Narty - skionline.pl
Jump to content
Robur82

Jaworzyna Krynicka zapomniana na forum

Recommended Posts

Noworoczne szaleństwo

Do godziny 12 9 zjazdów, start 9.10, I piwko w międzyczasie.

Jazda jak w Alpach, równiutko I bez kolejki. Zdjęcia w środku dnia 12h

20190101_115741.jpg

20190101_115734.jpg

20190101_115710.jpg

20190101_115808.jpg

20190101_115746.jpg

20190101_093935.jpg

20190101_115956.jpg

20190101_102217.jpg

20190101_121400.jpg

• Like 6
  • Thanks 2

Nie wiem czy zapomniana. Kolejka jeździ juz 22 rok. Z chwilą jej uruchomienia praktycznie zaprzestalem  odwiedzać Słowację.  Kiedyś zawsze w ferie były Donovaly, Chopok, Malino Brdo, Vratna, Velka Raca, Kubinska Hola, no ale jak bliżej i w Polsce miałem lepsze lub porównywalne warunki, po co jechać gdzieś daleko? Lubie Jaworzyne, nie lubię jednak tam tłumów ludzi. No i nie lubię cen pączków "wieprzowych" z Leedla czy Biedra po 8 zł sztuka. 

Napisałem zapomniana na forum

Gdyż wszyscy non stop wałkują SMR

To jest moja ulubiona góra, gdyż w szczyrku weekendowa nie da rady pojeździć w okresie styczeń luty. Chyba, że w tym roku Nowa kolejka wyciągnie ludzi na długą płaską trasę i zejdzie im się że zjazdem z tamtąd 

• Like 2

Akurat na tym forum Szczyrk ma nieoficjalny prioritet....nie da się ukryć że w Szczyrku trasy są ciekawsze niż na Jaworzynie, ale ja Krynicę i okolicę lubię. Odkąd są tłumy w SMR to nie wybieram się tam...szukam małych stacji gdzie jest pusto.

Jaworzyna jest dużym ośrodkiem jak na nasze warunki, a kolejek zimą takich jak w szczyrku nie ma. Trasa 2600 to 2x tyle co przeciętne w białce

Ja chcę pojechać do Jaworzyny ale tylko wtedy gdy otworzą 100% tras. Ceny mają z kosmosu (cały Szczyrk na jutro czyli SMR COS BSA to 99zł Jaworzyna 110 zł). Wybieram się tam już 3 rok i okazji brak. Pewnie zawitam tam tylko raz bo ogólnie patrząc z mojej perspektywy region wykluczony komunikacyjnie. Brak dróg oferta PKP śmieszna a czasy tragiczne.

Jaworzyna nie tak całkiem zapomniana na tym forum, z okresu przedświątecznego było z niej 6 relacji - w tym 3 moje w temacie Polska warunki narciarskie 18/19.
Ceny szalone to fakt. Jeśli nie działa całość to w tych cenach się nie opłaca. Dlatego wybieram inne miejsca w okolicy.
Na Jaworzynę będzie można wrócić w marcu, gdy cennik lekko spadnie, nie będzie tłumów i wszystko będzie działać.

To forum niestety stało się Szczyrkowskim towarzystwem wzajemnej adoracji.

• Like 2
  • Thanks 1

Ee, chyba przesadzasz. Kiedyś było takie powiedzenie, że stolicą polskiego narciarstwa jest Zakopane a narciarzy jest Szczyrk. Teraz ta górka dostaje swoje drugie życie, więc chyba nie ma w tym nic dziwnego, że chcemy o tym podyskutować.

Gdyby projekt "7 dolin" został zrealizowany ! Nie byłem w Szczyrku chyba ponad 10 lat, nie wiem jak tam z "atmosferą ponartowa". Krynica ma swoją specyfikę i nastrój,  mam tam swoje miejsca i dlatego co roku goszcze tu kilkakrotnie.

Może ktoś wróci jeszcze do projektu, oby... Byłem jesienią w Krynicy. Miejsce fajne, ale za siedmioma górami.....

