Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2018/19


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Relacja z dzisiejszego dnia?

A6BF15EE-6D91-43AB-AC5E-213D13BD1B31.thumb.jpeg.37bbebaa5a31a817d76a52bb43969c53.jpeg

Tyle nasypało od 8:30 do 16:15.

 

ponad 20 cm śniegu. Od 9 sypało tak, że przybywało w tempie błyskawicznym.

śnieg dość mokry, po 6 godzinach jazdy byłem przemoczony, ciekawe czy w wyższych partiach było podobnie? 

Śniegu jest mnóstwo, nie długo nie będzie go gdzie odgarniać :D

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Aktualizacja:

dawno nie pisałem, bo czasu brak, a i śniegu było dostatek, więc nie było co pisać.
Ostatnie opady były jakoś 2 tygodnie temu. Od tego czasu, 70cm które miałem pod domem, zdążyło siąść i zrobiło się z tego 20-30 cm. Do piątku było ciągle bardzo zimowo, warunki super. W piątek zaczęło wiać, do tego deszcz. Ubyło mnóstwo śniegu, na trasach dalej jest go sporo, ale we wsi, klimat z zimowego zrobił się wiosenny. Dziś niby ma przyjść ochłodzenie, więc na jakiś czas zatrzyma to dalszy ubytek śniegu, ale przydałoby się chociaż 5-10cm świeżego by zakryło trawę i błoto.

Ludzi z roku na rok jest mniej w Korbielowie, także o kolejki jest ciężko. W tym sezonie był jeden weekend (sobota 2 tygodnie temu o ile się nie mylę) kiedy było na prawdę sporo i były problemy z dojazdem i parkowaniem.

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w Korbielowie tak wiosennie, to skąd ten mega smog się wziął? Jadąc ze Słowacji można było się udusić w samochodzie z filtrem kabinowym i to nie były spaliny samochodów tylko niska emisja, którą było widać wszędzie, w moim mieście do walki z takimi dymiarzami zaprzęgnięto już drony pomiarowe, powoli kończy sie palenie czym popadnie, ale w Korbielowie widać bez zmian, tylko kto by chciał przyjeżdżać to takiego zadymionego „kurortu” narciarskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sariensis napisał:

Skoro w Korbielowie tak wiosennie, to skąd ten mega smog się wziął? Jadąc ze Słowacji można było się udusić w samochodzie z filtrem kabinowym i to nie były spaliny samochodów tylko niska emisja, którą było widać wszędzie, w moim mieście do walki z takimi dymiarzami zaprzęgnięto już drony pomiarowe, powoli kończy sie palenie czym popadnie, ale w Korbielowie widać bez zmian, tylko kto by chciał przyjeżdżać to takiego zadymionego „kurortu” narciarskiego?

Gdyby czas i zdrowie pozwoliło z wielką ochotą bym do Korbielowa pojechał... niezależnie od panujących tam warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marionen napisał:

Gdyby czas i zdrowie pozwoliło z wielką ochotą bym do Korbielowa pojechał... niezależnie od panujących tam warunków.

Zapewne, ale toczy sie dyskusja nt. przyszłości Pilska, a takie „dbanie” o swoje za bardzo mieszkańcom nie pomaga, dużo się mówi o błędach obecnego właściciela, tym czasem widać, ze problemow w Korbielowie jest znacznie więcej, jeśli mam do wyboru czyste górskie powietrze i zasyfiały, śmierdzący ośrodek, to wybieram ten czysty, to chyba logiczne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sariensis napisał:

Zapewne, ale toczy sie dyskusja nt. przyszłości Pilska, a takie „dbanie” o swoje za bardzo mieszkańcom nie pomaga, dużo się mówi o błędach obecnego właściciela, tym czasem widać, ze problemow w Korbielowie jest znacznie więcej, jeśli mam do wyboru czyste górskie powietrze i zasyfiały, śmierdzący ośrodek, to wybieram ten czysty, to chyba logiczne.

