Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stubai aktualnie


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę cały tydzień na Stubai z moim klubem.Pogoda nienaganna,śniegu mało,kamieni na gorze dużo,na dole jeszcze więcej,ludzi dużo,jak na listopadowy środek tygodnia.Nie przeszkadza to w realizacji planów treningowych,jeździmy codziennie 500 bramek gigantowych,trener mówi,ze to mało i tak do niczego nie dojdziemy...Pole treningowe przygotowane dobrze,ale reszta zaniedbana,obijają się ratrakowi...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety nie da się zjechać z najwyższej gondoli.

Myślałem też o tym żeby się wybrać w zamian, na jeden dzień do Obergurgl. Co sądzisz?

Ja będę na Piztalu od niedzieli do czwartku. Skiturowo też zamierzam coś podziałać 🙂

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Od trzech dni jestem na Stubaiu. Zacznę od pogody, bo to jest proste: słonecznie, w czasie dnia temperatura na lodowcu kręci się w okolicy zera, bardzo dobra widoczność. Tylko dzisiaj po godzinie 14:00 pojawiły się drobne podmuchy.

Otwartych tylko 6 tras: przy orczyku przy górnej stacji Eisgrat, potem na lewo koło snowparku, niebieski zjazd do krzesełka Wildspitz, poza tym czerwona wzdłuż podwójnego orczyka i niebieska do Gamsgarten. Chodzi 12 wyciągów.

Ludzi nie jest wcale dużo, ale stłoczenie ich do tego, co jest otwarte powoduje ścisk. Ścisk jest na otwartych trasach i ścisk jest na polach, powiedzmy tyczkowych. Dochodzi do absurdalnych sytuacji, gdzie koniec jednego giganta jest początkiem następnego i nie ma miejsca na odjazd. W czasie dnia czas oczekiwania na orczyku od góry Eisgrat (jedyny sposób ucieczki do okolic Daunferner) to około 15-20 minut.

Warunki narciarskie bardzo dobre. Pod koniec dnia wyłażą płaty lodu na 7. i 9.

Nie jest to najlepszy moment żeby sobie po porostu pojeździć, chyba że ma się wyjazd szkoleniowy, albo jedzie klub. Jest tłok na trasach ogólnodostępnych.

Dorzucam kilka zdjęć.

Na dzień dobry.

image.thumb.jpeg.02bf965c92cb065d1ca90d5686bb7095.jpeg

Ludzi nie ma dużo, to stan parkingu około godz. 8.10

image.thumb.jpeg.66862f5e08a8a6573e68096a30ef0054.jpeg

Lodowiec

image.thumb.jpeg.efdc85f36cfc655ae2546f052d55e15a.jpeg

Oblegany orczyk Eisjoch

image.thumb.jpeg.94cfe0dc6e9ef348973e737859dfc878.jpeg

image.thumb.jpeg.3cbbc03f9641534bb13f4b4a38103fb9.jpeg

image.thumb.jpeg.74d391f6175cf50cbcfc7e152cf1cb69.jpeg

image.thumb.jpeg.41fdb18ac79357ee8af1514957b8e94f.jpeg

image.thumb.jpeg.e7bf0cfccecdcddfbe9e149163bf1b1b.jpeg

image.thumb.jpeg.9c78dbb540a74eaa1e0710322c6f8c55.jpeg

image.thumb.jpeg.cd7988b4b65e0a25bbc92d3e60746eda.jpeg

Prognozy pogody mówią coś o opadach śniegu w połowie przyszłego tygodnia.

Pozdrawiam

Waldek

  • Like 13
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok jest, który wynika z obecnej konfiguracji wyciągów. Dla początkujących dużo stresu na trasach, które szybko ulegają degradacji.

Obecne warunki można porównać do zimy w PL. Pamiętam, że lepsze trasy były w Tyliczu, po całym dniu jazdy. Wczoraj o 11 już zjechałem do domu, bo nie było sensu się szarpać. Trasa nr 1 jeszcze w miarę trzymała, ale kolejka do orczyka na 20 minut + wjazd - zdecydowanie za długo. Póki nie otworzą kanapy na szczyt i stok 1 B - to wyjazd na Stubaj nie spełni oczekiwań.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Alpinerad napisał:

Mały update: Eisjoch (kanapa) otwarta, co delikatnie ułatwi dostęp do tras 5 i 6.

Wczoraj ta kanapa jeździła w zasadzie cały dzień przejazdem technicznym. Dzisiaj dopiero z narciarzami. Przy czym dalej nieczynna jest 1b, trasa pod tym krzesłem, która umożliwia zjazd do Gamsgarten z Eisgrat z pominięciem tego obleganego orczyka, co @Alpineradnapisał. Co prawda zjechałem nią, ale formalnie nie jest otwarta. Dzisiaj w nocy spadło około 5 cm świeżego śniegu i była przednia zabawa, potem zrobiły się odsypy i ruch się nieco zmniejszył. Chociaż nawet o 16:00 dało się skutecznie jeździć.

