Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu przemyśleniach, analizach i oczywistym braku odzewu na propozycje organizacji WZF w Cortinie w 2020, postanowiłem, że jadę na zakończenie sezonu 2019/2020  ... , tu niespodzianka ... do Val di Sole :), jakby co jestem w Ossanie od 8-15 marca, zapraszam na małe WZF (np. na Pejo3000) wszystkich zainteresowanych nartowaniem w, moim zdaniem, jednym z najlepszych miejsc jakie dotąd odwiedziłem, jeśli nie najlepszym.

na zachętę, dzisiaj jest tam tak:

https://www.ski.it/en/webcam-skiarea

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 10:30, Sariensis napisał:

postanowiłem, że jadę na zakończenie sezonu 2019/2020  ... , tu niespodzianka ... do Val di Sole :), jakby co jestem w Ossanie od 8-15 marca, zapraszam na małe WZF

i racja bo to fantastyczna destynacja - ile dni narciarskich tam spędziłeś do tej pory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 10:11, Jeeb napisał:

i racja bo to fantastyczna destynacja 

Na mój wybór miały duży wpływ, dostępne ścieżki spacerowe dla Tynki, która oczywiście jedzie z nami, żona tym razem zamiast na grzyby, jedzie na narty - babcię Martynki również namawiam do nartowania, ale ona to wnuczki na nawet na chwilę nie chce zostawić ;) , plan nartowania rotacyjnego jest, zobaczymy co z tego wyjdzie na miejscu. Tak czy inaczej żony na gdzyby już w Alpach nie wysyłam :) :) :) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Olgierd napisał:

A jak wygląda sprawa z płaceniem na stokach w Val di Sole? Gotówka konieczna, czy można spokojnie kartą ogarniać?

Bez problemu zaplacisz karta, w restauracji Fabio na Folgarida nawet mozesz zamawiać po polsku :) . Udanego szusowania.

2D1A57C3-A78A-42C4-9285-02DFAEC5F1DB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

Madonna nie leży w Val di Sole więc możesz płacić jedynie w Lirach

 

Juz nie powielajmy tych mylących informacji, bo wielu narciarzy tam jeździ z Polski i mogą się poczuć zagubieni :) . Marilleva, Folgarida, Pejo i Madonna są na jednym skipassie czy się to komuś podoba czy nie, dla narciarza to jeden region narciarski, który zwiedza sobie na nartach i w wyciągach (tylko Pejo jest z boku i trzeba dojechać skibusem). www.ski.it

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Val di Sole jeździmy od 5lat zawsze w tym samym terminie, 26.12-01.01 raz zdazyło się, że faktycznie nie było śniegu ale tylko poza trasą. Wszystkie trasy zawsze naśnieżone mimo wiosennej pogody. Na dole temperatura momentami w słońcu była +15 a my jeździliśmy dosłownie wszędzie.

 

Mieszkamy zazwyczaj w marilevie 1400 i uważam, że jest to najlepsza baza noclegowa do startowania. Głównie stosunek ceny do miejsca. W tym roku mamy apartament 4osobowy za 2200zł za cały okres pobytu, dobrze zaopatrzone sklepy w pobliżu dopełniają dobrego miejsca do mieszkania. 

Jeden dzień zawsze spędzamy na Pejo, rok temu była mega wichura na samej górze, aż gondolą trzęsło jak jechaliśmy, a później wyłączyli górną stację... i jak dla mnie... były to jedne z lepszych jazd ever. Nie wielu odwarzyło się zjeżdzać na nartach z góry, większość wracała gondolą. (możliwe, że z powodu nieodpowiedniego sprzętu) Ja dosyć dobrze ubrany dodatkowo w ochraniaczu na twarzy bawiłem się świetnie, zamieć jak cholera, widoczność maksymalnie na 10metrów i uderzający grad i śnieg w twarz to była niezła zabawa :) Próbowałem coś nagrać ale telefon padł mi po minucie jak tylko wyciągnąłem go z kieszeni i to z powodu warunków atmosferycznych. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Olgierd napisał:

Pejo mam w planach. Ta trasa wygląda świetnie. Będę się musiał chyba rozdwoić albo roztroić żeby zjeździć wszystko, co bym chciał 😀

Trasa w Pejo jest niesamowita i wymaga kondycji, ciągnie się przez ładnych parę kilometrów w dół ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olgierd napisał:

Tak, wiem. Pracuję nad nogami od kilku tygodni. Oby to wystarczyło, bo nie mam zamiaru zjeżdżać na tyłku 😉

zawsze możesz odpocząć z boku stoku, albo w jednej z knajpek przy stokach, sa naprawdę wyjątkowo urokliwe i jest serwowane lokalne piwo z Pejo, dla abstynentów woda mineralna z Pejo ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien swoisty klimat w Val di Sole. Osobiście lubię to miejsce, może dlatego że moj pierwszy wyjazd na narty do Włoch to właśnie Pejo. Jakoś tak się składa,  że byłem tam wielokrotnie, no i w tym roku, po kilkuletniej przerwie, będę ponownie. Fajnie jest jak wejdziesz do knajpki a obsługa zmieni w radio stacje na RM F, takie klimaty doświadczyłem.  Szkoda tylko, że Pejo Therme takie marne. Jedynie sauny ok, no może coś się zmienilo, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

Jest pewien swoisty klimat w Val di Sole. Osobiście lubię to miejsce, może dlatego że moj pierwszy wyjazd na narty do Włoch to właśnie Pejo. Jakoś tak się składa,  że byłem tam wielokrotnie, no i w tym roku, po kilkuletniej przerwie, będę ponownie. Fajnie jest jak wejdziesz do knajpki a obsługa zmieni w radio stacje na RM F, takie klimaty doświadczyłem.  Szkoda tylko, że Pejo Therme takie marne. Jedynie sauny ok, no może coś się zmienilo, zobaczymy.

Bardzo dużo się zmieniło, polskie kawałki na Marilleva 900 to już teraz standard, być może zobaczysz rownież parking zapełniony polskimi autokarami, zależy kiedy jedziesz, chwała sie rownież kolejna nowa kanapą na Marilleva, ta stacja faktycznie była najbardziej old-schoolowa i wymagała odrobiny modernizacji i koniecznie jedz na tiramisu do Fabio na Folgaridzie, możesz nawet mu sprezentować szaliczek fana Bumera i zapewne z radością taki zawiesi w swojej kolekcji ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, idealist napisał:

Czy ktoś ma doświadczenie z Val di Sole w terminie świątecznym? Należy spodziewać się tłumów?

Tak, w Święta i po nowym roku jest sporo Włochów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, idealist napisał:

Ok, dziękuję. Zobaczymy jak będzie. Właśnie przebukowaliśmy na VSL ze względu na dużo lepszą prognozę na niedziele-czwartek.

Są kolejki, ale na max 5 min. Np. na Groste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...