Byłem w Korbielowie w październiku spałem (spaliśmy w czwórkę) w Jontku. Było czysto, schludnie, ciepło. Świetne jedzenie, piękne góry i widoki. Nie widziałem syfu, ani śmierdzącego ośrodka. Cały rok żyję w mieście w jakimś tam smogu i tydzień mnie nie uratuje. Możesz bliżej określić gdzie ten syf i śmierdzący ośrodek widziałeś. 3 osoby które ze mną były również pozytywnie o tym miejscu się wypowiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marionen napisał:

Byłem w Korbielowie w październiku spałem (spaliśmy w czwórkę) w Jontku. Było czysto, schludnie, ciepło. Świetne jedzenie, piękne góry i widoki. Nie widziałem syfu, ani śmierdzącego ośrodka. Cały rok żyję w mieście w jakimś tam smogu i tydzień mnie nie uratuje. Możesz bliżej określić gdzie ten syf i śmierdzący ośrodek widziałeś. 3 osoby które ze mną były również pozytywnie o tym miejscu się wypowiadały.

Ja jechałem przez Korbielów dzisiaj, gesty dym spowijał cała okolicę, owszem na szczycie może być lepiej, ale zanim tam dotrze turysta czy narciarz, musi niestety nawdychał sie tego smrodu, chyba ze przylatujesz helikopterem na Jontek, ale szczerze w to wątpię. Jeśli jeździsz z dużego miasta, to powinieneś tym bardziej wiedzieć, ze w góry jezdzi sie odetchnąć świeżym powietrzem a nie syfem z kominów, lepiej dopytaj czym potrafią palić ludzie w takich domkach, to może zrozumiesz co tak śmierdzi w tym „kurorcie”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dym? wg mnie to była mgła/chmury
Zaczęło się koło 15, jak wracałem do domu i wyglądało faktycznie jak dym, ale już koło 18 zgęstniało tak, że widoczność była na 15-20 metrów. Chyba ze 100 kominów naraz musiało by kopcić, żeby tak zadymić wieś na odcinku 2km...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gregor_g4 napisał:

dym? wg mnie to była mgła/chmury
Zaczęło się koło 15, jak wracałem do domu i wyglądało faktycznie jak dym, ale już koło 18 zgęstniało tak, że widoczność była na 15-20 metrów. Chyba ze 100 kominów naraz musiało by kopcić, żeby tak zadymić wieś na odcinku 2km...

Mgła/chmury? To jakiś żart chyba, na usprawiedliwienie mogę tylko dodać, ze po stronie słowackiej było jeszcze gorzej, ale chałup nieco więcej, gesty dym schodził ładnie w dolinę, po stronie polskiej ta niby mgła była tylko tam, gdzie kopciły kominy w chałupach przy 8,5 stopnia, nie ma usprawiedliwienia dla trucia siebie, swojej rodziny i własnych sąsiadów, bez inwestycji w bardziej przyjazne formy ogrzewania Korbielowa, nigdy tu kurort nie powstanie, bo turyści teraz zwracają coraz większa uwagę na to czym oddychają, aby zarobić, trzeba na początek zainwestować i to sie tyczy wszystkich beneficjentów (mieszkańców), nie tylko inwestora z workiem pieniędzy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sariensis napisał:

Mgła/chmury? To jakiś żart chyba, na usprawiedliwienie mogę tylko dodać, ze po stronie słowackiej było jeszcze gorzej, ale chałup nieco więcej, gesty dym schodził ładnie w dolinę, po stronie polskiej ta niby mgła była tylko tam, gdzie kopciły kominy w chałupach przy 8,5 stopnia, nie ma usprawiedliwienia dla trucia siebie, swojej rodziny i własnych sąsiadów, bez inwestycji w bardziej przyjazne formy ogrzewania Korbielowa, nigdy tu kurort nie powstanie, bo turyści teraz zwracają coraz większa uwagę na to czym oddychają, aby zarobić, trzeba na początek zainwestować i to sie tyczy wszystkich beneficjentów (mieszkańców), nie tylko inwestora z workiem pieniędzy :).

