Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy moje narty są odpowiednie do mojego stylu jazdy?


Michal Demitraszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Piszę tutaj, ponieważ mam mały problem, mianowicie za miesiąc wyjeżdżam na obóz narciarski do Austrii gdzie będę się uczył a raczej doszkalał swoje umiejętności narciarskie. I tutaj przechodzę do sedna sprawy. Moje narty HEAD XRT Power Fiber Jacket L 156 cm/R13.1/F Index 1235/ Dimension 108-65-97 wydaje mi się, że są za krótkie co do mojego stylu jazdy lub zbyt wąskie. Potrafię już w miarę carvingować, niestety nie mogę wykonywać zbyt dużych skrętów, ponieważ moje narty są za krótkie. Mój wzrost wynosi 184 cm a waga 62 kg, natomiast narty mają 156 cm długości (sięgają mi one trochę poniżej brody). Miałem w planach zakup tylko butów, ponieważ jeżdżę w jakichś tyroliach 780, nie wiem nawet jaki mają flex, lecz teraz po poczytaniu trochę o tym stylu jazdy wydaję mi się, że problemem są zbyt krótkie narty. I tutaj moje pytanie do Was: Czy lepiej wypożyczyć jakieś używane narty i używane buty narciarskie (na tyle stać mój budżet) czy jednak te narty są adekwatne do mojego stylu jazdy, wagi i wzrostu i zakupić tylko nowe buty narciarskie z twardszym flexem? Proszę Was o pomoc :) Z góry dzięki 

Jeszcze dodam tutaj filmik o jaki styl jazdy mi chodzi, na jakim się wzoruje i jaki będę ćwiczył z instruktorem na obozie - https://www.youtube.com/watch?v=CQlatm6yAzQ

 

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 18

3. Waga - 62

4. Wzrost - 184

5. Na nartach jeżdżę od 8 sezonów, ( 10-14 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5-6

7. Moje buty to - tyrolia 780

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - HEAD XRT Power Fiber Jacket L 156 cm/R13.1/F Index 1235/ Dimension 108-65-97

9. Preferuję styl jazdy - proszę zobaczyć filmik, chciałbym osiągnąć chociaż w lekkim stopniu taki styl jazdy :) 

10. Upatrzyłem sobie narty - na razie nic nie szukałem, zastanawiam się co zakupić aby lepiej mi się jeździło jak w pokazanym filmie

11. Mój budżet na narty to około - 600 - 700 zł (był to mój budżet na buty narciarskie, jeśli jednak teraz problemem są narty musiałbym je wypożyczyć na 2 tygodnie + buty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...