Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 18/19


pawelb91

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, moruniek napisał:

To moja relacja - Strbske Pleso.

spacer.png

Warunki narciarskie - brak, ludzi - cała masa. Nie jedźcie, zostawcie ten narciarski raj dla mnie.

spacer.png

Kolejka rano do kanapy.

spacer.png

Rozstawione bramki (grzecznie zapytałem - dali się przejechać).

spacer.png

Ludzi na stokach cała masa.

spacer.png

Widoków brak.

spacer.png

Warunków też brak.

spacer.png

Śniegu jak na lekarstwo.

spacer.png

Stoki fatalnie przygotowane (tak około 12:00).

spacer.png

Nie trzymają - godzina około 12:00.

spacer.png

Czy warto było pojechać - zdecydowanie TAK. Czy sprytna sezonówka to dobra oferta - dla mnie osobiście najlepsza oferta na rynku (obecnie). 

No, no to mój ośrodek ;), inni niech jadą na Chopok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w kwietniu tak wygląda Szczyrbskie,jeśli się pojedzie na prognozę,wielkiego tłoku nie ma nawet w weekendy...Myślę o wtorku lub środzie,jeśli będzie pogoda...Tam przynajmniej zawsze można wziąć dobre narty,w przeciwieństwie do Chopoka,gdzie zawsze zaliczałem kamienie...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Zawsze w kwietniu tak wygląda Szczyrbskie,jeśli się pojedzie na prognozę,wielkiego tłoku nie ma nawet w weekendy...Myślę o wtorku lub środzie,jeśli będzie pogoda...Tam przynajmniej zawsze można wziąć dobre narty,w przeciwieństwie do Chopoka,gdzie zawsze zaliczałem kamienie...

Dlatego wyprowadziłem mastery na spacer. Baseny w Vrobovie w remoncie - dają 10% rabatu, bo jeden basen nieczynny (co jest upierdliwe, bo idziesz na zewnątrz i marzniesz, a te na zewnątrz przebieralnie zamknięte, jest jeszcze kąpielisko w Genovcach - przypomniałem sobie).  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sariensis napisał:

No, no to mój ośrodek ;), inni niech jadą na Chopok.

Nie ma tak Panowie:). W Szczyrbskim byłem dzisiaj i ja i niestety będę sławił ten ośrodek na tym forum:).

Jako że była to pierwsza wizyta, kilka zdań o moich wrażeniach. Jestem zachwycony:). Do relacji zdjęciowej @moruniek w zasadzie nie ma co do dodawać, bo wyczerpał temat. Jak na 5 kwietnia, śniegu bardzo dużo, trasy przygotowane świetnie, frekwencja niewielka, czyli ideał. Jadąc tam zastanawiałem się jaka jest trudność czerwonych tras, które zdecydowanie tam dominują. Jak dla mnie to są to czerwone trasy w wersji light. Trudniej jest może na 2-3, nazwijmy to ściankach, poza tym każdy sobie poradzi. Bardzo podobała mi się infrastruktura. Niby kanapy starszego typu od Pomy, ale szybkie i wyprzęgane. Konkret i wszystko co potrzeba, bez żadnych wodotrysków w stylu grzania tyłków itp. Jak talerzyk to długi i szybki. Nie ma się czego przyczepić. Stacja długością tras jest chyba podobna do Jaworzyny, nawet z deklarowanymi kolorami tras jest podobnie. Jednak u Słowaków jeździło mi się lepiej, bo wyciągi są tam po prostu szybsze. 

Na wielki plus również stan tras po kilku godzinach jeżdżenia. Wiadomo, że było dzisiaj ciepło. Nawet w Tatrach temperatura kręciła się około 10C. Tymczasem stoki trzymały się świetnie nawet ok. 13 gdy wyjeżdżałem. Oczywiście pomogła w tym mała ilość narciarzy.

Podsumowując - zostałem dzisiaj szalikowcem tej stacji.

Żeby nie dublować zamieszczonych już dzisiaj zdjęć, tylko trzy z mojej strony.

To w zasadzie najlepsze podsumowanie dzisiejszych warunków. Przebijające się słońce, pustki, piękne widoki i świetnie przygotowane trasy.

