Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zniżki i promocje na skipassy - Polska i zagranica


pawelb91

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, marcinn napisał:

Na Sulden w Południowym Tyrolu też można liczyć.

A przedsezonowe od 22.10.-do 23.12  to już prawie darmo 😉

Akurat wczoraj przeglądałem ich nowy cennik, średnio jakieś 10-11% więcej niż rok wcześniej. 
Sezonowy z 527 euro na 590 euro (w ramach Zwei Lander Skiarena)

Edytowane przez pawelb91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezonówka DolomitiSuperSki podrożała o 2,3% w stosunku do zeszłego sezonu. W tym sezonie nawet licząc przedsezon, jeżeli ktoś wybiera się trzy razy na typowy wyjazd tygodniowy, to już się opłaca.

przedsezon- 6 dni 317 E

sezon- 6 dni 336 E

wysoki sezon- 6 dni 373 E

Sezonówka 890 E

Na końcu strony DSS drobnym drukiem jest podana informacja, że ceny mogą się zmienić w zależności od sytuacji gospodarczo-politycznej etc. Kupno takiej sezonówki wyeliminowałoby ten ew. problem. Skontaktowałem się z biurem DSS i sprzedaż sezonówek ruszy w połowie listopada, czyli oczywiście przed rozpoczęciem sezonu w Dolomitach.

Ponadto w ramach takiego skipassu jest wliczonych 5 dni w Val di Sole i okolicach, czyli Madonna, Marileva, Pejo, Tonale, Paganella i M. Bondone oraz Brentonicoski, Paso Breocon i Panarotta.     

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2022 o 13:02, lokiec3 napisał:

Serfaus Fiss Ladis od 07-12-2022 do 23-12-2022 promocyjne ceny skipasów jak co roku. W tym roku sześciodniowy skipas w tym okresie z kartą gościa kosztował będzie 180 Eu.

Pozdrawiam.

Orientujecie się jak w tym okresie wygląda ich polityka otwierania tras i wyciągów ? Jak są ku temu warunki to otwierają większość tras, czy czekają na sezon wysoki ? Cena jest bardzo atrakcyjna.

Byłem w SFL na start sezonu 2014/2015 - mało co chodziło, ale wtedy problemem był wyjątkowo ciepły i suchy początek zimy, nie było z czego naśnieżyć tras ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mark Cane said:


Byłem w SFL na start sezonu 2014/2015 - mało co chodziło, ale wtedy problemem był wyjątkowo ciepły i suchy początek zimy, nie było z czego naśnieżyć tras ....

Byłem wtedy w Ischgl i chodziło 3/4 ośrodka, a w SFL prawie nic. Ośrodki położone blisko siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Plywak napisał:

Byłem wtedy w Ischgl i chodziło 3/4 ośrodka, a w SFL prawie nic. Ośrodki położone blisko siebie. 

Byliśmy wtedy na jeden dzień w Ischgl, działało ok 120 km tras czyli połowa ośrodka, co tez było ewenementem jak na ten ośrodek. Zwykle działa już o wiele więcej w tym terminie. Ischgl ma jednak ta przewagę, że większość tras położona jest na wysokości powyżej 2000 mnpm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pawelb91 napisał:

Bormio  / Santa Caterina / Isolaccia zawsze mieli dobre ceny, w tym sezonie wzrost około 13% ale dalej wygląda to nieźle.
Mają być jeszcze trochę tańsze w przedsprzedaży w październiku.

https://www.bormioski.eu/wp-content/uploads/2022/09/Bormio_Skipass_22_23.pdf
 

Bormio miało fajne ceny w niskim sezonie od dłuższego czasu. Dodatkowo w grudniu była zniżka przy wyjeździe na tydzień, skipass był jeszcze tańszy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał czegoś niedużego, "po kosztach" i nie przerażała go wizja podróży niemal na koniec świata... ;)

