Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Gerald napisał:

Im więcej o tym czytam tym bardziej chcę tam pojechać, najlepiej z jednym noclegiem w schronisku na Stożku. Nigdy tam nie byłem. 

Schronisko jest ok - głównie z zewnątrz ;) Widoki super etc. Gastronomia, podejście do klienta jest trochę dyskusyjne delikatnie mówiąc....

Spanie na dole, przy wyciągu - też ma swój klimat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Warto! Jest klimat. a tego często już brak... ;)

Wiesz, jak tak o tym czytam, oglądam, przeglądam mapy, to wydaje mi się że Stożek jest bardzo podobny do Koninek które znam. Jeśli chodzi w pewnym sensie o klimat (bo trasy ciężko porównywać).

Wisłę znam i bardzo lubię, ale akurat na Stożku nie jeździłem.

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Greg napisał:

Schronisko jest ok - głównie z zewnątrz ;) Widoki super etc. Gastronomia, podejście do klienta jest trochę dyskusyjne delikatnie mówiąc....

Spanie na dole, przy wyciągu - też ma swój klimat.

Gdzie bardziej polecasz spać, na dole przy wyciągu, czy w schronisku?

Czemu dyskusyjne?

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, johnny_narciarz napisał:

No to polecam, bo to najbardziej klimatyczne miejsce we Wiśle. Może nie tak współczesne jak Bukowina itp, ale za to klimat, którego już często brakuję... ;)

Hmm... no ja akurat zwiedzam takie "niewspółczesne", i mam zapisaną listę ON które chce odwiedzić (jest na niej m.in. Przyłęków). 

Bukowina jest współczesna? Raczej Białka....w Bukowinie powoli się czas zatrzymuje chyba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gerald napisał:

Hmm... no ja akurat zwiedzam takie "niewspółczesne", i mam zapisaną listę ON które chce odwiedzić (jest na niej m.in. Przyłęków). 

Bukowina jest współczesna? Raczej Białka....w Bukowinie powoli się czas zatrzymuje chyba.

Przyłęków też fajny, choć przeszedł modernizację... ;)

Bukowina, to jest Rusiński Wierch itp - tak mi się kojarzy... 9_9 Ale coś tradycyjnego też się znajdzie... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gerald napisał:

Gdzie bardziej polecasz spać, na dole przy wyciągu, czy w schronisku?

Czemu dyskusyjne?

Spanie przy wyciągu ma tę zaletę, że rano praktycznie wychodzisz z pokoju - siadasz na krzesełko i jedziesz do góry ;) 

Co do schroniska - odnoszę wrażenie, że monopol, mający oczywisty wpływ na ceny - wpływa też niedobrze na podejście obsługi. Będąc tam dużą grupą (około 20 osób) czuliśmy się trochę jak petenci z musu,  a nie jak goście.... Taki  PRL pod tym względem.

Jak ktoś chodzi po górach i odwiedził kilka schronisk w okolicy, to  natychmiast odczuje różnicę po wcześniejszej wizycie np. na Hali Lipowskiej, czy Przegibku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gerald napisał:

jaką modernizację? przecież tam jest orczyk Mostostal WN

Ośrodek przeszedł modernizację, wyciąg nie. Chyba go tylko lekko skrócili. Niestety, coś tam profilowali trasę (czy trasy), poprawiali naśnieżanie i przebudowali Hotel. Miał tam powstać wyciąg krzesełkowy 4-osobowy - tyle dowiedziałem się od miejscowych znajomych. Niestety, chyba jednak nie powstanie, ale może i dobrze... ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post chociaż forum przeglądam dość długo, jednocześnie pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Trochę wspomnień: mój początek to 1976r i jednocześnie męczarnia na drewnianych nartach 205cm. Zimy były inne, stok zamuldzony jednym słowem co chwilę walka o przetrwanie.

