Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wypadek na nartach


Endrju91

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.01.2019 o 22:04, Jeeb napisał:

to prawda, ostatnio taki wjechał mi w kolano a inny staranował moją wnuczkę,

jak siedzą na środku trasy to się rozpędzam na maxa i chamuję tak aby dostali śniegiem po mordach😎

 

Dnia 9.02.2019 o 14:59, kptdenaturat napisał:

Witam, co powiecie na taką sytuację ?

Do kilku narciarzy stojących w grupie podjeżdża kolejny a robi to od przodu grupy wykonując tzw.skręt "hokejowy"aż do zatrzymania, obsypując śniegiem spod nart  stojących tam ludzi. Podobna sytuacje można zobaczyć przy dojeździe do wyciągu, tzw,."hokejowe" zatrzymanie się przed ludźmi w kolejce do wyciągu.

Nie jest to odosobniony przypadek, to dzieje się wręcz nagminnie. Dywagując, niewiele trzeba aby stracić panowanie nad nartami, a uderzenie bokiem w grupkę narciarzy.....?

Parę razy zwracałem uwagę, podsuwając myśl o podjechaniu za ostatniego w grupie ale:  "tak się tylko bawimy, straszymy".

Jak coś w tych "żartach" nie wyjdzie, wtedy już będzie problem.

Pozdrawiam:

wariat jazdy Telemarkiem.

Jak widać są "mądrzy inaczej", którzy robią to celowo i jeszcze się tym chwalą.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2019 o 17:01, Mitek napisał:

Narciarstwo to sport przestrzeni, podobnie jak wspinanie czy sporty wodne. Wszystkie polegają na interakcji ze środowiskiem, z którym nie wygrasz choćby nie wiem co, możesz jedynie przetrwać zabierając wspomnienia. Jeżeli dostatecznie szybko nie nabierzesz pokory i dystansu do swoich umiejętności i możliwości to prędzej czy później skończysz w szpitalu lub kostnicy.

Witam, podpisuję pod cytatem na obydwu kolanach....nie tylko jednym.

Pozdrawiam:

wariat jazdy Telemarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jeeb napisał:

ile dni potrzeba aby nauczyć się tak jeździć ?

Witam, jazdy Telemarkiem nie da się nauczyć ten styl wymaga studiowania.. To styl który trzeba poczuć. Samo zejście "na kolano" dla doświadczonego narciarza to kwestia jednego dnia, potem zaczyna się nauka i powolne, żmudne doskonalenie.. To styl pierwotny, niszowy, wymaga gruntownego "poznania". Wyzbycie się nawyków ze stylu alpejskiego jest trudniejsze niż nauka na świeżo, ale doznania są nie do opisania. (na zdjęciu Dynastary 178 cm.- "ołówki")

Zapraszam gdzieś w Beskid Sląski, Żywiecki, chętnie udostępnię narty, buty. (43-44).

Pozdrawiam:

wariat jazdy Telemarkiem

 

3333333.thumb.JPG.64694ca40fc8eb84167920299994e5b4.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kptdenaturat napisał:

Witam, jazdy Telemarkiem nie da się nauczyć ten styl wymaga studiowania.. To styl który trzeba poczuć. Samo zejście "na kolano" dla doświadczonego narciarza to kwestia jednego dnia, potem zaczyna się nauka i powolne, żmudne doskonalenie.. To styl pierwotny, niszowy, wymaga gruntownego "poznania". Wyzbycie się nawyków ze stylu alpejskiego jest trudniejsze niż nauka na świeżo, ale doznania są nie do opisania. (na zdjęciu Dynastary 178 cm.- "ołówki")

Zapraszam gdzieś w Beskid Sląski, Żywiecki, chętnie udostępnię narty, buty. (43-44).

Pozdrawiam:

wariat jazdy Telemarkiem

 

3333333.thumb.JPG.64694ca40fc8eb84167920299994e5b4.JPG

Przepraszam Dynastary 187 cm.😁...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, masz całkowitą rację w stwierdzeniu:" A ile czasu może to zabrać ? .. zapewne tyle, ile się przeznaczy :) ".

Jeszcze jakiś norweski sweterek i  czapeczka, wtedy trudno będzie oderwać wzrok od Twojego stylu jazdy. 😁. Widać, że jazda Telemarkiem sprawia Ci dużo frajdy i to mnie osobiście bardzo cieszy. Widać,że dobrze się bawisz. (pamiętaj o rozłożeniu ciężaru na narty 50/50, wtedy zniknie "myszkowanie narty tylnej).

Życzę wytrwałości w studiowaniu stylu, choć z doświadczenia wiem, że nim dalej tym trudniej.

Pozdrawiam:

wariat jazdy Telemarkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2019 o 08:43, kptdenaturat napisał:

Witam, masz całkowitą rację w stwierdzeniu:" A ile czasu może to zabrać ? .. zapewne tyle, ile się przeznaczy :) ".

Jeszcze jakiś norweski sweterek i  czapeczka, wtedy trudno będzie oderwać wzrok od Twojego stylu jazdy. 😁. Widać, że jazda Telemarkiem sprawia Ci dużo frajdy i to mnie osobiście bardzo cieszy. Widać,że dobrze się bawisz. (pamiętaj o rozłożeniu ciężaru na narty 50/50, wtedy zniknie "myszkowanie narty tylnej).

Życzę wytrwałości w studiowaniu stylu, choć z doświadczenia wiem, że nim dalej tym trudniej.

Pozdrawiam:

wariat jazdy Telemarkiem.

 

Cześć

Norweski sweterek i czapeczka nie są niezbędne by jeździć telemarkiem, bez przesady. Może być byle co.