To całkiem fajna opcja jest we Francji, w dolinie Haute Maurienne. To 4 miniaturowe ośrodki (takie maksymalnie na 1 dzień) i ciut większe Val Cenis (tak plus-minus wielkości Livigno). Regularna cena kasowa 6 dniowego karnetu to 221E, ale... mają dynamiczny cennik i na różne terminy można kupić sporo taniej. Tak, że kupując w lecie, na połowę marca, 6-dniowy skipass kosztował mnie... 103 euro. Teraz jest już oczywiście więcej, ale nadal za 130-150E w sensownych terminach, można nabyć.

valcenis.ski

No, ale też okolica nie każdemu podejdzie, patrz: pierwszy akapit ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fafek napisał:

Gdyby ktoś szukał czegoś niedużego, "po kosztach" i nie przerażała go wizja podróży niemal na koniec świata... ;)

To całkiem fajna opcja jest we Francji, w dolinie Haute Maurienne. To 4 miniaturowe ośrodki (takie maksymalnie na 1 dzień) i ciut większe Val Cenis (tak plus-minus wielkości Livigno). Regularna cena kasowa 6 dniowego karnetu to 221E, ale... mają dynamiczny cennik i na różne terminy można kupić sporo taniej. Tak, że kupując w lecie, na połowę marca, 6-dniowy skipass kosztował mnie... 103 euro. Teraz jest już oczywiście więcej, ale nadal za 130-150E w sensownych terminach, można nabyć.

Tak się zastanawiam nad "ekonomią" takich ruchów. Bo dodatkowe 350 km x 2 względem np już mocno odległego Zermatt to minimum dodatkowe 50 litrów paliwa (nie mówiąc już o innych kosztach eksploatacyjnych). Lekko licząc 500 zł. Przy czterech osobach może jakiś sens to ma.

Ale przecież ekonomicznie rzecz biorąc można pojechać do Hinterstoder, Schneebaren, Hochkar i tam różnica na dojeździe zrobi się dosłownie 1500 km (czyli 1000 zł). Wystarczy na dopłatę do czterech karnetów. Nie wiem oczywiście jak kosztują noclegi. Jeśli w cenie 103 E to warto ale pewnie byś o tym napisał napisał. Poza tym nie ma cudów traci się dodatkowy dzień czasu na te kilometry.

Nie widzę ekonomii w tych niszowych ośrodkach francuskich.  Jak już to pojechać i zaliczyć Espace Killy, 3V, Paradiski może Les2Alpe z Alpe d'Huez, Chamonix z Valle Blanche. To światowa ekstraklasa, może najlepsze ośrodki na świecie. To jest prawdziwe święto narciarstwa, to są fantastyczne, "obowiązkowe" miejsca.

Ale trzecia liga na taką odległość?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wujot

W moim przypadku (2 os) całość jest taka:

- 2 * 103E (skipassy 6-dniowe) + kwatera 240e (7 noclegów), czyli 450e łącznie

Te bliskie austriackie ośrodki, to za same skipassy mam już ok 500e. Do tego pewnie co najmniej 300e za kwaterę (a jakbym chciał pod wyciągami jak w Val Cenis, to pewnie dużo więcej).

Czyli mam jakieś 350e zapasu na dodatkowe kilometry. Ja zużyję połowę z tej puli, ale to już mocno indywidualna sprawa. Przy 4 osobach, to w wariancie austriackim różnica rośnie o kolejne 250-300e za skipassy i pewnie też za kwaterę.

A te Hochkary to jednak odpowiedniki nie takiego Val Cenis, a tych pozostałych 4 patologii, których nazwy nawet nie wymieniłem :)

-----

Oczywiście jest tam fc**j daleko i wyraźnie to napisałem :D. Mi to robi umiarkowaną różnicę, bo czy wyjadę z domu w piątek o 20 (FRA), czy w sobotę o 2 (gdzieś bliżej), to i tak po dotarciu na miejsce będę myślał tylko o papu i do spania...

