Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2018/19


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, na szybko reportaż ze wczoraj. Jeździłem 8-15 (z krótką przerwą na śniadanie przed 10), niestety w gruncie rzeczy non stop trzeba było katować 5kę (choć to i tak kupa zabawy).

Jeździło się świetnie, ludzi mało, w szczycie "kolejka" do orczyka na Szczawinach była na... 45 sekund? Do końca dnia jakiejś znacznej degradacji stoku (muldy/odsypy) nie stwierdzono, poza faktem, że na odcinku Miziowa-Szczawiny powyłaziło trochę kamulców. Na tyle dużo, że będę musiał chyba w jednym miejscu ślizg zregenerować. Wniosek? Śniegu mogłoby być o jakieś 15 cm więcej. Czy da się zjechać ze Szczawin na dół już nie sprawdzałem; jako, że na Solisku była awaria wyciągu, to też się tam nie zapuszczałem. Odcinek Pilsko-Miziowa trzymał się IMHO bardzo dobrze przez cały dzień, faktycznie miejscami powyłaziło trochę zielonego, ale za to nie było kamieni. Na koniec dnia klasyka, czyli kac moralny - ta góra ma gigantyczny potencjał na topowy ośrodek w kraju, z którym z różnych względów jednak nikt nic nie robi. Parę fotek widoczkowo-poglądowych poniżej, kolejność chronologiczna. Jak widać wraz z upływem dnia pogoda dopieszczała coraz mocniej. 

 

1. Hala Miziowa, sam początek dnia.

WP_20181216_08_34_26_Rich.jpg

 

2. Górny odcinek 5ki, ratraka nie stwierdzono.

WP_20181216_11_24_57_Rich.jpg

WP_20181216_11_25_05_Rich.jpg

 

3. Hala Miziowa chwilę przed południem, Diablak w końcu wyjrzał zza chmur.

WP_20181216_11_45_41_Rich.jpg

 

4. Kopiec, rzutów parę.

WP_20181216_13_25_06_Rich.jpg

WP_20181216_13_25_24_Rich.jpg

WP_20181216_13_25_36_Rich.jpg

 

5. Końcówka dnia, morze chmur spod górnej stacji orczyka na Pilsko.

WP_20181216_13_58_29_Rich.jpg

WP_20181216_13_58_40_Rich.jpg

WP_20181216_14_00_34_Rich.jpg

WP_20181216_14_00_39_Rich.jpg

WP_20181216_11_24_49_Rich.jpg

Edytowane przez Rumcayz
  • Like 17
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gerald napisał:

@Rumcayz

Wisiały talerzyki na wyciągu Miziowa - Kopiec, czy sobie już nawet odpuścili powieszenie ich? (w zeszłym sezonie to zrobili, ale wyciągu nie odpalili).

 

Prawdę mówiąc nie zwracałem na to jakoś szczególnie uwagi, ale zdaje się że wisiały. Zresztą na pełnym powiększeniu zdjęcia 5.1 (przynajmniej oryginału u mnie na dysku) nawet chyba je widać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregor_g4 napisał:

Na kanapie z tego co wiem nawaliły hamulce, kiedy będzie zrobione nie wiem, zalezy to pewnie od dostępności części.

 

weekend w Korbielowie był bardzi mroźny, temperatura do śnieżenia idealna. Dziś lekka odwilż, lub minimalnie poniżej 0.

 

A słyszałeś ostatnio coś nowego na temat Buczynki? Wiem, że kwestia mocno przejedzona, ale już wydawało się, że może jednak się uda, a tu dalej nic 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic oficjalnego...

Sytuacja jest tak poplątana, że nadaje się to na materiał dla Uwagi czy innej Sprawy dla reportera. Jeśli jedna ze stron pójdzie na kompromis, to wyciąg ruszy, jeśli nie, to dalej będzie pat.

