Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra


m-ski

Rekomendowane odpowiedzi

Którą byś trasą nie jechał to masz przesrane :)

Dwa lata temu do Czarnej Góry jechałem przez Złoty Stok a wracałem przez Czechy. Polska trasa teoretycznie wyższej kategorii ale zakrętów od cholery i trochę.

Czeska trasa to wąska droga niemalże cały czas przez las, wąska, każde wyminięcie z autem z naprzeciwka to dawka adrenaliny. Jest tam parę zakrętów tak ostrych, że są ograniczenia dla długości pojazdów. Co jakiś czas są znaki z telefonem do czeskiej pomocy drogowej. Sam podczas przejazdu mijałem dwa auta w rowie.

Generalnie polecam polską wersję ale to wybór pomiędzy złym a gorszym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Złoty Stok jechałem 3 lata temu bezpośrednio na Lądek. Droga wąska i kręta i dziurawa (może naprawili) i miejscami górska. Jeżeli będzie silny opad, wtedy może być kiepsko. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych chyba lepiej nadłożyć drogi o pojechać ze Zlotego Stoku przez Kłodzko (a nie prosto ze Złotego S. na Lądek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Slavko napisał:

Czeska trasa to wąska droga niemalże cały czas przez las, wąska, każde wyminięcie z autem z naprzeciwka to dawka adrenaliny. Jest tam parę zakrętów tak ostrych, że są ograniczenia dla długości pojazdów. Co jakiś czas są znaki z telefonem do czeskiej pomocy drogowej.

Być może tak wygląda zimą, jeśli jest źle odśnieżona. Droga z Jawornika do Lądka jest cały czas szeroka na dwa samochody, nie ma żadnego naprawdę ostrego zakrętu. Można ją sobie zresztą "przejechać" w https://www.google.pl/maps/ , by zobaczyć jak wygląda. Być może jestem przyzwyczajony do alpejskich bocznych dróg, ale czeski odcinek może być przykry tylko przy ciężkich warunkach. Na pewno jest sporo mniej górskiej jazdy, w porównaniu do drogi Złoty Stok- Lądek. Jedyne na co należy uważać, to skręt w Stroniu na Sienną, żeby się nie zapchać w drogę przez Kletno. Tam jest rzeczywiście wąsko od parkingu pod jaskinią. No i zjeżdżać na Jawornik dopiero w Paczkowie, nie przez Vidnavę, choć latem miła trasa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...