Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolina Aosty - w cieniu Matterhorna i Mont Blanc


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Klamka zapadła - jedziemy :) , a dokładnie lecimy ponownie w odległe rejony Alp.

12 stycznia wylot z Warszawy i sześć dni nartowania w Dolinie Aosty.

Dawno nie byliśmy na zorganizowanej imprezie ale cena okazała się atrakcyjna i kupiliśmy ( @Piotr_67 - może dołączycie?). Hotel w St. Vincent, śniadania, obiadokolacja, lot, transfery autokarem, karnet narciarski w cenie. Poniżej 3000 PLN za osobę wydaje się nam niewygórowaną okazją.

Plan narciarski:

2 dni Cervinia (wstępnie w trakcie jednego z dni planujemy przejechać do Zermatt - dopłata do karnetu 35 EUR).

1 dzień Pila

1 dzień La Thuile

1 dzień Monte Rosa

1 dzień Courmayeur

Popatrzyłem na kamery i już się nie mogę doczekać :) 

Widok na Matterhorn - kamera z Cervinii:

cervinia.thumb.jpg.f608bb526e81ae17c48d73099dfaecf6.jpg

Oczywiście w pokoju będziemy mieli wifi, więc relacja będzie online :) 

Widok na Mont Blanc z kamery w Courmayeur:

Mblanc.thumb.jpg.67efea2a95cf96bd9415bc0f707f1e19.jpg

Panowie, Panie - może jakieś wskazówki co do odwiedzanych miejsc?

Co koniecznie musimy zobaczyć, przejechać?

Wszelkie rady i wskazówki mile widziane :) 

Pozdrawiam

marboru

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

Klamka zapadła - jedziemy :) , a dokładnie lecimy ponownie w odległe rejony Alp.

12 stycznia wylot z Warszawy i sześć dni nartowania w Dolinie Aosty.

Dawno nie byliśmy na zorganizowanej imprezie ale cena okazała się atrakcyjna i kupiliśmy ( @Piotr_67 - może dołączycie?). Hotel w St. Vincent, śniadania, obiadokolacja, lot, transfery autokarem, karnet narciarski w cenie. Poniżej 3000 PLN za osobę wydaje się nam niewygórowaną okazją.

Plan narciarski:

2 dni Cervinia (wstępnie w trakcie jednego z dni planujemy przejechać do Zermatt - dopłata do karnetu 35 EUR).

1 dzień Pila

1 dzień La Thuile

1 dzień Monte Rosa

1 dzień Courmayeur

Popatrzyłem na kamery i już się nie mogę doczekać :) 

Widok na Matterhorn - kamera z Cervinii:

cervinia.thumb.jpg.f608bb526e81ae17c48d73099dfaecf6.jpg

Oczywiście w pokoju będziemy mieli wifi, więc relacja będzie online :) 

Widok na Mont Blanc z kamery w Courmayeur:

Mblanc.thumb.jpg.67efea2a95cf96bd9415bc0f707f1e19.jpg

Panowie, Panie - może jakieś wskazówki co do odwiedzanych miejsc?

Co koniecznie musimy zobaczyć, przejechać?

Wszelkie rady i wskazówki mile widziane :) 

Pozdrawiam

marboru

Być może się spotkamy ja planuje wyjazd na prognozę albo 5 albo 12 prawdopodobnie z tego samego biura kwestia hotelu nadal otwarta ja jednak z dojazdem własnym ze względu na wolność wyboru stacji narcirskiej .Co do samej doliny to mój 4 wyjazd w ten region co do programu narciarskiego  to sama miejscowość jest dość fajnie położona ok 20 km do Cervini 40 na Monterose i ok 50 i 60 do La thule i pod Mont blanc na Pile 15 min.

