Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Velka Raca start 15.12.2018


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych info: 15 grudnia oficjalnie rusza Swow Paradise na Velka Raca tuż przy granicy z Polską, ceny skipassów i noclegów bardzo atrakcyjne i da się tam dobrze pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na początek witam wszystkich narciarzy i parapeciarzy bo jestem tu nowy :)

Na wielkiej raczy byłem ostatnio w niedzielę 15.01 i wyglądało to zupełnie inaczej niż na tych pięknych zdjęciach. Waliło śniegiem, mgła, więc momentalnie muldy i ogólnie słabe przygotowanie tras. Zwykle jednak jest tak jak na fotkach kolegi powyżej. Po prostu nie trafiłem z pogodą. Jeżdżę tam przynajmniej raz w sezonie i mogę powiedzieć jedno - TAM NIE MA KOLEJEK . Jak już są, to stoisz max 10 min. Na zachętę napiszę, że aktualnie na gruponie są skipasy za 99zł (normalnie wychodzi ok 130), więc polecam. Dobra alternatywa dla Szczyrku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gruchauho napisał:

Na początek witam wszystkich narciarzy i parapeciarzy bo jestem tu nowy :)

Na wielkiej raczy byłem ostatnio w niedzielę 15.01 i wyglądało to zupełnie inaczej niż na tych pięknych zdjęciach. Waliło śniegiem, mgła, więc momentalnie muldy i ogólnie słabe przygotowanie tras. Zwykle jednak jest tak jak na fotkach kolegi powyżej. Po prostu nie trafiłem z pogodą. Jeżdżę tam przynajmniej raz w sezonie i mogę powiedzieć jedno - TAM NIE MA KOLEJEK . Jak już są, to stoisz max 10 min. Na zachętę napiszę, że aktualnie na gruponie są skipasy za 99zł (normalnie wychodzi ok 130), więc polecam. Dobra alternatywa dla Szczyrku. Pozdrawiam

pamiętam czasy gdy stało sie 20 minut na Dedovce, no ale wtedy VR była chyba najlepszą opcją w tej okolicy, od tamtego czasu niewiele sie tam zmieniło tylko konkurencja urosła i odebrała klientów

generalnie bardzo fajne miejsce jeśli chodzi wszystko, w zeszłym sezonie byłem tam dwukrotnie, rzeczywiście mieli super tanie oferty - warto się zainteresować sie  gruponem oraz promocyjnymi bundlami z noclegami, w niektórych momentach to bardzo tanio wychodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewangelizator napisał:

pamiętam czasy gdy stało sie 20 minut na Dedovce, no ale wtedy VR była chyba najlepszą opcją w tej okolicy, od tamtego czasu niewiele sie tam zmieniło tylko konkurencja urosła i odebrała klientów

generalnie bardzo fajne miejsce jeśli chodzi wszystko, w zeszłym sezonie byłem tam dwukrotnie, rzeczywiście mieli super tanie oferty - warto się zainteresować sie  gruponem oraz promocyjnymi bundlami z noclegami, w niektórych momentach to bardzo tanio wychodzi

 

Nie masz racji. Wiele się zmieniło. Wprowadzono EURO na Słowacji. To "zabiło" popularność tego ośrodka, nigdy nieodbudowaną do stanu przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gruchauho napisał:

Na początek witam wszystkich narciarzy i parapeciarzy bo jestem tu nowy :)

Na wielkiej raczy byłem ostatnio w niedzielę 15.01 i wyglądało to zupełnie inaczej niż na tych pięknych zdjęciach. Waliło śniegiem, mgła, więc momentalnie muldy i ogólnie słabe przygotowanie tras. Zwykle jednak jest tak jak na fotkach kolegi powyżej. Po prostu nie trafiłem z pogodą. Jeżdżę tam przynajmniej raz w sezonie i mogę powiedzieć jedno - TAM NIE MA KOLEJEK . Jak już są, to stoisz max 10 min. Na zachętę napiszę, że aktualnie na gruponie są skipasy za 99zł (normalnie wychodzi ok 130), więc polecam. Dobra alternatywa dla Szczyrku. Pozdrawiam

Ja byłem od czwartku do niedzieli. Niedziele odpuściłem  bo rzeczywiście zapowiadali obfite opady i sporo ludzi się najechało. Ale czwartek piątek to poezja. Czasem sam na stoku. Udało się. Do tego jakaś promocja się trafiła za 14 euro całodniowy karnet:). Mam tych zdjęć blisko 200. Pamiątka super.