Edytowane przez waldek71
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ski89 napisał:

Dużo brakuje do otwarcia następnych tras? Zamierzam jeździć za tydzień w poniedziałek.

dzięki za info. Martwi mnie to, bo od soboty na tydzień mam tam rezerwacje hotelu oraz instruktora dla córek. Choć jeszcze jest nadzieja, że w tym tygodniu zimowo. Na przyszły tydzień prognozy pokazują "lampę", choć to może ulec zmianie. Oby nie. 

Martwią mnie tylko te tłumy na tych otwartych trasach.  

Jeśli zdrowie dzieci pozwoli i uda się pojechać, to w przyszłym tygodniu będę raportował jak sprawy się mają.

Edytowane przez Krakus81
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ski89 napisał:

Dużo brakuje do otwarcia następnych tras? Zamierzam jeździć za tydzień w poniedziałek.

Ciężko powiedzieć kiedy, ale od dzisiaj mrozy i naśnieżają mocno wszystkie trasy. 
W dniach 16-19 są zawody we freestyle, wydaje się że powinni wówczas coś otworzyć, bo się skorkuje wszystko.

Jakby otworzyli chociaż trasę 1 B razem z kanapą to by ułatwiło sporo. Ale tłumy są spore, dziś sporo kolizji na niebieskiej trasie.

 

Edytowane przez Alpinerad
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

dzięki za info. Martwi mnie to, bo od soboty na tydzień mam tam rezerwacje hotelu oraz instruktora dla córek. Choć jeszcze jest nadzieja, że w tym tygodniu zimowo. Na przyszły tydzień prognozy pokazują "lampę", choć to może ulec zmianie. Oby nie. 

Martwią mnie tylko te tłumy na tych otwartych trasach.  

Jeśli zdrowie dzieci pozwoli i uda się pojechać, to w przyszłym tygodniu będę raportował jak sprawy się mają.

Na obecną chwilę, prognozowane są spore opady po 22.11.

ciekawostka: na Stubaju dziś mróz, a w Innsbrucku lampa i +15 stopni.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alpinerad napisał:

Ciężko powiedzieć kiedy, ale od dzisiaj mrozy i naśnieżają mocno wszystkie trasy. 
W dniach 16-19 są zawody we freestyle, wydaje się że powinni wówczas coś otworzyć, bo się skorkuje wszystko.

Jakby otworzyli chociaż trasę 1 B razem z kanapą to by ułatwiło sporo. Ale tłumy są spore, dziś sporo kolizji na niebieskiej trasie.

 

Co jeszcze aktualnie śnieżą i co według Ciebie jeszcze mogą otworzyć niebawem oprócz tej 1B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś armatki ostro pracowały na całej 4, 4a, 3, 1b, 12. Z racji położenia, nie dostrzegłem sytuacji na 10. Kiedy otworzą - to trzeba śledzić na oficjalnej stronie.

Wiatr odsłonił sporo kamieni na 1.

Spore mrozy idą, myślę, że przy tym tempie naśnieżania możemy być optymistami. Ilość opadów śniegu również wyglada obiecująco.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krakus81 napisał:

czy coś się dzieje na miejscu co pozwala mieć nadzieję, że lada dzień otworzą nowe wyciągi i trasy ? 

Podobno śnieżą trasę numer 2(widać nawet na kamerach) oraz 4/4a. Ciekawe tylko kiedy zamierzają otworzyć. Jutro zapowiadany całkiem spory opad.

Też siedzę jak na szpilkach bo od poniedziałku będę jeździł i się zastanawiam czy uderzać na Stubai czy na Tux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ski89 napisał:

Podobno śnieżą trasę numer 2(widać nawet na kamerach) oraz 4/4a. Ciekawe tylko kiedy zamierzają otworzyć. Jutro zapowiadany całkiem spory opad.

Też siedzę jak na szpilkach bo od poniedziałku będę jeździł i się zastanawiam czy uderzać na Stubai czy na Tux.

jadę z małymi dziećmi, więc raczej wyboru nie mam i muszę Stubai wybrać. A myślałeś jeszcze o Soelden ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krakus81 napisał:

jadę z małymi dziećmi, więc raczej wyboru nie mam i muszę Stubai wybrać. A myślałeś jeszcze o Soelden ?  

Rozważam wszystko, nawet Gurgle aczkolwiek w Soelden trasy wydają się krótkie i takie tylko wzdłuż wyciągu. Taka lodowcowa Białka😃. Stubai i Tux mam sprawdzony :) Ja ruszam w niedzielę i chyba w sobotę wieczorem dopiero zdecyduję gdzie jadę. Obserwuje pogodę i komunikaty ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ski89 napisał:

Rozważam wszystko, nawet Gurgle aczkolwiek w Soelden trasy wydają się krótkie i takie tylko wzdłuż wyciągu. Taka lodowcowa Białka😃. Stubai i Tux mam sprawdzony :) Ja ruszam w niedzielę i chyba w sobotę wieczorem dopiero zdecyduję gdzie jadę. Obserwuje pogodę i komunikaty ośrodków.

Tiefenbach w Solden płaski, ale Rettenbach fajny (pucharowa oraz trasa nr 34 po drugiej stronie przy orczyku).
Od weekendu ma ruszyć jeszcze trasa 36 oraz 41.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...