Ja osobiście w dolinie nie specjalnie lubię  Pile masa szkółek narciarskich z całej Europy  trzeba strasznie uważać na stoku ,druga La thule na tej stacji byłem 2 razy i za każdym razem okrutnie wiało i było przeraźliwie zimno ponoć taki urok tej stacji dopiero jak się przebijesz na La Rosiere jest spokojnie i dużo przyjemniej ale znowu masa ludu po francuskiej stronie . Ja preferuję Cervinie Zermat choć w 1 dzień bez szans przejechać tą stację 2 lata temu byłem 3dni a i tak nie przejechałem wszystkiego 2 z ulubionych Monterosa bajeczne widoki szerokie trasy perfekcyjnie przygotowane  i mało ludzi  no i 3 Courmayeur  ale tylko ze względu na widok na Mont Blanc trasy średnie dużo ludzi szczególnie w weekend  .Co do Cervini ja zawszę startuję  z Valtourneche z parkingu w Cervini trzeba z buta z 500metrów iść część po schodach dojdziesz pod gondole i jesteś zmordowany .Odnośnie Monterosy kierowcy tego biura jadą na parking do  Frachey do Staffal maja 20 km dalej i nie chcą tam jechać a to centralne miejsce tej stacji przebicie do tego miejsca zajmuje na nartach ok 1.5 do 2 godzin i jak już się tam przebijesz jest 11 i trasy już nie te co z rana a zanim przebijesz sie do Algany trzeba brać się z powrotem bo do autokaru 3 godziny jazdy a do środkowej doliny połowa z tego czasu

Edytowane przez kruger27
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu odbyłem taki wyjazd z takim samym harmonogramem jazdy. Zakwaterowanie miałem również w St. Vincent. :)

Cervinia - Dwa dni to mało żeby wszystko objechać. Ale gdy się zaplanuje to objedzie się się ciekawsze trasy. Transfer autobusowy podstawi Was pod gondole w Valtournenche, więc trasy tego obszaru można zwiedzić przy okazji powrotu na koniec dnia. Również na jeden dzień wybrałem Zermatt (bo jak można ominąć gdy ma się pod nosem). Zjazd z najwyższego punktu dostępnego kolejką w Europie w kierunku Zermatt warto odbyć. Polecam też wjazd windą a później przejście schodami na punkt widokowy na Klein Matterhorn 3883m n.p.m. Pod koniec września 2018 oddali nowiutką gondolę na Klein Matterhorn, równoległa dotychczasowa kolej linowa też dostępna. Orczyki na Gobba di Rollin 3899m n.p.m. w zimie nie chodzą. Podczas pobytu po szwajcarskiej stronie trzeba się pilnować z czasem. Pamiętam że powrót na stronę włoską był możliwy do godziny 15. Czy się to zmieniło nie wiem. Wracając ze Szwajcarii do Valtournenche (tam gdzie autokar) trzeba się wciągnąć jeszcze jednym krótkim wyciągiem ok 300m na Colle inf. Cime Bianche 2896m n.p.m.

Pila - Bardzo fajny ośrodek, głownie czerwone trasy w lesie, ale też kilka tras odkrytych powyżej. Główna trasa przez ośrodek to płaska niebieska trasa dla uczących się. Kilka wyciągów było starszych wtedy jak byłem. Pamiętam świetne przygotowanie tras oraz mały ruch. Ta stacja ma taki jakiś fajny klimat. Główna gondola dowożąca do właściwego ośrodka leci z centrum Aosty. 

La Thuile - Właściwie dwa ośrodki bo połączony z francuskim La Rosiere, Polecam zjechać na sam dół francuskiej strony, czerwono-czarną trasą (całkiem na lewo na mapie). Z ośrodka piękne widoki na Mont Blanc. Trzeba dobrze czasowo planować dzień bo obszar do jazdy spory. W 2016 roku La Thuile gościł zawody PŚ pań w DH i SG (start na wysokości 2250m n.p.m. później czarna trasa nr 2 i 3 po prawej stronie na mapie).
62240.thumb.jpg.5c4e8ef2cf5139c6b01fcf4487902136.jpg

Nowości na ten sezon w La Rosiere: 

Monte Rosa - Piękny ośrodek, bardzo widokowy. Polecam czarną trasę w kierunku Alagna. Zjeździłem trasy od Stafal do Alagny. W kierunku Champoluc nie jeździłem, nie starczyło czasu w jeden dzień - część ośrodka w kierunku Alagna za bardzo wciągnęła :D Autokar dowoził do gondoli w Stafal.