IMG_20190110_181929.jpg

IMG_20190111_111013.jpg

IMG_20190111_131016.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie masz racji. Wiele się zmieniło. Wprowadzono EURO na Słowacji. To "zabiło" popularność tego ośrodka, nigdy nieodbudowaną do stanu przed.

nie zgadzam się, przecież tam jest teraz taniej niż kiedyś (karnety na gruponie, inne promocje), dojazd jest tez dużo lepszy - kiedyś jeździłem tam przez Cieszyn, teraz ekspresówka z przerwą na Węgierską Górkę

po prostu teraz jest więcej alternatyw dla Velkiej Racy, na Słowacji, ale przede wszystkim w Polsce, jakoś wprowadzenie Euro nie zabiło popularności Chopoka,

tak sobie jeszcze pomyślałem ze w ostatnich latach sezony były krótsze - mniej śniegu chyba było, to  tez ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewangelizator napisał:

nie zgadzam się, przecież tam jest teraz taniej niż kiedyś (karnety na gruponie, inne promocje), dojazd jest tez dużo lepszy - kiedyś jeździłem tam przez Cieszyn, teraz ekspresówka z przerwą na Węgierską Górkę

po prostu teraz jest więcej alternatyw dla Velkiej Racy, na Słowacji, ale przede wszystkim w Polsce, jakoś wprowadzenie Euro nie zabiło popularności Chopoka,

tak sobie jeszcze pomyślałem ze w ostatnich latach sezony były krótsze - mniej śniegu chyba było, to  tez ma znaczenie

Być może dla nas jest lepiej, ale ja pamiętam popularność tego ośrodka jakieś 12 lat temu. To był armagedon frekwencyjny, kolejki, busy z Katowic, kilka skibusów na miejscu. Dziś z tego niewiele zostało.

Cezura czasowa była oczywista. 10 lat temu (od 1 stycznia 2009) wprowadzono euro i ... europejskie ceny. I ... kolejki natychmiast zniknęły. 

Potem ośrodek chyba ze 3 razy zmieniał właściciela. To oznaka jego kłopotów.

Oczywiście dziś konkurencja jest dużo większa, choć nie wiem. Na Raczę jeździli Polacy i Czesi. A w czeskim Beskidzie Morawsko-Śląskim posucha z lepszymi ośrodkami. Jedna raczej mała Bila.

Tu mój tekst sprzed lat, gdy pisałem głównie o ryzyku na blogu kolegi:

niedziela, 24 sierpnia 2014

Euro na Wielkiej Raczy - ryzyko gdzieś tu jest?

 
cosik+4.png

Jarosław Haszek „Taka durna monarchia nie ma prawa istnieć na tym świecie 

Rafał Ziemkiewicz „Komunizm rozpadł się z przyczyn ekonomicznych, po prostu system gospodarki postawionej na głowie zbankrutował 


Jako obywatel Unii mogę obecnie bez żadnych przeszkód (oprócz finansowych rzecz jasna) podróżować na narty zarówno w Alpy, Morawsko-Śląskie Beskidy jak i Słowackie Tatry. Mam wolny wybór. 

