Narty - skionline.pl
Jump to content

Tatry Super Ski

JC
 Share

Recommended Posts

Dla tych co mają dzieci trochę szkoda. W Oravicach do 9,99 roku życia jeździły za darmo. W tatry super ski brakuje jakiejś oferty dla dzieci lub rodzin jak w alpach (do 8-10 lat za darmo). Wiem wiem w tatry do 120 cm też za darmo ale łapią się na to dzieci chyba do 5 lat.

• 1 year later...
22 minuty temu, surfing napisał:

MOSORNY GROŃ POZA GRUPĄ TATRY SUPER SKI SEZON 2021/2022 

W sezonie 2021/2022 wspólny karnet Tatry Super Ski aktywny będzie na 18 ośrodkach. Na narciarzy i snowboardzistów czekać będzie aż 95 zróżnicowanych pod względem trudności tras narciarskich, o łącznej długości ponad 60 km.

STACJE NARCIARSKIE NALEŻĄCE DO TATRY SUPER SKI

Wspólne skipassy mają sens dla ośrodków położonych w niedalekim sąsiedztwie, a Zawoja jest jednak kawałek drogi od pozostałych stacji. 

57 minut temu, tanova napisał:

Wspólne skipassy mają sens dla ośrodków położonych w niedalekim sąsiedztwie, a Zawoja jest jednak kawałek drogi od pozostałych stacji. 

A niby dlaczego? Jeśli tak by było to Grupa Pingwina nie miałaby racji bytu a tymczasem ma sie dobrze.

2 minuty temu, surfing napisał:

Dla mnie duża strata, bo  był najbliższy wyciąg w ramach ewentualnych wyjazdów na karnet Tatry Super Ski.

Inna sprawa że PKL wypiął się na TSS, a były obiecanki że dołączy Kasprowy (krzesła).

Ja mam mieszane uczucia, z jednej strony szkoda bo karnet TSS mam a z drugiej strony zawsze te parę osób ubędzie.. ;)

2 minuty temu, Lexi napisał:

A niby dlaczego? Jeśli tak by było to Grupa Pingwina nie miałaby racji bytu a tymczasem ma sie dobrze.

Widocznie się nie opłacało którejś ze stron, nie dogadali się, nie było spodziewanego zainteresowania i korzyści ...

Teraz, tanova napisał:

Widocznie się nie opłacało którejś ze stron, nie dogadali się, nie było spodziewanego zainteresowania i korzyści ...

To tak - za udział w systemie TSS kupę kasy trzeba wpłacić a "Mosorny" widać wyliczył ze ich nie stać ....(dlatego miedzy innymi lubię malutkie Spytkowice")

Trochę szkoda bo jadąc z Poznania w Tatry zatrzymywałem się w Mosornym na 2-3h i potem przejazd do innych ośrodków bliżej Tatr. Podobnie wracając do domu tylko w odwrotnej kolejności oczywiście. A tak to już tam raczej nie pojeżdżę w takiej konfiguracji.

• Like 2

5 godzin temu, surfing napisał:

Dla mnie duża strata, bo  był najbliższy wyciąg w ramach ewentualnych wyjazdów na karnet Tatry Super Ski.

Inna sprawa że PKL wypiął się na TSS, a były obiecanki że dołączy Kasprowy (krzesła).

Na czym polega ta strata? Udział w TSS to dla większości stacji droższe karnety i gorsze warunki do jazdy (więcej ludzi). Sezonówek w TSS też nie ma. W czym więc problem?

• Like 1

26 minut temu, Spiochu napisał:

Na czym polega ta strata?

Spiochu, pobudka :) 

2 godziny temu, brachol napisał:

zatrzymywałem się w Mosornym na 2-3h i potem przejazd do innych ośrodków bliżej Tatr. Podobnie wracając do domu tylko w odwrotnej kolejności oczywiście.

3 hours ago, brachol said:

Trochę szkoda bo jadąc z Poznania w Tatry zatrzymywałem się w Mosornym na 2-3h i potem przejazd do innych ośrodków bliżej Tatr. Podobnie wracając do domu tylko w odwrotnej kolejności oczywiście. A tak to już tam raczej nie pojeżdżę w takiej konfiguracji.

Przecież możesz robić tak dalej. No, chyba że tolerujesz tylko ośrodki zrzeszone w TSS.

