Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szrenica prawdziwie zapomniana na forum


Stusi

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj SkiTourami podchodziłem na Szrenicę  Lolobrygidą (zjazd Snieżynka).

Komplatnie nie ratrakowana , musiałem torować  czasem narty się zapadały w śnieg.....ale zjechać oczywiście się da, tylko chyba większa uwaga wymagana  bo nigdy nie wiadomo co tam pod śniegiem.  Dla koneserów puchu to może nawet całkiem przyzwoite warunki. 

Poniżej link do wczorajszych zdjęć ( te ciemne to Lola)

https://ibb.co/album/jZJjWb

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, agnel2748 napisał:

Wczoraj SkiTourami podchodziłem na Szrenicę  Lolobrygidą (zjazd Snieżynka).

Komplatnie nie ratrakowana , musiałem torować  czasem narty się zapadały w śnieg.....ale zjechać oczywiście się da, tylko chyba większa uwaga wymagana  bo nigdy nie wiadomo co tam pod śniegiem.  Dla koneserów puchu to może nawet całkiem przyzwoite warunki. 

Poniżej link do wczorajszych zdjęć ( te ciemne to Lola)

https://ibb.co/album/jZJjWb

 

 

Ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tanova napisał:

Przecież wali śniegiem prawie dzień w dzień od dobrych dwóch tygodni.

Niby pada, ale naturalnego białego jest max 20cm - > info ze źródła ze Szklarskiej. Temperatury na lekkim plusie nie pomogły permanentnie odpalić armatek.  

Lola jest już częściowo naśnieżona, są też fragmenty gdzie jest słabo z zakryciem krzaczorów.

Może jakiś skiturowiec się wypowie nt Loli? @agnel2748

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tanova napisał:

Dziwi mnie, że nie działa Świąteczny Kamień i Hala Szrenicka. Krzaczorów tam raczej nie ma, jest wysoko - więc temperatury powinny być niższe. Ale nie jestem na miejscu, nie mam wiedzy naocznej, więc to tylko takie teoretyzowanie z fotela.

To jest ciekawe.

Hala Szrenicka jest znacznie krótsza od Loli i wyżej położona, wiec jej przygotowanie powinno być znacznie łatwiejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tanova napisał:

Dziwi mnie, że nie działa Świąteczny Kamień i Hala Szrenicka. Krzaczorów tam raczej nie ma, jest wysoko - więc temperatury powinny być niższe. Ale nie jestem na miejscu, nie mam wiedzy naocznej, więc to tylko takie teoretyzowanie z fotela.

Tam wywiewa śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zimnik napisał:

W niedziele na Śnieżce maksymalne porywy wiatru wynosiły ponad 190km/h  na Kasprowym tylko " 110km/h"

Pisza, ze rekord 345 w 1990, ale nie potwierdzone, choć pod 300 pewno coś innego się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

 

Lola jest już częściowo naśnieżona, są też fragmenty gdzie jest słabo z zakryciem krzaczorów.

Może jakiś skiturowiec się wypowie nt Loli? @agnel2748

Niestety nie mam pojęcia co tam się teraz dzieje. Od 21 Stycznia kiedy  szedłem Lolą w górę pewnie spore zmiany min.  przez ten wiatr zaszły. Mam nadzieję w tym tygodniu w końcu się ruszyć coś pochodzić  na pewno okolice Szklarskiej bo Karpacz na razie się nie kwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, agnel2748 napisał:

Niestety nie mam pojęcia co tam się teraz dzieje. Od 21 Stycznia kiedy  szedłem Lolą w górę pewnie spore zmiany min.  przez ten wiatr zaszły. Mam nadzieję w tym tygodniu w końcu się ruszyć coś pochodzić  na pewno okolice Szklarskiej bo Karpacz na razie się nie kwalifikuje.

W Karpaczu gorzej? Mniej śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Dziwi mnie, że nie działa Świąteczny Kamień i Hala Szrenicka. Krzaczorów tam raczej nie ma, jest wysoko - więc temperatury powinny być niższe. Ale nie jestem na miejscu, nie mam wiedzy naocznej, więc to tylko takie teoretyzowanie z fotela.

Z tego co pamiętam to w ostatnich latach Świąteczny Kamień praktycznie wcale nie był uruchamiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Jeździłam rok temu, w lutym.

Nie wiem jak wcześniejsze lata ale w sezonie 19,20,21 był czynny. Sezon 19 wszystkie trasy czynne, sezon 20 czynna tylko część loli właśnie do wyciągu świąteczny kamień, sezon 21 lola czynna tylko przez chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągi na Hali szrenickiej nie działają ,bo jest za mało śniegu. Koleżanka ze schroniska Na Hali powiedziała, że czekają na opad śniegu i  poinformuje o otwarciu wyciągów na stronie schroniska na Facebook.

Też lubię tam jeździć ,bo to jedno z nielicznych miejsc gdzie można pojeździć po naturalnym śniegu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...