będzie karnetem Ski&Bike, pozwalającym korzystać zarówno z naszej oferty narciarskiej we wszystkich 5 stacjach (Czarny Groń, Słotwiny, Skolnity, Kasina, Kurza Góra), jak i rowerowej: w Bike Park Kasina oraz na trasach rowerowych Skolnity w Wiśle. Cena karnetu normalanego i junior/senior została obniżona w tym sezonie i wynosi:

https://karnet365.e-skipass.pl

365 SKI & BIKE  
Nielimitowane korzystanie z wyciągów narciarskich:
Czarny Groń, Kasina Ski, Słotwiny Arena, Kurza Góra, Skolnity w dniach i godzinach ich otwarcia w sezonie zimowym
Nielimitowany wstęp do Bike Park Kasina i Trasy Rowerowe Skolnity w dniach i godzinach ich otwarcia
Wyjazdy piesze w okresie letnim na stacjach Kasina Ski, Słotwiny Arena, Skolnity w dniach i godzinach ich otwarcia
199 PLN DZIECI (urodzeni po 30.11.2012r.)
699 PLN JUNIOR (urodzeni po 30.11.2004r.)
SENIOR (urodzeni przed 30.11.1959r.)
799 PLN NORMALNY
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lokiec3 napisał:

Z tego co chodzą po wsi słuchy, zmienił się właściciel czy tam zarządca jak zwał tak zwał (podobno Tymbark teraz tam rządzi). Biorąc pod uwagę ich potencjał finansowy całkiem możliwe. Tyle, że wydaje mi się, z moich obserwacji, że ta fabryka co ją mają to spokojnie ogarnie te stoki co są. Przecież jest większa niż na Pitztalu czy w BSA. No chyba, że większy nacisk położą na nową trasę, która przyciągnie jeszcze więcej mniej wprawnych narciarzy. Wg mnie tam jest potrzebny większy zbiornik na wodę. Chociaż w ostatnie dwa sezony zarządzanie naśnieżaniem z mojego punktu widzenia było nienaganne. Jeżeli będzie dalszy progres jakości i ilości zapewnienia białego to jest spoko. Jak na takie zimy ośrodek przygotowany perfekcyjnie. Tylko te ceny.....  Sezonówka w cholerę droga bo Grupa Pingwina, kosztowała 2/3 tego co sprytna sezonka na cały TMR. Żeby tak ze dwie stówy taniej tylko na Kurzą to bym na pewno się skusił. Zobaczymy jaka będzie polityka cenow w tym sezonie. Nie mniej jednak bardzo się cieszę, że miejsce się rozwija i są perspektywy. Przecież ja jestem tam z domu w 15 minut. Pozdrawiam.

Z tego co rozumiem nastąpił mariaż poprzednich właścicieli z Grupa Pingwina. Jest to teraz takie joint-venture, choć pewnie trzeba by odwiedzić KRS i zobaczyć akta rejestrowe kto ma większość, kto mniejszość itd. Ma dojść być moze druga fabryka sniegu, kompletne naśnieżanie na nowej trasie. rzeczywiście zasilanie w wodę jest problemem. Wydaje mi sie, ze dla osób które jeżdżą tylko na Kurzej Gorze to sezonowka jest mniej atrakcyjna. Mieszkając na południu człowiek moze pojeździć w ich kilku ośrodkach - Kasina, Krynica, Czarny Gron sa w przyzwoitym rozproszeniu od siebie. Kurza Góra geograficznie jest daleko od reszty pingwinich stacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Mieszkając na południu człowiek moze pojeździć w ich kilku ośrodkach - Kasina, Krynica, Czarny Gron sa w przyzwoitym rozproszeniu od siebie. Kurza Góra geograficznie jest daleko od reszty pingwinich stacji. 

No właśnie. Sezonówka osiem stówek. Fakt. Dwa lata temu byłem ok 20 razy. Wtedy dwugodzinny kosztował chyba 35 zeta. W zeszłym sezonie byłem ok 10 razy przy cenie dwugodzinnego 50 zeta (lichwa to mało powiedziane). Ni jak to się mi nie opłaca. A ja jednak jestem jednym z częściej odwiedzających gości. Tak za pincet (plus) to może i bym się skusił.Obecna cena sezonówki mnie nie satysfakcjonuje.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie co roku zastanawia jaka jest sprzedaż tej sezonówki. Dla osób z okolic Kurzej Góry, tak jak pisze lokiec3, ma to sens dopiero przy ponad 15 wizytach w sezonie, a to już naprawdę dużo jak na jazdę na takich pagórkach. Dla osób z południa Polski wszystkie stacje są położone zbyt daleko od siebie, żeby to sensownie zamiennie wykorzystywać. Z kolei przywiązywanie się do jednej z tych stacji jest bezsensowne, bo jest to katowanie jednej-dwóch tras o skromnej długości, a alternatyw w okolicach nie brakuje. Przy podobnych cenach ze strony TMR, naprawdę nie widzę szans żeby ludzie z Małopolski czy Śląska kupowali chętnie te sezonówki. Pewnie jest to sztuka dla sztuki i bardziej efekt marketingowy, że jest coś takiego, niż rzeczywisty istotny produkt. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 09:48, tresor napisał:

 naprawdę nie widzę szans żeby ludzie z Małopolski czy Śląska kupowali chętnie te sezonówki. Pewnie jest to sztuka dla sztuki i bardziej efekt marketingowy, że jest coś takiego, niż rzeczywisty istotny produkt. 

Jest bardzo popularna sezonówka wśród  mieszkańców  Krakowa i okolic , dodam ze w ciągu 40 minut jesteś na stoku  Kasiny a trasy na wieczorną jazdę są wyratrakowane ,wiec po pracy wyskoczysz na narty szybko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 14:10, Bumer napisał:

Co Wam ta wieża i chodnik przeszkadza? Wyciągi,  parkingi, bary, knajpy, słupy,  zbiorniki na wodę,  Lance,  hydranry, banery, ogrodzenia nie? Może tunel Wam dla odmiany wygrzebać? 

Wieża jest potrzebna dla ludzi, którzy nie lubią się wysilać (czytaj: chodzić po górach), a chcą też coś w tych górach zobaczyć. 

Można to potępiać, śmiać się z tego, ale praktyka (kolejki na parking na Równicy w Ustroniu np.) pokazuje, że na takich klientach robi się najlepszy biznes (jest ich najwięcej i ... mają kasę).

Mieszane uczucia? Tak, ale dzięki tym "wygodnym widokowcom z beemami w garażach" stacje prosperują i działają. Na samych zapaleńcach nie opłacałoby się robić biznesu i pozostałyby nam tylko Alpy (za odpowiednią cenę, rzecz jasna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wieża jest potrzebna dla ludzi, którzy nie lubią się wysilać (czytaj: chodzić po górach), a chcą też coś w tych górach zobaczyć. 

Dość brutalne zapytanie ale przynajmniej dla mnie im mniej takich pseudo turystów tym lepiej. Po drugie przez ostatnie kilka lat w górach zrobiło się naprawdę tłoczno i chyba nawet największe lenie nie mają kłopotu by wspiąć się te kilkaset metrów w pionie. Widzę coraz więcej dzieci i to naprawdę napawa optymizmem wiec tego typu ludzie to największa patologia jaka można spotkać w górach. Tego typu konstrukcje mają na celu tylko i wyłącznie wydoić od ludzi kasę i nic ponad to. Co najzabawniejsze stoją czy są stawiane tam gdzie i tak są widoki lub jak nie ma to są górę obok z wyciągiem. Właściciel ma stawiać koleją i mam nadzieję, że postawi ten szajs na Śnieżnicy bo chyba żadem matoł nie wyda zgody na Beskid Mały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najzabawniej jest wtedy, kiedy komuś przeszkadza drewniana wieża na szczycie i tak zagospodarowanej góry (jakich wiele), ale nie przeszkadzałyby jednocześnie szybkie krzesła, zbiorniki na wodę oraz furkoczące armatki w wysokogórskim Parku Narodowym, który mamy jeden (i to malutki) na całą Polskę.

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 13:04, jaca775 napisał:

Jest bardzo popularna sezonówka wśród  mieszkańców  Krakowa i okolic , dodam ze w ciągu 40 minut jesteś na stoku  Kasiny a trasy na wieczorną jazdę są wyratrakowane ,wiec po pracy wyskoczysz na narty szybko.

Jestem z Krakowa. Do Kasiny mam, w zależności od czasu wyjazdu z Krk, od 45 min do godziny jazdy. Mimo to jestem tam góra 3-4 razy w sezonie, bo ile można katować jedną przeludnioną trasę? Tak, wiem, że w zeszłym sezonie pierwszy raz otworzyli trasę czerwoną, ale zobaczymy czy dadzą radę robić to regularnie. Na jednodniowy wypad w rozsądnym czasie mogę się też dostać na Czarny Groń, ale tutaj widoków na ponowne otwarcie szóstki raczej w tym sezonie nie ma. Oczywiście, co kto lubi. Wierzę że są ludzie, którzy kupują tę sezonówkę, dla mnie jednak to słaba opcja. Pomimo tego, że Słotwiny Arena to moim zdaniem najlepsza niewielka stacja narciarska w Polsce:).

