Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wypadek na nartach


Endrju91

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fredek321 napisał:

Ale czy wiesz dlaczego? Czerwony jest winny, bo jechał szybciej i był powyżej zielonego.

Aby tak kolizja się "udała" wystarczy też żeby jechał trochę niżej ale szybciej. Jest to możliwe gdy jeden pocina szerokim karwingowym a drugi śmigiem. Aby ocenić takie zdarzenia to nie można patrzeć na sam koniec (czyli kto w kogo wjechał) tylko całościowo analizując powiedzmy ostatnie 200 m. Na pewno dekalog FIS nie jest 100% skutecznym narzędziem regulacyjnym a i interpretacyjnym. Wydaje się, że naczelna zasada co do większej roli tego na górze jest oczywista ale jak widać łatwo wyobrazić sobie sytuacje wątpliwe. Myślę, że bez większego wysiłku doprowadziłbym do sytuacji, że nawet Mitek we mnie wjedzie. Ale całościowa analiza przeprowadzona przez sędziego wykazałaby moją złą wolę i winę za wypadek. Dlatego podkreślałem, że kodeks FIS nie jest regulacją prawną. To zbiór zasad, które gdyby były przestrzegane literalnie to pewnie kolizji by nie było bo jednak oprócz szczególnej roli narciarza na górze są też obowiązki zachowania ostrożności tego "na dole".

Na pewno pojawienie się narciarzy poruszających się bardzo szybko w poprzek stoku (nawet bez podciągniętych skrętów) bardzo skomplikowało sytuację. Od dawna "postuluję" aby w przypadku dużego ruchu zalecać jazdę w wąskim, przewidywalnym torze i ograniczyć przemieszczanie się w poprzek stoku.

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fredek321 napisał:

Ale czy wiesz dlaczego? Czerwony jest winny, bo jechał szybciej i był powyżej zielonego.

Wydaje mi się że wiem - zielony jest z przodu patrząc w kierunku jazdy więc wg dekalogu jest uprzywilejowany.

Skomplikujmy teraz trochę, co wg Was powie na to dekalog, rozpatrzmy czarnego i czerwonego narciarza:

 

 

Zajechanie2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fredek321 napisał:

Czarny jedzie szybciej i z góry. Bardziej oczywiste niż poprzednie, przypomina przecinanie tory szkółkowego wężyka.

Nie ma tak łatwo :) czerwony jedzie szybciej robi długie karwingowe skręty a czarny jedzie wolniej śmigiem. Dzięki temu obaj są cały czas na podobnej wysokości względem stoku (przynajmniej na ostatnim odcinku)

 

Ferdek321, ale nawet jakby przyjąć Twoje założenia to czerwony wjeżdża pod nogi czarnemu i radykalnie zmienia swój tor jazdy. Wg mnie powinien spojrzeć w prawo i zobaczyć czy swoim manewrem nie wjeżdża na tor jazdy czerwonego narciarza i czy nie zmusza go do hamowania, ostrej zmiany kierunku jazdy itp

Edytowane przez szplukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czarny jedzie śmigiem (nie wynika to z rysunku), a czerwony szeroko, na krawędziach, to nawet jeśli czerwony przejedzie czarnemu po przodach (czyli niby czarny wpada w czerwonego) to wina jest czerwonego bo jechał z góry. Pomijam fakt, że tego nie da się zrobić przypadkiem (niechcący) więc znów mamy kk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szplukasz napisał:

 

Ferdek321, ale nawet jakby przyjąć Twoje założenia to czerwony wjeżdża pod nogi czarnemu i radykalnie zmienia swój tor jazdy. Wg mnie powinien spojrzeć w prawo i zobaczyć czy swoim manewrem nie wjeżdża na tor jazdy czerwonego narciarza i czy nie zmusza go do hamowania, ostrej zmiany kierunku jazdy itp

Ferdek321, ale nawet jakby przyjąć Twoje założenia to czerwony wjeżdża pod nogi czarnemu i radykalnie zmienia swój tor jazdy. Wg mnie powinien spojrzeć w prawo i zobaczyć czy swoim manewrem nie wjeżdża na tor jazdy czarnego narciarza i czy nie zmusza go do hamowania, ostrej zmiany kierunku jazdy itp

 

Błędnie określiłem kolor narciarza, wyedytowałem

Edytowane przez szplukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy bierzecie pole uwagę pole widzenia, pole wzrokowe obu narciarzy ?