20190405_114704_HDR.thumb.jpg.d9495e9cc8135ac7c29bdfe1aef9db6a.jpg

Takich widoków nie ma ani na Chopoku, ani w żadnej polskiej stacji poza Kasprowym. Tutaj jednak można zaparkować 200 metrów od wyciągu. I nikt nie domaga się demontażu kolejki:)20190405_110903_HDR.thumb.jpg.537ea82a5255331033260b0af61b68f5.jpg

A to z pozdrowieniami dla zwolenników niehandlowych niedziel;)

20190405_083514_HDR.thumb.jpg.e3409d5bef14ffc61db9588faf4a2e9f.jpg

  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Dlatego wyprowadziłem mastery na spacer. Baseny w Vrobovie w remoncie - dają 10% rabatu, bo jeden basen nieczynny (co jest upierdliwe, bo idziesz na zewnątrz i marzniesz, a te na zewnątrz przebieralnie zamknięte, jest jeszcze kąpielisko w Genovcach - przypomniałem sobie).  

Genovce?Pierwsze słyszę,termalne czy zwykły basen?A który we Vrbovie nieczynny i do kiedy,bo we wtorek się wybierałem?Już poszukałem tych Ganowców,ale ze strony ciężko wyczuć,czy czynne poza latem...Napisz,gdybyś był...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując jeszcze do mojej piątkowej wizyty w Szczyrbskim Plesie. TMR naprawdę jedzie po bandzie z cenami. O cenach karnetów w sezonie było już nie raz pisane. Bywały dni, że na Chopoku za jeden dzień jazdy życzyli sobie ponad 40 euro. Ale ja nie o cenach karnetów.

Zwykle niespecjalnie zwracam uwagę na ceny jedzenia. Jeżeli nie jestem na nartach z rodziną, to jeżdżę na maksa 4-6 godzin, z jedną małą przerwą, gdy wrzucam na ruszt w jakiejś karczmie czy bistro szybką przekąskę. W piątek miałem zrobić to samo, ale totalne pustki w Szczyrbskim bistro zlokalizowanym przy stacji dolnej Solisko Expres zachęciły mnie do zamówienia zestawu obiadowego. Za smażony hermelin (mrożonka) plus frytki plus sos tatarski plus Kofola 0,3l zapłaciłem ponad 12 euro. Przy piątkowym kursie wychodzi 52 złote:). Sam ser był zresztą słabej jakości nawet jak na mrożonkę. Mocna rzecz. TMR swoją polityką cenową chce chyba wszystkich zachęcić do kupna sezonówek i jeżdżenia na nartach z plecakami wypchanymi kanapkami i termosami:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

 chce chyba wszystkich zachęcić do kupna sezonówek i jeżdżenia na nartach z plecakami wypchanymi kanapkami i termosami :)

I ja tak właśnie czynię, zwłaszcza że wszędzie głównie kiełbasa i mięso, którego staram się nie jeść, sery byle jakie. Wyjątek robię tylko zajadając się kiełbasą w Hiltonie, który grzech byłoby ominąć :D . A propos, Hilton podobno jest czynny w lecie w weekendy :) .

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 22:18, lski@interia.pl napisał:

Genovce?Pierwsze słyszę,termalne czy zwykły basen?A który we Vrbovie nieczynny i do kiedy,bo we wtorek się wybierałem?Już poszukałem tych Ganowców,ale ze strony ciężko wyczuć,czy czynne poza latem...Napisz,gdybyś był...

Genovce - warto latem, od maja zaczynają sezon letni i mają baseny siarkowe (taki Vrbov dla miejscowych), w zimie czynny jeden basen z wodą o temperaturze 25 stopni, jak na zimę i basen zewnętrzny to trochę mało. W Vrbovie - nieczynny ten basen którym wypływa się na zewnątrz (gdzie było dużo dysz do masażu), czynne są 3 baseny po lewej stronie od wejścia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując swój wyjazd, pogoda w niedzielę bajka, a sobotę możemy pominąć milczeniem (na górze gęsta mgła, śnieg, śnieg z deszczem a na dole intensywny deszcz). Kilka zdjęć z niedzieli i jedno z soboty. 