Nawet jednak jeśli założymy, że fundamenty unijnej federacji trzymają się mocno to chyba nie jest już tak dobrze z unijną walutą. Dlaczego tak sądzę? Wystarczy podać przykład jeszcze bliższy mi terytorialnie niż wymienione, prosto z niedalekich Kiszuc, z Wielkiej Raczy. Zachodnie stoki tej góry są miejscem, gdzie usytuowany jest jeden w większych i nowocześniejszych ośrodków narciarstwa alpejskiego w okolicy. Właściciele systematycznie inwestowali w ośrodek budując kolejno jedną drugą i w końcu najdłuższą trzecią kolej krzesełkową połączone rozsądnym systemem długich i szerokich tras narciarskich. Ośrodek niesamowicie zyskał na początku wieku na problemach własnościowych Szczyrku, objawiających się między innymi systematycznym blokowaniem i zamykaniem tras. Do tego doszły przyjazne ceny, o ile pamiętam około 300-400 koron za dzień jazdy co oznaczało mniej więcej 30-40 zł. Narciarze ze Śląska i okolic nagle zaczęli masowo odwiedzać Raczę, ze szczególnym uwzględnieniem okresu ferii szkolnych.

Tekst jest długi, więc dla zainteresowanych link: https://blogoryzyku.blogspot.com/search?q=wielka+racza

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tam jeździłem własnie w tym okresie 2006-2008 rok, też pamiętam te kolejki na Dedovce

no ale wtedy jak sie planowało wyjazd w "nasze" góry to był Chopok, i zaraz potem VR, ja praktycznie wtedy do Polski nie jeździłem bo u nas był jeszcze skansen i dopiero zaczynały sie pierwsze modernizacje ośrodków, w słowackich ośrodkach były juz w miarę szybkie krzesełka

zresztą podobnie wygląda pobliska dolina Vratna, byłem tam w zeszłym sezonie po wielu latach i tam praktycznie nie było żadnych zmian a nawet redukcje wyciągów, czy przyczyną tego jest Euro, czy tez konkurencja głównie z Polski to temat do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gruchauho napisał:

Aha, w niedzielę na pół godziny stanęło krzesło/gondola na Lalikach. Także małe usprawiedliwienie dla wiecznie stojącej kanapy na zbójnicką kopę. Jeszcze co do cen: 2 euro za pysznego pilznera to poezja - w porównaniu z Tyskim za 8zł jak to u nas bywa.

Wiesz, ze Pilsnera produkuje sie w browarze w Tychach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sariensis napisał:

Wiesz, ze Pilsnera produkuje sie w browarze w Tychach? 

Nie wiem. Wiem,że ma lepszy smak niż każdy polski sikacz (Tyskie, Lech, Żubr itd)
Poza tym wątpię, żeby na Słowacji / w Czechach mieli czeskie piwo robione w PL 🙄
Podane ładnie w kuflu, nie jak u nas często w ohydnym plastiku. Zestaw obiadowy zupa + drugie (3 zupy i 4 dania do wyboru) za 6,5 euro też było jak najbardziej do przyjęcia. Dania niewygórowane, ale smaczne. Byłem zadowolony.

Edytowane przez gruchauho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi nie mieli wyboru, a ten producent akurat z polska ma niewiele wspólnego poza lokalizacja browarów, to coś nawet trudno nazwać sikaczem, całkiem niedawno było głośno o „truciu” Polaków tym czymś nazywanym piwem, przez wielkie koncerny, na zdrowie i miłego szusowania, na Race zawsze wracam z przyjemnością, smacznie jest w restauracji pod penzionem w Oscadnicy, zatrzymuje sie tam nawet skibus, zreszta noclegi tez całkiem fajne w przystępnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedziela, 20 stycznia 2019

Beautiful winter in (S)snowparadise

 
Wszystkie trasy czynne, wyratrakowane, ale tylko jeden szybki i długi wyciąg (Laliky), jeden wolny (Marguška) i jeden "żółw" praktycznie do wymiany (ten najstarszy - Dedovka). Wrócił dojazd skibusami, jak lata temu. Frekwencję robią rejestracje SK, SH, SL, SZ, SG, SGL, SY.

Beautiful winter:
 
 
 
 
100_2823.JPG
 
100_2824.JPG
 
100_2804.JPG
 
100_2788.JPG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...