Courmayeur - Szusowanie u stóp Mont Blanc, mi akurat trafiła się średnia pogoda na ten dzień, Widać było trochę i chwile, później opady śniegu. Przy ładnej pogodzie na pewno świetne widoki. Główna część ośrodka to Plan Checrouit i trasy tam schodzące trochę w formie kotła. Reszta to trochę krótsze tras w kierunku Mont Blanc. W Courmayeur jest również świetna nowoczesna obrotowa kolejka Skyway Monte Bianco https://montebianco.com/it/ , nie jest ona połączona z ośrodkiem narciarskim, do skipassu na doline Aosty pewnie też nie wchodzi. Nie ma stamtąd wytyczonych tras, tylko freeride. Widoki niesamowite, muszę się tam kiedyś wybrać.

 

Kiedyś w rejon doliny Aosty chcę jeszcze wrócić.

  • Like 1
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejka Skyway Monte Bianco wchodzi do skipasu doliny Aosty. Jak będzie pogoda to warto! A w Pili przez tydzień może nie, ale tak 2 dni na pewno.

A tak w ogóle to to są moim zdaniem z różnych powodów najpiękniejsze miejscówki w Alpach!!!

Edytowane przez Bogdan B-13
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelb91 dzięki za obszerne wskazówki :) Skyway robi na mnie kolosalne wrażenie 😮 Pytanie, czy tam z góry jest zjazd tylko free? Jest jakaś wytyczona trasa zjazdowa?

@kruger27 - fajnie byłoby się spotkać na tym wyjeździe - daj koniecznie znać, który termin ostatecznie wybrałeś.

@Jeeb zachęcająca perspektywa... Szkoda, że to tylko 6 dni tam :( 

@Bogdan B-13 Skyway, Matterhorn, Mont Blanc... Popatrzyłem trochę na YT - świetne trasy. Czy na coś więcej powinniśmy zwrócić uwagę?

1 godzinę temu, wojgoc napisał:

@marboru - wyjazd zapowiada sie rewelacyjnie, w Waszym przypadku pogoda zawsz żyleta, wiec oby zdrowie Wam dopisało.

Rozumiem, ze Pauli obojczyk i Twoje kolano już w pełni sprawne.

Oby pogoda dopisała... Gdy byliśmy jakiś czas temu na Vialatelli (to w sumie nie tak daleko od Aosty) pogodę mieliśmy w kratkę. Marzyło by się słoneczko i -3... Paula na razie bardzo ostrożnie szusuje, moje kolano daje radę, trochę z psychiką jeszcze walczę ;) sprawność oceniam na 90% - ale to nie jest obiektywna ocena ;) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marboru napisał:

Skyway robi na mnie kolosalne wrażenie 😮 Pytanie, czy tam z góry jest zjazd tylko free? Jest jakaś wytyczona trasa zjazdowa?

Tam akurat nie byłem, w Courmayeur jeździłem tylko po trasach i wyciągami do nich przyległych. Myślałem o wjeździe kolejką - poprzedniczką Skyway ale przy tamtej pogodzie nie miało to sensu. Jeździła tam stara, mała dwuetapowa kolej linowa na Punta Helbronner 3462m n.p.m. Nowa kolej jeździ od jakiś 3 lat i kosztowała 120mln euro - podobno rekord na tamten czas pod względem kosztów. Tras przygotowywanych stamtąd nie ma, na mapie ze starą kolejką zaznaczony jest szlak narciarski off-piste. 

Trasy w Courmayeur według mnie nie są jakieś super ciekawe (ale oczywiście jeździ się przyjemnie), jeśli byłaby możliwość skończyć jazdę wcześniej i wjechać kolejką Skyway czysto turystycznie to i tak warto. 