Sobota - pogoda "taka sobie". 

spacer.png

Za to rano niedziela.

spacer.png

Nieco później.

spacer.png

Nieco później cd.

spacer.png

I kolejne zdjęcie.

spacer.png

Spadło trochę śniegu i poprawiły się warunki poza trasami.

spacer.png

A wracając do domu zatrzymałem się na chwilkę na TŁ - takie jedno z dołu.

spacer.png

 

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich spotkanych Forumowiczów. Była nas naprawdę silna reprezentacja, druga po Słowakach ;) 
Dojazd z Katowic bez problemów 3 godziny. Na parkingu pod FIS 8:30, parking zapełniony już w 70%. Wszystkie trasy czynne nawet połączenia między dolinami.
Warunki wiosenne ale nie ciapa. Opadów zero. Parę fotek.
IMG_5381.thumb.JPG.461af292f7864dc23bf713ce656e5733.JPG IMG_2107.thumb.JPEG.e7de10071bdcc70d6cb89aea571a6f6d.JPEG

IMG_2108.thumb.JPEG.c04ac3cdf052c6e8b777575bfc47ba7a.JPEGIMG_2112.thumb.JPEG.f997cd46229585714fb55c36e92c1308.JPEG

IMG_2128.thumb.JPEG.5f703aba64930c4f4ad09db6bce3ae9d.JPEGIMG_2170.thumb.jpeg.1628967d87740bd5fde54ff24ed25288.jpeg

IMG_5388.thumb.JPG.fc6492f082cc80a2e288dc92f52fb914.JPGIMG_5394.thumb.JPG.d7d8171209320662ae35ee6fea0c3b1c.JPG

IMG_5396.thumb.JPG.c82e41cfc8043cf0ef96ad0bf8c9703a.JPGIMG_5424.thumb.JPG.b94115b8b483c72a8d60340081cfe2bc.JPG

IMG_2160.thumb.jpeg.e68bd668af1074937cf03e6add8ea027.jpeg

Udany wyjazd. Następne 4 dni ma sypać i być na - nawet na poziomie Plesa w dzień i w nocy.

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mirekn napisał:

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich spotkanych Forumowiczów. Była nas naprawdę silna reprezentacja, druga po Słowakach ;) 
Dojazd z Katowic bez problemów 3 godziny. Na parkingu pod FIS 8:30, parking zapełniony już w 70%. Wszystkie trasy czynne nawet połączenia między dolinami.
Warunki wiosenne ale nie ciapa. Opadów zero. Parę fotek.
 

Warunki były niespodziewanie dobre 🙂

Dzięki za spotkanie!

@mirekn jak znajdziesz fotki Zdiaru, to wrzuć proszę 🙂

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sariensis napisał:

skibus z centralne parkovisko jeszcze jeździ?

"Vážení hostia, podľa schváleného grafikonu bola dňom 17.3.2019 ukončená prevádzka SKI & AQUA BUSu do lyžiarskeho strediska Tatranská Lomnica a denná prevádzka v lyžiarskom stredisku Štrbské Pleso. 

V lyžiarskom stredisku Štrbské Pleso bude premávať skibus počas víkendov (sobota, nedeľa) v termínoch 23.-24.03.2019; 30.-31.03.2019; 06.- 07.04.2019; 13.-14.04.2019 a počas veľkonočných sviatkov od 18..-22.04.2019 (štvrtok – pondelok). Prevádzka skibusu na Štrbskom Plese bude ukončená po veľkonočných sviatkoch."
 

Tylko weekendy

Pozdrawiam

mirekn

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chopoku dziś zdecydowanie mój najlepszy dzień w tym sezonie. Już chyba nigdy nie pojawię się na tej górze przed 10-tym kwietnia, bo to zupełnie inna jazda. Nie ma już ludzi, ładujących się do gondoli na stojąco po 15 osób. Nie ma muld, mimo że śnieg jest miękki, bo nie ma kto tych muld tworzyć. W dodatku, o ile w przypadku Szczyrku pojawiały się dawniej podejrzenia TMR o oszczędność, to na Chopoku trzeba przyznać, że ratrakują prawie wszystkie trasy na całej szerokości, mimo że narciarzy jeździ garstka. Zresztą w Szczyrku też się to zmieniło (pusta 9-tka, dawniej nieczynna).

