Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lodowiec Kitzsteihorn w grudniu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wypad jeszcze w grudniu w Alpy. Z uwagi na bliskość Kaprun, padło na Kitzsteinhorn, czy ktoś tam był, ma jakieś dobre rady, uwagi, recenzje i sugestie? Planuje tylko 3 dniowy wypad, jak na razie szanse na inne ośrodki poza lodowcem są raczej marne, czy jest karnet tylko na Kitzsteinhorn, czy muszę kupować na cały region Kaprun?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych lodowców. Zróżnicowane trasy, bardzo dobre możliwości poza trasowe, czasami sporo ludzi. Widoki też bywają 1 klasa. Kitzsteinhorn to Kaprun, obok masz Zell am See, ale na Schmitten nie ma warunków (czynne kilka kilometrów tras). W Kaprun masz jeszcze Maiskogel, ale tam jest nisko i teraz nie pojeździsz.

Z widokiem na Kitzsteinhorn

SCAN0190a.thumb.jpg.ea89efd87f24f831b9a31060ee68b95f.jpg

Z widokiem na Kaprun

SCAN0191a.thumb.jpg.f18d92b69d311b728c90e8fce7e78bbf.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jeeb napisał:

zobacz Obertauern, śnieg leży we wsi

_obertauern2.jpg?t=1544081518583

z Polski chyba nawet trochę bliżej niż Kaprun i nie będziesz musiał jechać kolejką w dół

faktycznie, mam jakieś 90 km bliżej niż do Kaprun, dzięki juz sprawdzam co i jak tam funkcjonuje, co byś polecił na 3 dniowy wypad, kwatery, trasy itp. itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jeeb napisał:

zobacz Obertauern, śnieg leży we wsi

 

z Polski chyba nawet trochę bliżej niż Kaprun i nie będziesz musiał jechać kolejką w dół

Kitzsteinhorn - naprawdę fajny. Po ostatnich inwestycjach naprawdę poszło to do przodu, bo zaczęli w pewnym momencie odstawać infrastrukturą na tle Stubai/Hinter/Solden. Jak tam pojedziesz to nie będziesz pewnie żałował ALE: 

@Jeeb ma dobry pomysł z tym Obertauern - miejsce piękne i ja je polecam. Nie chodzi obecnie na full gwizdka i jak na Obertauern to nie ma tam teraz olbrzymich ilości śniegu (to jest takie miejsce, gdzie 1,5m śniegu zimą to taka można powiedzieć norma, a były i sezony po 250 cm, czy nawet pod 3 metry - taki mają tam klimat cytując klasyka), ale sceneria zimowa jest tam już tak czy siak, a czego brakowało to dośnieżyli. Chodzi w tej chwili 19 z 26 wyciągów, więc myślę, że ofertę masz lepszą trasowo niż na Kicku. 

Ja mogę Ci jeszcze podsunąć pomysł pod tytułem Schladming, choć z tym zastrzeżeniem, że póki co tam nie ma pełnej radości, bo huśtawka 4-górek nie działa obecnie łącznie jako całość. Tzn. karnet masz na całość, ale nie jesteś w stanie obecnie na nartach przejechać od Reiteralm, przez Hochwurzen, przez Planai aż po Hauser Kaibling (ewentualnie na odwrót). Teraz czynnych jest pewnie z połowę tras w Hauser Kaibling, sporo na Planai - przede wszystkim na górze; Hochwurzen nie działa wcale; na Reiteralm też otwarli pewnie więcej niż połowę. Suma sumarum - oferta trasowa niezła, ale wiąże się z przestawianiem auta i jakby jeżdżeniem w trzech blisko siebie położonych ośrodkach. Każdy z nich jest całkiem fajny, więc na pewno się wyjeździsz. Odległościowo z Katowic albo Krakowa, to najbliżej położony duży ON w Austrii. Samo Schladming fajne - trochę większe miasteczko, a nie typowa austriacka wiocha. Mają tam jakiś główny placyk, jakieś tam uliczki do spacerowania; jest miejski basen, więc po nartach można coś popływać; niedaleko w Bad Mittendorf są termy (Grimming Therme). Przy ładnej pogodzie można sobie wyjechać Dachstein - trasowo nie jest to atrakcyjny lodowiec - kilka zaledwie tras obsługiwanych przez orczyki (kotwice), ale widokowo pięknie. Co do noclegów - wybór jest duży. Spałem tam i u bauera w gospodarstwie i w niezłych hotelach. Ostatnio z rodziną byliśmy tutaj: https://www.stadthotel-brunner.at/ i było bardzo fajnie. Na piechotkę szliśmy sobie pod gondolę na Planai; jest się w samym centrum miasteczka. Mają fajne małe wellness z widokiem nad dachami miasteczka. Przed sezonem można tam czasem trafić jakąś lepszą cenę, bo generalnie raczej się cenią.  