12 minut temu, Plywak napisał:

Przecież możesz robić tak dalej. No, chyba że tolerujesz tylko ośrodki zrzeszone w TSS.

Mogę robić, ale wtedy kupowałem jeden karnet na kilka dni i mogłem jeździć także w Mosornym, a teraz będę musiał kupić dodatkowo karnet.

• Like 1

Nie będzie Mosornego? Łoj! Dość pusty stok w środku tygodnia. Nawet nieźle przygotowany. W sam raz dla super seniora i seniorki. Którzy się nie spieszą, by zaliczyć setkę km w jeden dzień. Był za piątkę na cały od rana do nocy.  Zapewne to było tak pomyślane. Przyjedzie taki dziadyga z wnukami dwudziestoletnimi. Chce wyjechać na górę do knajpy.  No i może stoczyć się ze dwa razy na dół na boazerii. Kiedyś był nawet dobry. Od razu mu zabierać stówę. Mamy dobre serce, jako właściciele. Doceniamy emerytów, że dbają o zdrowie. Taki mały bonusik od nas. Jedź człowieku za pięć zł.  Nie mogę narzekać. Dostaję przecież trzynastkę i czternastkę. Jakoś się wyrobię. Nie będę jadł drogich winogron w zimie. Kilogramami. Przejdę na tańsze jabłka. Tylko, żeby był fajny śnieg. I jak najmniej tych grożnych przecinaków na stoku.

W dniu 17.09.2021 o 21:26, Spiochu napisał:

To jak będzie tańszy karnet niezrzeszony na 2-3h to już nie można się zatrzymać?

Nie o to chodzi w tej zabawie, mając karnet ważny na kilka wyciągów kupujesz raz, nie latasz do kasy na zakup i zwrot w każdej stacji.

Taki karnet całodzienny kosztuje zazwyczaj tyle co 4h w każdym z tych ośrodków, no ale kto bogatemu zabroni ;)

3 godziny temu, surfing napisał:

Taki karnet całodzienny kosztuje zazwyczaj tyle co 4h w każdym z tych ośrodków, no ale kto bogatemu zabroni

Za to skipassy dzienne lub czasowe np. 4h w ramach TatrySki były bardzo drogie.
Przykład Kluszkowce 4h w sezonie 90zł, "poza sezonem" ledwie 5 zł mniej. 

Palenica w Szczawnicy niby zrzeszona w tym karnecie ale można było kupić karnet 4h tylko na tą stację i cena już niższa - chyba 69zł z tego co pamiętam, tak samo Zawoja? Bo też z PKLu.

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Palenica w Szczawnicy niby zrzeszona w tym karnecie ale można było kupić karnet 4h tylko na tą stację i cena już niższa - chyba 69zł z tego co pamiętam, tak samo Zawoja? Bo też z PKLu.

A w takim Jurgowie, to nawet było tak.

Zrzut-ekranu-45.png

• Thanks 1

4 godziny temu, pawelb91 napisał:

W poprzednim sezonie Tatry Super Ski  14 dowolnych  1000 zł,  jeden dzień  72 zł - przy kasie 105zł

W poprzednim sezonie Wiślański Skipass  7 dowolnych dni z jazdą wieczorną kosztował  448zł, czyli 64zł za dzień przy kasie 105zł

Tu ceny przy kasie z 2018 

Wisła Skolnity  Cennik

Sezon wysoki normalny *ulgowy
3 godziny 65 PLN 60 PLN
4 godziny 70 PLN 65 PLN
4 godziny (jazda wieczorna 17-21)  66 PLN 60 PLN
całodniowy 105 PLN 95 PLN
  • Like 1

W dniu 20.09.2021 o 11:41, surfing napisał:

Nie o to chodzi w tej zabawie, mając karnet ważny na kilka wyciągów kupujesz raz, nie latasz do kasy na zakup i zwrot w każdej stacji.

Taki karnet całodzienny kosztuje zazwyczaj tyle co 4h w każdym z tych ośrodków, no ale kto bogatemu zabroni ;)

To bez roznicy jak stacje sa od siebie oddalone. Osrodek z poza popularnej marki mq nizsza cene. Jak kupisz karnet na kilka dni to tez jest odpowiednio mniej.

Sens jest wtedy gdy jest normalna sezonowka(nie na 7/14 dni ktore i tak zuzyjesz) albo gdy osrodki sa obok siebie i mozna przejechac na nartach.

• 1 month later...