Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wypadek na nartach


Endrju91

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, labas napisał:

Wczoraj na Palenicy Fis była dziwna sytuacja, zjeżdżamy z kumplem do kolejki a obsługa informuje nas że jeździmy jak szaleńcy( dwie zielone kurtki jadą jak popierdzieleni) - jakiś niedzielny narciarz interweniował w PKL.

W jednej zielonej kurtce jeździł wielokrotny mistrz Polski  a w drugiej jego uczeń, czyli ja 😋  

Witam, co znaczy stwierdzenie" jak szaleńcy: ?

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirekn napisał:

Zeby jasność była ! Kryteria "nie trzymanie pionu", "powodowanie incydentów i ucieczka".

Pozdrawiam

mirekn

Witam, nie rozumiem, w czym rzecz ?.

We wszystkich technikach narciarskich nikt nie trzyma "pionu" Czy przed kimś uciekaliście ? Jeśli tak, po co ?

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kptdenaturat napisał:

Witam, co znaczy stwierdzenie" jak szaleńcy: ?

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

Dla mnie czy kumpla jest to normalna jazda gigantowa, przygotowujemy się do finałów za tydzień - dla zwykłego śmiertelnika jazda na pełny gaz na trasie fis Palenica jest szaleństwem.

Trasa jest oczywiście widzialna z krzesła i jak startujemy to wiemy że na trasie możemy jechać na maxa.

Jeśli ryzykujemy, to tylko swoje zdrowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kptdenaturat napisał:

Witam, nie rozumiem, w czym rzecz ?.

Zatacza się, cuchnie na kilometr alkoholem, nie potrafi utrzymać pozycji stojącej, bełkoce, wyzywa innych. Zetknąłem się kilka razy z takimi przypadkami i o dziwo nie tylko podczas wieczornej jazdy ;)

Pozdrawiam

mirekn

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, labas napisał:

Dla mnie czy kumpla jest to normalna jazda gigantowa, przygotowujemy się do finałów za tydzień - dla zwykłego śmiertelnika jazda na pełny gaz na trasie fis Palenica jest szaleństwem.

Trasa jest oczywiście widzialna z krzesła i jak startujemy to wiemy że na trasie możemy jechać na maxa.

Jeśli ryzykujemy, to tylko swoje zdrowie.

Witam, jak Wasz trening nie zagraża innym narciarzom, to po co ta cała heca ? Powodzenia i zdrowia życzę, jak najlepszych wyników na zawodach, no i trzymajmy się razem braci narciarska.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kptdenaturat napisał:

Witam, jak Wasz trening nie zagraża innym narciarzom, to po co ta cała heca ? Powodzenia i zdrowia życzę, jak najlepszych wyników na zawodach, no i trzymajmy się razem braci narciarska.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

 

Hecą jest tylko to że ktoś nie wytrzymał i chciał blokować naszą jazdę😄

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mirekn napisał:

Zatacza się, cuchnie na kilometr alkoholem, nie potrafi utrzymać pozycji stojącej, bełkoce, wyzywa innych. Zetknąłem się kilka razy z takimi przypadkami i o dziwo nie tylko podczas wieczornej jazdy ;)

Pozdrawiam

mirekn

Witam, żałosne zachowanie, brak szacunku do ciężkiej sztuki studiowania narciarstwa. Cóż, kiedy etyka umiera, a raczej zdycha. Nie mam pomysłu na wykreowanie ludziom szacunku do GÓR. Szacunku dla innych ludzi, a w naszej szerokiej grupie NARCIARZY.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mirekn napisał:

Zatacza się, cuchnie na kilometr alkoholem, nie potrafi utrzymać pozycji stojącej, bełkoce, wyzywa innych. Zetknąłem się kilka razy z takimi przypadkami i o dziwo nie tylko podczas wieczornej jazdy ;)

Pozdrawiam

mirekn

Takich delikwentów po prostu wykopuje się ze stoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, labas napisał:

Hecą jest tylko to że ktoś nie wytrzymał i chciał blokować naszą jazdę😄

Witam, jak przed zawodami to musiało dobrze wyglądać. Żyjemy w Polsce, jak tu nie dowalić komuś lepszemu ?!. Jak masz 100 owiec, a ja mam 50, to większość życzy,żeby Tobie 50 padło....Tak jest z tymi dziwnymi przedmiotami na nogach. Na dodatek , wygięte z przodu. Jak lepiej potrafisz je wykorzystać, jesteś wrogiem. Dlatego apeluje, proszę NARCIARZY dowolnego stylu jazdy o jedność w krzewieniu NARCIARSTWA. Wiem, brzmi to ja egzekutywa PZPR........nie o to chodzi.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kptdenaturat napisał:

Witam, a tam na parkingu w samochodzie mpower, nie napiszę firmy, jeszcze 6 narciarzy ?!.

Z pozdrowieniami"

wariat jazdy Telemarkiem.

Plusem jest to że na rodzimych stokach znają mnie wszyscy z obsługi i jak powiem że jakiś delikwent jest pijany to go po prostu zwijają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, labas napisał:

Plusem jest to że na rodzimych stokach znają mnie wszyscy z obsługi i jak powiem że jakiś delikwent jest pijany to go po prostu zwijają.

