Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupię nowy kask Salewa Vert, Salomon MTN Lab, UVEX P.8000


Rekomendowane odpowiedzi

350 g to ciężki kask ;) w segmencie skiturowym.

Dokładnie rzecz biorąc nie ma pojęcia kasku skiturowego bo to też kask narciarski i musi spełniać tę samą normę. Dotąd skiturowcy jeździli w kaskach wspinaczkowych spełniających inne normy (np słynny Sirocco - 150 g). Masz więc na myśli w miarę lekkie kaski, nie najgorzej wentylowane, spełniające normę narciarską i wspinaczkową. Takich kasków jest jeszcze bardzo mało bo oprócz wymienionych chyba tylko Dynafit St Helmet i tak "na wygląd" jest najlepszy (najlepsza wentylacja i najniższa waga). Jak zawsze Dynafit ma jednak najdroższe rzeczy. Czekam na kask z uszami w wadze 250 g - może Petzl coś wykombinuje?

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie używam pojęcia kasku skiturowego 🙂choć Dynafit można by do tego zaliczyć jako, że cały ich sprzęt tworzony jest praktycznie pod tę dyscyplinę (z racji ceny rzeczywiście nie jest moim pierwszym wyborem). Sam używam od kilku lat na turach kasku wspinaczkowego (Black Diamond Half Dome / 340g) choć odbywa się to kosztem bezpieczeństwa szczególnie przy bardziej wymagających zjazdach. Dlatego np UVEX z wagą 310g (lub podobne z atestem narciarskim) jest dla mnie póki co optymalnym wyborem.

Dzięki za uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się nad tym Uvex-em zastanawiałem. Postanowiłem jednak poczekać bo trochę mała ta wentylacja a w tej branży postęp jest szybki - więc jak się już cztery kaski pokazały to może inni już nad tym też pracują. Najbardziej liczę na Petz-la bo to naprawdę bardzo sensowna firma (choćby ostatnie raki, śruby lodowe, nawet Sirocco ulepszyli).

Na razie na freeride/freetour mam lekki kask narciarski a na skitury Sirocco.

W

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 09:23, Skitur napisał:

Daj znak na forum jak coś wynajdziesz 😉

 

Może mało pomocnie ale używam Radicala 2.0 i dużo bym dał żeby ww miał jakiś system mocowania do googl-i tj minimum tylne, solidne trzymanie taśmy ! (wiem, że można dorobić i coś tam kombinuję) ;)
Dlatego teraz będę brał ten czynnik pod uwagę przy przyszłych, ewentualnych zakupach. Z tych, które dotykałem w tej materii zestaw kask Ski Trab Attivo + gogle Maximo był nie do pobicia. Nie pamiętam czy miał odpinaną wyściółkę. Nie pracuję dla Trab-a.

Pozdrawiam

mirekn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem UVEX p.8000 tour. Po wyjęciu czapki i uszu to 360g przy rozmiarze 55-59cm czyli jak w moim obecnym Black Diamond :)

Przy okazji dyskusji na innym forum pojawił się Scott Couloir 2 z podwójnym atestem jakby ktoś kiedyś szukał.

Dziękuję za posty 

Grzesiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...