Poniżej zdjęcie starej kolejki:
punta-helbronner-funivie.jpg.17e29f4a9436b9fba33e936873088ca0.jpg

Mapka tras w Courmayeur, powyższa kolejka po prawej stronie:
01.thumb.jpg.7c23bd1f16f730941c30e66c00801b4b.jpg

Znalazłem też nową mapkę tras, ale jest jakaś taka dziwna - spłaszczona i nie oddaje realizmu, trasa/trasy off-piste od kolejki Skyway zaznaczone są inaczej niż na starej mapie, ale może to tylko propozycja zjazdu, trzeba by się dowiedzieć od kogoś kto tam był / jeździł już nową kolejką.
bf4c961c646b5fba_9b322a685e858c24@2x.thumb.jpg.0eed8c5e01946a6e6fd51122c7fa22d4.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filiposki napisał:

Przelot + noclegi z hb + 6-dniowy karnet w cenie poniżej 3k? Jak takie rzeczy się czaruje?

Jestem tu nowy, z niecierpliwością wyczekuję relacji. Życzę udanej wyprawy.

To nie jest jakaś super promocyjna cena -  5.04 tygodniowy wyjazd do Monterosy jest do ogarnięcia za 1640 zł za przelot samolotem , transfery z lotniska na stoki , 7 noclegów i 6- dniowy karnet.

Powodzenia M & P i czekam na relację , bo to dla mnie jeszcze dziewicze  tereny.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marboru napisał:

( @Piotr_67 - może dołączycie?).

Dzięki Mariusz za zaproszenie.

Zabukowałem już w terminie 12-16.01 Tyrol, ale smaka to nam narobiłeś :) 

Jestem pewien, że fajna będzie relacja i może ta nas znów natchnie na jakieś borutowe ścieżki ;)

Pozdrawiamy serdecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelb91 dzięki raz jeszcze! Jeśli trafimy na słoneczny dzień, widokowy, jesteśmy na bank w Skyway.

Może jeszcze jakieś smaczki na terenach, które odwiedzimy?

@JurekByd ja myślałem, że Ty to już wszędzie byłeś w Alpach 😮

Postaram się nie zawieść z relacją. Oby aura była fotograficzna.

@Piotr_67 szkoda :(

My w Tyrolu będziemy prawdopodobnie na początku lutego. Miniemy się tam.

W połowie marca natomiast celuję w okolice Cortiny ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JurekByd napisał:

To nie jest jakaś super promocyjna cena -  5.04 tygodniowy wyjazd do Monterosy jest do ogarnięcia za 1640 zł za przelot samolotem , transfery z lotniska na stoki , 7 noclegów i 6- dniowy karnet.

 

@JurekByd w razie czego to jestem pierwszy na tego typu wyjazd 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JurekByd napisał:

To nie jest jakaś super promocyjna cena -  5.04 tygodniowy wyjazd do Monterosy jest do ogarnięcia za 1640 zł za przelot samolotem , transfery z lotniska na stoki , 7 noclegów i 6- dniowy karnet.

Taka cena pewnie przy zakwaterowaniu większej liczby osób a nie przy dwóch. Bagaż sportowy też w cenie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marboru napisał:

Oby aura była fotograficzna

obyście trafili na porządne okno pogodowe bo w tym terminie w Alpach Zachodnich potrafi często sypać przez 2 tygodnie

niestety nie mój filmik ale pokazuje trasę zjazdu z Punta Helbronner do Courmayer

 

 

 

Edytowane przez Jeeb
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

Taka cena pewnie przy zakwaterowaniu większej liczby osób a nie przy dwóch. Bagaż sportowy też w cenie? 

To jest cena przy 4 osobach w apartamencie,  przy 3 osobach jest 100 zł drożej , przy 2 kolejne 200 zł więcej.

Narty i buty zabieram z Polski busem lub dodatkowa opłata samolotem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek roku zapowiada się na forum bardzo atrakcyjnie, ciekawe relacje @marboru bez wątpienia wniosą duże ożywienie po ostatnich „pyskówkach” w wielu tematach, .., aczkolwiek ja wracam do Val di Sole już jutro, a jak wiadomo gdy w Val di Sole lampa, to i dyskusja robi sie miejscami dość gorąca ;). Udanego szusowania i pogody wam życzę.

 

P.S. od 4 stycznia zapowiadają w Alpach siarczyste mrozy, sprawdzajcie warunki przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jeeb napisał:

obyście trafili na porządne okno pogodowe bo w tym terminie w Alpach Zachodnich potrafi często sypać przez 2 tygodnie

niestety nie mój filmik ale pokazuje trasę zjazdu z Punta Helbronner do Courmayer…

W prognozie długoterminowej niestety od 6 stycznia przez trzy tygodnie mało słońca, śnieg i śnieg z deszczem :( Oby się nie sprawdziło.