Rękawice skórzane, klucz do liny na pasie, ochraniacz na lewym boku (aby nie zabrudzić ubrania) i męczarnia pod górę. Pan Cięgiel czasami miał "humory" i dodawał gazu w silniku a potem wsteczny - wszyscy się kładli na linie, raz miałem łopatę pod nogami i obcinanie klucza zakończone niepowodzeniem.

Autobusem z Cieszyna jeździła stała ekipa. Podejście z przystanku pod wyciąg mój rekord ok. 20min.

Catering to był w dwóch chałupach - własne jedzenie +zakup herbaty aby można było się ogrzać i wysuszyć ciuchy jak była nie za bardzo dobra aura.

Po wymianie liny na orczyk sytuacja zmieniła się diametralnie. Bez męczarni na wyciągu bo wygodnie ale kolejki były dwie dla górników i reszty-chyb nie muszę dodawać co działo się  w soboty i niedziele.

Orczyk załatwił komfort ale ratrakowania dalej nie było. Jak sobie przypominam pękające buty, rozwarstwione narty, połamanych ludzi oraz moje problemy z kolanami to coś w tym było.

Ja osobiście cenię sobie ten ośrodek za:

-ludzi, którzy jeżdżą przewidywalnie ( "leszcze" zdarzają się rzadko)

-brak tłumów

-cenę w stosunku do jakości i stopnia trudności, tu niestety nie jest lekko (nie lubię kolejek)

- w chwili obecnej dojazd bezproblemowy pod wyciąg z darmowym parkingiem ( mam 4x4 ale ośką też nie ma problemu jak ktoś dobrze ogarnia temat)

Mój post może wyglądać na słodzenie ale tak nie jest.

  • Like 13
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matis991 napisał:

Wybrałem się do Wisły na Stożek. Na miejscu zjawiam się 7.50 temperatura -2,5. Wyjazd na parking bez napędu 4x4 lub łańcuchów przy takich opadach jak w ostatnich dniach może być ciężki. Wymiana groupona na karnet i 8.10 wyjazd do góry. Pada śnieg momentami dość mocno, do tego u góry wiatr i widoczność na 4 wagoniki przed siebie, wygląda to kiepsko no ale jedziemy na dół, na trasę nawiało (prawdopodobnie przez noc) dużo świeżego śniegu i miejscami porobiły się większe nierówności które przy takiej widoczności było czuć czasami na nogach. Później widoczność się poprawiła. Jak dla mnie warunki na stoku średnie, myślę że będą dużo lepsze gdy przestanie tak intensywnie padać i będzie sztruksik :) kanapa wjeżdża jakieś 6-7 minut. Dużo lepiej jeździło się trasą niebieską przez las. Przez prawie 4h jazdy tylko raz zdarzyła się kolejka do wyciągu na jakąś minutę więc to nie kolejka a poza tym na bieżąco więc jak na niedzielę duży +. Im później tym chyba wiatr był coraz mocniejszy i robiło się zimniej. O 12.00 koniec, temperatura -5, 3 samochody nie potrafiły podjechać pod górki. 

DSC_1440.JPG

DSC_1441.JPG

DSC_1442.JPG

DSC_1448.JPG

DSC_1449.JPG

DSC_1450.JPG

DSC_1451.JPG

DSC_1452.JPG

DSC_1453.JPG

DSC_1455.JPG

DSC_1456.JPG

DSC_1458.JPG

DSC_1459.JPG

Stożek

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadekowalem sie na następne 10 dni na Stożku. Sniegu w bród, a jutro ma podobno sypać zdrowo cały dzień. Puszek  na ubitym i naprawdę fajna zabawa. Pogoda bardzo zmienna - przejaśnienia a za chwile mega śnieżyca. Jeździliśmy po wszystkich trasach i lasach. Dawno sie tak nie ubawiłem. Kolejek brak.