Bo według mnie to czerwony w czarnego nie wjedzie bo go widzi,  chyba że umyślnie to wtedy da radę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sapient napisał:

Mam pytanie czy bierzecie pole uwagę pole widzenia, pole wzrokowe obu narciarzy ?

Bo według mnie to czerwony w czarnego nie wjedzie bo go widzi,  chyba że umyślnie to wtedy da radę :D 

Ale to samo jest z czarnym, też widzi czerwonego :) pytanie kto komu zajedzie drogę lub inaczej kto wymusi pierwszeństwo. 

 

Edytowane przez szplukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek321 napisał:

Ten, który jest wyżej. Pisałem o tym w sposób jednoznaczny.

Ja też wielokrotnie i motywowałem ale kolega nie rozumie słowa pisanego więc zrozumie kiedyś bat na stoku. Żadna z tych sytuacji nie jest możliwa tak naprawdę do analizy bez wektora prędkości i położenia narciarzy w czasie.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fredek321 napisał:

Ten, który jest wyżej. Pisałem o tym w sposób jednoznaczny.

Ferdek321, ale założyliśmy że obaj sa na tej samej wysokosci. Czarny jedzie wolniej smigiem, a czerwony szybciej na krawędzi więc jest to możliwe. Nie bierzecie w ogóle zmiany toru jazdy przez czerwonego? Jest to nieistotne? Czerwony może od tak zjechać na prawą stronę nie patrząc na nadjezdzajacego czarnego?

Ja jak pisałem wcześniej będąc czerwonym puścił bym czarnego pierwszego bo zajezdzam mu drogę, wyjeżdżam na jego tor jazdy. Tak jak ze zmianą pasa na drodze

Edytowane przez szplukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Puszczasz go bo jesteś nad nim, on Cię puszcza jeśli jest nad Tobą. Proste jak budowa młotka.

Super, nie wiedziałem że tak można. A ja głupi zawsze starałem się nie wjeżdżać na czyjś tor jazdy. Nie wiedziałem że nie trzeba zwracać uwagi na tych którzy są wyżej po lewej czy po prawej stronie. Dzięki za wyjaśnienie teraz cała szerokość stoku moja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek wymiękł:;) Prawdę mówiąc, wcale mu się nie dziwię:;) Ciężko jest prowadzić dyskusję po "prawniczemu", z ludźmi którzy próbują rozdzielić włos na czworo. Przedstawię to w trochę innym świetle ale na końcu i tak wyjdzie na to co Mitek napisał:;)

Każdy jadący ma uważać na tych przed sobą - i tyle w temacie. Czarny widzi tych dwóch kolorowych - musi ich przepuścić, zielony widzi czerwonego przed sobą więc musi zwolnić i go przepuścić a czerwony widzi zielonego więc powinien odpowiednio wcześnie zakręcić w lewo, tylko tyle i aż tyle. Dalszego ciągu nie ma i dalszy los narysowanych kresek jest bez sensu, oczywiście papier przyjmie wszystko.

W lotnictwie też nie ma znaków drogowych i w przepisach lotniczych, które niestety są pisane ludzką krwią,  główna myśl jest taka, że bez względu na to, kto ma pierwszeństwo, to pilot ma obowiązek uniknięcia kolizji. Jak latam w zawodach szybowcowych, to nieraz się zdarza, że w jednym kominie termicznym jest nas kilkudziesięciu. Są oczywiście szczegółowe zasady, jak to należy robić(nie to miejsce aby to dokładnie opisywał). Ale jest jedna naczelna zasada - w takim akwarium trzeba tak latać, aby moje zachowanie było przewidywalne, a za moje bezpieczeństwo odpowiada kolega który schowany jest za moimi plecami, którego z oczywistych względów nie mam szans zobaczyć. I podobnie jest na stoku, ten co jest wyżej i mnie widzi....