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fafek napisał:

Gdyby ktoś szukał czegoś niedużego, "po kosztach" i nie przerażała go wizja podróży niemal na koniec świata... ;)

To całkiem fajna opcja jest we Francji, w dolinie Haute Maurienne. To 4 miniaturowe ośrodki (takie maksymalnie na 1 dzień) i ciut większe Val Cenis (tak plus-minus wielkości Livigno). Regularna cena kasowa 6 dniowego karnetu to 221E, ale... mają dynamiczny cennik i na różne terminy można kupić sporo taniej. Tak, że kupując w lecie, na połowę marca, 6-dniowy skipass kosztował mnie... 103 euro. Teraz jest już oczywiście więcej, ale nadal za 130-150E w sensownych terminach, można nabyć.

valcenis.ski

No, ale też okolica nie każdemu podejdzie, patrz: pierwszy akapit ;)

Sprawdziłem. Aktualnie cena na marzec to 121 Euro za 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lika napisał:

280 PLN za dwudniowy planują...

 

219B1BAB-2CB2-44D4-BE79-A2EA6D76338B.png

Witam

to cena karnetu łącznie z jazdą nocną, według mnie, nie jest żle.

 

„Karnet ważny przez 11h od momentu pierwszego odbicia na bramce na stoku, ważny w godzinach 09:00 – 20:00”

 

Przedsprzedaż w Czarnej Górze  cena niższa  jest , ale  karnet nie obejmuje jazdy nocnej.

Niemniej na oba ośrodki 6 dniowe karnety już zakupione:)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam

to cena karnetu łącznie z jazdą nocną, według mnie, nie jest żle.

 

„Karnet ważny przez 11h od momentu pierwszego odbicia na bramce na stoku, ważny w godzinach 09:00 – 20:00”

 

Przedsprzedaż w Czarnej Górze  cena niższa  jest , ale  karnet nie obejmuje jazdy nocnej.

Niemniej na oba ośrodki 6 dniowe karnety już zakupione:)

 

 

W CG wielodniowy nie obejmuje nocnych jazd? W poprzednich sezonach był w godzinach 9-21.

Edit: Jednak ja czytam, że karnet 6 dni kiedy chcesz ważny jest w godzinach otwarcia ośrodka. 

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brachol napisał:

W CG wielodniowy nie obejmuje nocnych jazd? W poprzednich sezonach był w godzinach 9-21.

Edit: Jednak ja czytam, że karnet 6 dni kiedy chcesz ważny jest w godzinach otwarcia ośrodka. 

Witam

Faktycznie też teraz doczytałem, no to bardzo dobra cena🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam

to cena karnetu łącznie z jazdą nocną, według mnie, nie jest żle.

 

„Karnet ważny przez 11h od momentu pierwszego odbicia na bramce na stoku, ważny w godzinach 09:00 – 20:00”

 

Przedsprzedaż w Czarnej Górze  cena niższa  jest , ale  karnet nie obejmuje jazdy nocnej.

Niemniej na oba ośrodki 6 dniowe karnety już zakupione:)

 

 

Tak na marginesie: według poprzedniego 7-godzinnego również mogłeś jeździć wieczorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 11:01, Mark Cane napisał:

Orientujecie się jak w tym okresie wygląda ich polityka otwierania tras i wyciągów ? Jak są ku temu warunki to otwierają większość tras, czy czekają na sezon wysoki ? Cena jest bardzo atrakcyjna.

Byłem w SFL na start sezonu 2014/2015 - mało co chodziło, ale wtedy problemem był wyjątkowo ciepły i suchy początek zimy, nie było z czego naśnieżyć tras ....

A ja byłem w ostatnim sezonie przed pandemią w okresie promocyjnym. Jakieś 70 procent ośrodka chodziło. Całe Nordseite, całe Fis oprócz Diretisimy, połączenie do Serfaus gdzie wyłączone były tylko Lazidy. Masner, Pezid otwarte. Ale się wtedy wyjeździłem. Pozdrawiam.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...