Edytowane przez tresor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mops napisał:

Czy Słotwiny Arena to dobry pomysł na okres pomiędzy światami a sylwestrem? 

Czy będzie śnieg (znaczy czy był w tym okresie w poprzednich latach) 

Tak, ostatnio już był.

Generalnie Krynica jest super miejscówką - masz przede wszystkim Jaworzynę Krynicką, a w pobliżu Tylicz. W centrum jest jeszcze Henryk, a obok Areny masz jeszcze drugie Słotwiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

Tak, ostatnio już był.

Generalnie Krynica jest super miejscówką - masz przede wszystkim Jaworzynę Krynicką, a w pobliżu Tylicz. W centrum jest jeszcze Henryk, a obok Areny masz jeszcze drugie Słotwiny. 

Czyli gwarancja śniegu jest niemal 100%?

Bo rozważam wyjazd, ale mam wątpliwości bo w zeszłym roku byłem w Szczyrku w tym terminie i padał deszcz 😣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mops napisał:

Czyli gwarancja śniegu jest niemal 100%?

Bo rozważam wyjazd, ale mam wątpliwości bo w zeszłym roku byłem w Szczyrku w tym terminie i padał deszcz 😣

Będzie na bank ! Krynica ma specyficzny mikroklimat, wszędzie zielono a tam wjedziesz i jest biało :) Do tego Słotwiny to Grupa Pingwina więc najwyższa jakość sprzętu i usług. Szkoda że Pingwin nie ma jakiegoś dużego ośrodka :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich latach na Słotwinach o tej porze zawsze był śnieg. Ale istnieje duże ryzyko, że naśnieżona będzie tylko główna trasa, a nie boczne warianty. Wtedy jest trochę nudno po 2-3 godzinach. Być może uruchomią jeszcze trasę przy nowym krześle ale to nowość z ubiegłego sezonu i nie wiem jaki będzie miała priorytet w naśnieżaniu. 

Z Jaworzyną różnie może być. Główna i najdłuższa trasa na 90% będzie czynna ale na 90% nie będą otwarte wszystkie pozostałe trasy. Byłbym zaskoczony gdyby można było jeździć po czymś więcej niż trasa nr 1.

W całości może być za to otwarty Master Ski w Tyliczu. Na rodzinne narty najlepsze miejsce w okolicy. Dla ambitnych raczej nuda:). Tylicz Ski też coś powinien uruchomić w tym czasie. No i jeszcze Henryk Ski w centrum Krynicy, na dwie godziny wieczorem lub rano w sam raz.

Od tego sezonu w kilku tamtejszych ośrodkach będzie obowiązywał wspólny karnet, więc może być to fajna opcja. Niestety Słotwiny Arena nie weszły do tego karnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mops napisał:

Mam pytanie 

Czy Słotwiny Arena to dobry pomysł na okres pomiędzy światami a sylwestrem? 

Czy będzie śnieg (znaczy czy był w tym okresie w poprzednich latach) 

Czy w pensjonacie słotwiny Arena są zniżki na karnety (jak się śpi) 

 Jeden raz trzeba koniecznie, w tamtym roku w Krynicy biało a wszędzie lalo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mops napisał:

Czyli gwarancja śniegu jest niemal 100%?

Bo rozważam wyjazd, ale mam wątpliwości bo w zeszłym roku byłem w Szczyrku w tym terminie i padał deszcz 😣

Gwarancji 100% nikt nie da, ale płd-wsch rejony Polski były w ostatnich latach lepiej naśnieżone przez naturę niż reszta kraju. No i w Krynicy masz co robić nawet, kiedy pogoda nie dopisze. Nawet bym się nie zastanawiał przy kilkudniowym wyjeździe gdzie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres świąteczny to niezbyt dobry czas dla narciarza. Wszędzie będziesz miał tłumy ludzi! Musisz liczyć się z kolejkami, brakiem miejsc w knajpach i brakiem miejsc do zaparkowania auta. Ja od wielu lat odpuszczam sobie Krynicę w tym okresie właśnie z uwagi na tłumy ludzi. No ale w tym okresie tak jest w górach wszędzie.  Zaraz po "6 krolach" to jest jazda, no i na starcie, zaraz po inauguracji sezonu. Śnieg raczej będziesz miał, jak dopisze szczęście to i może naturalny. Przewidywacze  pogody coś o jakimś wirze polarnym gadają, ostra zima straszą.  Życzę udanego pobytu w zimowej, naturalnej scenerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...