Od zdrowego rozsądku nikt nikogo nie zwolni.

Jadący z góry "dobry" narciarz nie jest przecież przygłupem, tylko myślącym człowiekiem. Widzi kogo ma przed sobą i to on POWINIEN ocenić z jakim zapasem(stworzyć wokół siebie  taką wirtualną bańkę bezpieczeństwa) ma kogoś minąć aby nie doprowadzić do kolizji. Zbliżając się do narciarza przed nami wiemy jaki poziom wyszkolenia reprezentuje i na ile jedzie przewidywalnie i do tego dobrać margines bezpieczeństwa.

We wcześniejszym poście podałem nazwiska panów którzy odkryli od strony psychologicznej jak się zachowują osoby(MEiL - dotyczące poziomu wyszkolenia pilotów) w zależności od ich poziomu wyszkolenia i właśnie oni odnieśli się do zachowań w kontekście bezpieczeństwa. Oczywiście żadnemu z dyskutantów nie chciało się do tego dogrzebać! A najciekawsze że odkryte zjawisko, dotyczy przede wszystkim tych "mistrzów" którzy jadą z góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fredek321 napisał:

Skąd to założenie?

 

a potem Cie op......ją za "zajechanie drogi" ;)

Bo nikt nie podzielił się wiedzą w tym zakresie. Chciałbym się mylić.....

No cóż, życie:;)

Rok temu jechałem kanapą na Suchym i byłem świadkiem zderzenia. Zwróciłem uwagę na dziewczę które ślicznie jechała, takim fajnym długim skrętem carvingowym. Z odnogi trasy jechał chłopak identycznie, ale w kierunku przeciwnym. I tak się na sobie zatrzymali, dokładnie pod kątem prostym do stoku i z prędkościami przeciwnymi. Z obserwacji wynikało że dziewczyna po tej kolizji miała złamany palec. Na to co było widać to i tak się lajtowo skończyło. Obydwoje świetnie jeździli, po prostu nie patrzyli tam gdzie trzeba. Czasami i tak bywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zibi28 napisał:

Przeczytaj jeszcze raz - ze zrozumieniem:;)

Teraz to troluje :)

Po prostu wg mnie nie do pomyślenia jest zmiana lewej strony stoku na prawą bez upewnienia się że nie koliduje to z torem jazdy innego narciarza będącego powyżej mnie z prawej strony. Osoba jadąca szybciej i będąca wyżej musi zachować szczególną ostrożność, ale osoby będące niżej nie mogą zachowywać się jak święte krowy i powodować zagrożenie na stoku bo są niżej i mogą wszystko. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na stoku muszą ponosić wszyscy, a nie tylko Ci co są wyżej

Edytowane przez szplukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zibi28 napisał:

Bo nikt nie podzielił się wiedzą w tym zakresie. Chciałbym się mylić.....

W branży, w której pracuje teoria nie sprawdza się. Wynika to z odpowiedzialności (wprost) za życie innych ludzi. Niedoświadczeni są bardzo zachowawczy, a eksperci są trochę zachowawczy. Pomijam szalone jednostki. Takie zdarzają się w każdej grupie zawodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadasz za bezpieczeństwo tego gościa który jest nad Tobą. To ON musi Ci zapewnić "bańkę bezpieczeństwa", a Ty temu przed sobą. Ci niżej mogą wszystko. Przecież są na wakacjach i się bawią:;)

Czy jest dla Ciebie jakiś problem aby takiego "nieprzewidywalnego " narciarza minąć? Odpowiem za Ciebie - nie. Jeżeli będziesz omijał takich "feriowych" narciarzy z odpowiednim zapasem to do kolizji dochodzić nie będzie.

