Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie patrzę na kolekcję wiązań Marker:
https://www.skatepro.com.pl/m367.htm
Interesują mnie wiązania Griffon (ewentualnie te mocniejsze, Jester). Bo wymyśliłem sobie że przymocuję je do moich K2 Annex 108 i będę mógł korzystać z butów zjazdowych albo skiturowych/frirajdowych.
Tylko że jak widać te wiązania są w wersjach TCX D i ID.
TCX D oznacza regulację przód-tył a ID - regulację wysokości podeszwy/rantu buta.
A ja chciałbym mieć jedną i drugą regulację.

Trzeba czekać na kolejny model czy może jednak te TCX D mają i regulację wysokości buta, jak ID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłbym że wersja ID ma obie regulacje (wysokość podeszwy oraz długość w pięcie). Czy są wogóle wiązania alpejskie, które nie mają minimalnej regulacji długości w pięcie? Raczej nie.

Wersja D to jest chyba oznaczenie DEMO, regulacja długości w obu częściach wiązania, jest to większy zakres regulacji niż w wersji ID, która ma regulację długości tylko w pięcie. Podejrzewam że nie da się zrobić jednocześnie regulacji wysokości oraz regulacji długości w przodzie wiązania.

Przy takich wątpliwościach polecam korzystać z materiałów typu MARKER BINDINGS MANUAL, tam są konkrety techniczne.

Jakby Cię interesował to LOOK też ma tego typu wiązania, chyba nawet trochę tańsze. Tylko w tym wypadku musisz mieć w bucie turowym podeszwę GRIP WALK lub WTR. Modele: Look NX 12 Dual WTR, Look SPX 12 Dual WTR.
 

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, MarioJ said:

Przyjąłbym że wersja ID ma obie regulacje (wysokość podeszwy oraz długość w pięcie). Czy są wogóle wiązania alpejskie, które nie mają minimalnej regulacji długości w pięcie? Raczej nie.

Ale mi chodzi właśnie o taką regulację jak w demo/rental.

Quote

Wersja D to jest chyba oznaczenie DEMO, regulacja długości w obu częściach wiązania, jest to większy zakres regulacji niż w wersji ID, która ma regulację długości tylko w pięcie. Podejrzewam że nie da się zrobić jednocześnie regulacji wysokości oraz regulacji długości w przodzie wiązania.

E, a dlaczego się nie da?

Rzecz w tym, że ID to nowość (chyba z tamtego roku).

Quote

Jakby Cię interesował to LOOK też ma tego typu wiązania, chyba nawet trochę tańsze. Tylko w tym wypadku musisz mieć w bucie turowym podeszwę GRIP WALK lub WTR. Modele: Look NX 12 Dual WTR, Look SPX 12 Dual WTR.

Dzięki popatrzę, choć mam jakąś słabość do Markera

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tytus Atomicus napisał:

 Co to jest to WTR? 

Córa ma taką podeszwę w jakimś wysokim modelu Rossignol seria Alltrack PRO (WTR - "Walk to Ride"). Do tego wiązania Axial wspierające WTR i dające możliwość przełączenia pomiędzy Alpine ISO 5355 (do jazdy w normalnych butach) a WTR właśnie.

Pozdrawiam

mirekn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tytus Atomicus napisał:

Ale mi chodzi właśnie o taką regulację jak w demo/rental.

E, a dlaczego się nie da?

Jak się patrzy na ten model, to wydaje się że nie jest tam łatwo zrobić tych dwóch rzeczy jednocześnie.

Technicznie pewnie można to wymyśleć. Kwestia czy się doczekasz takiego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...