Filmik widziałem - trasa raczej nie na slalomkę i nie na moją nogę na chwilę obecną.

1 godzinę temu, tanova napisał:

@marboru, czyżby pomysł na wyjazd zrodził się po przeczytaniu kryminału? 

:D Dokładnie :D "Czarna trasa" - miejsce akcji Aosta :) Chyba jedna wybór podświadomy ośrodka :) 

54 minuty temu, Sariensis napisał:

...relacje @marboru bez wątpienia wniosą duże ożywienie...

...aczkolwiek ja wracam do Val di Sole już jutro, a jak wiadomo gdy w Val di Sole lampa, to i dyskusja robi sie miejscami dość gorąca ;). Udanego szusowania i pogody wam życzę.

P.S. od 4 stycznia zapowiadają w Alpach siarczyste mrozy, sprawdzajcie warunki przed wyjazdem.

Postaram się nie zawieść z relacją online. Oby internet w hotelu był na tyle dobry, by nie było problemu z pisaniem i wysyłaniem zdjęć...a we Włoszech z tym różnie bywa.

Mam nadzieję, że prognozy się nie sprawdzą...

...a Tobie życzę świetnego, narciarskiego pobytu w Dolinie Słońca!

Również czekam na relację online od Ciebie :) Super, że coś się zacznie wreszcie pozytywnego dziać na forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marboru napisał:

W prognozie długoterminowej niestety od 6 stycznia przez trzy tygodnie mało słońca, śnieg i śnieg z deszczem :( Oby się nie sprawdziło.

Filmik widziałem - trasa raczej nie na slalomkę i nie na moją nogę na chwilę obecną.

:D Dokładnie :D "Czarna trasa" - miejsce akcji Aosta :) Chyba jedna wybór podświadomy ośrodka :) 

Postaram się nie zawieść z relacją online. Oby internet w hotelu był na tyle dobry, by nie było problemu z pisaniem i wysyłaniem zdjęć...a we Włoszech z tym różnie bywa.

Mam nadzieję, że prognozy się nie sprawdzą...

...a Tobie życzę świetnego, narciarskiego pobytu w Dolinie Słońca!

Również czekam na relację online od Ciebie :) Super, że coś się zacznie wreszcie pozytywnego dziać na forum.

Dziękuję za życzenia, przy okazji odwiedzę dom Św. Mikołaja w Ossanie i na pewno napiszę relację on-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎27‎.‎12‎.‎2018 o 19:02, Jeeb napisał:

tylko nie szukaj tej trasy bo w miejscu opisanym przez autora jest tylko czerwona ale łącznik (skrót) na którym leżał trup istnieje naprawdę

:D Nawet nie zamierzam szukać tego miejsca - książka dość przeciętna ;) 

Dnia ‎28‎.‎12‎.‎2018 o 11:20, Sariensis napisał:

Dziękuję za życzenia, przy okazji odwiedzę dom Św. Mikołaja w Ossanie i na pewno napiszę relację on-line.

Czekam, czekam na relację - ciekawe jak z pogodą w Italii? :) 

 

A tak swoją drogą Panowie - mam pytanie: Czy jest szansa będąc na nartach zrobić zdjęcie Matterhorma od tej strony, co na poniższym zdjęciu?

W Zermatt mamy zamiar być.

matterhorn.thumb.jpg.980412174481681145bed407446b75a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marboru napisał:

A tak swoją drogą Panowie - mam pytanie: Czy jest szansa będąc na nartach zrobić zdjęcie Matterhorma od tej strony, co na poniższym zdjęciu?

W Zermatt mamy zamiar być.

Tak.
Przykład widoku: https://www.google.com/maps/@46.0001356,7.7595548,3a,59.5y,261.01h,101.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOmS_0B_WXjO5ni9A9VkAmA!2e0!7i13312!8i6656
Sporo tras w Zermatt na mapach google ma widok "street view" więc można szukać dobrego kadru już przed komputerem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...