Zawsze też możesz do takiego gościa podjechać i trochę porobić za instruktora, i udzielić parę dobrych rad. Jak zrobisz to z uśmiechem, to jeszcze Ci podziękuje i być może jeszcze z młodym adeptem lub adeptką sztuki narciarskiej wspólnie wypijecie dobrą kawę:;) Czego Ci z całego serca życzę:;)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zibi28 napisał:

Rok temu jechałem kanapą na Suchym i byłem świadkiem zderzenia. Zwróciłem uwagę na dziewczę które ślicznie jechała, takim fajnym długim skrętem carvingowym. Z odnogi trasy jechał chłopak identycznie, ale w kierunku przeciwnym. I tak się na sobie zatrzymali, dokładnie pod kątem prostym do stoku i z prędkościami przeciwnymi. Z obserwacji wynikało że dziewczyna po tej kolizji miała złamany palec. Na to co było widać to i tak się lajtowo skończyło. Obydwoje świetnie jeździli, po prostu nie patrzyli tam gdzie trzeba. Czasami i tak bywa.

Mam na to wytłumaczenie - jeżdżą na emocjonalnym haju. Mam takie przekonanie od momentu gdy sam byłem w podobnej sytuacji - piękny szeroki, dość stromy stok (w Cavalese). Kilkunastu narciarzy popyla tam w bardzo szybkich, podciągniętych skrętach. Tasują się bez przerwy. Obserwuję czym się to skończy i widzę młodą dziewczynę co idzie centralnie na mnie. Jestem ciekaw kiedy mnie zobaczy i zareaguje, więc jadę dalej i patrzę jej prosto w oczy. Czekam chwilę i wiecie co, do ostatniej chwili mnie nie widziała. Chyba przeżywała orgazm i gdybym nie odbił to dosłownie by się we mnie wbiła. Zatrzymałem się i mówię do kumpla:

- sp...my stąd bo tu wariaci jeżdżą

- też to zauważyłem i też mi się odechciało

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wujot napisał:

Mam na to wytłumaczenie - jeżdżą na emocjonalnym haju. Mam takie przekonanie od momentu gdy sam byłem w podobnej sytuacji - piękny szeroki, dość stromy stok (w Cavalese). Kilkunastu narciarzy popyla tam w bardzo szybkich, podciągniętych skrętach. Tasują się bez przerwy. Obserwuję czym się to skończy i widzę młodą dziewczynę co idzie centralnie na mnie. Jestem ciekaw kiedy mnie zobaczy i zareaguje, więc jadę dalej i patrzę jej prosto w oczy. Czekam chwilę i wiecie co, do ostatniej chwili mnie nie widziała. Chyba przeżywała orgazm i gdybym nie odbił to dosłownie by się we mnie wbiła. Zatrzymałem się i mówię do kumpla:

- sp...my stąd bo tu wariaci jeżdżą

- też to zauważyłem i też mi się odechciało

To tasujące się bez przerwy towarzystwo mogło jechać na zasadzie owczego pędu. Dwóch pierwszych pojechało - łamiąc wszystkie zasady zdrowego rozsądku a reszta ich naśladowała na zasadzie owczego pędu. 

A ta dziewczyna jechała na granicy swoich możliwości i dostała widzenia tunelowego. Gratuluję czujności. Nie miej do niej żalu, ona rzeczywiście Ciebie nie widziała.

Aby nastąpiła tragedia to musi nastąpić cały ciąg zdarzeń. Pierwszym to był owczy pęd i świetna jazda, w drugim dziewczyna u której nastąpiło zaburzenie widzenia, a trzeciego nie było bo  przerwałeś ciąg zdarzeń. Ta laska pewnie nawet Ciebie nie pamięta a my sobie o niej dyskutujemy:;) I niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...