Narty - skionline.pl
Jump to content
  • Similar Content

• By lski@interia.pl
      Właśnie wróciłem z Innsbrucka,gdzie odbywały się World Winter Master Games w różnych sportach zimowych,impreza dla starych ludzi,trzeba mieć minimum 30 lat.Wielka impreza,ponad 4 tys. uczestników,jest prawie wszystko,co na zimowej olimpiadzie-skoki,curling ,hokej itd.Odbywa sie to raz na 5 lat,równolegle z World Winter Youth Games.Byłem 10 lat temu w Słowenii w Kranskiej Górze na tej imprezie,której część alpejska była katastrofa organizacyjną,ze względu na warunki śniegowe i równoległy PŚ ,któremu poświęcono cała uwagę.Najciekawsze były zawody w zimowym pływaniu przez jezioro wśród kry.
      Tym razem miałem pewne obawy,bo organizatorzy w mailach uprzedzali nas profilaktycznie,że mają mało śniegu i przenoszą zawody na inną trasę,a potem,żebyśmy sie spodziewali innej organizacji,niż w typowych zawodach konkurencji zimowych.Widać,że chcieli się zabezpieczyć.
      Ale nie bądźmy malkontentami.Patscherkofel pod Innsbruckiem,pewnie nikt tam nie jeździł,bo po co,jak zaraz prawdziwe Alpy,a to ośrodek w samym mieście,z potencjałem tras Krynicy albo Szczyrku.Część tras nieczynnych,dla nas zaśnieżyli,a raczej zalodzili górę,która była jak na PŚ-po 300 zawodnikach nie było śladu na trasie.Ceremonia otwarcia jak na IO,nacje z tradycjami sportów zimowych,jak Tajlandia czy Mongolia  zostały wyposażone przez rodzime federacje w jednakowe stroje i inne utensylia,my wystąpiliśmy w strojach indywidualnych,komuś udało się znaleźć flagę polską,drzewca już nie,więc nieśliśmy nią na gałęzi urwanej z natury Innsbrucka,krzywej bardzo,co widać na zdjęciach.Widzowie przypatrywali się temu uważnie,pewnie dopatrywali się ukrytego przesłania.Ja bym je widział jako stan polskiego narciarstwa alpejskiego,ale okazało się,że to dla zmylenia przeciwnika,bo w pierwszy ,slalomowy dzień młodsi koledzy zdobyli złoty /Gajewski-Głodek/  i 3 brązowe /Kurek,Majcher,Sołtys/ medale.Później już nie było tak dobrze.W starszych kategoriach byłą mocniejsza konkurencja niż w młodszych,bo 2 pierwsze grupy masters-30-35 i 35-40 często jeżdżą jeszcze PE,PS czy FiSy,a wśród starszych grup  niejedno nazwisko z przeszłością mocno zawodniczą...
      Wreszcie się okazało,co mieli na myśli organizatorzy,pisząc,że będzie inaczej-w czwartek miał być supergigant,który przeniesiono na środę,potem zmieniono na 2 przejazdy giganta,potem na 1 przejazd giganta,co się okazało w ostatniej chwili,do której nikt nic nie wiedział...
      Ogólnie -pozytywnie,na zdjęciach lepiej niż na wynikach...

• By obywatel_GC
      Dobry wieczór
      Dzisiaj dostałem fatalną wiadomość, moje rossignole https://www.skionline.pl/sprzet/narty,05-06,rossignol,9x-ti-oversize,1787.html  zakończyły swój żywot, jak stwierdził Pan w serwisie "tu już nie ma czego ostrzyć". Ponieważ nie do końca orientuje się w nowinkach, technologia przez te 14 lat poszła bardzo do przodu a wybór modeli jest bardzo szeroki chciałbym prosić was o pomoc.
      Te narty były dla mnie jak przedłużenie nóg, świetnie się na nich jeździło , chciałbym kupić takie, które najbardziej odpowiadają ich charakterystyce.
      Jjeżeli możecie proszę podpowiedzcie co mogę kupić za jakieś rozsądne pieniądze (do 2000 pln)
      dziękuję
      Grzegorz
    • By lski@interia.pl
      Mastersowa gigantka Blizzard Worldcup GS,182 cm/20 m,70 % krawędzi,ślizg bez uszkodzeń,płyta Marker Piston Control,wiązanie Marker Comp 18

• By Piotr_67
      Witam, wpadł mi w "ręce" ciekawy wywiad ze świetną niegdyś zawodniczką Panią Małgorzatą Tlałką Długosz.
      Trudno się nie zgodzić z jej przemyśleniami w sprawie narciarstwa alpejskiego w Polsce.
      https://www.przegladsportowy.pl/ps-historia/malgorzata-tlalka-dlugosz-to-byla-polska-szkola-odwagi/4kph88l
      Pozdrawiam

• By AnetaKozio
      Witam
      Szukam pomocy w wyborze nart do szybkiej slalomowej  jazdy dla juniorki o słusznej wadze. 
      Dziewczynka . 13 lat, 152 cm wzrostu i ...  60 kg.
      Styl jazdy : długi promień . Tylko przygotowane trasy. Tez tyczki - sporadycznie . 
      Ostatni sprzęt to Elan Race RC 140. Wiązania do 7,5. 
      Wcześniej tylko Atomic Race . 
      Ww. Elany wydają się za miękkie.
      Mloda ma bardzo silne nogi. Trenuje jazdę konną. Jest ciężka, ale wysportowana. 
      Jeździ od 4 r. ż. min 20 -30 dni w roku.  

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...