Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2018/19


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, spaliło się  stare schronisko! Tak czytam , jakiś bar czy bufet, serwis, a to przecież schronisko! Może to i buda była, ale dla mnie miejsce to miało sentymentalne znaczenie. Wstyd się przyznać,  ale w nowym schronisku jeszcze nie byłem. Pamiętam tylko stare i budowę nowego. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bumer napisał:

No właśnie, spaliło się  stare schronisko! Tak czytam , jakiś bar czy bufet, serwis, a to przecież schronisko! Może to i buda była, ale dla mnie miejsce to miało sentymentalne znaczenie. Wstyd się przyznać,  ale w nowym schronisku jeszcze nie byłem. Pamiętam tylko stare i budowę nowego. 

To i tak już było po tegorocznym remoncie diametralnie przebudowane. Niewiele przypominało stary obiekt.... 

Stary budynek, tak w ogóle też był tymczasowy bo postawiony w miejscu spalonego schroniska w 1953 roku. Dopiero w 2004 zbudowano nowy obiekt.

Cóż. Miejmy nadzieje że obecne nowe shronisko nabierze kiedyś większego "klimatu".

Jest godzina 17:50, nie ma już nic.

 

IMG_20181220_174221.jpg

367202.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Gerald said:

367202.jpg

Ostatni pokój po prawej - mnóstwo wspomnień.

Szczerze, to ta reszta z grillem co została, to dla mnie nie było już stare schronisko z jego pachnącą kuchnią i mniej pachnącymi pokojami :) To już była "tylko grillownia".

Niemniej szkoda i tego, miejsca i ludzi. Pozostaje zbyt sterylne nowe schronisko. A w GOPRówce można jeszcze spać ? :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z kolegą strażakiem, który brał udział w akcji:

Szans uratowania grilla, nie było praktycznie żadnych - powód tylko 1 hydrant i brak wody. Nie można było wybrać wszystkiej wody, gdyż sytuacja była tak trudna, że trzeba było zabezpieczać budynek schroniska, by się nie zajął.

Temat zbiornika ppoż. blokowany jest przez wiadome instytucje. Gdyby taki pożar zdarzył się latem, nie byłoby go czym gasić.

  • Like 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach pomyśleć co by było, gdyby zajęło się nowe schronisko... zwłaszcza nocą.

Chyba ktoś powinien się zająć tematem i ustalić kiedy jest mowa o faktycznej ochronie środowiska, a kiedy to już zagraża ludzkiemu życiu. Nie może być tak, że nasze  życie będzie zagrożone z powodu fanaberii jakiegoś "kudłatego". Ochrona środowiska tak, ale w jakiś rozsądnych granicach! Pomijam fakt, że tam gdzie panuje bieda, o ekologii nie ma mowy.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Strach pomyśleć co by było, gdyby zajęło się nowe schronisko... zwłaszcza nocą.

Chyba ktoś powinien się zająć tematem i ustalić kiedy jest mowa o faktycznej ochronie środowiska, a kiedy to już zagraża ludzkiemu życiu. Nie może być tak, że nasze  życie będzie zagrożone z powodu fanaberii jakiegoś "kudłatego". Ochrona środowiska tak, ale w jakiś rozsądnych granicach! Pomijam fakt, że tam gdzie panuje bieda, o ekologii nie ma mowy.

U "Putina" nie słyszałem o protestach przez IO i przed MS. Zwłaszcza w tym 1. przypadku - zbudowali miejscowość narciarską z trasami, wyciągami i infrastrukturą. Bez problemów z ekologami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

U "Putina" nie słyszałem o protestach przez IO i przed MS. Zwłaszcza w tym 1. przypadku - zbudowali miejscowość narciarską z trasami, wyciągami i infrastrukturą. Bez problemów z ekologami...

Co ma piernik do wiatraka? Rosja to stan umysłu - jak to piszą... xD Mam przynajmniej nadzieję, że w tym kierunku nie zmierzamy... Ale dość o polityce, bo to ostatnio wyjątkowo drażliwy temat. ;)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, johnny_narciarz napisał:

Strach pomyśleć co by było, gdyby zajęło się nowe schronisko... zwłaszcza nocą.

Chyba ktoś powinien się zająć tematem i ustalić kiedy jest mowa o faktycznej ochronie środowiska, a kiedy to już zagraża ludzkiemu życiu. Nie może być tak, że nasze  życie będzie zagrożone z powodu fanaberii jakiegoś "kudłatego". Ochrona środowiska tak, ale w jakiś rozsądnych granicach! Pomijam fakt, że tam gdzie panuje bieda, o ekologii nie ma mowy.

Masz rację, na Pilsku nie ma mowy o ochronie środowiska, to są działania mające na celu zabezpieczenie życia na przyzwoitym poziomie określonej grupy ludzi, pozostaje jeszcze do rozwiązania zagadka, kto i za ile ta grupę finansuje i jaki ma tym interes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie drążyć  tego tematu, bo zaraz dojdziemy do generalnego pierdolnika urbanistycznego panującego  na większości obszaru kraju (pierdyliony wiosek typu ulicówka, domki "pod miastem", generalna suburbanizacja), czyli tematu z którego te same wnioski (finansowanie pewnych grup) można wyciągnąć. Różnica jest taka, że przy planowaniu wd. wzorów zrównoważonego rozwoju taki Korbielów mógłby w rachunku całkowitym przynajmniej wyjść na zero (bez totalnej dewastacji okolicznego środowiska).

Edytowane przez Rumcayz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwycone z lotu tuż przed pożarem 1f641.png:( jeśli macie jakieś fajne pamiątkowe zdjęcia udostępniajcie je pod postem. Pamiętam kiedy stare schronisko jeszcze funkcjonowało. Kiedy z rana siedziało się przed schroniskiem piło gorącą herbatkę i patrzyło na pierwszych narciarzy zjeżdżających z kopca! I te najlepsze naleśniki z borówkami zbierane na halach, mogłem je jeść do upadłego, Pani Gospodarz zawsze dawała mi tyle dokładek na ile miałem ochotę! Później częściową rozbiórkę ale zostało i serwowano tam pyszne grzane Piwo i Wino! To miejsce dla rodowitych górali z Beskidu Żywieckiego miało ogromne znaczenie! Szkoda ,że tak się stało! Wielki smutek!

49051449_960103820780184_388852119631613

Edytowane przez surfing
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...