3 godziny temu, mamad napisał:

Ja chcę pojechać do Jaworzyny ale tylko wtedy gdy otworzą 100% tras. Ceny mają z kosmosu (cały Szczyrk na jutro czyli SMR COS BSA to 99zł Jaworzyna 110 zł). Wybieram się tam już 3 rok i okazji brak. Pewnie zawitam tam tylko raz bo ogólnie patrząc z mojej perspektywy region wykluczony komunikacyjnie. Brak dróg oferta PKP śmieszna a czasy tragiczne.

Górka całkiem fajna (ja w zeszłym sezonie trafiłem na super mrozy), ale dojazd że Śląska to katastrofa. W Alpy bym w tym czasie dojechał.

5 godzin temu, Gerald napisał:

Akurat na tym forum Szczyrk ma nieoficjalny prioritet....nie da się ukryć że w Szczyrku trasy są ciekawsze niż na Jaworzynie, ale ja Krynicę i okolicę lubię. Odkąd są tłumy w SMR to nie wybieram się tam...szukam małych stacji gdzie jest pusto.

Z tym, że trasy w Szczyrku są ciekawsze to bym polemizował (trasa głowna 2600, cała II i IIA - 1900 bardzo ładnie nachylona. dokdatkowo czarna V, i "lotnisko" IV). W Szczyrku od czasu SMR jest więcej tras na poziomie i tyle. Jedank Jaworzyna z otwartymi wszystkimi trasami jest moim zdaniem najlepsza w Polsce. Bo na Jaworzynie rzadko są takie tłumy jak na SMR. 

Jaworzyna od paru lat dość wolno zabiera się za śnieżenie,ale początek marca,od kiedy pamiętam,to już idealne warunki i puste trasy,nawet czarna V jest wtedy czynna.

Edited by lski@interia.pl

5 godzin temu, mamad napisał:

Chore ceny to są w północnej Polsce. W Szelmencie karnet całodzienny kosztuje 90 zł, także taki Szczyrk całkiem tanio wychodzi🤣:P:)🤣

image.thumb.png.e3225a6294202fcbcc67a40b69d19878.png

1 godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Jaworzyna od paru lat dość wolno zabiera się za śnieżenie,ale początek marca,od kiedy pamiętam,to już idealne warunki i puste trasy,nawet czarna V jest wtedy czynna.

W zeszłym roku była czynna już na początku lutego.

3 godziny temu, Zibi28 napisał:

Może ktoś wróci jeszcze do projektu, oby... Byłem jesienią w Krynicy. Miejsce fajne, ale za siedmioma górami.....

Póki co nie wiadomo czy istniejące dwie doliny sie nie rozlecą, wiec trudno mieć wiele nadziei na siedem dolin... 

Jestem obecnie w Muszynie, rozmawiałem z właścicielem pensjonatu i mocno odczuwają zamknięcie szczawnika.  Niby Niemiec jest właścicielem terenów/lasów i zablokował temat

Co do cen na Jaworzynie faktycznie 10-szkę drożej niż w szczyrku,  ale tam jaka jest pewność, że będzie coś więcej ciągłe niż gondola I żółte krzesło, I też po 1-dnej trasie wzdłuż wyciągu. A karnetu nie sprzedasz,  skanuje system chyba twarze jak białka, a na gopass nic nie zrobisz.  W krynicy bierzesz cały dzień, o 13h opychasz za cenę 2- godzinnego 

Jaworzyna jest fajna ale nie za tą cenę. 110 za dniowy to przegięcie. Mialem nadzieję że po przejęciu Jarek da po karneciku w pakiecie 500+ a tu ch....... Jarek nas oszukał i tyle.......

Może odpuśćmy tutaj temat polityki

Jaworzyna Cena 110zł 9-18h

Szczyrk 99zł 9-16h

Niby jest jakaś karta pkl pass i  10% upustu dają za zakup przez Internet,   ale nie wnikałem, może ktoś zna temat?

28 minut temu, Robur82 napisał:

Niby jest jakaś karta pkl pass i  10% upustu dają za zakup przez Internet,   ale nie wnikałem, może ktoś zna temat?

Karnet online ze zniżką 10% można zakupić przez stronę PKL. Trzeba utworzyć konto i mieć PKLpass, który można doładować wybranym karnetem. Zniżka 10% obowiązuje przy zakupie minimum 1 dniowego karnetu.

Edited by pawelb91