Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lawina na Hintertux


Chrumcia

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Chrumcia napisał:

https://tirol.orf.at/news/stories/2953038/

 

 

 

 

Jedyne co zrozumiałam to że zeszła lawina. Ktoś coś więcej mógłby przetłumaczyć? Wczoraj tam jeździliśmy.... 

Ponoć gość się przewrócił stracił jedna z nart i wyleciał z trasy, poza trasą wywołał lawinę, która go pociągnęla niestety. W którym to było miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

Wyszly glupoty ale wiadomo mniej wiecej o co chodzi. Przykre.

 

Czech zmarł w Tuxie pod lawiną
Lawina na lodowcu Hintertux ogłosiła ludzkie życie w czwartek rano. Narciarz został zabrany na około 100 metrów i mógł zostać uratowany tylko przez ratowników.

Tragiczne okoliczności doprowadziły w czwartek do wypadku lawinowego na lodowcu Hintertux. Czeski sportowiec zimowy mógł nie zainicjować lawiny, jak podejrzewano ją po raz pierwszy w poszukiwaniu nart, ale po upadku. Według policji, mężczyzna podróżował z trzema przyjaciółmi. Ze względu na słabą widoczność 41-latka najwyraźniej przeoczyła krawędź trasy narciarskiej, straciła nartę, a następnie rozbił się w sąsiedniej bezpłatnej nartach w głębokim śniegu. Mężczyzna został porwany przez lawinę o długości około 150 metrów i 100 metrów długości, około 100 metrów i rozlany.

Avalanche Wyjazd Tux ToterZoom.Tirol
Ratownicy mogli ocalić tylko zmarłego

Ocalały z głębokości 1,5 metra
Towarzysze Czech natychmiast powiadomili ratowników, ale dla narciarzy każda pomoc przyszła zbyt późno. Mógł go uratować tylko ratownik po około 20 minutach od głębokości 1,5 metra. Ponieważ nie było jasne, czy więcej osób zostało rozlanych, ratownicy kontynuowali poszukiwania - informuje Alexander Egger, lekarz ratunkowy ratownictwa lotniczego.

Jest to pierwsza lawina w Tyrolu w tym sezonie zimowym. Dopiero w środę ratownicy znaleźli się również w Zillertal w Hochfügen podczas lawinowego odlotu w akcji - więcej o tym narodzonym przez lawinę. W obszarze dotkniętym katastrofą poziom zagrożenia lawinowego 3 był dziś poważnym zagrożeniem. Według służby ostrzegania przed lawinami powinna pozostać na miejscu w ciągu najbliższych kilku dni

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sstar napisał:

Ponoć gość się przewrócił stracił jedna z nart i wyleciał z trasy, poza trasą wywołał lawinę, która go pociągnęla niestety. W którym to było miejscu?

Na trasie nr 2. Jedzie się najpierw na wprost, a później jest zakręt w prawo i jest bardzo wąsko. Wiało tak, że momentami nie było widac kompletnie nic, zwiewało cały śnieg i momntalnie pod nartami pokazywał się lód. w momencie kiedy tak przywiało mógł nie zauważyć krawędzi tej trasy i wypaść z niej. wlasnie w tym miejscu jak jechalismy to widzielismy że stały tam ratraki i grupa ratowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chrumcia napisał:

Na trasie nr 2. Jedzie się najpierw na wprost, a później jest zakręt w prawo i jest bardzo wąsko. Wiało tak, że momentami nie było widac kompletnie nic, zwiewało cały śnieg i momntalnie pod nartami pokazywał się lód. w momencie kiedy tak przywiało mógł nie zauważyć krawędzi tej trasy i wypaść z niej. wlasnie w tym miejscu jak jechalismy to widzielismy że stały tam ratraki i grupa ratowników

Raz byłem na Tuxie.

Byłem pewien, że tam szerokie alpejskie trasy. Jadąc do góry zobaczyłem, że wąsko, a ja z paragigantkami.

Jak wysiadłem na Gefrorene Wand przy -20, zadymce i mgle, to chciałem się cofnąć. Szczęśliwie podłączyłem się pod Austriaków, ojca i syna. Potem przeskoczylem na ciepła 11 pod Olpererem.

Napisz gdzie na tej dwójce. Mapa...

e4c611c7c59d9283_341ecac429d52dd6@2x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sstar napisał:

Rozumiem, że z normalnej 2, ale w kierunku 2 przerywanej, tam gdzie jest free, tam lawina poszła?

Nie wiem... Widziałam ratraki i grupę ratowników przed sekretem w prawo na trasie, w którym miejscu dokładnie ta freeride jest to nie wiem bo nie interesuje się nimi. Ja na żywo widziałam tylko ratowników i ratraki a resztę informacji tyle co z internetu. 

No i wiem jaka była widoczność a czesto jej brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...