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sariensis napisał:

faktycznie, mam jakieś 90 km bliżej niż do Kaprun, dzięki juz sprawdzam co i jak tam funkcjonuje, co byś polecił na 3 dniowy wypad, kwatery, trasy itp. itd.?

Tam jest sporo fajnych miejsc. Spałem tam m.in. w:

Hotel Krallinger - https://www.krallinger.at/ - czysto, schludnie, dobre śniadania, jest sauna, jest w środku różnych atrakcji - Lurzer Alm, Freudenhaus; sam hotel trochę starszy ale zadbany;

Hotel Tauernglockl - http://www.tauerngloeckl.at/EN/index.html - twierdzą, że 4* - nie bardzo wiem dlaczego; czysto, fajnie, bo praktycznie wsiadasz na wyciąg wychodząc z narciarni, śniadania OK ALE pokoje jakieś małe - nawet poszedłem coś zamienić, ale powiedziano mi, że otrzymaliśmy ich "standardowy pokój 2 osobowy". Generalnie OK, ale spodziewałem się więcej;

Hotel Schutz - http://www.hotel-schuetz.at/de/ - tu spaliśmy z wyżywieniem; było to jakiś czas temu; mają coś średnie recenzje obecnie, ale my byliśmy zadowoleni - pokój był super wygodny; żarcie z obiadokolacjami świetne; mały basen ale jest; na recepcji pracował Pan Wiktor Gabor - myślałem, że to Węgier, a okazało się, że on nasz jest góral z Nowego Targu - wtedy zrobił nam bardzo dobrą ofertę cenową - możesz spróbować zadzwonić do hotelu i popytać o Pana Gabora - jak będzie, to może coś fajnego cenowo zaproponuje;

Wennigeralm - https://www.weningeralm-obertauern.at/ - pokoje bardzo fajne; mają wellness ale bez basenu; są trochę na uboczu, więc wieczorem do jakiś knajpek trzeba podjechać autem, bo są trochę odizolowani; do wyciągu idzie się na nogach przez ulicę i trochę pod górkę do Schotterarmlift - trzeba sprawdzić, czy działa i czy trasy z niego są czynne - jeżeli nie - to odradzam to miejsce, bo cała magia Obertauern polega generalnie na tym, że praktycznie gdzie byś nie mieszkał to na nóżkach idziesz pod jakiś wyciąg.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, co do odległości, to ja mam jeszcze bliże, mieszkam w strefie przygranicznej ;), wpadam na A1 w moim mieście i po chwili jestem w CZ ;). @Jeeb @Cosworth240 jeszcze wielkie dzięki za cenne rady, znalazłem Hotel w Obertauern 100 m od kolejki, do którego można zjechać na nartach - ideał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sariensis napisał:

Wielkie dzięki, co do odległości, to ja mam jeszcze bliże, mieszkam w strefie przygranicznej ;), wpadam na A1 w moim mieście i po chwili jestem w CZ ;). @Jeeb @Cosworth240 jeszcze wielkie dzięki za cenne rady, znalazłem Hotel w Obertauern 100 m od kolejki, do którego można zjechać na nartach - ideał :).

Jak tak blisko mieszkasz, to dziwie Ci się, że jeszcze Cię tam nie było na weekend 😁😉 dawaj do Obertauern, a jak będzie trochę lepiej ze śniegiem, to wypróbuj Schladming...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Cosworth240 napisał:

Jak tak blisko mieszkasz, to dziwie Ci się, że jeszcze Cię tam nie było na weekend 😁😉 dawaj do Obertauern, a jak będzie trochę lepiej ze śniegiem, to wypróbuj Schladming...

 

Ja mam zgoła inny problem, mieszkam i tu i tam (5700 km) od Polski, za dużo czasu spędzam w samolotach i muszę rozsądnie gospodarować czasem, bo to jedyna rzecz, której nie można kupić ;). Niestety na El Teide nadal brak ON, choć śnieg leży juz 2 tygodnie :), jadę do Obertauern, dzięki za dobrą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JurekByd napisał:

Odpuść sobie Obertauern- krótkie i nudne trasy- Schladming-Dachstein będzie dużo lepszym wyborem - za tydzień będzie chodzić wszystko.

Ja się nie zgadzam z tą opinią, choć przyznaje, że z uwagi na mniejsze przewyższenie - bo dolne stacje wyciągów są wysoko położone - trasy rzeczywiście są trochę krótsze i z tym trudno polemizować, natomiast uważam, że ich ilość to rekompensuje. Kwestia "nudności" jest subiektywna, ja się tam nie nudziłem bardzo lubię to miejsce i chętnie do niego wracam.

