Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 18/19


pawelb91

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Wujot napisał:

Mina sąsiadów jak wnoszę narty w maju i czerwcu - bezcenna :)

 

Kiedyś miałem taki szalony plan, że zabierając rodzinę do Toskanii na wakacje, przejechałem w jedną stronę przez Kitzsteinhorn (koniec czerwca), a wracając przez Molltaler (lipiec). W międzyczasie mieszkałem w miejscowości Marina di Carrara (wybrzeże). Jak wypakowywałem narty i buty przed apartamentem (lipiec), pewna miła Włoszka tłumaczyła nam, że to białe co widzimy w tych górach obok wybrzeża to jest marmur a nie śnieg.

  • Like 6
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndRand napisał:

Ja po wieloletnich zimowych jazdach wyciągowych nie bardzo mogę się przekonać do firnu. Jednak puch to puch. Przy wyciągach na mokrym śniegu nie jeżdżę.

U siebie do dzisiaj tłumaczę w czerwcu, wracając z nartami z weekendu, że śnieg w górach jeszcze jest. Tylko trzeba wejść trochę wyżej :D

Nie jestem ekspertem od rozróżniania śniegu, ale może po prostu nie jeździłeś po firnie?

To taki śnieg, który podobnie jak puch spotyka się bardzo rzadko.

Mi się wydawało że jeździłem po takich książkowym firnie, i było ekstra 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gerald napisał:

Nie jestem ekspertem od rozróżniania śniegu, ale może po prostu nie jeździłeś po firnie?

To taki śnieg, który podobnie jak puch spotyka się bardzo rzadko.

Mi się wydawało że jeździłem po takich książkowym firnie, i było ekstra 🙂 

Bardzo rzadko? Jak masz przeprocesowany śnieg w firn (wielokrotnie przechodzący przez odwilż/mróz) to wystarczy kilka godzin temperatury po nocnym przymrozku. W sumie na pewniaka jest wtedy kilka cm miękkiego na twardym podkładzie - beton/szreń jest niemile widziany na zjeździe.

Ale i tak wolę wszystkie rodzaje suchego śniegu przed przejściem w szreń.

Edytowane przez AndRand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AndRand napisał:

Bardzo rzadko? Jak masz przeprocesowany śnieg w firn (wielokrotnie przechodzący przez odwilż/mróz) to wystarczy kilka godzin temperatury po nocnym przymrozku. W sumie na pewniaka jest wtedy kilka cm miękkiego na twardym podkładzie - beton/szreń jest niemile widziany na zjeździe.

Ale i tak wolę wszystkie rodzaje suchego śniegu przed przejściem w szreń.

Klasyczny firn jest rzadko to po czym jeździłeś to pewnie tzw śnieg ziarnisty.

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gerald napisał:

 I ten wzrok z panicznym strachem w oczach spotkanych ludzi w Krakowie - kiedy na swoim osiedlu w piękny ciepły słoneczny dzień paradowałem z nartami.

To mnie się ostatnio w marcu konduktorka czeskich linii "Leo Express" zapytała jak to możliwe, że przewożę narty, skoro oni opcję przewozu nart mają na stronie www tylko do końca lutego, a w marcu można zaznaczyć przy kupnie biletu jedynie "przewóz roweru". Wyjaśniłem, że kupowałem wcześniej. I tak musiała specjalnie rozłożyć stojak do nart, bo był przygotowany tylko pod rowery. Teraz już wolałem pojechać samochodem, żeby nie robić problemów:)

Dziś bez zdjęć, bo pogoda gorsza - powyżej granicy lasu mgła, a po południu powyżej Priehyby zaczął parad drobny śnieżek i pada do teraz, choć to symboliczny opad i nic nie daje. Ogólnie jakoś wilgotno i nieprzyjemnie się zrobiło. Jutro ma sypać, a weekend z trochę lepszą pogodą. Czyli nie tak źle, jak miało być (zapowiadali kilka dni opadów pod rząd). 33-ki na południe dziś chyba nie ratrakowali, choć zjechać można. Na centralnym parkingu w Krupovej naliczyłem w południe zaledwie 15 aut.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 10:23, Gerald napisał:

jak znajdziesz fotki Zdiaru, to wrzuć proszę 🙂

Łukasz Zdiar Strednica na 99% 15 kwietnia 2000 (opis mało czytelny, jak zaśmiecają wątek to przenieś/wywalić).
Masz tam stary orczyk i dziecięcy, których już nie ma ;)
Zawsze od kiedy dziecko stanęło na nartach kończyłem sezon w kwietniu na Słowacji i to nie zawsze w Tatrach, zdarzało się, że i w Krompachy-Plejsy ;).
Na tych kwietniowych wypadach trochę ludzi się spotykało ale to było przed "ociepleniem klimatu" ;) 
Lubię narty w kwietniu.

scan0095.thumb.jpg.80ce70a18c518542333c9dee1850243b.jpg   

scan0097.thumb.jpg.5a9804962030afbe37604660bddd0271.jpg 

scan0096.thumb.jpg.a50577508e45180cdc33834dd6918be6.jpg

 

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rzeczy, panowie, do rzeczy!

A ja mam kilka różnych pytań:

Czy  ‘sprytna przedpłata 79 eur’ obejmuje Szczyrbskie Pleso i Łomnicę? I co jeszcze w Wysokich Tatrach? Czy poza weekendami wyciagi dzialaja?

Gdzie szukać tanich pokojów? Sa jakieś teraz w cenie 10-12 eur? Megaubytovanie.sk chyba nie obejmuje tego regionu?

