Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Długość nart Racetiger 165 czy 170 na wzrost 185?


grejan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 sezonów śmigam na nartach allmountain Atomic XT 170cm. swoją jazdę oceniam na 6. Od zawsze gdzieś mnie ciągnęła slalomka. Miałem okazję spróbować Elany SLX Fusion 165 i jazda na tych nartach była niesamowita. Mam zamiar przetestować jeszcze racetiger speedwall sl uvo 165 czy 170. I tutaj mam dylemat jaki rozmiar sprawdzić. Mam 185cm 82kg. czy ktoś doradzi, najlepiej jeśli sam śmiga na takich nartach i podzieli się wiedzą i wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grejan napisał:

Witam, od 3 sezonów śmigam na nartach allmountain Atomic XT 170cm. swoją jazdę oceniam na 6. Od zawsze gdzieś mnie ciągnęła slalomka. Miałem okazję spróbować Elany SLX Fusion 165 i jazda na tych nartach była niesamowita. Mam zamiar przetestować jeszcze racetiger speedwall sl uvo 165 czy 170. I tutaj mam dylemat jaki rozmiar sprawdzić. Mam 185cm 82kg. czy ktoś doradzi, najlepiej jeśli sam śmiga na takich nartach i podzieli się wiedzą i wrażeniem.

 Cześć

Nie ma to zupełnie żadnego znaczenia. Jeżeli miałaby to być rzeczywiście typowa SL to zazwyczaj firmy robią dwie długości damską i męską i koniec. Pojawiają się próby (moim zdaniem dość dziwne) zwiększenia długości narty SL (np Dynastar Master SL) pytanie czy to ma sens? Narta SL z założenia jest nartą krótką do krótkiego szybkiego skrętu ze skróconą fazą sterowania. Obecne narty bez problemu przenoszą przy długości 165cm siły jakie generuje nawet potężny i silny facet. Różnica 165 czy 170cm... kosmetyka albo sztuczne zwiększania wyboru. Bez sensu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miałem przyjemność jeździć na nartach  Racetiger SL 2018/19 o długości 165cm. Mój wzrost i waga to 185cm i 82kg. Wrażenia ze ślizgu bardzo pozytywne, jednak wydawało mi się, iż dłuższe narty byłyby dla mnie bardzie przyjazne... Za namową żony zdecydowałem się na zdobycie tego modelu, ale o  dł. 170cm i absolutnie nie żałuję. Różnica jest bardzo duża - na plus dla dłuższych nart. Przede wszystkim stabilność, ale także dużo lepsze wrażenia  z jazdy: są skrętne, trzymają się zarówno śniegu jak i mocno oblodzonych stoków:-) Na nartach Racetiger SL 165 przy moich gabarytach nie czułem tak dobrego wyważenia i współpracy z nartami - tutaj sprawdziły się dopiero SL 170, których w tej chwili nie zamieniłbym na żadne inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mitek, czy Ty uważasz, że to są moje pierwsze nowe narty? Nie wiedziałem że mam omamy. Kiedy jest odczucie rzeczywiste od złudzenia? Moje doświadczenie praktyczne nie ma w ogóle znaczenia. Napisałem jakie są moje odczucia praktyczne. Z drugiej strony nawet jeśli twierdzisz, iż to jest złudzenie, to lepiej wybrać to co wydaje się być lepsze. 

Ps: nowe narty były i te o dł. 165 oraz te 170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, idąc tropem kolegi Mietek, można wziąć narty 160cm, bo to wszystko i tak złudzenie. A jak już masz 160 to i 155 będzie git:)

Ps: narty o długości 165 mają promień skrętu 12,6 

Narty o długości 170cm ich promień to 13,4 

Narty o długości 160cm promień 11,8

Czy to również nie ma znaczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grejan napisał:

Kolego Mitek, czy Ty uważasz, że to są moje pierwsze nowe narty? Nie wiedziałem że mam omamy. Kiedy jest odczucie rzeczywiste od złudzenia? Moje doświadczenie praktyczne nie ma w ogóle znaczenia. Napisałem jakie są moje odczucia praktyczne. Z drugiej strony nawet jeśli twierdzisz, iż to jest złudzenie, to lepiej wybrać to co wydaje się być lepsze. 

