Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kitzsteinhorn


mirekn

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda . Informacja z pierwszej ręki, dzisiaj 14:09 córka pisze:

"warunki fajne, wczoraj opad 5 cm dziś większy, w sumie prognozują 12 cm dziś.  wczoraj było bardzo twardo, sam lód, zimno i wietrznie. dziś niby ok -3/4 ale odczuwalna niższa. cały czas naśnieżaja, ale dotychczas mieli mało bardzo naturalnego śniegu. w weekend otworzyli ta trasę która da się zjechać poniżej alpincenter ale dziś już zamknięta. dużo szkółek i grup zorganizowanych" 

IMG_1224.thumb.JPG.cb25fb2d9fa34bc4910a0d36e266f789.JPG

IMG_1227.thumb.JPG.bc5924099308926eb0d0cd12e9755871.JPG

 

 

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 5 months later...
Cytat

No proszę, a niektórzy przewidywali, że na wiele miesięcy, czy nawet lat, trzeba będzie zapomnieć o narciarstwie, jakie znamy. A tu już za niecały miesiąc.

Jeszcze miesiąc temu nakręcano tu panikę o kilku a nawet kilkunastoprocentowej śmiertelności wirusa. Realia pokazały jednak 0,05-0,12% populacji, a w wielu krajach nawet mniej. Widać już, że sytuacja jest o wiele mniej groźna niż zakładano. Dlatego duża szansa, że i ograniczeń będzie mniej.

 

W temacie jazdy letniej. Mam wrażenie, że w tym roku NIE zapowiada się upalne lato. Na nizinach może być umiarkowanie ciepło, a na lodowcu super warunki.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

 pewnie ogólnych dla kraju i niedługo inni pójdą za nimi,szkoda tylko,że nie ma szczegółów o rozwiązaniach technicznych antywirusowych...

Wkrótce rusza także Saalbach - Hinterglemm

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że coś otwierają? To są normalne kraje, których władza myśli logicznie. Nie da się tam teleportować bo granice nadal pozamykane i nie wiemy kiedy otworzą. I tu chodzi o nas czyli o nasze granice. Ministerek dopiero co grozi, że górka przed nami a jak się nie będziemy stosować a tak jest w jego mniemaniu to kto wie co będzie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spiochu napisał:

Nie rozumiem, dlaczego miałem coś palić?

Bo większość "ekspertów"  prorokuje jak w poprzednich latach upalny okres letni.

Jedno jest pewne - będzie to suche lato, bo stan wód jest bardzo niski.

Ja sam nie wierzę w przyjemne ciepłe lato, umiarkowane, takie jakie znam z dzieciństwa. Od paru lat okresy letnie stały się dla mnie upalnym przekleństwem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "proroctwo" opiera się na prostych założeniach. Wiosna na razie nie była zbyt ciepła, ziemia się specjalnie nie nagrzewa. Każdy kolejny chłodny dzień to mniejsza szansa na 40 stopni w sierpniu. Co do opadów nie mam pojęcia, ale intuicja wskazuje mi, że będzie ich więcej, niż eksperci się spodziewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 12:56, JC napisał:

Wkrótce rusza także Saalbach - Hinterglemm

Ale już nie w takiej formie jak zawsze, Joker Card już nie będzie upoważniał osób z rowerami,do darmowych wyciągów, jedynie dwa razy dziennie chyba na gondolę, tak zrozumiałem ze strony oficjalnej, chciałem się upewnić u gospodarzy do których jeżdżę,ale zostawiłem temat, raczej w tym sezonie z wyjazdu będą chyba nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 do 30 czerwca włoska kadra narciarska i snowboardowa będzie trenować na Stilfser Joch. Sportowcy rezerwują również na wyłączność hotel Livrio, znajdujący się w pobliżu stoków.

Ośrodek ma być dostępny w tym czasie dla indywidualnych turystów, ale nie dla sportowców z innych reprezentacji:

https://www.sportnews.bz/artikel/wintersport/ski-alpin/ski-nationalteam-reserviert-das-gesamte-stilfser-joch

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 14:19, Author napisał:

I co z tego, że coś otwierają? To są normalne kraje, których władza myśli logicznie. Nie da się tam teleportować bo granice nadal pozamykane i nie wiemy kiedy otworzą. I tu chodzi o nas czyli o nasze granice. Ministerek dopiero co grozi, że górka przed nami a jak się nie będziemy stosować a tak jest w jego mniemaniu to kto wie co będzie. 

Czekam, aż ktoś wrzuci świeżą relację z wyjazdu do Austrii z Polski. To będzie coś naprawdę ciekawego do poczytania, a nie info, że coś gdzieś otwierają. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Czekam, aż ktoś wrzuci świeżą relację z wyjazdu do Austrii z Polski. To będzie coś naprawdę ciekawego do poczytania, a nie info, że coś gdzieś otwierają. :)

Nie  z Polski,ale z internetu,wrzuciłem wyżej,jak trenują technikę kadry austriackie EC i WC na Kaunertalu,chyba są pierwsi,zaczęli 1 maja.Co nie zmienia faktu,że na stronie Kaunertal figuruje jako zamknięty...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Nie  z Polski,ale z internetu,wrzuciłem wyżej,jak trenują technikę kadry austriackie EC i WC na Kaunertalu,chyba są pierwsi,zaczęli 1 maja.Co nie zmienia faktu,że na stronie Kaunertal figuruje jako zamknięty...

Czytałam, że dla austriackiej na Kaunertalu, a wkrótce może i niemieckiej kadry w Sölden, mają preparować stoki, ale nie uruchamiać wyciągów - transport w górę skuterami śnieżnymi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

I co wtedy zrobisz?😂

W tedy pójdę na drugi ogień, albo i trzeci :P 

Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Chciałem napisać, że nie mogę się doczekać pierwszych świateł sygnalizujących powrót do normalności z 2019r. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 8.05.2020 o 20:41, lski@interia.pl napisał:

Nie  z Polski,ale z internetu,wrzuciłem wyżej,jak trenują technikę kadry austriackie EC i WC na Kaunertalu,chyba są pierwsi,zaczęli 1 maja.Co nie zmienia faktu,że na stronie Kaunertal figuruje jako zamknięty...

29 maja Kaunertal otwiera się na 10 dni dla szerszej publiki. Tego samego dnia rusza również letni sezon narciarski na Hintertuxie.

źródło: https://tirol.orf.at/stories/3049238/

A od 6 czerwca Mölltaler Gletscher.

Jeśli otworzą faktycznie granice w Unii w połowie czerwca i jeśli ktoś może dostać wtedy urlop, to pewnie da się na upartego jeszcze w tym roku późną wiosną pojeździć na nartach.

Edytowane przez tanova
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...