@JurekByd ma rację, że w Schladming będzie się teraz sporo otwierać. Widzę, że Hochwurzen rusza jutro. Nie wiem natomiast czy będą działać połączenia pomiędzy poszczególnymi częściami tego ośrodka. 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Ja mam zgoła inny problem, mieszkam i tu i tam (5700 km) od Polski, za dużo czasu spędzam w samolotach i muszę rozsądnie gospodarować czasem, bo to jedyna rzecz, której nie można kupić ;). Niestety na El Teide nadal brak ON, choć śnieg leży juz 2 tygodnie :), jadę do Obertauern, dzięki za dobrą radę.

Możesz kupić prywatny samolot, trochę czasu kupisz... 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obertauern czy Kitz fajny wybór, do obydwu miejsc mam sentyment - na Kitzu katował mnie instruktor, w Obertauern ja moja córkę 😉

obydwa osrodki fajne ale maja tez swoich przeciwników

za rogiem masz Saalbach a Schmitten w ZaS  jest super górką, zalezy kiedy sie wybierasz, w weekend bedzie tam dostawa śniegu

image.png.634eeb16de7fdcab5e69c6747b0a38e7.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły weekend mam już na Chopoku, gdzie już rusza druga strona, sezon długi więc sukcesywnie będę odwiedzał w miarę możliwości czasowych, niestety wypadło mi juz 2 tygodnie stycznia ... :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JurekByd napisał:

Odpuść sobie Obertauern- krótkie i nudne trasy- Schladming-Dachstein będzie dużo lepszym wyborem - za tydzień będzie chodzić wszystko.

Już zabookowałem, następnym razem odwiedzę Schladming-Dachstein.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Już zabookowałem, następnym razem odwiedzę Schladming-Dachstein.

Byłem w tych rejonach w poprzedni weekend - najlepsze warunki śniegowe panowały oczywiście na Kitzsteinhornie,  najciekawsze trasy oczywiście w Schladming- Dachstein , a w Obertauern po 13.00 nikt już nie chciał jeździć z kilkunasto-osobowej ekipy i zwinęliśmy się szybciej do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cyniczny napisał:

Z tego co doczytałem to ta cena obowiązuje tylko w dwie soboty 15/12/2018 i 06/04/2019

Tak, ale jedna z nich wypadła w grudniu ;), można powiedzieć taki extra ball

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JurekByd napisał:

Byłem w tych rejonach w poprzedni weekend - najlepsze warunki śniegowe panowały oczywiście na Kitzsteinhornie,  najciekawsze trasy oczywiście w Schladming- Dachstein , a w Obertauern po 13.00 nikt już nie chciał jeździć z kilkunasto-osobowej ekipy i zwinęliśmy się szybciej do domu.

Będę właśnie w Obertauern, wytrzymuję SMR w ferie, czy Chopok w tym samym czasie, więc myślę, że warunkami w Austrii będę zachwycony, aczkolwiek widzę tam Grunwald i tak się zastanawiam kto tam polegnie ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ewangelizator napisał:

Obertauern czy Kitz fajny wybór, do obydwu miejsc mam sentyment - na Kitzu katował mnie instruktor, w Obertauern ja moja córkę 😉

obydwa osrodki fajne ale maja tez swoich przeciwników

za rogiem masz Saalbach a Schmitten w ZaS  jest super górką, zalezy kiedy sie wybierasz, w weekend bedzie tam dostawa śniegu

image.png.634eeb16de7fdcab5e69c6747b0a38e7.png

Pięknie - niech sypie jak najwięcej. Saalbach Hinterglemm też świetne - dawno nie byłem, a kiedyś jeździłem regularnie. Nie byłem - a od jakiegoś czasu da się zjechać do samego Fieberbrunn - muszę tam powrócić. @Sariensis możesz sobie ten ON też dopisać do listy do odwiedzenia. Schmitten w Zell am See też świetne. Tam spałem w bardzo fajnym hotelu - Hotel Gondelblick - z narciarni wchodzi się do gondoli. Cenią się ale polecam. Kolejny ON do listy Sariensisa, choć jak jeszcze odłożysz wizytę na sezon albo dwa, to Schmitten się połączy z Saalbach-Hinterglemm, bo powoli pracę nad tym połączeniem postępują. Na dole mapka sytuacyjna, docelowo ma być stamtąd gondola z Viehhofen na Wildenkarkogel i połączenie się zamknie:

image.thumb.png.209ab8c5b1410972819257c492bdbda6.png

W okolicy blisko Polski jeszcze jest Salzburger Sportwelt - nie jestem wielkim miłośnikiem Flachau (choć obiektywnie nie wiem dlaczego), ale lubię Wagrain i przefajowe są trasy w Zauchensee - kolejne do listy.

Jest też Bad Gastein i tamtejsze trasy - ja akurat subiektywnie mniej lubię; Dachstein-West - nigdy nie byłem, choć wybierałem się kilka razy, ale nie mieli zbyt wiele wtedy śniegu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...