Witam, masz, tak napiszę komfortową sytuację, bo widziałem wiele sytuacji mniej ciekawych. Dziękuję, wyników w studiowaniu narciarstwa życzę, oby wielu zrozumiało czym jest szacunek dla GÓR i NARCIARSTWA.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirekn napisał:

Może to i jest metoda, ale ja drobny teraz jestem i nie dam rady „potworowi nie trzymającemu pionu” ;)

Pozdrawiam

mirekn

Cześć

Wiesz, miałem parę godzinę temu pod sklepem taką sytuację;

Taksówka (dziwne bo taksówka - terenówka) tarasowała wjazd w jedną z parkingowych alej. Pani jadąca przede mną busem nie była w stanie się złożyć i wyraźnie dawała do zrozumienia kierowcy taksówki aby cofnął i umożliwił jej manewr. Koleś - facet mnie więcej w moim wieku o takie ospowatej twarzy - pomachał coś rękami co miało znaczyć jedź sobie następną aleją i się odwrócił. Pani pojechała i jakoś dalej sobie poradziła. Jako, że i ja chciałem skręcić w tą alejkę ( ale nawet gdybym nie chciał to bym po obejrzanej sytuacji skręcał) zatrzymałem się przy gościu z włączonym kierunkowskazem a na jego pytający wzrok otworzyłem szybę co i on uczynił, po czym stwierdziłem cyt:"Spierdalaj". Jeszcze szyba się nie zamknęła jak gość już stał prawidłowo. Do każdego trzeba przemówić taki językiem czy też użyć takich argumentów żeby zrozumiał. Dla części naszego społeczeństwa (nie wiem jak innych ale się z tym nie spotkałem więc pisze o naszym) słowo proszę jest objawem słabości. Na szczęście zazwyczaj widać od razu jakiego argumentu czy języka użyć.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2019 o 19:58, mysiauek napisał:

Mnie dziwi, że w XXI wieku przy wszechobecnych kamerach, systemach płatności więc prostym połączeniem karnet-karta platnicza-wlasciciel + komorki logujace sie do masztów, policja nie może sobie poradzic.

tylko nikt nie wziął pod uwagę, że ten osobnik mógł pochodzić z kraju nie należącego do UE i po weekendowej jeździe w białce siedzi teraz u siebie w pracy w jakimś kijowie czy innym takim i nawet nie wie,że go ktoś w jakiejś Polsce szuka i komuś nogi połamał(pewnie w tamtejszej tv nic na ten temat nie mówili)

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiki napisał:

tylko nikt nie wziął pod uwagę, że ten osobnik mógł pochodzić z kraju nie należącego do UE i po weekendowej jeździe w białce siedzi teraz u siebie w pracy w jakimś kijowie czy innym takim i nawet nie wie,że go ktoś w jakiejś Polsce szuka i komuś nogi połamał(pewnie w tamtejszej tv nic na ten temat nie mówili)

Chciałbym zobaczyć Twoja minę gdyby okazało się,  że sprawca wypadku to np szanowany sędzia,  działacz samorządowy czy polityk lub biznesmen. No tak, w Kijowie i Moskwie to siedzi samo zło!  Urwał, co za stereotyp?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bumer napisał:

Chciałbym zobaczyć Twoja minę gdyby okazało się,  że sprawca wypadku to np szanowany sędzia,  działacz samorządowy czy polityk lub biznesmen. No tak, w Kijowie i Moskwie to siedzi samo zło!  Urwał, co za stereotyp?

Moskwy w to nie mieszaj :D bardzo piękne miasto i przyjaźni ludzie no i przepiękne studentki;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Chopok śmiertelne zderzenie narciarzy 

Jak informuje HZS, do wypadku doszło 16.01.2020 na południu Chopoka. 38-letni słowacki narciarz jechał z dużą prędkością czarną trasą 33a. Powinien tam zwolnić ze względu na dojazd do skrzyżowania tras. Świadkowie twierdzą, że mężczyzna nie zastosował się nakazu i z impetem uderzył w jadącego niebieską trasą 34b 28-latka z Białorusi.

Na stok natychmiast wezwano ratowników. Ci stwierdzili, że Białorusin jest nieprzytomny i nie daje żadnych oznak życia. Rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową i wezwano na miejsce śmigłowiec, który zabrał mężczyznę do bazy w Popradzie. Niestety 28-latka nie udało się uratować.

38-letni Słowak odniósł obrażenia głowy i klatki piersiowej. 

  • Sad 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tresor napisał:

Ciężko to komentować. Jeżeli wypadek wyglądał tak jak jest to opisane, to zginął ktoś, kto pewnie rekreacyjnie i spokojnie jechał łatwą trasą. Niewiarygodny pech i nieszczęście.

Cześć

Nie zgadzam się z tym podsumowaniem.

To nie pech tylko karygodna głupota. Ten człowiek tego biedaka po prostu z premedytacją zabił i taka tez powinna być kwalifikacja czynu!

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich zdarzeń w ośrodkach TMR będzie jeszcze sporo, o czym pisałem już w grudniu po wypadku śmiertelnym innego narciarza na Chopoku, w SMR mamy szczęście w nieszczęściu, ze zimy brak co sprawia, ze mamy mniejsze zagęszczenie nieodpowiedzialnych narciarzy. Na trasie 33a na Chopoku idiotów zawsze na pęczki, ja ich nazywam wprost-durni ściganci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie zgadzam się z tym podsumowaniem.

To nie pech tylko karygodna głupota. Ten człowiek tego biedaka po prostu z premedytacją zabił i taka tez powinna być kwalifikacja czynu!

Pozdrowienia

Pech po stronie człowieka, który zginął. Z pozostałym, poza premedytacją, ciężko się nie zgodzić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tresor napisał:

Pech po stronie człowieka, który zginął. Z pozostałym, poza premedytacją, ciężko się nie zgodzić.

Cześć

Jasne, że pech i tragedia człowieka i rodziny.

Natomiast jest to działanie z premedytacją. Wielokrotnie pisałem, że na stoku w normalnym ruchu narciarskim doprowadzenie do uderzenia w innego narciarza jest niedopuszczalne i powinno być karane.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...