Na pocieszenie dwie fotki, Korbielów nocą ;)

 

32A8BDFE-6C1F-4C05-804C-4E61F8540F30.thumb.jpeg.abfcf8b5b8bd48c13dd1b14e9a0c58cb.jpeg

9CBCB542-D945-46A2-BE43-F90E9BB72EC7.thumb.jpeg.b587da8610526bf6d3a13392a800aede.jpeg

Edytowane przez gregor_g4
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie pytania Pawła88 i Buczynki.

Dzisiaj dopiero nadrabiam zaległości internetowe po ciężkim weekendzie i w oczy rzuciła mi się odpowiedź na FB On Pilsko.

Ktoś zadał pytanie o start Buczynki (takich pytań padało tam mnóstwo, pod każdym postem, jednak zawsze brz odpowiedzi) tym razem profil ośrodka udzielił odpowiedzi:

4EC43366-CA4A-45E1-9AD9-FBA38536444A.thumb.jpeg.eceb44354a937b97c01e80fd91a2ad41.jpeg

 

Także jest to chyba jedyna dostępna na ten moment informacja, pochodząca prosto ze źródła...

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Śpiąc w schronisku na Miziowej, albo przychodząc na turach od Sopotni lub Rysianki, chcę pojeździć na orczykach na górze. Zakładam że nie da się zjechać na dół do Korbielowa bo nie ma śniegu na nartostradzie. Czy na Miziowej można kupić karnet? kiedyś była tam kasa biletowa, a teraz? kojarzy ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldek~ napisał:

Nie byłem tam jeszcze nigdy i jakie są tam trasy w porównaniu do Szczyrku, głównie do Fis? Gdzie można lepiej pojeździć?

Wiesz, ciężko to w tym momencie porównywać. Połowa tras nie jest utrzymywana (oficjalnie zamknięta, choć często przejezdna), połowa wyciągów nie działa w Korbielowie...

Jest to świetna miejscówka na jazdę pozatrasową...

Jeśli szukasz doskonale przygotowanego ośrodka, no to Pilsko już nim niestety nie jest. Za to jest to świetna miejscówka na jazdę pozatrasową, z pięknymi widokami. Jeśli masz czas, to sam pojedź i oceń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pogodzie istny kalejdoskop. Jak pisałem wcześniej, w poniedziałek temperatury zbliżyły się do 0 stopni, we wtorek była lekka odwilż, a już w nocy zaatakował duży mróz ok.  -10stopni.

Środa to słoneczny poranek i -7, jednak w słońcu temperatura szybko skoczyła w okolice 0.

O 15, jak słońce zaczęło się chować temperatura od razu spadła na -8, tak trzymało do północy, aż ruszył się ciepły wiatr. O godzinie 3 było -3 stopnie, a o 6 rano już 0. Teraz wchodzi lekki plus.

oby ocieplenie było jak najkrótsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dochodziłem do Miziowej kiedy zadzwonił do mnie @gregor_g4 że coś się pali na Miziowej. Oblecial mnie strach że schronisko płonie. Po 10 minutach doszedłem na Halę i okazalo się że płonie budynek baru z grillem obok schroniska. Stoję teraz na Hali Miziowej. Kolejna strata dla Korbielowa 😞

Ponoć zapalił się komin. Nikt nie ucierpiał. Z budynku nic nie zostanie. Pożar wybuchł ok 2 g temu.

IMG_20181220_143438.jpg

IMG_20181220_142325.jpg

  • Sad 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Greg napisał:

Niech to szlag....w przeciwieństwie do schroniska, tam był jeszcze jakiś klimat....

Nie przesadzaj, schronisko to przynajmniej dobra i niedroga baza noclegowa w przyzwoitych cenach jak na takie miejsce. Wiadomo, nowy obiekt nie ma takiego klimatu jak stare schroniska, ale ja tutaj śpię teraz i uważam że jest dobrze.

Blisko w szczytowe partie Pilska. 🙂

Swoją drogą sypie tutaj bardzi dzisiaj. A nie prognozowali takiej pogody. 

 

Szkoda mi właściciela tego....

IMG_20181220_155613.jpg

  • Like 1
  • Sad 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...