 

360C66C7-A1B8-4165-A1FB-4C6D8C821CE8.jpeg

164DA9BC-7DAA-4171-BC31-5F07C1D71AD8.jpeg

1F8CB06C-6CD1-41B1-B67E-F289FA85454D.jpeg

8ADD72D6-8D92-4D81-ADD6-A92A5795FC5F.jpeg

D3577547-DAF3-4825-9A03-52B3C439A926.jpeg

  • Like 12
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stożku dzisiaj zaczęło sie pochmurnie, potem mieliśmy chwile slonka, a skończyło sie śnieżyca. Jutro juz większy mrozik i więcej slonka.

Z ciekawostek - z dachu knajpy na dole został zrzucony śnieg przez obsługę - na zdjęciu widać jak wiele go spadło w ostatnim czasie - zdjęcie zrobione przed usunięciem ostatniego problematycznego nawisu, który tez został oczywiście zrzucony na dol:

 

 

6FDF168A-C288-4151-B20F-EBB21703B23D.jpeg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cosworth240 jak wygląda dojazd do stacji przy tej ilości śniegu na chwilę obecną da radę bez 4x4 oraz łańcuchów? W miarę ogarniam technikę jazdy w górach ale mimo wszystko  nie jestem mistrzem na poziomie miejscowych. Druga sprawa czy gigant jest ustawiony codziennie i w jakich godzinach bo syn chciałby spróbować, podobno już się nadaje chcielibyśmy to sprawdzić w warunkach bojowych, chyba że Stożek za trudny na początek i ktoś zna inne miejsce w Wisle lub Ustroniu gdzie można podzialac w temacie? Jeśli Stożek to możecie polecić jakiegoś instruktora/trenera który w przyszłym tygodniu ogarnął by mlodego? Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czaban napisał:

Witam. Cosworth240 jak wygląda dojazd do stacji przy tej ilości śniegu na chwilę obecną da radę bez 4x4 oraz łańcuchów? W miarę ogarniam technikę jazdy w górach ale mimo wszystko  nie jestem mistrzem na poziomie miejscowych. Druga sprawa czy gigant jest ustawiony codziennie i w jakich godzinach bo syn chciałby spróbować, podobno już się nadaje chcielibyśmy to sprawdzić w warunkach bojowych, chyba że Stożek za trudny na początek i ktoś zna inne miejsce w Wisle lub Ustroniu gdzie można podzialac w temacie? Jeśli Stożek to możecie polecić jakiegoś instruktora/trenera który w przyszłym tygodniu ogarnął by mlodego? Pozdrawiam 

 

Nasz trener codziennie dojeżdża VW polo bez łańcuchów do góry. Ale większość 2wd wjeżdża na parking położony 600 metrów poniżej ośrodka i stamtąd kursuje busik, który za darmo podwozi pod wyciąg. Nie ma wiec problemu.

Z gigantem i slalomem jest problem, bo rozstawiamy jest przez klub dla członków. Trzeba byłoby to dogadać z trenerami czy można dołączyć. Natomiast jest to trudna trasa i nawet pucharowicze Polski maja spore kłopoty, wiec na początek na pewno nie polecam.

Dzisiaj mrozik i piękna pogoda. Zrobiliśmy wycieczkę do schroniska. Niesamowite widoki aż po same Tatry. Stozek to naprawdę magiczne miejsce:

 

D05F6C10-7EA7-4BF1-98FE-BB353B5D143F.jpeg

D350B1E6-A211-44D4-83F0-DE296FDEFB7E.jpeg

A24FE057-782F-458C-A263-33A4E079BF59.jpeg

3E923341-C9A7-47B3-82E3-D86EA5A29A9A.jpeg

087EAF2C-40EF-4F28-BD13-9C3404D18E68.jpeg

A03E5438-042E-4A6C-A573-F897CAFDA5CC.jpeg

BC600BD6-5558-4450-BE1B-D16D344A2428.jpeg

  • Like 10
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...