Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty prośba o pomoc


Marcin31

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę  o pomoc w zakupie nart. Poniżej kilka informacji: 

Wzrost 178 cm

Waga 66-70 kg(waha sie)

Jeżdżę od 4 lat po kolo 10-15 dni w roku w Polsce, rekreacyjnie  ale od zeszłego sezonu bardziej agresywnie. W tym sezonie planuje alpy minimum 5 pełnych dni jazdy po 8-10h plus w kraju jak pogoda dopisze 10-15 

Stopień umiejętności w skali 1-10?    5+

Posiadam buty HEAD ADVANT EDGE 95 zakupione w poprzednim sezonie. Wcześniej wypożyczałem więc trafiał się częściej gorszy sprzęt. Z butów jestem bardzo zadowolony bo idealnie pasują na moją chudą stopę i maja dobry FLEX, przez co precyzyjniej mogę sterować nartami. 

Mam jedne stare narty które dostałem  FISHER SCENEO S200 15latki  170cm na których jeździłem rok temu parę razy a tak to wypożyczalnie. 

W tym roku chciałbym kupić coś na własność gdyż  z wypożyczaniem sa zawsze są problemy typu: koszty, kolejki, dostępność sprzętu no i podawanie swoich cennych danych osobowych

 

Wstępnie rozglądam się za nowymi lub używkami z poprzedniego sezonu. Kwota jak chce wydać to 1000 max 1300, więc pojawia sie problem co  wziąć.

mam na oku:

FiSCHER PROGRESSOR F18 ale nie wiem jaka długość bo mało waże a są 167 a następne 174. Wolalbym pośrednio 170. za 1250 mozna dostać nowe zeszly sezon

HEAD i Magnum Super SHAPE lub iRALLY  170cm. Za kwotę jaka posiadam to tylko używki jak znajdę

 

No i teraz pytanie:

Które wybrać z tych podanych bądź jakieś inne propozycje? Jaka długość waszym zdaniem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił head supershape i. Speed długie na 170 cm. Jeździłem też na rally i magnum ale w moim odczuciu były mułowate, naprawdę mułowate wbrew tego co widziałem na reklamach promujących gdzie prawie dostawałem ejakulacji 😁. Polecam też nordica spitfire Ti. Jeżeli chcesz wydać tyle kasy a będziesz jeździł większość czasu w PL  jeszcze weekendami to intensywnie rozważał bym zakup slalomki drugiej klasy np. Elan SL( nie Slx) długość na 170. Uważam w ogóle, że na polskie stoki to promień nie większy niż 15m aby się wyszaleć nie zagrażających sobie i innym . Pozdro 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć, autokorekta w moim hujałeju bywa czasem uciążliwa. Naprawdę 😉 W moim osobistym odczuciu wolno przechodziły ze skrętu w skręt ot cała filozofia mułowatości. Czasami lepiej testować cały sezon lub dwa  i kupić coś co nam odpowiada niż dokonać zakupu i sprzedawać jeszcze na koniec sezonu.  Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...