Ps: nowe narty były i te o dł. 165 oraz te 170.

Rozumiem, że nowe były jednocześnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, grejan napisał:

Jeszcze jedno, idąc tropem kolegi Mietek, można wziąć narty 160cm, bo to wszystko i tak złudzenie. A jak już masz 160 to i 155 będzie git:)

Ps: narty o długości 165 mają promień skrętu 12,6 

Narty o długości 170cm ich promień to 13,4 

Narty o długości 160cm promień 11,8

Czy to również nie ma znaczenia? 

Bzdura oczywista w sensie logicznym i praktycznym.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, grejan said:

 Na nartach Racetiger SL 165 przy moich gabarytach nie czułem tak dobrego wyważenia i współpracy z nartami - tutaj sprawdziły się dopiero SL 170, których w tej chwili nie zamieniłbym na żadne inne.

Hmm, to rzeczywiście b.dziwne. Wydaje mi się, że do tej pory męskie RT SL były tylko w rozmiarze 165.. swoją drogą cudowne narty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu

Jeździsz na nartach 5 może 6 lat. Twoje odczucia z jazdy są jeszcze dość złudne przede wszystkim dlatego bo jeszcze nie wiesz jak wyglądają odczucia z poprawnej jazdy na dobrej narcie. Skoro jesteś tak pewny swego odpowiedz na pytania:

1. Na jaki kąt były ostrzone poprzednie narty, z jakim podniesieniem? Kiedy były ostatni raz w DOBRYM serwisie? Jak często były smarowane. Kiedy ostatni raz były ostrzone? Gdzie?

2. Jaki wstępny serwis miały narty które kupiłeś?

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2018 o 21:52, grejan napisał:

Miałem przyjemność jeździć na nartach  Racetiger SL 2018/19 o długości 165cm. Mój wzrost i waga to 185cm i 82kg. Wrażenia ze ślizgu bardzo pozytywne, jednak wydawało mi się, iż dłuższe narty byłyby dla mnie bardzie przyjazne... Za namową żony zdecydowałem się na zdobycie tego modelu, ale o  dł. 170cm i absolutnie nie żałuję. Różnica jest bardzo duża - na plus dla dłuższych nart. Przede wszystkim stabilność, ale także dużo lepsze wrażenia  z jazdy: są skrętne, trzymają się zarówno śniegu jak i mocno oblodzonych stoków:-) Na nartach Racetiger SL 165 przy moich gabarytach nie czułem tak dobrego wyważenia i współpracy z nartami - tutaj sprawdziły się dopiero SL 170, których w tej chwili nie zamieniłbym na żadne inne.

SL to 165. Na takich też jeżdżą zawodnicy i ich waga i wzrost nie mają tu znaczenie. 

@Mitek oczywiście że 170 są lepsze bo są stabilniejsze 😉

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mitek, za ile lat tutaj mam cokolwiek napisać? Może dasz mi jakąś MĄDRĄ poradę? Za 10 lat będzie OK? Czy jeszcze za wcześnie? 

PS: nie traktuj wszystkich głupszych od siebie, może Ci co piszą tutaj mają pojęcie o nartach i kącie ostrzenia swoich nart, Co oznacza u Ciebie dobry serwis? Pewnie taki jaki Ty wskażesz, itp. itp. wiele nie wiesz o Tych co tutaj się wypowiadają, a jednak traktujesz Wszystkich z góry i to nie tylko na TYM forum!!! 

Pozdrawiam wszechwiedzącego MITKA i życzę Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grejan napisał:

Kolego Mitek, za ile lat tutaj mam cokolwiek napisać? Może dasz mi jakąś MĄDRĄ poradę? Za 10 lat będzie OK? Czy jeszcze za wcześnie? 

PS: nie traktuj wszystkich głupszych od siebie, może Ci co piszą tutaj mają pojęcie o nartach i kącie ostrzenia swoich nart, Co oznacza u Ciebie dobry serwis? Pewnie taki jaki Ty wskażesz, itp. itp. wiele nie wiesz o Tych co tutaj się wypowiadają, a jednak traktujesz Wszystkich z góry i to nie tylko na TYM forum!!! 

Pozdrawiam wszechwiedzącego MITKA i życzę Wesołych Świąt.

