Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stubai aktualnie


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, pawelb91 napisał:

Tiefenbach w Solden płaski, ale Rettenbach fajny (pucharowa oraz trasa nr 34 po drugiej stronie przy orczyku).
Od weekendu ma ruszyć jeszcze trasa 36 oraz 41.

Trasa przy orczyku...i już odrzucam. Nie no taki typ ze mnie że jak jadę 1000km za sporą kasę to chcę pojeździć na długich trasach i chociaż na krześle 4 os wyprzęganym jak w Szczawniku :) Orczyki, trasy po 1000m wzdłuż wyciągu mnie nie interesują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ski89 napisał:

Trasa przy orczyku...i już odrzucam. Nie no taki typ ze mnie że jak jadę 1000km za sporą kasę to chcę pojeździć na długich trasach i chociaż na krześle 4 os wyprzęganym jak w Szczawniku :) Orczyki, trasy po 1000m wzdłuż wyciągu mnie nie interesują. 

8 czynnych gondolek i 4 kanapy. Czy można mieć jeszcze jakieś wątpliwości???

 

W Gurglach chodzi wszystko co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wujot napisał:

8 czynnych gondolek i 4 kanapy. Czy można mieć jeszcze jakieś wątpliwości???

 

W Gurglach chodzi wszystko co najważniejsze.

Owszem sporo chodzi jeśli chodzi o gondole i kanapy, ale trasowo to wygląda chyba marnie? Aczkolwiek nigdy tam nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ski89 napisał:

Owszem sporo chodzi jeśli chodzi o gondole i kanapy, ale trasowo to wygląda chyba marnie? Aczkolwiek nigdy tam nie byłem.

Bardzo dobry ośrodek, niby niebiesko ale czerwono. Zasadniczo szeroko, fajne konfiguracje i duża zmienność odcinków. Dobre możliwości offpiste (czyli nie płasko) - oczywiście gdy jest 1,5 m śniegu.

Jedynym minusem jaki mi przychodzi do głowy jest kretyńskie oznakowanie tras. Otóż stawiali tam rząd tyczek, a w zasadzie solidnych pali, centralnie środkiem trasy. A ponieważ konfiguracja jest urozmaicona to we mgle bez problemu można było spaść na ściankach, przy boku tras. Pod tym względem, tradycyjnie, był to najgorszy ośrodek w Austrii. Chyba, że się coś zmieniło w ciągu ostatnich lat.

Robiliśmy tam zawsze nielodowcowy początek sezonu (jak byliśmy na karnecie TSC) i zawsze była to dobra decyzja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień na Stubai. Jestem tutaj pierwszy raz w życiu. Zdecydowałem się na przyjazd tutaj dlatego, że urlop tym razem tak wypadł i wypadły ośrodki "niskopienne" oraz dlatego, że to podobno najbardziej rodzinny ośrodek, a że mam córy 7 i 3,5 roku to już nie chciałem odkładać Stubai'u na kiedy indziej. 

Tak jak pisali poprzednicy jest totalna masakra z tłokiem,a żartując to można stwierdzić, że szkółki nie wyjechały ;), jest ich od groma, do tego listopad i niższe ośrodki jeszcze nie działają, a tu nie wszystko otwarte. I ruch się kumuluje, trasy błyskawicznie się degradują, lodu bardzo dużo, a co gorsza kamieni też, itp. 

Stubai, to nie będzie moja miłość od pierwszego wrażenia. Jednak w ciągu dnia gdzieś udało mi się pośmigać bez oddechu innych narciarzy na plecach, starsza córa jakoś dała radę, choć na lodzie (który jest wszędzie) kilka razy zaliczyła upadki. Młodsza stawiała pierwsze kroki na jednej działającej taśmie. 

Zjazd z Eisgrad do Gamsgarten trasą 1b, która została otwarta na dniach to prawdziwy wyczyn. Ludzie na wąskiej, oblodzonej stromej ściance przed zjazdem odmawiali zdrowaśki ;)

W restauracjach oczywiście czarno, w gondolach też, kolejki prawie jak w Białce...

Ma sypać, ma być mgla i zajebisty wiatr, ale jestem pełen optymizmu :) przecież mogę ścigać na nartach!

A zima była w PL, podczas przejazdu autostradą Krk-Ktw i przez Śląsk, w okolicach Wiednia, w Dolnej Austri jadąc autostradą do Salzburga. Ale w Górnej Austri i już zbliżając się do Salzburga były... piękne zielone łąki, bez śniegu, w Bawarii także jesiennie. W dolinie w Neustift także bez śniegu, dopiero wyżej robi się biało.

Jutro postaram się zrobić zdjęcia tras i tłoku. 

C.d.n.

20221120_142153.jpg

  • Like 8
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim dniu było ZDECYDOWANIE LEPIEJ.  Pogoda z rano walczyła, wydawało się, że będzie mgliście, ale przed południem się wypogodziło i zrobiła się lampa. 

Weekendowcy wyjechali, trochę szkółek też, jednak tyczek dalej od groma co zawęża stoki. Wczoraj dopadało też trochę śniegu, dzisiaj za to ma sypnać kiladziesiąt centymetrów białego puchu. Wczoraj widzocznie więcej lodu było popoludniu, a w niedziele już przed poludniem było lodowisko. 

20221121_110142.thumb.jpg.4084ab8a50314f17a58545d24d6fee55.jpg

Dzisiaj pogoda barowo-basenowa. 

C.d.n

Edytowane przez Krakus81
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa ośrodka Stubai i Sprytnej Sezonówki? Czy również na tym lodowcu ona obowiązuje, bo od kilku tygodni Gopass atakuje mailami i zaprasza włąśnie na ten lodowiec, ale zero info o tym czy jest on w ramach Sprytnej Sezonówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 4.03.2023 o 15:50, jack78 napisał:

Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa ośrodka Stubai i Sprytnej Sezonówki? Czy również na tym lodowcu ona obowiązuje, bo od kilku tygodni Gopass atakuje mailami i zaprasza włąśnie na ten lodowiec, ale zero info o tym czy jest on w ramach Sprytnej Sezonówki.

Stubai nie należy do tej grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...