Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kuhtai,Fugen w grudniu


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Czy można prosić bywalców o krótką opinię o tych ośrodkach i czego mogę się spodziewać w grudniu.Mam zamiar 12 grudnia dołączyć na tyki do ekipy w Kuhtai a 15,16 wystartować w zawodach w Fugen,a choć byłem nieraz w innych miejscach Zillertalu,tam nigdy...

@marboru był w zeszłym roku w Kuhtai. Może się odezwie, gdzieś jest też relacja z wyjazdu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem 2 lata temu ale w marcu. Osrodek fajny, wysoko położony.  Skoro wysoko, nie powinno być kłopotów ze śniegiem,  natomiast mogą być kłopoty z pogoda (chmury, mgła,  wiatr, opady) Kuhtai to droga w dolinie (przeleczy) a wzdłuż niej kilka hoteli, to wszystko.  Trasy gole bez drzew, większość to czerwone. Jak wieje to niektóre wyciągi zamykają, szczególnie te położone wysoko. Może tak być,  że gondola staje 10 -20 razy zanim dojedzie do końcowej stacji ( mnie się tak przytrafilo). Ogólnie ośrodek polecam, ludzi jakby mniej i trasy fajne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kuhtaiu byłem też ze trzy lata temu...jak ten czas szybko leci.

Miejsce jest klimatyczne, na przełęczy wśród gór. W zasadzie same hotele i ośrodki dla sportowców (jest tam nawet mała skocznia narciarska i dużo tras biegowych), sklepu nie widziałem. Dolne stacje wyciągów są na wysokości 2200 m npm. Czesto drogi dojazdowe są pozamykane jak są duże opady. Od strony doliny Otztal, droga bardzo stroma...Yarisem jechałem na jedynce, bo stawał :D

Tras nie jest dużo ale są zróżnicowane. Czerwone dosyć szerokie i proste - tam widziałem sporo tyczek poustawianych.

Czarna jest jedna ale hardkorowa.

Niebieskie raczej bardzo płaskie, nieciekawe (ta przy gondoli bardzo płaska...po opadach, na miękkim śniegu staniesz i trzeba uprawiać technikę łyżwową, mocno kijami pracować by przejechać).

Mi się podobał klimat tego miejsca, ale ośrodek malutki, do trenowania a nie turystyki narciarskiej.

Widoki przy pełnym słońcu, piękne.

Zdjęcia z mojej relacji poznikały ale kilka ujęć jest na moim klipie. Kuhtai jest od 3:56 poniższego filmu. Trochę widać.

Pozdro

Marboru

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Fuegen to chodzi  pewnie o Spieljo cha - mały , klimatyczny ośrodek nad tą wioską - mało ludzi , 1 fajna długa trasa z góry na dół , niedawno dodano nową gondolę Geols , z której blisko skibusem można dostać się do Hochfuegen/Hochzillertal. W planach mają połączenie długą gondolką 3S obu ośrodków. Są tu świetne tereny freeride 'owe .

Co do Kuhtai - leży na 2020 , nie na 2200 😉. Szkoda auta tak jak pisze Marboru na wspinanie się tam . My zawsze parkujemy w Oetz i wjeżdżamy gondolką do góry na Hochoetz i zjeżdżamy do Ochsengarten i stamtąd skibusem do Kuhtai - z powrotem tak samo. Kuhtai to klimatyczna wioska - jeszcze do niedawna szczyciła się tylko naturalnym śniegiem ,  ale ostatnie zimy zmusiły i ich do zakupu armatek. Jak spadnie tu dużo śniegu to wiele tras po północnej stronie tworzy specyficzne " rynny" ...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JurekByd jasne, że 2020. Mój czeski błąd, sorry.

Pisząc o szerokich trasach czerwonych miałem na myśli, te od strony tamy. Tam jak byłem było krzesło i chyba orczyk jak dobrze pamietam...a może dwa orczyki. Dokładnie te trasy gdzie poustawiane są tyczki i odbywają się treningi sportowe i pewnie zawody...

