Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Solden mon amour


sstar

Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, sstar said:

Niby były. Chodzi o obrót aby osiągnąć pozycje stopnia, może to bez znaczenia, ale każą kręcić w określony sposób. Ja założyłem że ważny efekt.

DSC_1978.JPG

DSC_1976.JPG

DSC_1980.JPG

DSC_1981.JPG

DSC_1982.JPG

Kierunek obrotu piętki nie ma znaczenia (przynajmniej w verticalach). Zresztą i tak pięta wolna przy podchodzeniu. Przy zaciąganiu sprawdź czy zaciągasz na MAXa. W verticalach na samym końcu jest jeszcze jeden pojedynczy "klik".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kskuski napisał:

Kierunek obrotu piętki nie ma znaczenia (przynajmniej w verticalach). Zresztą i tak pięta wolna przy podchodzeniu. Przy zaciąganiu sprawdź czy zaciągasz na MAXa. W verticalach na samym końcu jest jeszcze jeden pojedynczy "klik".

Już wiem. Pietka znaczy stopień się przesunął do tyłu, choć niby to nie tłumaczy wspinania przodu, to jednak. Winno być pół cm a na jednym jest więcej. Nawet raz mi but wpadł między stopień w ułożeniu najwyższym do podchodzenia. Dzięki Wam za rady i uwagi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaislachkogel zamknięty. A Spectre kusiło. Jedynie Tiefenbach oraz Rettenbach otwarte. Dzięki za miłe słowo. No ale mam jeszcze lajtowe przytrasowe wycieczki. Np. na lewo w dół od trasy 36, czyli kanapy, bonusem widok na "41", przynajmniej na pierwszej fotce. To tu nie na "ekstremach" z lekka przeoralem slizgi.

DSC_2198.JPG

DSC_2199.JPG

DSC_2200.JPG

DSC_2201.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jaro323 napisał:

Całkiem fajne te zdjęcia z Soelden wyszły, wszystkich chyba nawet nie widziałem ;)

Wrzuć to z zielonymi spodniami, najlepsze. Jarowi dzięki za perfekcyjne cztery dni, lubudubu. No i filmik dla wrzucenia luzu, zamiast wstecznego;-) PS obsesja 41 widoczna nawet z perspektywy kanapy;-)

 

Edytowane przez sstar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam też popstrykałem na tym wyjeździe, od piątku ma być ponownie pogoda jak dzwon, kadry wyjdą katalogowe ;)

W pierwszy weekend grudnia planujemy pięć dni  w Ischgl lub jeżeli matka natura na to nie pozwoli ponownie Solden + Gurgle, mam chyba jeszcze coś wolnego w razie chęci :)

 

 

20181101_143455.jpg

20181102_105421.jpg

20181103_133105.jpg

2018-11-01 15.40.13.jpg

2018-11-03 13.53.41.jpg

2018-11-01 14.19.43.jpg

2018-11-01 14.25.56.jpg

2018-11-01 14.33.19.jpg

2018-11-03 13.53.41.jpg

2018-11-03 13.53.46.jpg

2018-11-03 13.56.28.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

co to za firma ?

trochę przypomina symbol Polsportów

592802576_1_644x461_narty-polsport-krako

 

Dobre! Też miałem Polsporty ale nie Metal;-( Moje to nowo kupione używki Scott the Ski:

https://www.skiinfo.pl/wyposazenie/a/2476/test-2015-męskie-narty-allmountain/scott/the-ski-180

Ponoć SUV, czyli mam auto i narty dla emeryta;-)

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na deser mapka, ze strzałkami, czyli trasami. Z dnia na dzień różnie to może wyglądać. Sam tego doświadczyłem, choć zdało się, że różnica winna być epsilonowa, znaczy mała.

Disclaimer: no że niby poza trasami niebezpiecznie, detektory czasem i takie tam, może ktoś bardziej ogarnięty naświetli temat, ja ku przestrodze tylko ze skiforum wątek zapodam:

https://www.facebook.com/groups/freeriderzy/permalink/2201944326524898/

Andrzej już w Gruzji ew. na Ukrainie, więc no limit...