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tytus Atomicus napisał:

Czy poza weekendami wyciagi dzialaja?

Spalena od piątku do niedzieli. W przedświątecznym tygodniu prawdopodobnie od czwartku (czekam na potwierdzenie). Oficjalnie też

Skialpinizmus môžu vykonávať skialpinisti a horolezci organizovaní v horolezeckých zväzoch od 21.decembra do 15. apríla

 

Pozdrawiam

mirekn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dziala:

 

  • Sprytna Przedpłata obowiązuje od dnia zakupu do końca sezonu narciarskiego 2018/2019, a po uregulowaniu dopłaty jesienią 2019 obowiązuje także w sezonie 2019/2020 w słowackich ośrodkach narciarskich: Jasna-Chopok, Tatrzańska Łomnica, Jezioro Szczyrbskie, Stary Smokowiec, w polskim ośrodku narciarskim Szczyrk, oraz w czeskim ośrodku Szpindlerowy Młyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strbske :

Pondelok: 8.30 - 16.00
Utorok: 8.30 - 16.00
Streda: 8.30 - 16.00
Štvrtok: 8.30 - 16.00
Piatok: 8.30 - 16.00
Sobota: 8.30 - 16.00
Nedeľa: 8.30 - 16.00

Upozornenie:

V prevádzke - lanovka Solisko Expres, lanovka Furkota, vlek Interski, vlek Junior. Otvorené zjazdovky: Solisko (1),Esíčko (2), Interski (3), Turistická (4), Furkotka (5), Juniorska (6) ► Denná prevádzka strediska do 22. 4 ◄ Následne bude lanovka premávať cez víkendy a v prvých dvoch májových týždňoch od 1. do 5. mája a od 8. do 12. mája denne.
 
Łomnica:
Pondelok: zatvorené 
Utorok: zatvorené
Streda: zatvorené
Štvrtok: 8.30 - 16.00
Piatok: 8.30 - 16.00
Sobota: 8.30 - 16.00
Nedeľa: 8.30 - 16.00

Upozornenie:

Prvá aktualizácia na daný deň prebieha v čase 7:30 - 8:00 hod. Aktuálny stav lanoviek si môžete overiť aj telefonicky v Infocentrách: Tatranská Lomnica +421 903 112 200, Štrbské Pleso +421 917 682 260. Lyžovačka v Lomnickom sedle od 18. 4. do 23. 4. denne.
 
Pozdrawiam
 
mirekn
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja krótka relacja od soboty do wtorku włącznie. W sobotę trochę słońca, trochę chmur, od niedzieli praktycznie pełna lampa. Śniegu bardzo dużo, ludzi bardzo mało. Najlepsze warunki na czarnej 7, bardzo fajna 11a, 11, na południu da się zjechać na sam dół bez odpinania narta (choć oficjalnie to niemożliwe). Na 2b wyczarowali dziś śnieg, tak że można objechać zjazd 2 (wczoraj był paskudny wywiany śnieg, i wyłaził wyślizgany lód). Dziś intensywnie pracowały ratraki (1c, 1b), uzupełniając braki w śniegu. Na 13 śniegowo już bardzo słabo (wyłaziła trawa), mam nadzieję, że to uzupełnią, bo ta trasa jest potrzebna jako zjazdowa na Biela Put (a to obecnie jedyna możliwość dostania się na górę od północnej strony). 

Sobota tak (później przybyło chmur).

spacer.png

Niedziela.

spacer.png

Widokowo.

spacer.png

Widokowo jeszcze raz.

spacer.png

Dziś na 2b wyczarowali śnieg (da się objechać 2).

spacer.png

5a

spacer.png

Czarna 7 - tak.

spacer.png

Tak około 10:00.

spacer.png

Tu dumne z siebie moje dziecię.

spacer.png

Jedzie.

spacer.png

I ta ilość osób na trasie.

spacer.png

Śniegu jest jeszcze bardzo dużo. 

spacer.png

Na południu było w niedzielę tak (jedziemy, znaczy się idziemy).

spacer.png

Da się zjechać na dół (choć oficjalnie to niemożliwe).

spacer.png

Im niżej tym śniegu mniej.

spacer.png

Da się zjechać na dół.

spacer.png

Na dole.

spacer.png

To wyłączyli w niedzielę (to już północ).

spacer.png

  • Like 12
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, surfing napisał:

Zahradki były czynne?

W sobotę i niedzielę tak. 11 w niedzielę super, 5 przejezdna (ale oficjalnie zamknięta), 1 też ok. Na dole już było kiepsko ze śniegiem. Niedziela była ostatnim dniem sezonu dla kanapy B1 (chyba, że jednak zmienią zdanie, bo dziś chodziła w ramach testów technicznych). 

spacer.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zobrazowania sytuacji - tak to wyglądało w niedzielę (zielony - trasy czynne i przejezdne, pomarańczowy - trasy nieczynne).

Najgorzej z tras otwartych prezentowała się 5-ka (w całości przejezdna, ale śnieg biały zmieszany z brązowym). W ciągu dnia szybko topniał śnieg na 33-tce na południe - na bardziej stromych fragmentach wystawionych na słońce.

jasna-mapa.jpg

  • Like 3
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Kogo spotkam jutro rano na Chopoku?

Będę z rodziną. Dziś miękko, rzekłbym że w porównaniu do poniedziałku czy wtorku to nawet bardzo miękko. Dziś dużo ludzi i samochodów na parkingach, ale mało narciarzy na trasach (ci opalali się na tarasach, dachach i w innych miejscach). Później wstawię relację. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...