Spojrzałem na mapkę - na mapie, to są czarne trasy 😮

Czarne, to one nie były wg mnie - stąd mogłem Was wprowadzić w błąd :D Trzeba coś na pamięć brać :D Sorry :D

Edytowane przez marboru
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek już Ci zazdroszczę. Nie dość, że zawody, to jeszcze w mojej ulubionej stacji narciarskiej w Austrii. Jest tu wszystko czego potrzeba. 2 trasy z kilkoma odnogami. Stacja mała i ma wspaniałe pofałdowane pagórki, ja je uwielbiam. Po drugiej stronie Spieljocha od 2 sezonów jest nowa wieloosobowa gondola Panoramabahn Geols. z niej już tylko 1 przystanek skibusa i można jeździć w Hochzillertal, czyli Kaltenbach i Hochfugen. Niebawem powstanie kolejna nowa gondola Top of Alps S3 i już bez skibusów będzie można jeździć we wszystkich ośrodkach. Mnie już to nie cieszy, bo z pewnością narciarzy przybędzie i z małego klimatu nic nie zostanie. Ośrodek słynie też z super możliwości offpiste. Przyjazd do Fugen proponuje wcześnie rano bo parkingi przy dolnej stacji są małe i szybko się zapełniają i w ogóle dojazd jest wąskimi uliczkami. Stacja i parkingi

P1093804.thumb.JPG.fc94ae154169ad6b2ce12f64663d4365.JPG

P1093805.thumb.JPG.5c773b0e7c6abec5bda59dd3ba09aa9a.JPG

Sztruks bywa tu długo trasa nr 1 do Fugen

P1093810.thumb.JPG.4bed223cea1b0244aa753c16d09c2dbc.JPG

Prawdopodobnie tu gdzieś będą zawody

P1093825.thumb.JPG.111f1ec76c71ecaf3834b9df5ca5610b.JPG

Zaznaczyłem Ci 3 miejsca gdzie najczęściej stawiają tyczki. Po lewej bardziej stromy, a po prawej łagodniejszy

InkedP1093809_LI.thumb.jpg.e4ef257df44fd78c0b3313aaa12e4e72.jpg

Za tą kanapą jest niewidoczna ciekawa trasa slalomowa

InkedP1093824_LI.thumb.jpg.fb5781f5cc7a3334ebd87403f4270e00.jpg

Widok (w zasadzie brak widoku) ze Spieljocha w stronę Fugen

P1094211.thumb.JPG.101219db01bcc23b2d9e66b9dcefb13c.JPG

P1094223.thumb.JPG.e59e7b7151a8a01e31a20e69dd7b2d98.JPG

Ciekawa kręta i dosyć stroma 3 po drugiej stronie Spieljocha w kierunku Hochfugen, tu raczej nic nie stawiają, ale sztruks się tu trzyma

G0683260.thumb.JPG.78b62d4a55a61a383396c7387c381875.JPG

G0703277.thumb.JPG.3eb16f4e3f563576e536407bee8c6fea.JPG

Po obu stronach góry cudowne możliwości offpiste, dużo jazdy w lesie, ale trzeba uważać bo można pobłądzić o czym pisałem 2 sezony temu w relacji...

G0813392.thumb.JPG.8584b8410214b94561bd9a069bd118c3.JPG

G0733309.thumb.JPG.99fc2cd5de43e9b34d483665d91d9544.JPG

Zbyszek napisz coś więcej o zawodach!!!

 

 

 

 

 

  • Like 9
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marionen napisał:

Zbyszek,napisz coś więcej o zawodach

Dzięki Waszym opisom czuję ,co mnie czeka jakbym już tam bywał...15-16 grudnia są w Fugen FISowskie zawody masters,na które się po raz pierwszy wybieram,trochę z ciekawości,trochę ze względów taktycznych,bo chcę zdobyć punkty FiS przed Gardenissimą i jechać w innej grupie.Jedzie tam też kilku moich kolegów z MPA.A że wcześnie wypadałoby coś pojeździć,rozważam 2 wersje-albo 2-9.12 Kronplatz z Ptak Skiteam,albo przed samymi zawodami Kuhtai z "treninginatyczkach".Może ktoś z forum dołączy?

Cytat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Dzięki Waszym opisom czuję ,co mnie czeka jakbym już tam bywał...15-16 grudnia są w Fugen FISowskie zawody masters,na które się po raz pierwszy wybieram,trochę z ciekawości,trochę ze względów taktycznych,bo chcę zdobyć punkty FiS przed Gardenissimą i jechać w innej grupie.Jedzie tam też kilku moich kolegów z MPA.A że wcześnie wypadałoby coś pojeździć,rozważam 2 wersje-albo 2-9.12 Kronplatz z Ptak Skiteam,albo przed samymi zawodami Kuhtai z "treninginatyczkach".Może ktoś z forum dołączy?

