Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla sredniozaawansowanego


Bartas83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , poszukuję nart 
1. Płeć -m
2. Wiek -35
3. Waga -72
4. Wzrost -183
5. Na nartach jeżdżę od 4 sezonów, ( 8-10 dni w sezonie)
6. Moje umiejętności określam na 6
(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)
7. Moje buty to -Salomon Mission 60 30 13/14
8. Teraz jeżdżę na nartach/model –Head Tyroli 163 cm
9. Preferuję styl jazdy – jeżdżę po przygotowanych trasach
10. Upatrzyłem sobie narty – Progressor 800
11. Mój budżet na narty to około -

Na nartach jeżdżę najczęściej z rodziną i jest to jazda bardzo rekreacyjna, ale też samemu lubię jeździć trochę szybciej.

Jazda tylko po przygotowanych trasach

Proszę o dobór modelu nart, 

Edytowane przez Bartas83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po max 40 dniach jazdy, przy bardzo rekreacyjno - rodzinnej jeździe, swoje umiejętności oceniasz na 6 to przede wszystkim zmień buty na twardsze z flexem 90-100-110.

 Co do nart to rozważ fischer f18 - wersja 800  to starsze modele a obecnie jest robiona pod sieci sklepów typu Intersport ( jak sie mylę to proszę mnie poprawić).

A jeśli przewidujesz dalszy, równie szybki postęp w jeździe to rozważ zakup butów z flexem pow 120 i narty typu Atomic redster x7 lub x9 bądź fischer rc4 curv

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, no właśnie jak to mówią załapałem bakcyla i bardzo szybko robię postępy.

 W zeszłym roku instruktor stwierdził że jest mi nie potrzebny- wskazał mankamenty w jeździe, wskazał nad czym pracować, jeździć i jeszcze raz jeździć

 jaka dlugość???

Edytowane przez Bartas83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartas83 napisał:

Wielkie dzięki, no właśnie jak to mówią załapałem bakcyla i bardzo szybko robię postępy.

 W zeszłym roku instruktor stwierdził że jest mi nie potrzebny- wskazał mankamenty w jeździe, wskazał nad czym pracować, jeździć i jeszcze raz jeździć

 jaka dlugość???

Cześć

A co instruktor mówił o nartach na jakich jeździsz?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartas83 napisał:

witam, narty do wymiany ze na tych nartach to mogę się poslizgac a nie pojeździć narty dla początkujących

Hmmm. To na jakiej podstawie Cie ocenił???

Biorąc pod uwagę szybkie postępy, zapał i to, że jesteś sprawny i młody sugerowałbym skupić się na butach. Flex nie jest rzeczą najważniejszą i nie kieruj się nim jako jedyną wykładnią. Najważniejszy jest sposób trzymania nogi przez but ( a to jest najczęściej z flexem zbieżne). Chodzi o to, żebyś kupił but o charakterze sportowym ale taki, który nie będzie zmuszał Cię do walki z nim w wypadku braków technicznych a przede wszystkim złego stania na nartach.

F 800 może być dobrym wyborem aczkolwiek, jeżeli prawda jest to co piszesz celowałbym wyżej.

Może zacznij od butów a narty - na razie kupić dobrą używkę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat , bo zaczyna mi chodzić po głowie myśl o zmianie nart - obecne Head Supershape rocznik 2013 170 cm, buty fisher vacum 10 comfort  fit ( flex 100) , umiejętności 6 i z tego co widzę bez perspektyw awansu na 7, na nartach jeżdżę od zawsze (15-20 dni w sezonie), ale będąc 100% samoukiem mam kilka złych nawyków.Jazda tylko po trasach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...