Po prostu przyjmij wiedzę i podziękuj, zapytaj, chętnie pomogę, podpowiem. Szkoda, żeś się zabulgotał. Jakieś 5-6 lat, jeżeli z tym że jeździsz 5-6 lat trafiłem, będzie OK. Czyli po 10-12 latach jazdy ale pamiętaj, że warto chłonąć wiedzę i zdobywać doświadczenie bo inaczej te lata będą zmarnowane.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, kolego Mitek za bardzo cenne wskazówki. I bardzo też proszę, Abyś już więcej nie odpisywał na moje posty! Jesteś inteligentny i pewnie to zrozumiesz. Jak już tak bardzo Będziesz chciał to zrobić, to zrób to za 10 lat. Wtedy będę minimalnie bogatszy w wiedzę. Teraz jestem za mały dla Ciebie. Pozdrawiam. Temat do zamknięcia. 

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, grejan napisał:

Dziękuję, kolego Mitek za bardzo cenne wskazówki. I bardzo też proszę, Abyś już więcej nie odpisywał na moje posty! Jesteś inteligentny i pewnie to zrozumiesz. Jak już tak bardzo Będziesz chciał to zrobić, to zrób to za 10 lat. Wtedy będę minimalnie bogatszy w wiedzę. Teraz jestem za mały dla Ciebie. Pozdrawiam. Temat do zamknięcia. 

Cześć

Szkoda ale miło mi, że zauważasz w moich postach inteligencję. Nie jesteś "za mały dla mnie" - gdybym Cie tak traktował to bym Cie po prostu olał. Staram się jednak zwrócić uwagę na Twoje błędne rozumowanie, chcę Ci po prostu pomóc a Ty reagujesz dość dziwnie i zaskakująco.

 Staram się przekazać, że przygotowanie narty (oprócz wielu innych czynników) ma bardzo duże znaczenie w odczuciach z jazdy. Jeżeli więc nie wiesz czy narty były przygotowane identycznie nie możesz na temat ich porównania nic powiedzieć. I tyle.

Serdecznie pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był temat "Długość nart Racetiger 165 czy 170 na wzrost 185?"  niestety mam za mały staż, aby cokolwiek tutaj napisać i wypowiedzieć się na ten temat. I na tym zakończę. Najważniejsze jest to: że moje odczucia czy to złudzenie, czy tylko mi się wydaje, pozostają niezmienne. Na nartach racetiger SL 170cm jeździ mi się dużo lepiej, aniżeli na 165cm. Twierdzenie że to jest złudzenie jest to na szczęście zdaniem innych, które w moim odczuciu praktycznym nie ma znaczenia. Śmigam na nartach na których czuję się wyśmienicie. Nawet jeżeli to jest odczucie tylko psychologiczne (tak twierdzą co niektórzy), to skłaniam się właśnie do tego, aby czuć na nartach bluesa więc pozostaję przy swoich 170 SL:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 25.12.2018 o 19:43, Mitek napisał:

 Staram się przekazać, że przygotowanie narty (oprócz wielu innych czynników) ma bardzo duże znaczenie w odczuciach z jazdy. Jeżeli więc nie wiesz czy narty były przygotowane identycznie nie możesz na temat ich porównania nic powiedzieć. I tyle.

Zdecydowanie masz rację, choć może przekazujesz ją zbyt ostro :))

Dopiero jak się wziąłem za samodzielny ręczny serwis nart, to się okazało, że z moich starych nart jeszcze całkiem sporo można wycisnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mitek jak zwykle sieje swoje mądrości z fotela pro ridera i ostentacyjnego prymusa forum . Ja polecam Ci długość 170 . Dlaczego ? a no dlatego :

  • nie jesteś zawodnikiem startującym w zawodach z wymogami nart FIS
  • zyskasz troszeczkę na promieniu a tego czasem na slalomkach brakuje
  •   zyskasz na stabilności bo te 5 cm to całkiem sporo

Tak na koniec to optuje za cenzurowaniem wypowiedzi Mitka przez administratorów , Wszyscy wiedzą dlaczego . Ponieważ trzeba je prze konwertować z poziomu nadludzkiej inteligencji na ludzką . 

Pozdrawiam .i udanej jazdy na 170 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...