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalR napisał:

Właśnie miałem wklejać link ale widzę że już jest. Słów brakuje, niestety całkiem spora grupa takich debili jeździ po polskich stokach, jezdniach, ścieżkach rowerowych i chodzi po chodnikach.

Cześć

Koszty upowszechnienia. Cham powinien wiedzieć gdzie jego miejsce a nie wie niestety.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Witam, natychmiast zażądam przeprosin  za kłamliwe i obraźliwe określenie: "wjechał rozpędzony narciarz". Wariat i tchórz a nie NARCIARZ. Ten ogólnik bardzo mnie zbulwersował, mam nadzieje, że istnieje jeszcze określenie "etyka narciarza". Odpowiedź na moje żądanie przeprosin, jeśli będzie, natychmiast udostępnię na forum

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Norweski sweterek i czapeczka nie są niezbędne by jeździć telemarkiem, bez przesady. Może być byle co.

Pozdro

Witam, tak jest, byle tylko cieszyło duszę i ciało nartujących. Wszyscy mamy poczucie radości na nartach, pewnego rodzaju stan euforyczny, nawet jak czasami boli. Szukamy drogi i niech tak pozostanie.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed chwilą wysłałem mila o takiej treści, pozwólcie,że wkleję treść. Witam, w dniu 26.02.2019 w Gazecie Wyborczej Kraków ukazał się artykuł :"

Połamał 6-latkowi nogi na stoku i uciekł. Policja szuka narciarza, który w Białce wjechał w dziecko"

Okrutnym jest, krzywdzące brać narciarską stwierdzenie:" wjechał rozpędzony narciarz." Szanowny panie redaktorze, być może pan piszący artykuł za bardzo się rozpędził ? My NARCIARZE mamy własną etykę, której żaden NARCIARZ nie złamie. Ten sprawca był po prostu tchórzem nie NARCIARZEM. Nie wszyscy zakładający narty, pędzący w dół to NARCIARZE. Proszę o sprostowanie treści wiadomości w dowolny dla pana sposób, być może innym artykułem w którym można pokazać różnicę między NARCIARZAMI a tchórzliwymi bydlakami  a w tej chwili być może, już z zarzutami popełnienia przestępstwa.
 
Z nadzieją na odpowiedź pozdrawiam:
Marcin Kasza KATOWICE
wariat jazdy Telemarkiem, ETYCZNY NARCIARZ STAREJ SZKOŁY NARCIARSKIEJ.
 
Jestem oburzony brakiem etyki na nartach i zanikaniu dobrych manier.
Przepraszam , jestem smutny po tych wiadomościach.
DW:
adresatem mojego maila jest:  michal.olszewski@krakow.agora.pl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mysiauek napisał:

Mnie dziwi, że w XXI wieku przy wszechobecnych kamerach, systemach płatności więc prosty, połączeniem karnet-karta platnicza-wlasciciel + komorki logujace sie do masztów, policja nie może sobie poradzic.

Witam,

mam nadzieję, że ten cały "media market" czy jak to dziadostwo w mojej ocenie, jednak zadziała. Ciekawi mnie bardziej odpowiedź redaktora i jego sprostowanie obraźliwych dla Narciarzy stwierdzeń.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Natychmiast skontaktowałem się z prawnikiem który jest NARCIARZEM. Czekam na odpowiedź prawną dotyczącą pojęcia "narciarz".

Wyniki natychmiast prześlę na szanowne forum, aby nie było niedomówień jeśli takie by zaistniały.

Z pozdrowieniami:

zasmucony wiadomościami, wariat jazdy Telemarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kptdenaturat napisał:

Witam, niestety mija się to stwierdzenie z nienapisanym, honorowym kodeksem narciarski. Prawo i jego interpretacje...Bądźmy NARCIARZAMI.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

 

 

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Witam, całe moje i braci narciarskiej szczęście polega tym, że słownik języka polskiego to nie wykładnia prawa. To słowo,, określenie nic więcej. Zaraz po prawnych konsultacjach napiszę więcej.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kptdenaturat napisał:

 

Witam, całe moje i braci narciarskiej szczęście polega tym, że słownik języka polskiego to nie wykładnia prawa. To słowo,, określenie nic więcej. Zaraz po prawnych konsultacjach napiszę więcej.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

Może lepiej skonsultuj się z psychologiem >😟

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, kptdenaturat said:

Witam,

mam nadzieję, że ten cały "media market" czy jak to dziadostwo w mojej ocenie, jednak zadziała. Ciekawi mnie bardziej odpowiedź redaktora i jego sprostowanie obraźliwych dla Narciarzy stwierdzeń.

Obrobienie takich zbiorów danych + identyfikacja nagranych rozmów głosowych z rozpoznawaniem słów i nastroju, w dzisiejszych czasach dzieje się na bieżąco - sam się zajmuję czymś podobnym,,, 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zaruski napisał:

Może lepiej skonsultuj się z psychologiem >😟

Cześć

Przesadzasz Zaruski.

Koledze w podtekście chodzi o to, że środowisko narciarskie powinno być w tym wypadku jednolite i eliminować za wszelką cenę takich bandytów. Bo to przecież nie narciarz tylko zwykły bandyta.

Bardzo ważnym jest tutaj działanie profilaktyczne każdego narciarza. Co z tego, że ten gnój zostanie złapany jak chłopiec i tak swoje przeżył i miejmy nadzieję, że wróci szybko do zdrowia i pełnej sprawności. A ileż jest takich przypadków, o których się nie mówi bo skończyły się "dobrze".

Każdego kto jeździ szybko bez kontroli czy zbyt szybko w tłumie należy łapać i relegować ze stoku odbierając karnet.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...