Jak ktoś jest uprzedzony lub ma obsesje, to żadne argumenty do niego nie dotrą, nawet racjonalne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marionen napisał:

Jak ktoś jest uprzedzony lub ma obsesje, to żadne argumenty do niego nie dotrą, nawet racjonalne...

Jesteś po raz kolejny w błędzie, ja Pilsko bardzo lubię i wkurza mńie to, ze wszyscy narzekają, ale zrobić coś samemu to już nie bardzo sie kwapią, a przecież możliwości w tym regionie są, można tanio wymienić ogrzewanie na ekologiczne i przyjazne środowisku, turystom, zapytaj @mamad jak to sie robi, wystarczy chcieć, zamiast szukać pieniędzy w cudzych kieszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że zwracasz uwagę na smog. Niestety Korbielów to nie wyjątek ale standard w górskich wioskach i miasteczkach.

Takie kampanie, nawet jak czasem są przesadzone, trzeba prowadzić do znudzenia. Dopóki mentalność się nie zmieni, będziemy żyć w syfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w. Gdziekolwiek byśmy się nie udali podejrzewam iż sytuacja będzie podobna i to nie ze względu na mentalność(chociaż może też) a ze względu na brak środków na korzystanie z bardziej ekologicznych źródeł energii... w tym wypadku wydaje mi się że trochę odbiegamy od głównego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Orka napisał:

j.w. Gdziekolwiek byśmy się nie udali podejrzewam iż sytuacja będzie podobna i to nie ze względu na mentalność(chociaż może też) a ze względu na brak środków na korzystanie z bardziej ekologicznych źródeł energii... w tym wypadku wydaje mi się że trochę odbiegamy od głównego wątku

Nie prawda, prym w kategorii kurort smogowi wiedzie Zakopane, a nie powiedziałbym, ze brakuje tam dudków, zreszta Zakopane przegrało słynny proces za pobieranie opłaty klimatycznej w swoim syfiastym „powietrzu”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

to nie ze względu na mentalność(chociaż może też) a ze względu na brak środków na korzystanie z bardziej ekologicznych źródeł energii..

Założę się, że większość kopciuchów (przynajmniej w kurortach) mieszka w dużo lepszych warunkach i jeździ dużo lepszym autem niż ja, ale 90% z nich powie, że nie ma środków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam dosypało, ale to tylko pare cm :)

Co do smogu - nigdy nie pisałem, że go nie ma w Korbielowie, bo nie raz ciężko jest oddychać - głównie w bezwietrzne, mroźne dni. 
Ale pisanie, że wczoraj Korbielów był zadymiony, to naginanie rzeczywistości. Cały dzień spędziłem na nartach i nie miałem żadnych problemów z oddychaniem. Jeszcze raz napisze - wracając o 15 do domu faktycznie Korbielów wyglądał jak spowity dymem, ale to były opadające chmury lub mgła. O 1630 pojechałem na wyciąg, było jeszcze w miare normalnie, ale o 18 było tak gęsto, że spadła widoczność do 20 m. Gdyby to był dym smog, wydaje mi się, że bym to czuł oddychając, a powietrze było bezwonne.
Dodatkowo, wczoraj w ciągu dnia jeszcze troche wiało, a o 14 dodatkowo zaczął padać deszcz, więc tym bardziej nie chce mi się wierzyć w schodzący w dolinę smog.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to był smog, zaczynał sie na Słowacji, a potem kończył przed Żywcem, moja żona w samochodzie była zmuszona to włączenia obiegu zamkniętego, nie mogła znieść tego smrodu palonych ..., No wlasnie czym tam sie pali? Dymy unosiły sie ze wszystkich kominów po drodze i czesto to był gesty czarny dym, Pozstale wioski na trasie zreszta podobnie, to przypadłość tej domkowej okolicy, nie tylko Korbielowa, w końcu gdzieś ten smród musi sie znaleźć prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...