 

Zbyszek gratuluję, że Ciągle Ci się chce. W zasadzie to dopiero się rozkręcasz, gdy inni składają broń, Ty dopiero wyciągasz największe dziala. FIS-owski Masters to już ściganie na europejską skalę. Trasy też już zupełnie inne jak u nas. Taktyka na Gardenissmę jak najbardziej słuszna. Jak czas pozwoli to może pojadę podopingować. A jak się napatrzę to może wreszcie.... i ja gdzieś, coś, kiedyś

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marionen napisał:

Zbyszek gratuluję, że Ciągle Ci się chce. W zasadzie to dopiero się rozkręcasz, gdy inni składają broń, Ty dopiero wyciągasz największe dziala. FIS-owski Masters to już ściganie na europejską skalę. Trasy też już zupełnie inne jak u nas. Taktyka na Gardenissmę jak najbardziej słuszna. Jak czas pozwoli to może pojadę podopingować. A jak się napatrzę to może wreszcie.... i ja gdzieś, coś, kiedyś

...istnieje inna wersja motywacji,lansowana,przez rodzinę,bardziej skłaniającą się do kwestii zaburzeń osobowości,związanych z wiekiem.Od 60 tych urodzin zacząłem na to uczciwie pracować.A Ty nie czekaj na gdzieś,kiedyś,bo wtedy już nie będzie z kim...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

...istnieje inna wersja motywacji,lansowana,przez rodzinę,bardziej skłaniającą się do kwestii zaburzeń osobowości,związanych z wiekiem.Od 60 tych urodzin zacząłem na to uczciwie pracować.A Ty nie czekaj na gdzieś,kiedyś,bo wtedy już nie będzie z kim...

Zbyszku, czyżby rodzina diagnozowała kryzys wieku średniego? Dobrze, że tak ... 😛, a nie inaczej  🤔 się to objawia, życzę  samych sukcesów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tanova napisał:

Zbyszku, czyżby rodzina diagnozowała kryzys wieku średniego? Dobrze, że tak ... 😛, a nie inaczej  🤔 się to objawia, życzę  samych sukcesów!

Nie taki rodzaj zaburzeń,bardziej coś na A...Gdybyś znała wszystkie moje pomysły po 60 tych urodzinach,zmieniłabyś pewnie zdanie...Jak u Jasia Fasoli-człowiek starszy nie wie co to strach,nie wie,co to zmęczenie -nie wie nic...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

...istnieje inna wersja motywacji,lansowana,przez rodzinę,bardziej skłaniającą się do kwestii zaburzeń osobowości,związanych z wiekiem.Od 60 tych urodzin zacząłem na to uczciwie pracować.A Ty nie czekaj na gdzieś,kiedyś,bo wtedy już nie będzie z kim...

To dobrze, że tak rodzina Cię motywuje, można się rozwijać dalej w dobrych kerunkach. Większość rodzin, powiedziała by daj Sobie spokój, jeszcze coś narobisz, siedz spokojnie na d...e i pomagaj dzieciakom :), po co Ci te narty, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Nie taki rodzaj zaburzeń,bardziej coś na A...Gdybyś znała wszystkie moje pomysły po 60 tych urodzinach,zmieniłabyś pewnie zdanie...Jak u Jasia Fasoli-człowiek starszy nie wie co to strach,nie wie,co to zmęczenie -nie wie nic...

A z drugiej strony - czego tu się bać po 60-tce? Dzieci dorosłe, kredyt spłacony, pracą można się nie przejmować ... Żyć nie umierać!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

...i jeszcze pytanie o noclegi w Kuhtai-wybór w samej miejscowości dość ograniczony i ceny wysokie,ale droga dojazdowa,jak piszecie,ciężka-jaki wariant noclegu optymalny?

Wszystkie wysoko położone ośrodki narciarskie są drogie - Kuhtai też do nich należy - jak chcesz tanio to zamieszkaj w Oetz i dojeżdżaj bezpośrednio  skibusem lub moim sposobem najpierw gondolą i po zjeździe do Ochsengarten  dalej skibusem .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...