Solden_pistemap_full.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sstar napisał:

No to na deser mapka, ze strzałkami, czyli trasami. Z dnia na dzień różnie to może wyglądać. Sam tego doświadczyłem, choć zdało się, że różnica winna być epsilonowa, znaczy mała.

Disclaimer: no że niby poza trasami niebezpiecznie, detektory czasem i takie tam, może ktoś bardziej ogarnięty naświetli temat, ja ku przestrodze tylko ze skiforum wątek zapodam:

https://www.facebook.com/groups/freeriderzy/permalink/2201944326524898/

Andrzej już w Gruzji ew. na Ukrainie, więc no limit...

Solden_pistemap_full.jpg

Ogólnie to w Soelden na lodowcu nie ma większych spadów - może 35 stopni maks. Najlepsze zajazdy były tam gdzie teraz jest 41 (szkoda, że tę trasę zrobili -  było tam sporo miejsca na jazdę). Pewnie obok miejsca jeszcze zostało ale jak jest trasa to wielu narciarzy tam jeździ. Wcześniej to było mało uczęszczane miejsce. Czyli póki nie ruszy Gaislachtkogl to możliwości off w Soelden są mocno ograniczone. Dla miłośników off piste przypominam, że nie tak dawno na Gaislachtkoglu zginęli w lawinie narciarze.

Gratuluję ekipie udanego rozpoczęcia sezonu! 

pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wujot napisał:

Ogólnie to w Soelden na lodowcu nie ma większych spadów - może 35 stopni maks. Najlepsze zajazdy były tam gdzie teraz jest 41 (szkoda, że tę trasę zrobili -  było tam sporo miejsca na jazdę). Pewnie obok miejsca jeszcze zostało ale jak jest trasa to wielu narciarzy tam jeździ. Wcześniej to było mało uczęszczane miejsce. Czyli póki nie ruszy Gaislachtkogl to możliwości off w Soelden są mocno ograniczone. Dla miłośników off piste przypominam, że nie tak dawno na Gaislachtkoglu zginęli w lawinie narciarze.

Gratuluję ekipie udanego rozpoczęcia sezonu! 

pozdro

Wiesiek

Dzięki.

Tej 41 nie było.

Za to okolice 31, szczególnie na prawo jeśli zjeżdżamy to zdecydowanie większy spadek niż 41. Tam poszła lawina bez Andrzeja Dragana na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sstar napisał:

Dzięki.

Tej 41 nie było.

Za to okolice 31, szczególnie na prawo jeśli zjeżdżamy to zdecydowanie większy spadek niż 41. Tam poszła lawina bez Andrzeja Dragana na szczęście.

Wzdłuż trasy pucharowej jest dość stromo i o ile pamiętam też szczeliniasto, ale jednostajnie. Ta góra (czyli 41) ze swoimi ściankami, żlebikami, progami jest o wiele ciekawsza. I jest nasłoneczniona (co jest wadą i zaletą). Ale to na tyle mały teren, że trzeba jeździć i tu i tu.

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Wujot napisał:

Wzdłuż trasy pucharowej jest dość stromo i o ile pamiętam też szczeliniasto, ale jednostajnie. Ta góra (czyli 41) ze swoimi ściankami, żlebikami, progami jest o wiele ciekawsza. I jest nasłoneczniona (co jest wadą i zaletą). Ale to na tyle mały teren, że trzeba jeździć i tu i tu.

pozdro

Wiesiek

Wzdłuż 41 jest stromo tylko w okolicy jednej skały. Pokażę może raz jeszcze. Na fotce po prawej. Szczelina jedna i owszem.

DSC_2272.JPG

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Andrzeja Dragana poznałem pośrednio w Soelden, zjeżdżaliśmy podobna trasa na prawo od czarnej pucharowej tak między nartami z rożnym skutkiem zreszta fotka archiwalna

DSC_2185.JPG

 

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...