Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tankowanie na trasie do Pitztal


prez7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

wybieram się z kolegą  w niedzielę 2.12 na 5-dni do Pitztal  trasa: Warszawa - Wrocław - Drezno - Monachium - GaPa- Austria -  trasa nr 187 przez Erhwald/Lermoos  i nr 189 dalej....

Z tego co się zorientowałem, to tankowanie w Niemczech jest droższe średnio 1,50E za PB95,  a w Austrii średnio 1,24E za PB95. Dlatego jeszcze przez granicą PL-D w Jędrzychowicach oczywiście zrobię "tank" do pełna i powinienem  przejechać niemiecki AutoBAN  na 1 zbiorniku, no  a potem już w Austrii gdzieś "tank" do pełna, tylko gdzie ? Macie jakieś propozycje, ulubione miejsca na tej trasie ?

Przy okazji, rozumiem że ten ostatni kawałek trasy  w Austrii jest bezpłatny i nie trzeba kupować winiety na nią ?

https://www.google.com/maps/dir/''/Sankt+Leonhard+im+Pitztal,+Austria/@47.3181407,10.6969432,10.75z/data=!4m12!4m11!1m3!2m2!1d10.9299803!2d47.469733!1m5!1m1!1s0x479d28401a24ffd5:0xdf9db3a579fc4894!2m2!1d10.8472905!2d47.0663339!3e0

 

ps.

Ponieważ jedziemy w 2-os,  to mógłbym zabrać jeszcze max. 2os jakby ktoś chciał. Oczywiście koszty paliwa do podziału, szczegóły na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej jest zaraz za granicą niemiecko-austriacką po prawej stronie - agip . W Lermoos jest trochę drożej , na przełęczy Fernpass zwykle 1-2 centy wyżej niż na tej przygranicznej, potem już kolejne parę centusiów trzeba dołożyć.

Bardziej niż ceną paliwa przejmował bym się zamknięciem dla narciarzy głównej gondoli i tras z niej wiodących - na Twoim miejscu zmienił bym lokalizację na inną , albo liczył na otwarcie Hochzeigera .

Edytowane przez JurekByd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję Wam za informacje.

@JurekByd możesz rozwinąć, to jakaś sprawa związana z pogodą, remontem okresowym czy awarią ? Jest szansa że do 03.12 otworzą ? 

Jeżeli tak to czy będzie można w ogóle jeżdzić na Pitztal ? To mój pierwszy wyjazd do Austrii w sumie jeżdzimy 4pełne dni od pn. do czw. w piątek powrót.

Jak z winietami, nie muszę kupować na te ostatnie 70km w Austrii ?

Edytowane przez prez7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prez7 napisał:

Serdecznie dziękuję Wam za informacje.

@JurekByd możesz rozwinąć, to jakaś sprawa związana z pogodą, remontem okresowym czy awarią ? Jest szansa że do 03.12 otworzą ? 

Jeżeli tak to czy będzie można w ogóle jeżdzić na Pitztal ? To mój pierwszy wyjazd do Austrii w sumie jeżdzimy 4pełne dni od pn. do czw. w piątek powrót.

Jak z winietami, nie muszę kupować na te ostatnie 70km w Austrii ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd Administracyjny dla Tyrolu odrzucił dzisiaj skargę Pitztaler Gletscherbahn w sprawie zakazu korzystania z przebudowanego łącznika "Brunnenkogel", wydanego przez lokalne władze w Imst. Tym samym trasy narciarskie przy górnej stacji Wildspitzbahn pozostają dalej zamknięte. Źródło.

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd już w Niedzielę rano. Sprzęt naostrzony gotowy, zawodnicy także :)

Wybór padł na Solden/Obergurgl,  konkretnie Langenfeld, bo do term blisko :). Łańcuchy mam, zimówki nowe, kupione w tym miesiącu. Ponoć od niedzieli ma iść odwilż i na zachodzie do +13C - mam nadzieję że nie będzie potrzeby zakładania łańcuchów. Trasa w zasadzie bez udziwnień Wa-wa-Łódz-Wrocław-Drezno-Norynberga-Monachium-GaPa i dalej opłotkami. Apropos autostrady w Austrii A12, patrząc na Googlemaps to w naszym przypadku jest to ok 20km tak więc raczej winiety nie zamierzamy kupować, no chyba że śnieg przywali.

Mam do rozważenia 2 opcje końcowej trasy od GA-PA do Langenfeld, jeżeli ktoś jechał i może się podzielić swoimi doświadczeniami, to będę wdzięczny. Tam od Ga-Pa jedzie się trasą nr 177, ale ona sporo meandruje na około dlatego Google proponuje skrót w miejscowości Seefeld in Tirol,  takimi górskimi drogami :)  w sumie ok 12km  i dojazd do trasy nr 171 lub A12. Oczywiście jak będzie mocno sypać to oleję to i kupię winietę zaraz na pierwszej stacji w Austrii.

https://www.google.pl/maps/dir/47.2993724,11.0699017/82467+Garmisch-Partenkirchen,+Niemcy/@47.3345322,11.0940147,13z/data=!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x479d0160938a3329:0x41e48add78b9c80!2m2!1d11.0954984!2d47.4916945!3e0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, prez7 napisał:

Wyjazd już w Niedzielę rano. Sprzęt naostrzony gotowy, zawodnicy także :)

Wybór padł na Solden/Obergurgl,  konkretnie Langenfeld, bo do term blisko :). Łańcuchy mam, zimówki nowe, kupione w tym miesiącu. Ponoć od niedzieli ma iść odwilż i na zachodzie do +13C - mam nadzieję że nie będzie potrzeby zakładania łańcuchów. Trasa w zasadzie bez udziwnień Wa-wa-Łódz-Wrocław-Drezno-Norynberga-Monachium-GaPa i dalej opłotkami. Apropos autostrady w Austrii A12, patrząc na Googlemaps to w naszym przypadku jest to ok 20km tak więc raczej winiety nie zamierzamy kupować, no chyba że śnieg przywali.

Mam do rozważenia 2 opcje końcowej trasy od GA-PA do Langenfeld, jeżeli ktoś jechał i może się podzielić swoimi doświadczeniami, to będę wdzięczny. Tam od Ga-Pa jedzie się trasą nr 177, ale ona sporo meandruje na około dlatego Google proponuje skrót w miejscowości Seefeld in Tirol,  takimi górskimi drogami :)  w sumie ok 12km  i dojazd do trasy nr 171 lub A12. Oczywiście jak będzie mocno sypać to oleję to i kupię winietę zaraz na pierwszej stacji w Austrii.

https://www.google.pl/maps/dir/47.2993724,11.0699017/82467+Garmisch-Partenkirchen,+Niemcy/@47.3345322,11.0940147,13z/data=!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x479d0160938a3329:0x41e48add78b9c80!2m2!1d11.0954984!2d47.4916945!3e0

tak jak Jurek pisze Imst a potem droga krajowa, nie warto ryzykowac tych paru kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...