Mieszkam tym razem pod samymi wyciągami, w jednym z tańszych (jak na tą okolicę) hotelu Liptov, dzięki czemu już nie muszę sprawdzać pogody na kamerkach, bo kamerką jest moje okno - z takimi widokami jak niżej na zdjęciach. Przez 5 dni miało padać, tymczasem dziś jeszcze przez większość dnia było słonecznie, choć koło południa padał drobny deszczyk, niezależnie od wysokości (ciepło - na dole +10, na górze +5, choć rano też było 10). Doskonałe warunki panują na wszystkich głównych trasach: 1 i 11-ka na całej długości (980m przewyższenia) równiutkie, śnieg jak dla mnie idealny - lekko miękki, umożliwiający wcinanie się krawędzi, ale równy. Dpiero przy samym dojeździe do kanapy w Zahradkach jest już brązowo. 7-ka i 2-ka do Jasnej też świetne. O dziwo, na całej 33-tce na południe też bez przetarć czy kamieni (przynajmniej rano), 31-ką nie jechałem.

Nieczynne oba warianty 12-tki w Zahradkach (i słusznie - zupełny brak śniegu na dole) i 10-tki (te raczej z powodów frekwencyjnych). Na 5-tce śnieg biały na przemian z brązowym, więc tą pewnie zamkną jako następną.

Nie wiem skąd w kwietniu takie pustki - przy dzisiejszym przepływie informacji wydaje się, że trudno ukryć informacje o takich warunkach, a jednak chętnych do jazdy nie ma. Spodziewałem się, że głownie Polacy będą przodować, a tych nie spotkałem dziś wcale - jedynie Słowacy i chyba Węgrzy. Od jutra ma padać śnieg przez kilka dni, więc pewnie przybędzie kolejny metr i sezon zakończy się gdzieś w połowie czerwca:) Na razie niestety na dole znów zaczął padać deszcz, ale już powoli przechodzi w mokry śnieg.

hotel1.jpg

hotel2.jpg

7-ka.jpg

chopok1.jpg

chopok2.jpg

chopok3.jpg

chopok4.jpg

chopok5.jpg

krupova2.jpg

poludnie-pionowe.jpg

priehyba-pionowe.jpg

trasa12.jpg

zahradki1.jpg

zahradki2.jpg

zahradki3.jpg

  • Like 19
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to takie ogólne przekonanie. Chociaż jeżdżę na nartach od ponad 20 lat, to kiedyś regularnie kończyłem sezon na początku marca, kiedy wydawało mi się że jak "u mnie" nie ma śniegu - to nie ma go też w górach.

Nie wiem, skąd miałem takie naiwne przeświadczenie....

Dopiero od kilku lat, odkryłem radość wiosennej jazdy. Puste stoki, szczególnie w środku tygodnia. I ten wzrok z panicznym strachem w oczach spotkanych ludzi w Krakowie - kiedy na swoim osiedlu w piękny ciepły słoneczny dzień paradowałem z nartami.

Edytowane przez Gerald
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gerald napisał:

Ale to takie ogólne przekonanie. Chociaż jeżdżę na nartach od ponad 20 lat, to kiedyś regularnie kończyłem sezon na początku marca, kiedy wydawało mi się że jak "u mnie" nie ma śniegu - to nie ma go też w górach.

Nie wiem, skąd miałem takie naiwne przeświadczenie....

Dopiero od kilku lat, odkryłem radość wiosennej jazdy. Puste stoki, szczególnie w środku tygodnia. I ten wzrok z panicznym strachem w oczach spotkanych ludzi w Krakowie - kiedy na swoim osiedlu w piękny ciepły słoneczny dzień paradowałem z nartami.

Ja po wieloletnich zimowych jazdach wyciągowych nie bardzo mogę się przekonać do firnu. Jednak puch to puch. Przy wyciągach na mokrym śniegu nie jeżdżę.

U siebie do dzisiaj tłumaczę w czerwcu, wracając z nartami z weekendu, że śnieg w górach jeszcze jest. Tylko trzeba wejść trochę wyżej :D

Edytowane przez AndRand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...